Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

milllka
28. máj 2010

Ahojte 🙂) !!! Mala by som na vas tu dve otazky, snad mi niekto s nimi poradite ... prva by bola taka babska a sice, mozem bez problemov pouzivat tampony pocas menstruacie , napriek tomu, ze som po konizacii krcka maternice? a druha mozem napriek tomu, ze som mala HPV virus chodievat darovat krv? vopred vam vsetkym dakujem 🙂) !!!

cigaretka5
28. máj 2010

kocky vidim ze sa to tu opatovne rozbehlo, no ma caka konizacia pravdepodobne niekedy na jesen. V juli by som mala rodit potom po 6 nedeli ist na cyto a potom doki rozhodne. ja mam problemy s krckom od roku 2002 cyto furt skace, chodim na onkolgoiu jak na klavir kazde tri mesiace, doki ma ma pod kontrolu zakrok robit nechcel, vraj kym nie je treba a nemam doma micmo. No a potom sa nam podarilo otehotniet a cyto aj cez tehu nie moc dobra, tak mi povedal ze po tehu to poriesime a ja vobec neviem co mam cakat. AKO ste sa citili po koniozacii, co od toho zakroku ocakavat?

babulinka29
29. máj 2010

marcip no jasné chodím na prechádzky už som aj po kontrole ale len takej konzultačnej ešte ma nevyšetroval všetko mám dobré histológia bola dobrá len mi dal ešte nejaké lieky dostala som menštruáciu po siedmych dňoch po operácii ale je taká normálna až na tie bolesti to ležím celý deň v posteli čo si myslím, že my trhajú vaječníky za živa teda nikdy som nemala také bolesti ako teraz fakt som bola prvý deň z toho mimo ledva som sa doplazila od lekára domov.
Doki mi povedal aby som prišla 9. júna na kontrolu a stále som pn dokedy by som mohla byť PN ktorá mi viete poradiť nakoľko to v práci nemám ružové a fakt si potrebujem oddýchnuť xixixii

kapetka9
29. máj 2010

milllka: tampony aspon 4 tyzdne po konizacii nepouzivat, a co sa tyka darovania krvi - tak podla ntssr nositelka hpv virusu moze v pohodke krv darovat.
pa

lekno
29. máj 2010

Babulinka,
no ja ti ohľadne PN neviem poradiť, lebo ja som bola doma pri malej, tak mi dr. ani PN nevypisoval 🙂
S menštruáciou mi dr. povedal, že sa mi môže "rozhádzať" cyklus.. Ale ja mám menštruáciu doteraz tak všelijak, raz presne, raz po termíne, raz pred termínom, tak neviem.
Ja keď som bola na kontrole po operácii, tak ma hneď na prvej kontrole prezeral, aj keď som krvácala. Hovoril, že on to musí vidieť. Vidíš, každý dr. má iný postup 😉 Ja mávam prvé 2-3 dni menštruáciu dosť silnú. A vaječníky aj mňa bolievajú, ale to vtedy, keď prechladnem.

Cigaretka5,
operácia bola o.k. Ja som sa cítila dobre, nič ma nebolelo, akurát sa mi strašne točila hlava, ale to je z narkózy normálne 😉
A cítila som sa trošku slabá, ale asi za dve hodinky som už normálne chodila 🙂
Dr. mi v nemocnici zakázal sedieť, pretože si vraj na ten krčok tlačím, tak som asi prvé 2-3 dni moc nesedela, prvý deň vôbec.
Ale inak v pohode 😉
Mne len nejde do hlavy, prečo ťa neposlali na operáciu skôr, keď s tým máš problémy už 8 rokov.. 😕

babulinka29
30. máj 2010

Lekno no ja som mala menštruáciu asi tak tri dni viac nič teraz už len také špinenie alebo ako to mám nazvať ale tie tri dni som preležala v bolestiach tak uvidíme ako dostanem nabudúce a koľko mi bude trvať, pred operáciu som mala aj Danu ale vravel mi doki že mi ju vyberie a nevybral vraj sa to dalo urobiť aj bez toho aby mi ju vybral takže antikoncepciu nemusím našťastie brať a dana mi nerobí žiadne problémy o ktorých by som nevedela ..........
Ale inak sa cítim v celku dobre snažím sa menej robiť a viac oddychovať ale tak pri deťoch sa to ani veľmi nedá a ešte k tomu, keď mám toho menšieho zase chorého ☹

maja732
31. máj 2010

@cigaretka5
ahoj, asi sme na tom dosť podobne. Ja som išla na preventívku a robili mi aj stery. Kým som čakala na výsledky, bolo to dlhšie, lebo boli vianoč. sviatky a dovolenka tak som otehotnela. Išla som k lekárovi, a on mi povedal že sú zlé výsledky. Ja som ho potešila že som tehotná. Bola som na onkogyn. a tam mi pani doktorka povedala, aby som kľudne porodila a potom to budeme riešiť. Už som osem mesiacom po pôrode a neviem sa tam vybrať. Malú stále kojím a iné veľmi nechce jesť. Bez cicky ani nezaspí. Horšie je, že som si robila tehot. test, pretože menzes mám ako vianoce a vyšiel mi pozit. Moja hlava je v smútku. Neviem čo robiť. ☹

milllka
31. máj 2010

kapetka9 velmi pekne ti dakujem za odpoved 🙂))) !!!!!

