Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

luuca1
9. dec 2011

@lenocka84 no cyto ster výsledok prišiel ale HPV neprišiel tak mi povedal že až na základe toho sa uvidí či ma bude sledovať vraj nieje až tak dôležitá cyto kým nemá výsledky HPV, tie o všetkom rozhodujú, a že v januári mi opäť urobí kolposkopiu nakoľko teraz tam nič nebolo ...

luuca1
9. dec 2011

ešte sa opýtam či ste mali niektorá dobré skúsenosti s indonalom, mojho priateľa teta je sestrička a ona mi ho odporučila na základe ioných gynekologov ale tento onkogyn ma vysmial vraj si mám dať brokolicu lebo tie tabletky sú extrakt z brokolice,

zuzu101
9. dec 2011

@luuca1 ja beriem indonal, keď nič, tak aspoň imunitu posilní 🙂 , sama som zvedavá na najbližšie cyto či to má nejaký zmysel.aj môj obvodný gynekológ mi vravel, že zbytočne vyhodené peniaze, ale môj pôrodník, ku ktorému chodím aj teraz s týmto problémom mi vravel, že to nieje na škodu.a jemu dôverujem, takže uvidíme.

luuca1
10. dec 2011

@zuzu101 a akú si mala cyto????

zuzu101
10. dec 2011

@luuca1 ja som mala cin2, po konizácii mi odobrali vzorky a to tkanivo bolo nakoniec cin3.teraz sa chystám na LBC, tak uvidíme, že vraj je to presnejšie, lebo aj po leepke mám nejasné výsledky.

luuca1
10. dec 2011

@zuzu101 aha no ja som mala pred mesiacom PAPIV a HSIL a teraz 3A a LSIL nechápem ako je to možné že sa to takto mení aj HPV si mala???

zuzu101
10. dec 2011

@luuca1 mám potvrdený hpv, no neviem aký typ, to v našom okrese nerobia. som očkovaná silgardom, tak snáď by sa to šíriť už nemalo.

bambul7
11. dec 2011

ahojte, dievcata, ja som tiez mala robenu konizaciu v 27. rokoch. Uz som mala dietatko vtedy, ale samozrejme, este som aj planovala do buducna. Robili mi to na jednodnovej chirurgii, kedze u nas v meste nebola vtedy, tak som si zasla do ineho. Pred cestou domou mi este nechali stiect infuzku od bolesti a v pohode som ju zvladla. bola som akurat po narkoze s bolavou hlavou do dalsieho dna. Inak ma to pobolievalo este par dni a nemala som sa natahovat najblizsi mesiac. S menstruaciou som problemy nemala. o necele dva roky na to som dokonca opat otehotnela (bohuzial MA, ale to suviselo s problemami s krvou, o ktorych som nevedela :( ). Dr. mi povedal, ze babatko mozme skusat po 3 mesiacoch (pockali sme 4) a akurat to budu castejsie kontrolovat a je dost mozne, ze vo vyssom stadiu tehotenstva spravia serklaz.

bibinka
11. dec 2011

luuca1- je dobre, že ti vyšiel lepší výsledok ako minule, ale aj tak by som sa nedala odradiť od biopsie od onkogynekológa. na hpv sa nespoliehaj, je to vírus, ktorý má skoro každá žena, ktorá pohlavne žije, bez ohľadu na vernosť či nevernosť v partnerstve. proste je to veľmi frekventovaný nález u žien aj u mužov.... a či ho máš alebo nie, nnič nezmení to, ak sa ti vyvinuli zlé nejaké bunky na krčku maternice... ale konizáciou sa odstráni aj hpv vírus z tela ženy, lebo ten sa nachádza LEN v poškodenej časti krčka. ale žena sa môže opätovne nakaziť od partnera....a ešte, nie u všetkých žien robí hpv vírus šarapatu, u niektorých ho zničí imunitný systém.
btw. u pap IV sa okamžite robí konizácia...............som ešte nepočula, že sa "ide čakať" 😠 načo preboha, až sa prehupneš do rakoviny???
lenocka- nemôžeš hovoriť o výsledku CIN , lebo ten zhodnotí patológ z bioptovaného tkaniva.............a takto laicky to nedokáže nikto ......ani nijaké tabuľky

lenocka84
13. dec 2011

@bibinka su 2 druhy stupnice, jedna je v hodnotach CIN a druha PAP, ale oznacuju to iste

luuca1
14. dec 2011

no baby smutná správa HPV vyšiel pozitívny

luuca1
14. dec 2011

@bibinka noo ale on mi povedal že tam nevidí nič atypické tak preto mi tú biopsiu nerobil, vrak ak je tam nejaká zmena tak z nej sa odoberá tkanivo, tak ja už neviem ☹ idem volať mojej tete má známeho na klenovej tak nech mi pozrú aj tie papiere od neho a prípadne urobia ešte raz tú kolposkopiu som zúfalá lebo idú vianoce a už budu mať všetci aj dovolenky zase sa to len natiahne

bibinka
14. dec 2011

lenocka- ja to veľmi dobre viem, robím s tým 😉 , ale PAP sa dá zistiť sterom a po nafarbení sa najskôr po dvoch dňoch odčítavajú bunky zo sklíčka a CIN je histologická stupnica, podľa ktorej sa odčítajú bunky z jednotlivých rezov z konizátu pod elektrónovým mikroskopom....

