Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

rybka77
3. sep 2011

Ahojte ja som tiez po dvojnasobnej konizacii,myslela som si ze uz babo mat nebudem a teraz tu vedla mna spinka moj dvojmesacny syncek. 🙂

zuzu101
4. sep 2011

Ahojte.Tak konečne po polroku sa mi zahojila rana po konizácii.Včera mi zobral doky ster, tak držte palce ako dopadne cyto.Dúfam, že už to bude všetko ok, synček by chcel už aj bračeka 😀 😀 😀

aminka123
5. sep 2011

@sonita no mne to robili 22.8 a este nic...mne povedali do 10 dni..ale tak teraz niekedy by mali byt...uvidime...a ako tak citam tak zistujem ze po konizacii je asi aj lahsie otehotniet...?????

sonita
5. sep 2011

@aminka123 -no čaká sa 2 týždne ja som čakala až 3 týždne .....to tam asi musíš zavolať pre výsledky ja som musela ísť osobne....čítam niektoré lahšie otehotnia ,no ja by som určite čakala aj rok po konizáci.....ale opýtaj sa potom doktora ,ja mám kontrolu po troch mesiacoch určite vtedy sa dozvieš aj ti viac...ináč niektorí majú po 3 či 6 mesiacoch kontrolu určite počkaj na výsledky nie tieto čo budú ale tie druhé ......

sonita
5. sep 2011

@zuzu101 -no to je super že sa ti to konečne zahojilo...myslím na teba ,výsledky budú perfektné....a potom sa opýtaj dr.kedy by ste mohli mať bábo nato nezabudni ,ked už chcete.........

sonita
5. sep 2011

@aminka123 @zuzu101 -ja tak viem že rok po konizácii doporučujú otehotnieť skôr nie moc..........

zuzu101
8. sep 2011

@sonita ďakujem za podporu 🙂 Tak dnes mi volal môj dr. a ....ešte tam mám nález, ale stačí to sledovať.o dva mesiace mám ísť zasa na kontrolu....a pýtala som sa aj na bábo, ale zatiaľ nedoporučil, po kontrole uváži ☹ a môj malý len ľaľa ľaľa chce.aj dnes za jedným bábom vonku plakal a ja vo vnútri s ním.no musíme to zvládnuť a určite sa dočkáme.a dobrých výsledkou z cyto snáď tiež.

sonita
8. sep 2011

@zuzu101 - 😉 .určite sa dočkáte dobrých výsledkov a bábätka tiež,len treba veriť že všetko bude dobré a určite počkaj ked ti to dr.dovolí dieťatko .dočkáte sa ho neboj....ja to poznám aj mne dcérka vždy chcela súrodenca predsa sa dočkala je pravda po dlhých rokoch ,ale predsa.....

zuzu101
18. sep 2011

Ahojte žienky.Máte nejakú skúsenosť s indonalom???chcem to vyskúšať, tak neviem či sa oplatí investovať 😒

summer_103
19. sep 2011

@zuzu101 moj gynekolog mi indonal odporucil hned na zaciatku, ked zistil ze mam zle vysledky z cytologie. Brala som ho 3 mesiace a potom som sla na kontrolne cyto stery a zial vysledky sa este o stupen zhorsili. Bola som odoslana k onkogynekologovi, ktory ma zas uplne iny nazor na tieto doplnky stravy... vraj su to len vyhodene peniaze. Je to na tebe, nikto ti nezaruci, ze ti to zaberie, ale ak sa budes citit lepsie tak ho vyskusaj. Mna momentalne caka LEEP konizacia v oktobri.

summer_103
19. sep 2011

boli ste niektora na konizacii v onkologickom ustave svatej Alzbety v Bratislave? Boli ste tam spokojne, alebo si mam radsej hladat nejake sukromne zariadenie? Odporucali mi Klenovu, ale vobec to neviem porovnat.
Buduci mesiac by som mala ist na konizaciu. Teda ak nahodou nie som tehu, co asi nie som, kazdym dnom by mala prist mrcha.

zuzu101
19. sep 2011

@summer_103 ja som bola na leepke vo februári a až teraz sa mi zahojila rana a zobrali mi stery, ale mám tam ešte nález.tak asi skúsim aj túto možnosť, uvidím ako to nakoniec dopadne.

