Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

nelia
11. apr 2008

Ahoj, tiež som podstúpila operáciu krčka maternice v októbri 2007, v podstate mi krčok len trocha skrátili, odrezali nezdravé tkanivo... Moja Dr. mi hovorila, že v pohode možem otehotnieť, vraj to nie je žiadny problém. No zatiaľ tehu nie som ☹ , tak Ti asi moc neporadím.. Ale my sa pokúšame o bábo už 5 rokov, obaja sme zdraví, takže vobec nevieme, v čom je problém.. Moja Dr. mi povedala aj to, že po tejto operácii niekedy ženy ľahšie otehotneli, že tá ranka na krčku mohla byť príčinou neplodnosti... no neviem, neviem...

bilka
11. apr 2008

ahojte, na operaciu krcka maternice, konkretne konizaciu som bola bohuzial odoslana aj ja. ☹ 😒
zatial mam termin v polke maja, no idem sa este poradit s dalsim doktorom a nutnosti tohto zakroku. mam zmiesane pocity. rovnako ako u teba maja5, mojou najvacsou obavou je prave, ci nebudu tazkosti s otehotnenim a donosenim babatka. aj mne moja doktorka vravela ze problem ziaden nebude, ale pocula som aj nazor inych doktorov ktori pre mlade pacientky, ktore este nemaju a planuju mat deticky odporucaju najprv otehotniet a odrodit a az potom zasahovat do krcku operacne. samozrejme ze to zavisi s nalezom na krcku, ked je moznost pockat par mesiacov a nehrozi nejake zhorsenie co by mohlo zenu ohrozit.
budem vdacna za kazde informacie od kociek co operaciu absolvovali. ake su vase skusenosti s tehotenstvom a porodom po konizacii?

nelia, drzim ti palce nech sa uz coskoro dockas uspechu vo vasom snazilkovani. vela stastia. tebe. takze podla tvojej dr by si vlastne teraz po operacii mala otehotniet lahsie? neviem ci som to pochopila spravne. 🙂 😉

nelia
11. apr 2008

Ano, Bilka, pochopila si to správne... vraj tá ranka mohla sposobovať, že tie spermie sa vlastne nedopracovali tam, kam mali 😨
Ja neľutujem, že som bola na tej operácii... videla som totiž moj krčok pred operáciou (moja Dr. má také zariadenie, keď robí výter z krčka, tak vidím na monitore, čo robí) - vyzeral hrozne!!!... a pred týždňom som bola na kontrole (po pol roku po konizácii) a krčok vyzeral nádherne... tak ja by som na Tvojom mieste nečakala, čím skor to máš za sebou, tým lepšie, so svojim zdravím sa neradno zahrávať!!!

maja5
autor
11. apr 2008

Ahoj Nelia ani ja vôbec neľutujem, že som tú operáciu podstúpila trápila som sa skoro tri roky rôznymi liekmi, mastičkami a kontrolami a teraz je už všetko v poriadku aspoň dúfam. ale čo sa týka kontrol tak je všetko ok. a dúfame, že aj to bábetko raz príde. je pravda, že snažilkujeme tak poriadne len od januára ale zatiaľ bezvýsledne.
niekde som čítala,že žena by sa mala obávať až po ročnom pravidelnom snažilkovaní. tak zatiaľ skúšame takéto prirodzené metódy.
dúfam, že vám sa to už po toľkých rokoch podarí.chodíte už aj do nejakého centra alebo ešte len tak normálne.

nelia
12. apr 2008

Maja, chodili sme pred mojou operáciou do Gynfivu, aj mi robili 2x IUI, ale bohužiaľ sa to nepodarilo... Teraz chceme po operácii skúšať chvíľku prirodzene, aj motyka vystrelí 🙂 a po pár mesiacoch uvidíme...

