Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

luuca1
15. feb 2012

@andrejecka nooo tak tebe to rezali ne to akokeby s elektrickou slučkou stahovali to tkanivo

andrejecka
15. feb 2012

@luuca1 a inak aj my chceme ešte jedno dieťa a dr mi povedal že niekedy žena po konizácii vynosí dieťa bez problémov a žena bez konizácie sa otvára od začiatku a musí byť na rizikovom s nohami hore, takže uvidíme, musím počkať ešte pol roka, lebo som sa dala očkovať a máme pol roka styk len s kondomom

luuca1
15. feb 2012

@andrejecka bože zasa ten stres zazívať odznova myslela som že už to skončí a budem mať pokoj ale boh ma skúša a mne sa to nepáči!!

andrejecka
15. feb 2012

@luuca1 neboj bude dobre

luuca1
15. feb 2012

@andrejecka už ma to nebaví od oktobra behám len po doktoroch kvoli tomu....som na nervy....

bojko77
15. feb 2012

@luuca1 to, ze ti nepovedali vysledky do telefonu este neznamena, ze su zle. Budem drzat palce, ozvi sa ako si dopadla. A na druhe babo teraz nemysli, mysli na seba, nech si zdrava. 😉

bojko77
15. feb 2012

@andrejecka dala si sa ockovat proti HPV? Myslis, ze to pomaha, ked uz ho raz niekto mal?

bojko77
15. feb 2012

@luuca1 a kde ti to robili? Bola si v celkovej anesteze?
@andrejecka a tebe to tiez robili v celkovej anesteze?

andrejecka
16. feb 2012

@bojko77 ano ja som sa dala zaočkovať, mne moj dr povedal, že po operácii mám ten krček vlastne sterilný, taký ako keby som bola panna, tak som sa dala zaočkovať, je to v troch dávkach a trvá to pol roka, tak preto možem mať len sex s kondomom, a operovali ma v celkovej anesteze

bojko77
16. feb 2012

@andrejecka aha, a jedna davka stoji okolo 100 EUR?

bojko77
16. feb 2012

@andrejecka a ty si predtym mala HPV?

andrejecka
16. feb 2012

@bojko77 prvú som kupovala hned na začiatku roka a vtedy stála 106 e a teraz od februára vraj len 50, recept už mám, pojdem kupiť koncom februára tak potom ti napíšem kolko presne stála

andrejecka
16. feb 2012

@bojko77áno mala, cyto som mala posledné 2 roky zvýšené, dr mi povedal, že telo sa väčšinou s tým výrusom vysporiada samo, že to sa neoperuje, ale po porode sa mi to zhoršilo tak preto som musela na operáciu

bojko77
16. feb 2012

@luuca1 tak ako si na tom? 😔

luuca1
16. feb 2012

@bojko77 no tak výsledky CIN 2 o tri mesiace kontrolná cyto a ked bude zlá tak zrezavať z krčka ☹ ☹ ☹ ☹

luuca1
16. feb 2012

@bojko77 hej robili mi to v sukromnej jednodň. chirurgii...v celkovej anestéze

bojko77
16. feb 2012

@luuca1 tak ti drzim palce, aby bola cyto OK. Mne z neho odrezu hned. 😖

bibinka
16. feb 2012

luuca1- nevešaj hlavu, výsledky máš relatívne dobé, v tom zmysle, že sa to zachytilo včas a včas sa to dalo preč, buď šťastná, že nemáš cin3 alebo invazívny karcinóm. 😔 teš sa, chodievaj na kontroly a hlavne sa už neboj a ak chceš dieťatko, tak sa naň sústreď hneď ako sa zahojíš 🙂)

mima1311
16. feb 2012

Ahojte ...prisla som vas povzbudit , ja som konizaciu podstupila minuly rok v maji , podla dr. som mala posledne predrakovinove stadium ...prebehlo to hladko , bez problemov , chcela som sa aj zaockovat , len dako z toho zislo ...v juli som uz bola tehotna , zial o babo som prisla v 8 tt , bola som na kolaps , ale hned po sestonedeli , po dostati mz som opät otehotnela , napriek tomu ze sa ma urcita doba cakat , dr. ma sprasil , bola som od zaciatku na PN , s roznymi komplikaciami , krvacanim , spinenim , dokonca autohavariou v 5 mesiaci , bala som sa ze nedonosim koli tomu krcku , nakoniec som este prenasala a dnes mam krasneho polrocaka doma 🙂 takze vsetky hlavu hore , treba chodit na preventivky , co som ja zanedbala a verit ....vsetko dobre dopadne 🙂
Drzim vsetkym palce , aby ste mali super vysledky a aj vytuzene deticky 😉

huterika
18. feb 2012

@luuca1 Ja som tiez mala LEEP metodu, vlastne je to elektrickou sluckou, to je ine ako ked pouziju skalpel, mensi zasah, takze sa neboj.

bojko77
24. feb 2012

Ahojte kocky, vcera ma pustili z nemocnice po konizacii. Dnes som zacala krvacat - cerstva cervena krv. Zatial nie nejako drasticky, ale je tam. Mala to niektora z vas. Myslite, ze by som mala ist spät do nemocnice, alebo je to normalne? Lezim väcsinu dna, tak neviem, preco krvacam. Nechcem ist naspät. 😢

dana1972
24. feb 2012

@bojko77 ahoj ja som bola pred 2 rokmi na konizacii v stredu ma odoperovali v nedelu pustili domov a v piatok som začala nenormálne krvácať a musela som spať a znova ma operovali vraj tam bol velmi silný zapal .... ☹ ☹ a v nemocnici si nekrvacala ?

bojko77
24. feb 2012

@dana1972 v nemocnici nie, vcera som odtial prisla a dnes krvacam. ☹

dana1972
24. feb 2012

@bojko77 asi si viacej chodila skus ležať a nič nerobiť a uvidíš ked krvácanie bude silnieť treba ísť na pohotovosť.....držím palce nech to prestane... 😔

bojko77
25. feb 2012

@dana1972 bola som este vcera vecer naspät, dali mi injekciu do zadku a tabletky. A poslali ma domov. Ale krvacam stale.

dana1972
25. feb 2012

@bojko77 neboj určite to bude dobre daj vedieť ako ti je možeš aj do IP

bojko77
25. feb 2012

@dana1972 nic ma neboli, ale stale krvacam. Ale mam pocit, ze je to predcasny menzes. Uz som kludnejsia, ked ma dr. prezrel. Povedal, ze tam mam nejaku krvnu zrazeninu a zdroj krvacania nevidi.

bojko77
3. mar 2012

@andrejecka ahoj, po konizacii mi dr. odporucila ockovanie Silgardom. Ja som mala pred operaciou zisteny HPV 16. Tebe tiez po operacii odporucali ockovanie, ze aby si bola odolna?
Lebo nechapem, ked mi uz raz HPV diagnostikovali, ci je to ucinne aj pre takych. Mne dr. povedala, ze teraz po konizacii som cista, tak ze mi to odporuca, lebo ze ked pridem dos tyku s muzom (ktory ho ma urcite tiez), aby som bola odolna. 😖

andrejecka
3. mar 2012

@bojko77 jasne aj mna očkovali silgardom, prvú dávku mi dali v januari a teraz pojdem na druhu davku a tiež mi to dr vysvetlil že teraz po operácii mám krčok sterilný a sex máme mať pol roka počas očkovania len s kondomom, ale určite sa daj, teraz to už nieje drahé

bojko77
3. mar 2012

@andrejecka OK, aj ked podla toho co som citala, tak HPV prejde aj cez kondom, tak je to cele divne. 😖