opalkovaivana
7. jún 2010

Som po kolnizáciu LEEP doma som 5 dní po operácii a dnes rano som zacala trochu krvacat a picha ma trochu v podbusku neviem ci je to normalne alebo to moze byt uz menzes

aaddeell
7. jún 2010

@opalkovaivana
ahoj ja som dostala menstruaciu po 5 tyzdnoch od operacie, ale myslim ze niektore baby dostali tak ako mali
radsej zavolaj lekarovi za to nic nedas

opalkovaivana
8. jún 2010

Dakujem za radu. Uz som zavolala, menstruacia by to byt nemala 😅 😀

aaddeell
9. jún 2010

@opalkovaivana
a co teda bolo

opalkovaivana
9. jún 2010

Ak by som moc krvacala, mam prist. 😢 😒 😎

aaddeell
9. jún 2010

tak dufam ze to nebude potrebne mne sa vcera skoncila prva MS od operacie a bola nekonecna

babulinka29
9. jún 2010

baby taká otázka intímna mne síce lekár nič nepovedal ohľadne pohlavného styku som tri týždne po konizácii kedy to bolo reálne..............myslím tým sex 😉

opalkovaivana
9. jún 2010

Aaddeell

Zacala som moc krvacatidem do nemocnice hrozne sa bojim!!! ☹ 😨

aaddeell
10. jún 2010

@opalkovaivana drzim palce aby vsetko dobre dopadlo daj vediet ako si dopadla

marcip
15. jún 2010

ahojte baby Chcela by som sa opytat, ci niektora z vas nemala podobny problem. Niekolko dni pred menstruciou mam taky hnedy vytok, pripadne s primesou krvi (spinenie?). Ked som bola u lekara na kontrole, tak povedal, ze spinenie sa upravi po menstrucii a vtedy krcok som este nemala uplne zahojeny. Lenze ja uz budem mat tretiu menstruaciu a to spinenie sa zase objavilo. Uz som 2,5 mesiaca po operacii. Nevie mi niekto poradit? Vdaka

aaddeell
16. jún 2010

marcip ja som mala teraz iba prvu menstruaciu po zakroku a pred nou som mala spinenie ale slabe len hnedy vytok

mirkarepka
18. jún 2010

ahojte baby, uz sa z toho asi zblaznim. mam ranku na krcku na maternici uz niekolko rokov, chvala bohu vzdy s dobrym vysledkom cytologie {2}. beriem antikoncepciu a vzdy na 10. den uzivani mam vytok, spinenie, ale dost vo velkom rozsahu, farby ako cokolada. moj gynekolog mi povedal, ze ma budu sledovat, naposledny som bola na vysetreni v aprili, ale strasne sa obavam, ze co sa to vlastne deje. ak s tym niekto mate skusenosti, napiste mi, prosim. vopred dakujem za odpoved.

babulinka29
18. jún 2010

mirkarepka neboj sa nič ako som ti už písala v pošte moja ak máš ranku na krčku treba ju dať preč ja som ju mala 10 rokov a až teraz mi s ňou konečne niečo urobili a uvidíme som mesiac po konizácii a som zvedavá či to už bude konečne normálne........s výtokmi som si toho užila až až na nervy osm bola zúfalá a plakávala som lebo bez malej slipovej vložky som sa nepohla ani na krok a už pri konci som ich mala také silné že keď som niečo ťažké zodvihla tiekla som ako keby som mala menštruáciu............tak som veľmi zvedavá ako to bude teraz po konizácii a ja keď som brala antikoncepciu tak to bolo to isté výtoky sústavne ale ja som mala vraj tú ranku už takú zlú, že mi ju musel odstrániť a dať mi plastiku.......................rozhodnutie je na tebe a ja ti držím palčeky....