bilka
18. apr 2008

ahojte baby 🙂 ,

bola som na konzultacii u druheho gynekologa a ten mi povedal ze konizacia u mna zatial nutna nie je, ze by to bol zbytocne radikalny a rozsiahly zakrok pre ktory nie je opodstatnenie lebo lezia u mna je mala a navrhol mi inu setrnejsiu metodu, tzv LEEP, elektrochirurgicku exciziu so sluckou. robi sa tiez v celkovej anesteze s jednodnovou hospitalizaciou a cca 7 dnovou PN 🙂 😉 tak sa tesim, ze sa veci pohli dopredu a bude sa to riesit.
nelia urcite sa nechcem zahravat so svojim zdravim, to rozhodne nie. 😉
ty a maja5 ste podstupili asi konizaciu vsak?
ak je tu nejaka kocka co podstupila LEEP zakrok rada by som keby sa so mnou podelila o jej skusenosti, ako to cele prebiehalo a ako sa citila po zakroku. dakujem 🙂

nelia
18. apr 2008

Ahoj Bilka,
mne robili konizáciu, ano... to bolo v celkovej anestéze, ale spala som len cca. 10 minút a po hodinke som šla domov... PN som po tom nebola...
To čo spomínaš - LEEP - to je vlastne zamrazenie toho krčka? Lebo mojej kamoške to robili, viem, že to bolo s nejakou slučkou, ale neviem, ako sa to presne volalo. No robila jej to gynekologička normálne v ambulancii a nebolo to v anestéze... Tak teda neviem, či som Ti pomohla 😨

dana74
20. máj 2008

Takže aj mňa čaká v krátkej budúcnosti konizácia.Túto správu som obdržala práve dnes.Ja tiež dúfam že sa mi podarí otehotnieť veď mám už 34 rokov a deti stále nemám.

nelia
20. máj 2008

Dana, konizácia je uplne v pohode zákrok, nemusíš sa jej báť... a po cca. 6 týždňoch po zákroku s možete pokúšať o bábo. Tak držím palce, aby to potom vyšlo!!! 🙂

marta222
21. máj 2008

Ahojte dievčatá, ja som absolvovala konizáciu krčka maternice pred rokom v máji - taktiež mi to robili metódou LEEP elektrickou slučkou v celkovej anestéze. Na druhý deň po operácii som išla normálne domov, nemala som žiadne bolesti, iba taký slabý ružovkastý výtok asi 10 dní. V januári 2008 som úspešne otehotnela, ale vo februári bohužiaľ aj potratila. Mám nejakú vývojovú chybu maternice (mám ju čiastočne rozdelenú prepážkou), takže ma na budúci týždeň čaká ďalšia operácia, hysteroskopická metroplastika a pravdepodobne aj laparoskopia. Hneď som sa aj pýtala za aký čas sa môžeme snažiť o bábätko - mám počkať 3 mesiace. Dana, ešte nie si na tom tak zle, ja mám dokonca 35 rokov a ešte tiež nemám deti. Dúfam, že potom sa mi potom už konečne podarí otehotnieť a hlavne donosiť zdravé bábätko. 🙂

kammilka
9. jún 2008

ahojte 🙂 caka ma tiez konizacia, chodi sem este niekto? ☹

nelia
9. jún 2008

Ahoj Kammilka, ja som podstúpila konizáciu koncom minulého roka.

blont
9. jún 2008

ahojte chcela by som poradit..ja sice nejdem na ziadnu operaciu ale moja mamka sa dnes dozvedela ze ide ,..cely den sme preplakali.strasne sa bojim ze sa mi uz nevrati: ☹ ani neviem co jej je presne iba viem ze ma nejake tkanivo niekde pri krcku alebo v krcku maternici naozaj neviem asi je to ta konizacia...prosim povedste ci sa mam coho obavat??..dakujem velmi pekne

kammilka
9. jún 2008

nelia
ahoj 🙂 mne vravia ze idem na nejaku histologiu ci co a podla vysledkov uvidia ☹ ako dlho ta sledovali nez si sla na konizaciu ak sa smiem spytat?

