Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

lenocka84
18. okt 2011

@valika_val tak moje tkanivo slo na kontrolu, to je jasne, a zatial ok, a aj nasledna kontrola bola ok, tak dufam ze to tak aj ostane
dalsia kontrola bude v decembri

sonita
18. okt 2011

@valika_val -aj ja som po konizácii a mala som cin lll a zatial výsledky som mala dobré a teraz asi o týžden mám mať zas výsledky a potom ešte idem do Bratislavy na onkogynekológiu a aj odtial budem mať výsledky ,lebo teraz budem aj tam musieť chodiť každých 5 mesiacov....

valika_val
18. okt 2011

@sonita a tebe to robili akym sposobom?
a co to znamena, ze mas dobre vysledky? robili ti aj histologiu? mas spravu z patologie? ci to sa nedava? len zaverecna sprava od gynekologa, co ta operoval?

sonita
18. okt 2011

@valika_val - robili mi to leep,po konizácii som mala dobré výsledky histológie.na patológiu sa to určite nedává,ale stopro to neviem.Nie od dr.to viem,ale ešte som musela čakať dva týždne na výsledky.

sonita
18. okt 2011

@valika_val -ja som bola u súkromníka a tam som platila 120 eur,a vten den po konizácii ma pustili po 2 hodinách......Nakolko som ešte kojila a kojím dodnes nechcela som ísť do Bratislavy na 3 dni,ale potom mi dali tel.č.a tam som si to vybavila,ale nevedela som ,že zato platím že je to súkromníctvo až neskôr som sa to dozvedela,ale nelutujem že mi to robili dokonca v našom okrese

saska697
25. okt 2011

Je tu niekto s diagnozou CIN1?

lenocka84
26. okt 2011

@saska697 ahoj, ja som mala CIN II

saska697
27. okt 2011

@lenocka84 Ahoj ak sa smiem spytat ako si na tom teraz? A mimi sa Vam podarilo mat?

lenocka84
27. okt 2011

@saska697 ja som uz bola po porode ked mi nato prisli, maly mal cca 6m ked mi to zistili. takze najprv mimco a az tak cin II, som po konizacii, ktora bola v januari a odvtedy zatial vsetko ok

saska697
27. okt 2011

@lenocka84 Nam sa mimi nepodarilo a zistili mi CIN1 dr. ma dal do studie, lebo sa chce vyhnut op nakolko som ese nemala mimi.... A az 9.1. sa dozviem ci liecba zabrala a ci sa budeme moct zase zacat pokusat o mimi...
A dakujem za odpoved.

sonita
28. okt 2011

@saska697 -saši už viaceré tu písali že sú po operácii a mali aj dokonca cin ll a otehotneli ...prečítaj si spätne článok ...možno že to neide tak rýchlo ale dočkáš sa mimi.

saska697
2. nov 2011

@sonita Dakujem za opdpoved🙂 Podaj by to bola pravda🙂)

sonita
2. nov 2011

@saska697 - 😉 ,bude to pravda ver tomu dočkáš sa...ja ti to velmi prajem 😉

saska697
2. nov 2011

@sonita Tak velmi dobre sa to cita🙂) Dakujem🙂). Sice mrcha mrchava stale nikde min. tyzden v pondelok som dostala aj svoju prvu vyvolavacku no zatial nic....

sonita
2. nov 2011

@saska697 - 😉 dočkáš sa 😉 miminka 😉

saska697
2. nov 2011

@sonita 🙂 😵

denis006
4. nov 2011

@saska697 netreba to vzdávať...ja som po konizácií /nožom/ od 2008 roku a výsledok CIN 3. o dva roky na to laparoskopia /cysta mimo vaječníka/ a teraz som už v 38 tt...Kúpila som si ovulačné testy aby som vedela kedy bude ovulka nakoľko som mala nepravidelný cyklus a na prvý šup sa to podarilo....Od začiatku tehu som na rizikovom - v 6 tt som začala krvácať ale podarilo sa mimi zachrániť...neskôr ma sledovali /od 18 tt/ pre podozrenie z predčasného pôrodu. Serkláž /zašitie krčka/ mi nemohli robiť, lebo mi veľa z krčka zobrali a vraj by nebolo o čo steh prichytiť...Od 32 tt som si 2x poležala v nemocnici - začala som sa otvárať. Na prst som otvorená od vtedy a našťastie to zostalo rovnaké...Teraz sme už "za vodou" vraj sa pôrod môže bezpečne rozbehnúť....Držím palce aby ste sa aj vy tešili zo svojho bábätka už čoskoro 🙂

aminka123
6. nov 2011

@denis006 takze po konizacii si mala prvy kontrolny pap test cin 3 alebo histologia bola cin 3 ???

