Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

nika000
16. mar 2009

ahojte baby .mňa tiež čaká konizácia a kyretáž teraz v piatok ☹ dosť sa toho bojím ☹ ja som mala výsledky cytologie 3A-B prijať ma majú už vo štvrtok ráno .neviem čo tam budem robiť celý deň keď sa to bude robiť až v piatok.vraj tam mám byť až tri dni ☹ chcem sa opýtať či to bolí po tej operácii

nika000
16. mar 2009

baby do koľkých dní bývajú výsledky histologie?

bilka
16. mar 2009

Nortka ahoj 🙂

Tak ten piatkovy chaos co si vychytila v nemocnici ti asi na pohode nepridal vsak? Ale co sa da robit, nie vzdy si zdravotnici uvedomuju ako pacient vsetko citlivo vnima. Hlavne ze uz to je za tebou a aj ked to prebiehalo hekticky, neverim ze by doktor robotu odflakol len aby skor odisiel, to by si nevzal na zodpovednost. 😉 Operoval ta ten primar s ktorym si komunikovala? Tak verim ze uz sa citis zo dna na den lepsie a zotavujes sa. 🙂
Dakujem ti za typ na mysi chvostik, vela som o nom uz pocula. Aj moja mama ho mala este pred rokmi odporuceny ked nemohla otehotniet a po chvostikovej kure, sa podarilo pocat moju malickost, takze nieco na tom istotne bude. Citim sa po zenskej stranke teraz taka totalne rozbita, tak verim ze ma cajik postavy zase na nohy. Ja som dnes volala s mojim lekarom, povedal ze som mala velmi tazke dysplasticke zmeny a CIN II, ze bol najvyssi cas dat postihnute tkanivo prec a nastastie podarilo sa mu ho vsetko az do zdraveho tkaniva. O tyzden mam prist na kontrolu ako sa mi krcok hoji. Tak som zvedava co bude teraz dalej prebiehat ako casto ma budu sledovat ci je to vsetko v poriadku. 😉

bilka
16. mar 2009

Nika000 ahoj,

ja som mala podobny nalez ako ty, s tym ze som mala aj HPV virus 16. Ako dlho mas tieto zmeny na krcku, skusali ti este aj nejaku inu terapiu okrem spominanej konitacie? Ja som brala Indonal a akosi mi nezabral, potom mi navrhovali kryodestrukciu ale napokon sa to tak zhorsilo zeby uz nestacila, tak som musela ist na LEEP konizaciu. Zhodou okolnosti aj mna robili v piatok, len u mna to bolo akesi rychle ked to porovnam s Nortkou a tebou, mna v piatok prijali, zoperovali a aj rovno prepustili domov. Tiez som sa bala, no nebolo to take hrozne, samotny zakrok je naozaj kratucky, zalezitost mozno 20 minut. Ja ked som sa prebrala, mala som bolesti, doktor prisiel za mnou a vravel ze si podvazoval privodne cievy ked mi zakrok robil aby to velmi nekrvacalo a ta bolest je z toho ako mi po odviazani opat prudi do toho miesta krv. Dali mi injekciu od bolesti a potom uz ma nikdy nic viac nebolelo, citila som sa fajn, ani som nekrvacala, len minimalne. Co sa vysledkov tyka mne spominal ze to bude trvat dva tyzdne, ale u mna sa to potom pretiahlo na tri. Tak ti drzim palce aby vsetko dobre dopadlo, aj samotny zakrok aj vysledky. Drzkaj sa! 🙂 😉

dudlo
18. mar 2009

Ahoje,
nortka ako sa cítiš? je to už lepšie?
bilka ty ešte nemáš výsledky? alebo som ich prehliadla?

bilka
18. mar 2009

Ahoj Dudlo 🙂

vysledky uz mam. Nalez bol taky ako pri poslednej biopsii PAP III HSIL - dysplazia vysokeho stupna a CIN II. Doktor povedal, ze sme konizaciu robili v najvyssi cas a poinformoval ma, ze odobral dysplasticke tkanivo az do zdravej casti, ze tym padom by malo byt vsetko odstranene. Tomu sa velmi tesim. Takze tolko k mojim vysledkom, ja len dufam ze uz to nebudem musiet nikdy zazivat a ze to babatko sa mi raz podari mat. 😉 🙂

A ty sa mas ako? Vsetko ok, uz naplno fungujes?