janulik76
18. jún 2010

ahojte, pisem tu prvy krat, HPV virus mi bol zisteny v r.2006, ale kedze som bola tehotna, po porode mi robili konizaciu krcku maternice. potom som chodila na pravidelne prehliadky 2x do roka, krcok vyzera zahojeny, ale dalsie cyto vysetrenia potvrdili rizik.stupen HPV ☹ dnes som bola na dalsej cyto, vysledky budu za 2tyzdne. ak budu zle, posle ma na histologicke vysetrenie. coho sa dost bojim. a ak aj tam budem mat zle vysledky ☹ tak neviem. Dr.odporucil este 1 tehotenstvo, ale neviem kedy sa mi podari..............a kolko sa vlastne bude moct cakat. ak neotehotniem tak co ? aka operacia ma bude cakat ? poradte ak viete, dakujem...

majsan
20. jún 2010

ahojte aj ja som po konizacii krcka maternice je tomu mesiac vysledky uz prisli ale zatial neviem ake su bojim sa co bude.chcela by som mat este 1 babo ale neviem ci este budem mohla mat bojim sa ze mi budu chceli vybrat maternicu.mala som mat kontrolu 9 septembra ale pisal mi gynekolog ze mam prist skor ze uz maju vysledky tak usudzujem ze niesu uplne ok

blenka
21. jún 2010

@marcip ahoj, pytala si sa na to spinenie, ci je ok. No ja Ti mozem povedat, ze ja mavam take "hnede" spinenie takmer vzdy pred menstruaciou, nejake 2-3 dni a potom nastupi krvacanie a nema to suvis s konizaciou.

Inac moje vysledky z konizacie, nic moc, ale ranka zahojena, znovu fungujem ako predtym (cvicenie, dvihanie, sex a pod.), dokonca aj prvu menstruaciu som mala uplne v pohode, ziaden rozdiel oproti beznej este pred konizaciou. Vysledok z histologie nic moc, ale zatial (snad ani nikdy nebude) nie je potrebna ziadna ina liecba a mam prist na kontrolu o pol rok...tak mam uz teraz z toho stresy, hm ... co ked zase to nebude ok, co potom? hm
A vysledok dopadol este horsie ako predpokladali pred konizaciou ☹

marcip
22. jún 2010

@blenka ahoj, vdaka za odpoved. Ja som to spinenie pred operaciou nemala, preto som to pripisovala operacii. No uvidim, ci to bude pokracovat. Aspon viem, ze sa to stava a nie je to nic nezvycajne. A este, ked som to spominala lekarovi na kontrole, tak vravel, ze to este nie je zahojene a prejde to.

babulinka29
25. jún 2010

Ahojte baby no ja som po konizácii už 5 týždeň ale špinenie mám stále ale nie je to až také hrozné len ma trápi teraz taký problém že už piaty deň mám menštruáciu a až teraz na piaty deň mám hrozne silné krvácanie a bolesti v podbrušku a neviem čím to je prvé dni nič iba slabé krvácanie a teraz silnejšie a aj s bolesťami môže to byť tým, že som nastúpila už do práce a trošku som to asi prehnala s naťahovaním sa spismi............ale aj pri prvej menštruácii hneď po operácii som toto mala tiež som mala bolesti ale zase menštruáciu iba tri dni........

opalkovaivana
25. jún 2010

aaddeell
Ahoj 😀 asi som mala viac oddychovať 🙄 v nemocnici som bola 2 dni,dávali mi inekcie, moja gyn. mi predpisala vklady uz som aj po menst. v auguste mam prist zobere mi stery na citologiu, vysledky hystologie som mala dobre 😀 uvidim ake budu v auguste 😎 DAKUJEM

marcip
27. jún 2010

@babulinka29 Ahoj po operacii sa ti moze cyklus zmenit, jednak dlzka cyklu ale aj intenzita ci trvanie menstruacie. Ja som od operacie mala tri menstruacie a stale nie nacas, raz skor, potom neskor. Prvu som zase mala podstatne dlhsiu ako predtym, ale uz druha bola zhruba ako pred operaciou. Pred kazdou som zatial niekolko dni spinila, co som predtym nepoznala. Takze to asi chce len cas, kym sa to upravi do povodnych kolaji.

babulinka29
28. jún 2010

Ahoj Marcip no ja už krvácam nejaký ôsmy deň ale toto už je len také špinenie ale je to tmavej hnedej farby takže neviem tak mi aj začínal menzes a takto asi bude aj končiť len som na nervy z toho furt s vložkami mohla by som už aj tampony používať mne lekár nič nepovedal že či môžem alebo nie ani ohľadne sexu nič len mi oznámil, že mám všetko v poriadku a o tri mesiace mám prísť na kontrolu a uvidíme ako sa to zahojilo.......

aaddeell
28. jún 2010

@babulinka29 aj ja som mala taku prvu menstruaciu teraz cakam druhu kedy pride
ale mne dr povedal ze ziadne tampony kym sa to nezahoji ale ja ich aj tak nepouzivam takze je to jedno