Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bamb27
1. apr 2009

Dakujem dudlo,
asi sa to naozaj potrebuje riadne zahojit, 6 mes. neni az tak vela... akurat ze niekedy som dost netrpezliva
Mne vychadza nastup do nemocnice v stredu, vo stvrtok zakrok a vraj tam budem nejake 4 dni trcat... rovno cez vikend, uz to vidim ako sa budem pytat domov cim skor, este ked tu citam ze vacsinou sa nevyskytovali nejake velke bolesti ci problemy... tak uvidime, kazdopadne sa zacinam tesit na to ze to budem mat coskoro za sebou..

A chcem vam vsetkym co sem prispievate velmi podakovat, pomoze to riadne ked zena vie priblizne do coho ide 😉

zuzin78
3. apr 2009

ahojte holky
potrebujem radu. mam ist na konizaciu, ale do nemocnice na 3-4 dni nechcem ist, mam malu dcerku 11mesacnu a kojim ju. tak vas chcem poprosit, ktore ste boli na konizacii, a prepustili vas hned v ten den , kde to robia a ak ste boli na sukromnej klinike , tak kolko vas to stalo. a nejaku adresu kde to robia.
akurat vcera som sa to dozvedela, tak som trochu este v soku, co by bolo tri dni s dcerkou, co by papala ☹
dakujem.....je to dost surne
dost sa toho bojim
☹ 😖

anna88
6. apr 2009

Ahojte!
Zuzin78: ja som bola síce na inej operácii (vyberali mi 10 cm cystu spolu s jedným vaječníkom), ale ak nechceš prestať kojiť, nie je problém. Mne malého syna nosili raz za deň na nakojenie a počas dňa som si 2 -3 krát vystriekala mlieko do fľašičky a potom mu ho doma dávali z fľaše. Samozrejme, že som musela všetkým povedať, že kojím, aby mi dali len také lieky, aby to čo najmenej uškodilo dieťaťu. Po nakrkóze som si prvé mlieko (večer a ešte aj ráno) odstriekala do fľašky a vyliala, ale poobede už nebol problém dať "pocuckať" malému. Hospitalizovaná som bola 5 dní.
Držím palce všetkým!!!!

zuzin78
6. apr 2009

ahoj anna88 u nas je ten problem, ze dcerka z flase nevie pit. ani cajik. hadam najdem taku nemocnicu, kde ma poslu hned domov.

anka888
6. apr 2009

ahojte dievcata. som po konizacii krcka maternice elektrickou sluckou. po zakroku som sa citila skvele. ale po 5 dnoch som zacala krvacat s tym ze som si myslela ze je to menstruacia ale to trva uz nejako dlho resp. ani nie tak dlho ako mam pocit ze menstruacia sa skoncila ale to krvacanie neprestalo a vyzera za to ani nehodla prestat. jednoducho menstruacia mi trvala cca4-5dni s tym ze 4 a 5den to uz bolo len take slabe ale odrazu na 6 to zacalo znoa a ja citim ze to nie je mensturacia. mam este cakat alebo navstivit lekara? ma s tym niekto skusenosti?

nika000
6. apr 2009

ahoj zuzin 78kamarátka bola na Sliači a tam jej to urobili za jeden deň .ráno prišla a poobede odišla .ja som bola v B.B ale tam som bola 4dni .

anka ja som sa rozkrvácala asi týždeň po zákroku .menzes som nemala dostať tak som vedela že to nie z toho.v ten deň som sa dosť ponaťahovala s malou a večer som začala krvácať .veľmi som sa zlakala lebo to bola čerstvá krv a bolo toho veľa.chcela som bežať na pohotovosť ale potom sa to ukľudnilo tak som nešla .ja by som radšej na tvojom mieste šla nech máš istotu že je to o.k

zuzin78
7. apr 2009

nika000 dakujem za info.