Nortka a u teba ako prebieha zotavovanie, mas sa dobre? Dnes si idem kupit cajik co si mi poradila. 😉

nortka
18. mar 2009

Ahojte baby.
Na treti den ma strasne svrbelo az bolelo v posve.Isla som k lekarovi dal mi rostok na vyplach posvy.
Bolo to strasne neprijemne.Trosku je to lepsie.Ako keby nestacilo mam aj zvysenu teplotu.
Asi zajtra nastivim zasa lekara. Taketo problemi som nemala po prvom zakroku.(pekne ma to vytaca)

Aj mne bol odporuceny mysi chvostik,ked sme pracovali na synovi.Mozem povedat ze zabral hned.
Strasne lutujem ze som si na neho nespomenula hned pri zlom vysledku cytologie.
Mam kamratku ktora tiez tuzi po babetku velmi sa tesi na moju skusenost chvostikom.Veri ze jej zabere.
Nechame sa prekvapit.

ahojte.

marse
19. mar 2009

bilka tebe to robili na Kramaroch?

bilka
19. mar 2009

Marse, povodne ma este davnejsie mali robit, ale usla som od jednej tamojsej pani dr ktora ma psychicky nicila svojim svojskym pristupom k pacientkam. presla som potom inam, k inemu lekarovi a on ma napokon robil na sulekovej ul v centre Iscare.
ty si bola na Kramaroch? 😉

Nortka, ojha neprijemne komplikacie, mrzi ma ze tentokrat sa vyskytli taketo tazkosti. Snad ta zvysena teplota bola len takou reakciou na cely ten stres a samotny zakrok ktorym si presla. Ako sa mas teraz? Bola si u lekara, co on na to? Verim ze v tom nie je nic vazne. Vela sil do zotavovania. 😉

cigaretka5
19. mar 2009

kocky tiez som sledovana na onkologickom ustave kvoli zlej cytologii uz niekolko rokv tam chodim, vraj k najlepsiemu odbornikovi na rakovinu krcka maternice.
Uz asi rok sa snazime o babatko ked sme sa s manzelom dohdoli ze ideme do toho rozhodla som sa ist do sukromneho centra k gybekologovi porodnikovi na prehliadku, robil aj cyto, vysledky vraj desive ze jednoznacne treba zakrok inak pomaly zomriem ( ten lekar je aj zaroven v ISCARE) , tak som cela vydesena isla k svojmu onkologovi, ten sa usmial, povedal ze vysledky su lepsie ako minule sleduje ma kazde tri mesiace a kedze som nerodila nevidi dovod na paniku ............ Kontorla otri mesiace, pre moj pokoj zoberieme aj tkanivo na hystologiu ale krcok na pohlad krasny.
Potom som si dala do suvisu par momentov od lekara z ISCARE - urobim vam to setrne ale zaplatite za to, potom som zacala chodit sem a veci mi zacali zapadt lekar ktorz predtym robil v ISCARE sa sam vyjadril ze je to institucia ktora ma rada peniaze priamo na cash a ide do akehokolvek zakroku.
Kocky nechcem podcenovat ziadneho lekara na obvode ale po svojich skusenostiach by som tieto vci riesila iba s onkogynekologom

jankaw
19. mar 2009

Ahojte, mne operovali dysplaziu krcka maternice v roku 2001 a to som mala stastie v nestasti, na nohe, tam akurat ako su nohavicky som mala hrcku tak ma obvodna doktorka poslala na vysetrenia na onkologiu /nakoniec to dobre dopadlo/ ale tam mi gynekolog zistil poskodenie krcka maternice, mala som 3 citologiu a moj gynekolog ku ktoremu som chodila kazde 3 mesiace po antikoncepciu si to nevsimol pri prehliadke!!!.... Keby som zhodou okolnosti nesla na onkologiu tak neviem ako by to dopadlo....
Potom ma tam aj operovali a od vtedy mam vsetko ok, aj citologiu mam stale v poriadku. Bala som sa ci budem moct otehotniet a teraz som v 5 mesiaci a vsetko je uplne v poriadku /dufam ze to tak aj zostane/ 🙂

bilka
23. mar 2009

Nortka ako sa mas? 😉 Ako sa to vyvrbilo napokon s tou zvysenou teplotou u teba? dufam ze vsetko je ok. 😉
Mas uz aj vysledky po poslednej konizacii?