luuca1- nebuď smutná, hpv je veľmi rozšírený vírus u každého kto pohlavne žije a nemá zmysel sa trápiť nad ním kde , od koho a prečo sa u teba objavil. isté je však to, že niektoré jeho druhy sú také, ktoré môžu vyvolávať rakovinu krčka maternice(bohužiaľ). tvoj gyn.ak nevidel nič podozrivé na krčku, tak nič nebral., ale prečo ti vyšiel pap iv je divné. Ale aj pri odberoch na onkocyto je cca 25% chybovosť pri odčítaní, čiže často sa po 3 mesiacoch robí kontrolná cytológia a keď táto vyjde pozitívna, tak sa ide opäť na kolposkopiu alebo rovno na konizáciu. ak máš ďalšie otázky, IP.. 😉

luuca1
16. dec 2011

Baby čaute máte niektorá skúsenosti s mudr ferančíkovou z haydukovej z onkogynekologie??

smihla
5. jan 2012

@nikiarudi ahoj,aj ja mám cin 1,dosť sa bojím,idem na vyšetrenie k onkológovi 13,tak sa uvidí

luuca1
6. jan 2012

@bibinka ahoj bibi 13 idem opäť na kontrolu k onkogyn tak mi drž palce, začínam sa opäť báť.....

luuca1
6. jan 2012

@smihla ahoj tebe už robili konizáciu alebo ti z biopsie vyšiel tento výsledok

smihla
7. jan 2012

Ahoj,ja som bola u svojho gynekológa a z cytológie mi vyšlo cin1.nechápem,nemala som nikdy problém,zápal,ani nič,no fakt nič Aj tehotenstvo v pohode a teraz toto.Mám ísť teraz v piatok na ďaľšiu cytológiu,ale k onkológovi,tak sa uvidí.

lenocka84
7. jan 2012

@smihla to je virus ktory ma v tele kazda zena. moze sa zacat prejavovat po prvom sexualnom styku. myslim ze stale nenasli dovod preco sa u niekoho rozvinie dalej a u niekoho nie.
hlavne to treba brat s chladnou hlavou.cin1 je este pohoda, od 2 sa riesi konizacia 😉

bibinka
7. jan 2012

luuca1- samozrejme,že budem držať všetky palúchy, neboj, dobre to dopadne 😉

luuca1
7. jan 2012

@bibinka strašne pekne ti dakujem bibi, vieš aký mám strach zase, no pobolieva ma maternica už druhý deň, tak neviem či mám ísť ešte k svojej lekárke alebo to rovno poviem jemu,

bibinka
8. jan 2012

luuca1- viem, že sa bojíš, to je normálne, ale........aj keby tam čosi bolo, vždy sa to dá dať preč a ty budeš zdravá, len to treba rýchlo, fakt.hlavne, že s tým niečo robíš, a nenechaj sa odradiť tým, že budeš čakať ďalšie mesiace, podľa mňa sa to musí poriešiť na jeden šup.hlavu hore!!! 😉 a choď resp.. zavolaj aj svojej dr, možno si chytila nejaký zápal a v tom prípade by bola cytológia zle odčítaná a mala by si falošne pozitívny výsledok

luuca1
8. jan 2012

@bibinka no ja som u nej bola asi 3 týždne dozadu robila mi kultiváciu a všetko mám ok, žiadny zápal ani baktéria.... aj urologické bolo ok , no tebe sa povie nenechaj sa odbiť ked mi opäť povie že pod kolposkom nič nevidí tak čo mu mám povedať že odkial mi má zorať biopsiu??? no na klenovej mi známi povedal že som ževraj v dobrých rukách tak snad hej,

luuca1
11. jan 2012

baby tak tieež mi odporučil konizáciu el. slučkou, bojím sa strasne

lenocka84
11. jan 2012

@luuca1 a coho sa bojis?
tento zakrok ani nebudes citit, narkoza bude na cca 15minut,
ja som ani tesne po zakroku necitila zeby mi nieco robili

luuca1
11. jan 2012

@lenocka84 neviem proste mám strach ja som taký strachoprd

enya00
11. jan 2012

nemusíš sa báť,vôbec to nieje bolestivé akurát máš pocit,že máš v bruchu tehlu(teda aspoň ja som mala) :- ani nebudeš vedieť,že ti niečo robili...hlavne byť pozitívne naladená a bude to ok...

lenocka84
11. jan 2012

@luuca1 nemas sa coho bat, absolutne

luuca1
11. jan 2012

@lenocka84 bojím sa výsledkov doktor mi dnes odporičil konizáciu kvoli tomu že mám ten krčok po pôrode strašne zničený...

luuca1
11. jan 2012

baby vy ste mali aj pod kolposkopom že vám tam niečo videl??