zuzin78
7. apr 2009

anka888
chcem sa ta spytat, kde ti to robili, a ci si tam musela lezat.ak si bola na nejakej sukromnej klinike, kolko ta to stalo ?
dakujem

mirezka
7. apr 2009

ahojte dievcata,
v pondelok som bola na kontrole a výsledky mi dopadli dobre.Čo sa týka tých stehov oni vypadnú samé ,ale dr. u ktorého som bola mi ich vybral.Ja som bola na zákroku na jedňodnovej klinike.O 14.30 som prišla a večer som bola doma.Všetkým dievčatám ktoré to čaká :samotný zákrok je v pohode aj liečba potom len treba aspoň 3 dni poctivo na lôžku a potom kľudný režim.Treba vypnúť aspoň 2 týždne .Všetkým držím palce

zuzin78
8. apr 2009

ahoj mirezka
mozem sa ta spytat kde si bola operovana ?

vanilkka
14. apr 2009

ahojte aj ja mam za sebou konizaciu a zaroven mi urobili kyretaz,,,dvakrat som mala menzes na cas,,,,po operacii som ho dostala hned na den presne myslim ale vyslo to asi tak 5 dni po operacii,,,bol sice velmi dlho asi 10 dni ale slaby, dalsi presne po 28 dnoch a bol veeelmi slaby skoro vobec ale bol. no a skoncil minuly tyzden v pondelok a dnes som dostala znova a strasne silny a blestivy. sestricka mi do telefonu povedala ze to sa moze stat ale s operaciou to isto nesuvisi ze to bude asi nejaka hormonalna porucha. normalne som vytocena ako ma moze diagnostikovat takto cez telefon a sestricka len. baby nemate s tym nejaku skusenost?

PS: ako tu tak citam tak ste si presli vsetkym moznym ale pridavam sa ja tiez. musela som zmenit lekara kvoli pristupu a hlavne moja prva cyto bola zla pred dvomi rokmi ale ked som sa pytala na vysledky sestricka povedala ze je to ok,,,po roku som sla opat na preventivku, lekar otvoril kartu a skoro okoktavel ked videl ze mam rok zlu cyto a nikto to neriesil ,,, ale snazil sa ma presvedcit ze isto som si nevolala na vysledky a preto to neviem ze je to zle a mozem si za to sama ked to bude este horsie! ale vdaka bohu to bolo o stupen lepsie ale potom zacal maraton stale dalsia a dalsia cyto kazde 2 mesiace a uz som na to nemala nervy, stale to skakalo hore dole a jeden uzasny odbornik v ZA sa ma ujal a pomohol mi,,,nie len operacne ale hlavne tym ako mi to vysvetlil. uvidime co bude dalej ☹

joa
15. apr 2009

ahojte,
tak uz som tiez na druhom brehu, vcera rano ma odoperovali, pospala som si a rano som sla domov, okrem nejakych tlakov ma nic neboli, ani nekrvacam tak dufam ze sa to nezmeni,
odporucali mi len lezat takze moja polovicka ma nic nenecha robit a som obletovana 🙂 tak neviem ci to trochu nezneuzijem vo svoj prospech 😀
inak som sa toho zakroku bala a som rada ze uz cakam len na vysledky,,,
drzim vsetkym palce joa

mirezka
17. apr 2009

ahoj zuzin78,
neviem či si už bola na operácií a či Ti ešte pomôžem.Ja som z Považskej Bystrice a tu ma aj operovali.Ale skús pozrieť na nete či by si nenašla kliniku ktorá to robí jednodňovo.
držím palce 🙂

zuzin78
17. apr 2009

ahoj mirezka
este som na operacii nebola, ale rozhodujem sa bud dun.streda alebo trnava. budem tam dve hodiny a potom mozem ist domov, len s kojenim je to problem v ten den.....
ozvem sa . bojim sa toho strasne ☹

zuzin78
24. apr 2009

na ten zakrok idem 28.4. tak verim, ze ma zoberu hned rano, aby si dcerka ocka nevyplakala. hadam to vsetko dopadne ok. 🙂

dudlo
24. apr 2009

zuzin držím palce

zuzin78
24. apr 2009

dakujem, potom sa ozvem. idem na sukromnu kliniku do Dun.Stredy. a potom cakat dva tyzdne na vysledky.... ☹