saska697
7. nov 2011

@denis006 Uuf tak to si si velmi vela pretrpela:((. No som rada,ze sa mimi podarilo zachranit a tehulkujes pekne dalej. Drzim palceky nech sa tesite s krasneho a zdraveho drobceka🙂. A dakujem a aj za odpoved.🙂

diabliq6666
7. nov 2011

mojej kamoske robili plastiku krcka pred dvoma rokmi a je v 6 mesiaci a caka chlapceka a vsetko je ako ma byt🙂

denis006
7. nov 2011

@aminka123 to bola histologia...PAP som mala pred operáciou 3a, 3b /abnormálne nezhubné a zhubné bunky)....Po konizáciíí bol kontrolný PAP ster 2...Je jasné, že už nidy nebude cytológia 1. Hlavne, že sa o už nezhoršuje 😉

zuzu101
19. nov 2011

Baby, držte palce, dnes idem na kontrolu a trochu sa aj bojím ☹ Som zvedavá, či už konečne povolí mimino.Ináč, beriem indonal tak do polovice decembra ho mám ešte (síce tam píšu, že sú to vitamíny), môžem skúšať mimi aj keď ho beriem????

lenocka84
19. nov 2011

@zuzu101 hlavu hore a mysli pozitivne 😉 bude dobre, drzim prsty

sonita
22. nov 2011

@zuzu101 -ako dopadla kontrola???asi výsledky ešte nevieš....ja by som počkala aspon tie 3-mesiace

zuzu101
23. nov 2011

@sonita no nerobil mi cyto, ale budúci týždeň by som si chcela ísť dať urobiť liquid based cytology aby som vedela čo a ako. môj dr. mi má cyto urobiť až vo februári, po pol roku kôli poisťovní, ale vravel že to vyzerá veľmi dobre, urobil mi aj utz a povedal kedy budem mať plodné dni, ale skúsime až po indonaly a aspoň budem mať aj lbc.tak uvidíme.a tie výsledky po konizácii boli také, že nevedeli jednoznačne rozhodnúť medzi LSIL a HSIL ( abnormity epiteliálnych buniek a Skvamózne bunky).tak som sama zvedavá čo bude

luuca1
25. nov 2011

ahojte baby chcxem sa spýtať mne vyšiel pred 6 mesiacmi cyto II a teraraz výsledok Hsil a PAPIV, bojím sa že mám rakovinu mám 10 mes. dcéru a veľmi sa bojím, dnes mi robili kolposkopiu a odber na cyto a HPV, myslíte že sa tie výsledky môžu zmeniť????som zúfalá 😔 😔 😔 😔 😔 ☹ ☹ ☹ ☹

luuca1
25. nov 2011

@sysa8 ahoj čítala som tvoj príspevok a potrebovala by som od teba takú radu, mám výsledok HSIL a PAPIV dnes mi robili kolposkopiu a brali znovu ster na cyto a HPV, veľmi sa bojím ako si ty dopadla nakoniec??

luuca1
26. nov 2011

baby mi povedať či už pri kolposkopii vie povedať že je tam rakovina??? mne neodobral tkanivo na biopsiu...

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 nie bez vzorky tkaniva sa to neda urcit. pri kolposkopii len skontroluje tkanivo, a keby ti robil odber tkaniva urcite ti to povie
objednal ta na neskor? alebo vobec nic?

luuca1
26. nov 2011

no ja som mala u svojej gyn výsledok HSIL, PAPIV, a bola som odoslaná na onkogyn- robil mi včera kolpo a ster na cytologiu a HPV, veľmi sa bojím rakoviny, a taktiež nejakej operácie....