kammilka
9. jún 2008

blont
velmi ma to mrzi, viem si predstavit ako sa bojis, ja tiez a velmi. stalo sa mi to uz i pri mame ze som mala o nu obrovsky strach kvoli zdravotnym problemom. najhorsie je udrzat sa v nadeji a optimizme vsak? ak ti mozem poradit nedavaj mame najavo svoj strach lebo si nevies predstavit ako velmi sa boji ona a ked vidi este i tvoj smutok tak jej to pridava 2x tak. vravim podla seba, pomaha mi ked ludia okolo mna teraz rozpravaju ze je to v pohode, nic vazne a vsetko bude ok. akonahle niekto trosku ukazal ze sa boji, uz mi bolo horsie.

nelia
9. jún 2008

Kammilka, Blont, vôbec sa nemusíte obávať. Tá konizácia je fakt len chvíľkový zákrok, ja som spala tuším 10 minút... ja som mala na krčku maternice takú viditeľnú ranu (Dr. ju hneď pri vyšetrení videla), urobili mi také vyšetrenie, ktoré sa volá kolposkopia, vlastne zobrali výter priamo z krčka maternice a poslali ho na rozbor, hlavne na HPV vírusy - to sú rakovinotvorné vírusy. A podľa tohto výsledku usúdia, či je operácia potrebná. U mňa bola, tak som šla. Celá operácia spočíva v tom, že odrežú choré tkanivo, aby sa choré bunky nemnožili. Potom sa o pol roka na to zase zopakuje to kolposkopické vyšetrenie a to sa sleduje pravidelne.
Hovorím, že ja som spala dokopy 10 minút, takže to bolo v pohode a o hodinku som mohla ísť domov. S výsledkom som veľmi spokojná, odvtedy vôbec nemávam výtoky, predtým som ich mala furt.
Tiež som sa bála, ale teraz už viem, že som sa nemala čoho 🙂 .

kammilka
10. jún 2008

nelia
🙂 ved ja ani neviem co ma caka. HPV sa mam vraj a konizacia podla toho ako dopadne histologia. teraz mi maju len odstiknut nejaky kustik a pozriet ho podla vysledkov ci budu dobre alebo nie bude nasledovat konizacia. je to hrozne tie virusy,,,svinstvo,,,,lekar mi hovoril ze ich nasa imunita moze sama potlacit priame liecenie na to nie je ☹ vraj to ma 80% zien a vacsina o tom ani nevie lebo nema zatial ziaden priznak 😖

nelia
10. jún 2008

Kammilka, to je pravda. Ale pozitívne na tom je, že už to doktori viac sledujú, takže vedia zabrániť vážnejšiemu ochoreniu práve tou konizáciou. To je myslím celkom fajn.

bora8
10. jún 2008

ahojte kočky - pred rokom - presne som podstúpila konizáciu krčka maternice - našťastie všetko dopadlo dobre a teraz som už v očakávaní - veľmi som sa bála ako to dopadne, ale našťastie všetko je ok - aj bábätko aj ja..... po operáciii sme v podstate otehotneli na prvý šup - pred tým sme to skúšali rok a nešlo

nelia
10. jún 2008

Bora, to je super, gratulujem 🙂 ... my sa snažíme už skoro 5 rokov a stále nič ☹ ... a to som už vyše pol roka po konizácii.

bora8
10. jún 2008

no my sme to skúsili prvý krát v januári - a vyšlo to! ak si mala v poriadku výsledky tak to skúste - ja som len tak medzi rečou nadhodila, že mám ovuláciu a skúsili sme to naostro a vyšlo to 😵 držím päste aby to vyšlo aj vám

nelia
10. jún 2008

Díky 🙂

vanilkka
11. jún 2008

ahojte, potrebovala by som trosku poradit 😖

nelia
13. jún 2008

Vanilkka, a akú radu by si potrebovala?

lucka0105
17. jún 2008

ahojte,viete mi niekto poradit co to presnejsie znamena CIN2,ktora mi bola zistena pri stere z krcka?da sa to vyliecit?je mi odporucana konizacia.