summer_103
19. sep 2011

@zuzu101 vyskusaj, budem drzat palceky. Ta ranka po LEEP sa tak dlho hoji? Pomoooc som myslela, ze budeme za chvilu moct pokracovat v pracovani na babatku 😒 Moj dr. mi dal este teraz cez leto sancu, ze nech skusim otehotniet a ak nie, tak ze uz by nebolo dobre cakat dalej. Uz ma sleduju 3 roky.
Teba kde operovali?

zuzu101
19. sep 2011

@summer_103 mňa operovali v ke.no tá ranka sa u každej hojí inač.ja mám tú smolu, že som mala ranu presne na prechode z krčka do maternice a k tomu oslabená imunita kôli dlhému kojeniu,...aj ja som bola z toho nešťastná, lebo by sme chceli mimino a ešte musíme čakať - tak aj preto ten indonal.verím, že tebe sa to zahojí rýchlo a šup na snaženie. 😀 držím palce 🙂

summer_103
19. sep 2011

aha, ale som sa vylakala 😕 kazdopadne drzim palce, nech to uz mas v poriadku. Ja som sa u mojho dr. informovala aj na imunologicku liecbu liekom ISOPRINOSIN. Poradila mi to moja alergologicka, ale dr. o tom nechce ani pocut, vraj to uz mam prislis dlho a ten isoprinosin je len na posilnenie imunity a ze tiez nezaruci, ze sa mi z toho ta ranka zahoji... Predpisuje to len imunolog alebo onkogynekolog. Tak som sa s tym uz nejak zmierila, ze pojdem na operaciu, aj ked som 3 roky dufala, ze moje telo sa s tym vysporiada... dakujem a dufam, ze aj k tvojmu drobcekovi pribudne onedlho surodenec 🙂

monikap1
28. sep 2011

a v pohode? doktor ti čo na to povedal? 😝

aminka123
6. okt 2011

vysledky su v poriadku...odstranili vsetko co mali a teraz kontroly kazdych sest mesiacov po tri roky...len sa vas chcem opytat ak moj partner je v poriadku(nema hpv virus) a mne odstranili vsetko ..tak aj tak sa na kontrole mozu ukazat zle vysledky?

zuzu101
6. okt 2011

@aminka123 môžem sa spýtať, partner bol na nejakom vyšetrení?Kde a akým spôsobom sa to robí u chlapov???

aminka123
6. okt 2011

@zuzu101 ja som toto vsetko podstupila v taliansku..operaciu atd.a moj gynekolog tu mi povedal ze je dobre ked sa aj on da vysetrit ..ma ist teraz v pondelok na vysetrenie takze potom ti viem povedat viac ze ako to prebieha ...a ty mi nevies povedat ako je to s tymito kontrolami?

zuzu101
6. okt 2011

@aminka123 mne robili konizáciu vo februári a rana sa mi zahojila až teraz v septembri a stery som nemala v poriadku ani teraz. v novembri idem na kontrolu tak potom uvidíme čo bude ďalej.teraz beriem indonal, tak som zvedavá, či bude mať nejaký účinok.

aminka123
7. okt 2011

@zuzu101 mne v auguste a na kontrole som bola teraz a robili mi aj kontrolny pap test..dufam ze vysledky budu v poriadku....povedali mi ze na kontrolu musim chodit kazdych sest mesiacov po minimalne tri roky.len celkom nechapem jednej veci, ak mi odstranili cele to miesto ktore mali a moj priatel je .resp. bude ok tak ako je mozne ze tie vysledky mozu byt zle ...a akym sposobom ti robili konizaciu? a to ze si nemala stery v poriadku znamena ze ake si mala vysledky?

zuzu101
7. okt 2011

@aminka123 pokiaľ si mala robenú konizáciu, na kontrolu musíš chodí každý polrok, aj keď výsledky budú ok.ja napr. som s mm devať rokov a vždy som mala všetko ok.pravdepodobne sa pod to podpísal môj stres - najprv v práci, potom prvý a posledný trimester tehu v nemocnici - malý nechcel rásť - a to všetko cca.90 km od domova sama, návšteva raz do týždňa, atď....ranku mám presne na prestupe z krčka do maternice - že vraj najhoršie miesto - robili mi leep-ku.lekára, ktorému dôverujem mám ďaleko od mesta, kde bývam a preto budem bližšie info o sebe mať až v novembri, kedy idem na kontrolu.dúfam, že nebudem musieť zas podstúpiť už klasickú konizáciu, chceli by sme totiž druhé mimino, ale zatiaľ je to kôli tomu nereálne.
A priateľovi budú kde robiť vyšetrenia?na urológii????????