mirezka
24. apr 2009

ahoj zuzin78
neboj všetko bude OK.Tieto problémy netreba odkladať.Ja som sa tiež veľmi bála a teraz som rada že už to mám za sebou.Neviem aké si mala výsledky pred tým ako Ti odporučili konizáciu ale snáď to nebude také zlé.Hlavne maj po zákroku aspoň 3 dni kĺud na lôžku.Nepreháňaj to s malou.Ešte si ju užiješ.
tak sa drž 😉

zuzin78
25. apr 2009

ahoj mirezka
s tym kludom to bude horsie, ale budem sa setrit....len dcerka je strasne na mna naviazana,ale musime to prezit. vysledky z cytologie som mala zle, ale doktorka povedala, ze to moze byt aj preto, lebo mam oslabenu imunitu ☹ .
dakujem za podporu, ale v utorok urcite budem mat srdce v nohavickach, co sa budem tak bat.....
😒

mirezka
27. apr 2009

ahoj zuzin78,
už sa Ti to blíži ale ber to tak nebolo tak zle ,aby nemohlo byť ešte horšie 🙂

zuzin78
28. apr 2009

ahojte holky
tak uz to mam za sebou. bolo to v pohode 🙂 spala som 10 min. a o dve hodiny som isla domov. este cakat dva tyzdne na vysledky ☹

mirezka
28. apr 2009

ahoj zuzin78,
super tak sa drž a oddychuj.Doktor bol šikovný ked to trvalo len 10 min.Mne to trvalo okolo 50 min ,ale mne robili konizáciu aj kyretáž.
pekný deň 🙂

zuzin78
29. apr 2009

ahoj mirezka
uz je to lepsie, ked to mam uz za sebou, bala som sa toho velmi, a vobec to nic nebolo. este za tych 10min co som spala, sa mi snivalo,, tak dobre sa mi spalo 😀
tu kliniku Sagax v dun.strede odporucam , su tam super ludia.
teraz oddychujem pri pc a aj dcerka so mnou 🙂

mirezka
30. apr 2009

ahoj zuzin,
ja som sa toho tiež veľmi bála a nebolo to také hrozné.Najťažšie je odhodlať sa
prajem pekný deň 🙂

zuzin78
1. máj 2009

ano mas pravdu, najtazsie to bolo, tam prist a cakat na zakrok, ale potom uz to bolo ok 🙂

bamb27
4. máj 2009

ahojte krasky, aj ja som uz 2 tyzdne po konizacii + kyretaz, vysledky ok, nic nebolelo, nekrvacalo... ujo doktor ale povedal ze mi este povyliezaju von stichy, ale ja som stale ziaden nezaregistrovala, nemate skusenost? Po akom dlhom case vam dovolili sexikovat, uz sa neviem dockat

zuzin78
4. máj 2009

ahoj bamb27
mne v dun.strede povedali 2 tyzdne, ale moja doktorka povedala ze 4 tyzdne ☹ . ja este cakam tyzden, a mala by som mat vysledky.verim, ze budu ok

bamb27
6. máj 2009

zuzin78 neboj.. vysledky budes mat isto dobre 😉 Ja uz mam 3 tyzdne po tom, tak snad pomaly pojdu von, cakala som ze mi ich pohne menzes, ale ten sa tiez este nedostavil

bamb27
6. máj 2009

jaaaj... zuzin78, ci to si mi odpovedala na to, ze kedy kedy mozem sexikovat, ci o stichoch...?? ja som uz daka dopletena ... no kazdopadne asi trpezlivost ruze prinasa 😅

zuzin78
6. máj 2009

bamb27
ja som ti pisala, ze kedy by si mohla mat tutu-mutu 😀 . mna nezasivali, tak ja neviem kedy mozes ty. ja som bola na leed. dnes som asi dostala menzes, po 12 mesiacoch. ☹ ako mi bolo super bez neho 😀 . /uvidim ako sa to bude pokracovat, mozno to ani nie je mrcha..../