marta222
20. jún 2008

Ahoj Lucka. Ja som mala vo výsledku z histológie po konizácii (na konizácii som bola minulý rok v máji) tiež CIN2, takže som tiež zisťovala čo to znamená a našla som toto: "Abnormálne zmeny vysokého stupňa sa nazývajú stredná alebo ťažká dysplázia CIN2 alebo 3, či tzv. carcinoma in situ. Táto tzv. preinvazívna rakovina nemá ešte schopnosť infiltratívneho rastu. U žien sa tieto zmeny vyskytujú najčastejšie vo veku 30 - 40 rokov, ale aj v iných vekových kategóriách." Dúfam, že som ťa veľmi nevyľakala, aj ja som bola vyplašená, ale po konizácii chodím každé 3 mesiace na kontrolu a zatiaľ je to v poriadku. Ale myslím si, že vyliečiť sa to dá len tak, že ti to choré tkanivo odrežú - čiže konizácia.

kvietok999
14. okt 2008

Ahojte...
aj ja patrim medzi tie,ktore trebaju podstupit konizaciu a to som sa dozvedela dnes..ja chodim na pravidelne vysetrenia uz asi tristvrte roka a vysledky su jeden mesiac CIN1,za 3mesiace opet CIN2 a teraz mam CIN3 tak mi doktor oznamil, ze najlepsie by bolo, keby som podstupila mensiu operaciu a to je konizacia 😒
citala som vase clanky,vecsinu v podstate o tejto operacii poznam, ale predsa by ma zaujimalo,ci to po operacii boli a ako ste sa citili?
dakujem za info

janula13
14. okt 2008

Ahojte, tak aj ja troska prispejem, mam stale problemy s krckom, moja doki to nehodnoti po cytologii CIN stupnicou, ale nejakou PAP stupnicou a ked som mala PAP3a tak mi povedala ze idem na operaciu a ze ci uz som rodila..ja som povedala, ze este nie,tak mi urobila po liecbe kontrolnu cytolu a bola PAP2 a povedala ze to sa neoperuje, netreba, jedine ked sa 2x zopakuje PAP3 a to uz sme mali dohodnuty termin operacie, tak mi odlahlo...a odvtedy chodim kazde 3 alebo 6 mesiacov na cytolu a stale je to PAP2, aj ked naposledy ked som bola na kontrole, tak hikala, ze tam mam desnu rozsiahlu leziu, tak som bola v tom, ze ide sa na operaciu, ale cytola bula zase PAP2...a povedala mi, ze najprv nech porodim a potom operacia, ked bude treba...ale babule, ked raz konecne porodim, tak si to mozno sama vypytam, rakovina krcka maternice je velmi zakerna a hlavne bez akychkolvek priznakov, ja mam sice stale vytok, ale uz som si zvykla, mam asi slabu imunitu...takze babulky prevencia!!!

andrejkara
7. nov 2008

Ajojte. Aj ja som podstúpila túto operáciu, už pred piatimi rokmi a vtedy som mala 25rokov. Len u mňa hrozilo že mi vezmú všetko. V takom stave som mala krčok a horšie bolo to, že v krvi som mala vysoké hodnoty onkomarkerov-čiže rakovinotvorných buniek. Po histológii však zistili, že to nieje na hysterektómiu a to mi odľahlo. Tak so ok,konečne nemám problémy s výtokmi a zápalmi. Pravdou však je, že často mávam strašné návaly a oblieva ma pot. Po operácii mi bolo strašne. Všetko dole ma bolelo a mala som silné dávky morfia. Nevedeli to pochopiť, vraj sa s tým ešte nestretli ale každá sme iná. Našťastie mám 2 zdravé deti, ktoré som mala pred zákrokom. Aj sme sa s manželom pokúšali o ďalšie dieťa ale nejde to. Tak sa všetci majte a nezabúdajte, dôležitá je prevencia, tak to nezanedbávajme. PA PA

dadulik22
15. dec 2008

ahojte, pred pred 10 dnami som podstupila LEEP a kyretaz krcka maternice. Tyzden na to som dostala menstruaciu,ale je o dost silnejsia ako zvycajne a aj dlhsia. Je to po tomto zakroku normalne? 😒