Cigaretka a ktory je ten najlepsi odbornik na rakovinu krcka maternice? 🙂 Ja do Iscare nechodim, moj lekar posobi inde, ale zakroky chodi robit tam, takze som tam bola zatial prvy a posledny krat, tu instituciu vobec nepoznam. Za ten jeden den co som tam stravila, mam ale vcelku pozitivnu skusenost. Moj lekar ma moju plnu doveru, ako byvaly primar jednej velkej gyn kliniky ma bohate skusenost, stara sa o mna naozaj dobre. 😉

Jankaw, skvele ze sa vsetko na dobre obratilo a po konizacii si uz v poriadku a teraz este aj babatko na ceste, tak to je nadhera, drzim ti palce nech je vsetko v najlepsom poriadku a tak ako pises nech to tak aj zostane. 😉

cigaretka5
23. mar 2009

bilka ja chodim doktorovi Kallayovi ne na onkologickom na heydukovej

nortka
24. mar 2009

Ahojte baby.

Mam sa velmi dobre.svrbenie preslo aj teplota presla.Do konca tyzdna ostanem este PN.
Ale to najdvolezitejsie vysli mi dobre vysledky.(lahka dysolazia) CIN I. Po prvej konizacii som mala histologiu
(CIN II-CIN III. rez nebol rdravom okraji)

Som stastna velmi som sa bala ze pridem o maternicu.

Cigaretka5 ja tiez chodim na heydukovu dok.Ferancikova.

marse
24. mar 2009

nortka to je suepr moc gratulujem, konecne je to zle prec,

bilka ja na onkogynekologiu chodim na krakamre k cukasovej a v pohodke som spokojna

bilka
24. mar 2009

Nortka moja! 🙂 Aku radostnu spravu to citam!!! Velmi sa s tebou tesim, naozaj som rada, ze to takto stastne pre teba dopadlo a aj tomu ze si zvolila este rekonizaciu pred radikalnym zakrokom a bola to spravna volba. 🙂 🙂 🙂 🙂
Teraz mas vysledok lepsi, nez ja. 😉 Ja som mala CIN II.
Nuz teraz si uz len drzme palce, nech sa dobre zahojime a nech sa uz nikdy nic podobne neopakuje. 🙂

bilka
24. mar 2009

Marse ahoj 🙂 , ja som k nej chodila tiez. Ale zial nebola som spokojna, nehovorim o odbornej stranke, tu nepopieram, ale jej pristup ku pacientovi respektive ku mne mi velmi vadil. Bol dost necitlivy a po par mesiacoch som uz nemala psychicky silu chodit k nej dalej. Mozno ku inym pacientom sa chova inak, mne dala pocitit dost nepekne po prve to, ze mam nevhodnu poistovnu a pri pacientoch ako ja robi zadarmo a po druhe to, ze mam 30 a este som nerodila a keby som mala doma aspon dve deti, nemusela by sa so mnou teraz takto parat. 😖

joa
26. mar 2009

ahojte,
dnes vecerom som precitala vasu komunikaciu, na jednej strane ste ma upokojili ale na tej druhej ked viidim aky je to nekonecny proces mam obavy.
ja chodim do sanatoria v ruzinove a operovat by ma mali na sulekovej, mozete mi povedat ci operaciu hradi poistovna alebo ja ?
ja sa termin dozviem az v priebehu buduceho tyzdna a som prekvapena ako ovladate svoje vysledky ja to nikde namam na spravach uvadzane,,
drzim vam palce joa

bilka
28. mar 2009

ahoj joa 🙂

ja som mala robenu konizaciu tiez na sulekovej, co sa tyka preplacania zakroku, zalezi od toho aku mas poistovnu. pokial vzp tak tam sa preplaca len malicka ciastka ak sa to nehradi vlastne uplne cele, suma zakroku je 9900 sk, ja som mala union a doplacala som 3000 sk, zvysok preplatili. videla som tak narychlo cennik a viem ze preplacali vacsiu polovicu aj spolocna vzajomna napriklad, no viac si uz nespominam. 😉

a teba neinformoval lekar o vysledkoch, nevysvetloval ti ake mas cisielko cytologie a co to znamena? kvoli comu ta posielaju na konizaciu? 😉 🙂

a kam chodis do ruzinova do sanatoria ked sa mozem opytat? ja tu byvam, tak zo zaujimavosti chcem vediet. 😉 ja som kedysi chodila do ProSanus na daxnerovo namestie. len moj lekar odtial odisiel tak som sla prec za nim.

