Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bojko77
27. máj 2012

@zuzu101 ok, vyskusam aj ja. 😉

andrejecka
8. jún 2012

@bojko77 tak dnes som bola na poslednej injekcii a na cytologiu má dojsť až koncom augusta

bojko77
14. jún 2012

@andrejecka no ja idem na poslednu buduci tyzden a tiez az koncom augusta mam prist.

zuzu101
14. jún 2012

Ahojte baby, tak dnes som bola zas na cyto, držte palce, v utorok budú výsledky.Snáď už to bude ok po roku 🙂

cillamilla11
18. jún 2012

aj ja som bola na konizacii trvalo to asi tak 10min.neuspali ma vlastne mne nerezali tam nic ale vypalili mi tam tu ranku co som tam mala ...je to neprijemne ale dalo sa to vydrzat,po zakroku mi tam lekar nasackoval obvaz (ako keby som isla tampon davat) a druhi den mi ho vybral.po zakroku som si davla aeste poligynax a to je vsetko.platila som 40 minut.chcela by som babo podari sa to ? :( dufam

zuzu101
3. júl 2012

Ahojte baby.Tak zas má čaká zákrok, už aby som mala po....Chcela som sa Vás spýtať, či máte niektorá skúsenosti s Wobenzymom? Fakt sa mi zahojí rana rýchlejšie?Lebo predtým to neskutočne dlho trvalo a čím skôr by sme sa chceli snažiť.Dajte prosím rady, tipy, skúsenosti,...Budem neskutočne vďačná.

bojko777
10. aug 2012

Ahojte, ja som po konizacii 6 mesiacov. Mala som ist na kontrolu koncom augusta, takze vobec neviem, ako na tom som a prave som zistila, ze som ostala tehotna.
Ma s tym niekto skusenost, ze pol roka po konizacii ostala tehotna? Je krcok schopny udrzat babatko????????

zuzu101
10. aug 2012

@bojko777 myslím, že by nemal byť problém, aj skôr otehotneli.veľmi, veľmi ti držím palce, aby ti to vyšlo a aby si mala všetko OK 😉 .
ja som teraz po 2 konizácii a biopsiu som mala zlú, tak hneď keď sa kŕček zahojí, zvažujeme tiež tehotenstvo, lebo potom asi prídem o kŕček . tiež idem koncom augusta na kontrolu, podľa toho za potom rozhodne.ale lekár ma upozorňoval na časté cyto, ležanie, hore nohy, serkláž, nemocnica,...ale to zas kôli mojím zlým výsledkom.

bojko777
10. aug 2012

@zuzu101 dakujem, ale ja som to neplanovala, nam sa stala nehoda 😖 a ani neviem, ci som uz zdola zahojena 😔

bojko777
10. aug 2012

@zuzu101 ja uz jedno dieta mam a lezanie a hore nohy si nemozem dovolit 😖 no uvidim, co mi povie dr. 😔

zuzu101
10. aug 2012

@bojko777 po pol roku je to isto zahojené.mne sa po prvom zákroku rana hojila veľmi ťažko kôli častým zápalom - v tej rane a trvalo to 7 mesiacov.ale normálne by sa mala zahojiť po 4 - 6 týždňoch myslím.tak pokiaľ si doteraz nemala problém, žiadne bolesti, špinenie hlavne po styku, ...tak by to malo byť v poriadku 🙂

bojko777
10. aug 2012

@zuzu101 nemala som spinenie ani bolesit, ale naposledy ked som bola na kontrole, tak to nebolo zahojene. 😖

martina2001
12. aug 2012

@bojko777 a som otehu po 4 mesiacoch od konizácie, síce som si ho odležala na striedačku doma a v nemocnici, ale oplatilo sa ležať, ďalšie tehu však už doktorka neodporúča

bojko777
12. aug 2012

@martina2001 no tak to si ma moc nepotesila. A preco si musela byt v nemocnici, otvarala si sa?

martina2001
12. aug 2012

@bojko777 od začiatku som sa otvárala, ale to ma doktorka upozornila ešte pred tehu, preto sme aj tak dlho čakali s druhým tehu, ako staré máš 1dieťa?

bojko777
13. aug 2012

mam 5 rocne dieta a ako si nakoniec rodila, normalne alebo cisarskym?
@martina2001

martina2001
13. aug 2012

@bojko777 rodila som cisárskym, pre istotu, ale nie každé tehu po konizácii musí tak dopadnúť

lubif
13. aug 2012

Baby nezufajte, aj ja som po konizacii a to som mala uz posledne stadium ☹ aj napriek tomu mam doma dvojrocnu dcerku 😵 len treba davat pozor, ja som zrejme preto asi prve 4 mesiace tehotenstva krvacala, takze som bola na hormonoch a viacmenej som lezala, no samozrejme som sa otvarala, takze sme rodili trosku skor, ale vsetko dobre dopadlo 😉

bojko777
13. aug 2012

Kocky je tu niektora, co po konizacii nemala problemy v tehotenstve? Dakujem kazdej za akukolvek informaciu.