aminka123
7. okt 2011

tak to si teda nemala lahke, ale ranka je zahojena, neboj sa, teraz ale uz nie si sama. hlavne sa nesmies stresovat, treba byt trpezlivy a mysliet pozitivne, lebo to je jedine co nam ostava. mysliet vzdy pozitivne, jedno mimino uz mas, krasne a zdrave.
takze chces tym vsetkym povedat ze aj ked to vyrezali (lebo mne to nerobili leep-kou, vzhladom na tom ze som este mlada a nemam ziadne babo) tak to tym neskoncili a ak sa budem stresovat tak sa to moze ocitnut na takom istom bode ako predtym??????
neviem ti to presne vysvetlit, je to nejaka sukromna klinika ale budem ti vediet povedat co a ako v pondelok ked to absolvuje, ze co mu robili a ako to funguje u muzov, neviem ako ty ale ja mam sex poveleny len s prezervativom.

aminka123
7. okt 2011

@zuzu101 prispevok predtym bol pre teba..

zuzu101
7. okt 2011

@amika123 ja už som dávno v pohode, to niekedy boli iné stresy, nie také každodenné, ale to už je o inom.určite ti všetko vyrezali a už to bude ok, ale sledovať to treba.istota a dobrý pocit, že si v poriadku.ja som mala sex povolený až po piatich mesiacoch(aj bez ochrany) 😠 , ale čo už,.zvládli sme aj devať počas tehu.
ináč mne robili tú leep-ku aj kôli tomu, že v budúcnosti chcem mať ešte deti, je to šetrnejšia metóda, tam ti neodrežú kúsok z kŕčka, ale to akokeby vypália el.slučkou.no ale asi to vyzerá tak, že čo lekár, to názor.

aminka123
7. okt 2011

neviem...mali to tak robit ale pri operacii zmenil nazor, hlavne je ze mi odstranili vsetko a ze mi povedali ze mozem mat aj desat peknych modrookych deti 🙂 dufam ze vysledky budu dobre..mali by byt, lebo vsetko dodrzujem a aj sa menej stresujem, organizmus podporujem a nicim neoslabujem, tak dufam ze sa mi to vsetko vyplati a ze sa konecne vsetko vrati do starych kolaji...

lenocka84
7. okt 2011

@aminka123 su 2 metody: studeny noz a leep
ta leep je setrnejsia, menej nici krcok, ako ten noz. mne konizaciu robili v januari, na kontrole po mesiaci vsetko ok, aj onko cytologia, a najblizsie po polroku, teda bud december alebo januar
hlavne treba klud, a ked niekedy nieco, treba vyhladat dr ktory vyuziva leep

bv_alexandra
8. okt 2011

Babuľky nebojte ja som svetlý pripad toho že aj napriek tomu že mi zobrali viac ako dve tretiny krčka, čakám bábätko. Nebolo to síce hned, lebo sa mi vyskytla po dvoch rokoch komplikácia spojená vraj s konizáciou, robili mi dilatáciu krčka ale hned po tom som na prvý šup otehotnela. 🙂 😉

dena
8. okt 2011

aj ja sa radim medzi tie, ktore podstupili konizaciu...a mozem s potesenim napisat, ze napriek tomu opat cakame babatko 🙂 takze drzim paste...urcite sa to podari 😉

terk
8. okt 2011

Ahojte, ja som tiez po konizacii leep. Robili mi ju v aprili 2009, v oktobri som mala uz vsetko ok. Aj som sa hned spytala ci mozem otehotniet, povedal, ze v pohode. Podarilo sa to sice az po roku, lebo som este stale kojila starsieho. Rodila som teraz v juni a maly sa narodil iba 10 dni pred terminom, takze v pohode. Drzim vam palce aby bolo vsetko v poriadku 😉