joa
29. mar 2009

ahoj Bilka,
bohuzial neinformoval, povedal ze je to zle , pokrutil hlavou, vyvalil namna ze je nutny zakrok a to bolo vsetko v papieroch som nic podobne nenasla,diagnoza N87,,, bola som z toho taka v soku ze som ani nevedela ako sa volam, ale idem k nemu cez tyzden tak som zvedava co mi povie a zavalim ho otazkami,,
ja chodim priamo do ruzinovskej polikl. na posledne poschodie www. gpn.sk
ja som v spolocnej, tak verim ze namna nevyhuknu sumu 5tis. pretoze aj keby som sa poskladala do gulicky tak
ja si to dovolit nemozem ,, to by sa mali asi pytat nie , alebo maju pocit ze ked som im ochotna dat 2000 na rok ze si mozem kazdy zakrok hradit sama ? no mam zmiesane pocity. ☹
pekny zvysok dna prajem ,, ,joa

mirezka
30. mar 2009

Ahojte,
tiež som podstúpila 16.03.09 konizáciu + kyret,cerv.kanálu.Dnes som bola na kontrole ,ale nakoĺko som v sobotu dostala menzes nemohol mi dnes vybrať stehy.Na ktorý deň vyberali snehy vám??Za skoré info vopred ďakujem

nortka
30. mar 2009

Ahoj Mizerka.

Ja som bola dva krat na konizacii ale stehy som nemala.
Preco ta sili?

mirezka
30. mar 2009

Ahoj Nortka,
šili mi krčok a to dokonca na dva krát.Prvý raz v narkoze a na druhý deň znova ale už som to mala umrtvené len lokálne.Veľmi som krvácala.

mirezka
30. mar 2009

Nortka,
aspoň si myslím že mi šil krčok alebo je to (cervikalny kanálik).Mne robil konizáciu aj kyretáž cervikálneho kanálu.Aj tebe robili kyretáž?

nortka
31. mar 2009

Mizerka, mne kyretaz nerobil.
ahoj.

nika000
31. mar 2009

ahojte
mirezka mne robili presne to isté čo tebe .pokiaľ viem tak mne to tiež šili .asi po týždni som začala veľmi krvácať lebo som sa viac ponaťahovala z malou tak som volala dok.a sestrička že sa nesmiem naťahovať pretože sa potrhá to šitie ☹ na to zastavenie krvácania som brala ascorutin a potom to krvácanie ustúpilo ale som sa veľmi bála že sa to potrhalo a znovu sa to bude musieť šiť .našťastie to ustúpilo po tých tabletkách . ja som vtom že tie stehy vypadnú samé 😕

nika000
31. mar 2009

bilka ja som bola na preventívnej prehliadke kde mi brali citologiu a tá vyšla na 3.potom som brala polygynax že ak by to bol zápal a keď som dobrala tabletky tak som šla znovu na odobratie citologie a znovu výsledok 3A-B stredne ťažká .nijako inak som sa neliečila .už som konečne po zákroku teraz už len čakám na výsledky histologie ale sa ich dosť bojím čo tam vyšlo

bamb27
31. mar 2009

ahoj krasky... idem na konizaciu 16.4 ..trochu bojim, ale povedala som si ze to bude ako keby som si sla dat krcok maternice do servisu, ze opravia a bude ako novy, co dufam... lebo som uz momentalne chcela riesit vyrobu dietata a nie prave toto, ale zrejme to bude to najvhodnejsie kedze moja cytolka sa za posledne roky pohybovala kadejako hore-dole od 2 do 3b ...doktor povedal, ze vyrabat dieta sa moze az po nejakych 6 mesiacoch, niekto tvrdi ze hned po dolieceni cca 6 tyzdnov - 2 mesiace.. Viete niekto nieco o tom? ..a este som chcela vediet ako dlho ste boli v nemocnici, lebo 4-5 dni tam isto nevydrzim a ako dlho nasledne na PN?

mirezka
31. mar 2009

ahojte,
ja som mala cytologiu pred zákrokom medzi 1-2,ale môj krčok bol v zlom stave.Preto som podstúpila konizáciu. V pondelok idem na kontrolu dúfam že už bude mať doktor výsledky.

dudlo
1. apr 2009

Ahojte,
narýchlo som ńakukla a sa to tu rozrastá
Moja segra ide tiež začiatkom mája ☹
bamb - mne tiež lekár odporučil otehotnieť o 6 mesiacov po zákroku.
Ja som bola v nemocke 2 dni - príchod, zákrok a na druhý deň odchod a doma som bola 2 týždne.

Mne nič nešili, ale uzatvárali cievy el. prúdom.

Pekný deň