bojko777
13. aug 2012

@lubif a ako trosku skor si rodila? A normalne alebo cisarskym?

lubif
13. aug 2012

@bojko777 ahoj, rodila som v 37 tt a normalne, dosla som na sk ked som bola v 34 tt a vtedy mi dr povedal, ze som uz na 2 palce otvorena, o com som vobec nevedela 😖 este som bola trsat aj na svadbe 😀 no a odvtedy som potom uz len lezala zasa a potom to proste na mna prislo a do hodky bola mala vonku 😉 uplne prirodzene bez problemov 🙂 ty mas nejake problemy teraz?To ze si po konizacii, to este neznamena, ze sa vyskytnu nejake problemy, pravdaze treba byt opatrnejsia, ale vidis ja som ani nevedela, ze sa otvaram a chvalabohu vsetko dobre dopadlo. Mne lekar vravel, ze to zrejme suviselo s tou konizaciou, ale nie je to pravidlo. V akom stave si mala ten krcok?A akym sposobom ti robili konizaciu?

bojko777
14. aug 2012

@lubif no, ja som bola na operacii vo februari - povedali mi, ze deti este mozem mat. Normalne mi z neho odrezali a myslim, ze vypalili. Koncom augusta som mala ist na kontrolu, tak neviem, v akom stave je. Zatial nemam ziadne problemy, tak dufam, ze ani nebudu. Prve dieta som rodila 3 dni, tak taky rychly porod by mi ani nevadil. 😀

darka32
14. aug 2012

ahoj aj ja mam ist na plastiku maternice no velmi sa bojim .ale chcem sa opytat ak nepojdem caka ma niaky velky problem

christiana04
11. sep 2012

ahojky ... babenky a je nutná PN po plastike???

panki
23. jan 2013

Ahojte, vidím, že v tejto téme sa toho popísalo najviac, čo sa konizácie týka (tehotenstvo ešte zatial neriešim),ale Chcela by som sa spýtať, ako prebieha konizácia v tej Dunajskej Strede? Keď tam niekto bol v blízkej minulosti. Zaujíma ma hlavne ako dlho to trvá a či odstránili to čo mali? Lebo som počula, že to tam dosť flákajú a potom treba ísť na rekonizáciu. Tak neviem či mám ísť tam, alebo pozisťovať nejakú inú kliniku. Určite chcem jednodňovú chirurgiu, lebo ísť do nemocnice je nereálne. Ďakujem za každú odpoved 🙂

bibinkaleo
6. máj 2013

ja som po konizacii 4 týzdne vsetko mam zahojene... doktor sice povedal ze mam pockat.. pýtal sa na moj vek.. a povedaj ze 6 mesiacov pauza.. ked ma lamal na operaciu povedal 2 mesiace.. a teraz 6 tak ja uz neviem... ale moja psychika je dost smutna... a cakat 6 mesiacom je dlha doba to by ma neprehovoril keby som toto vedala...
Kto otehotnel aj skor po konizacii ako 6 mesiacov???? 🙂 🙂

zuzu101
6. máj 2013

@bibinkaleo ja som po 2 konizáciach, druhú som absolvovala 07/2012 a hneď v septembri som otehotnela.mne odporúčal začať skúšať po 3 - 4 mesiacoch, no drobček sa ohlásil skôr 😀 .

bibinkaleo
6. máj 2013

@zuu101 si poklad mi skusame uz doktor ze 6m a aleee to je velaaa!! uz mam zahojene vsetko..doprdele ked som isla na konizaciu tak vravel 2mesiace ..tak som bola spokojna ..ja tiez idem nato ked sa podari bude ked nie tak sa pocka..dakujem si ma potesila..doktor nefrfal ked si prisla ze tehotna...???

zuzu101
6. máj 2013

@bibinkaleo neboj, bude dobre, ak máš už všetky výsledky ok.ja za mojím dr. dochádzam cca 80km a poviem ti pravdu, bála som sa ho ako čert kríža 😅 , zavolala som mu keď som bola v 11tt.Ale našťastie to zobral v pohode, akurát mám od začiatku 2cm krček a papám veľa magnézia, no a samozrejme kľudový režím.pri prvom synčekovi som mala veľa problémov a odležala si veľa v nemocnici a teraz (klop,klop) je to úžasné tehotenstvo.No a kontroluje ma každé 2 týždne.Ale to sa dá vydržať 😉 .

martina2001
9. máj 2013

@bibinkaleo aj ja, ale až po 3mes.