Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

banba
17. jan 2009

ahojte zienky, mali ste pri tychto problemoch bolesti? mne zistili leziu, caka ma histologia a asi aj zakrok, ale strasia ma bolesti, ktore mam.

cica76
20. jan 2009

Ahoj dadulik22, neboj tá silná menštruácia a aj bolesti sú normálne. Ja som konizáciu LEEP metódou podstúpila v júni 2007 a hneď po zákroku ma na to lekár upozornil. Odvtedy mám aj pred začatím každej menštruácie hnedý výtok, kt. trvá pár dní a aj väčšie bolesti, než som mávala v minulosti. Ale veľmi mi to neprekáža, dôležité je, že po zákroku sa mi cytológiu zlepšila 🙂 , chodím pravidelne každých 6 mesiacov na kontrolu a zatiaľ je to ok. Takže môžeš byť kľudná 🙂

pata31
20. jan 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, že ako Vám na to prišli? Pretože mne robili ster krčka maternice a mi pak sestrička oznámila, že tam mám nejaké divné bunky....brala som potom antibiotika a po 4 mesiacoch som bola na kontrol.ster, ale ten nebol este v poriadku, dr povedal, ze mam prist po pol roku, ziadnu dalsiu liecbu mi nedal...sa bojim, ze co z toho bude, ked tam mam tie divne bunky.... 😕

pata31
23. jan 2009

baby,neviete mi poradit? ☹

evicka_
24. jan 2009

Ahojte, vcera som absolvovala konizaciu LEEP metodou, prebehla bez komplikacii. Tiez som sa trosku bala, takze by som rada povedala vsetkym dievcinam, zenam, ktore to caka, aby nemali strach. Zakrok prebiehal v plnej narkoze, prebudila som sa az na lozku. Najviac som sa bala bolesti a musim povedat, ze ani zdaleka nedosahuju bolesti, ktore mavam pri mentruacii 🙂 Drzim palce vsetkym Vam, ktore to este caka - naozaj sa nie je coho bat a zakrok odkladat!

nortka
25. jan 2009

Ahojte,mne robili konizaciu pred tyzdnom.Operacia bola pohode.Horsie je to ze pojdem este raz.histologia my vysla stredne tazka displozia! To znamena ze my hrozi rakovina.Lekar ma uistil neni to rakovina!!!! Bolo my povedane,ze pojdu hlbsie do krcka.Bla ste niektora dva krat operovana? Ahojte.

lydunkaf
26. jan 2009

Ahojte!Mne robili konizaciu 12.1.Mala som trocha strach,ale dopadlo to dobre.Dnes som si bola po histologicke vysledky a mam tam napisane:I.HG SIL (tazka dysplazia,CIN III) porcia,Dg: 39, SNOMED M - 74008,II. Hypoproliferacne korporalne endometrium.III. Nalez ako v II. neviete co to znamena? Pred konizaciou som mala cytologiu II.-III.b.

henrie
26. jan 2009

Pomoc prosim! Dnes mi lekar povedal ze je potrebna konizacia krcku maternice. Zijem ale v Anglicku - sama - a vobec neviem co mam od toho zakroku ocakavat.. Mam 34, som bezdetna.. Ake ste mali pooperacne tazkosti? A ako dlho vam trvalo uzdravenie? Myslite ze by som si to mala radsej dat operovat na Slovensku? Su tam nejake mozne komplikacie, a kedy asi budem po operacii prace schopna? Dakujem vam na 100krat!

nortka
27. jan 2009

Ahoj Lydunkaf.Aj ja mam po hist.vysledky.CIN III.Vysledky v ruke nemam,dojdu mi postov.Bola som v nenocnici osobne za lekarom.Po vysvetleni mi povedal ze pojdem este ras.Operovat mi budu kanalik kcku.Mam strach dalsich vysledkov!!! tebe lekar nic nevysvetlil?
Mne robili konizaciu 15.1.

lydunkaf
28. jan 2009

Ahoj nordka!Mne lekarka povedala len tolko,ze krcek maternice je teraz ako novy.Co som tam vsak mala mi nepovedala,ze mi to vysvetli moj lekar.Tam idem dnes,tak som zvedava.Dufam, ze ma nieco podobne necaka znovu.Dam vediet ako som dopadla.Drz sa!!pa pa 🙂

lydunkaf
28. jan 2009

Prepac,schomolila som Ti nick!Oprava nortka! 😅

iku
17. feb 2009

iku, 34r.
Ja som bola na konizácii v oktobri 2007, o druhé dieta sme sa snažili pár rokov,mám 14 ročného syna a v júli 2008 som konečne otehotnela, v apríli čakáme dievčatko. Zatial prebieha všetko v poriadku, chodím do rizikovej poradne, tak dúfam, že sa to podarí aj vám.

kassandrra
18. feb 2009

ahojte, chcela by som sa spyýtať, resp. poprosiť o radu... "klasický" pohlavný styk som zatiaľ nemala, panna však nie som...lekárka ma vyšetruje normálne...v decembri, keď som za ňou šla s výtokmi, ma pozrela a povedala, že okrem zápalu mám tiež ranku na krčku maternice...niečo som v tom čase o tom vedela, ale asi dosť málo, a preto som nevedela ako na to reagovať...dočítala som sa však, že k tejto ranke môže žena "dospieť" pohlavným stykom...tak ako je možné, že tú ranku mám aj ja? 😒 je to dedičné? spôsobuje to dlhodobé užívanie HAK? beriem ju niekoľko rokov kvôli menštruačnému cyklu....dnes som bola znova u lekárky ohľadom výtokov, dala mi lieky a v apríli mám plánovanú preventívku a že mi spraví aj cytostery na rôzne baktérie, chlamýdie a tiež HPV...neviem čo si mám o tom myslieť a či ešte surfovať vôbec na nete a hľadať odpovede...myslím na všetko možné...ja viem, že je predčasné robiť nejaké závery, keď ešte nemám ani výsledky v ruke a že aj keď tam bude nejaký problém, že existujú zákroky (o ktorých tu mnohé píšete) a tiež liečba...zaujíma ma hlavne ako to je možné, že mám tú ranku...pri najbližšej návšteve lekárky sa budem musieť s ňou o tom porozprávať dopodrobna...budem však rada, ak mi napíšete niektorá aj svoj názor na moju situáciu...Ďakujem, pekný večer

bilka
19. feb 2009

ahojte, pisala som do tejto diskusie uz davnejsie, vtedy mi hrozila konizacia alebo LEEP, nasledne na to sa mi vysledky cytologie nejakym zazrakom zlepsili a v poslednej chvili mi konizaciu zrusili s tym ze pockame a uvidime. tak som sa zakroku stastne vyhla, no teraz mam vysledky cytologie opat zle III b dysplazia HSIL, HPV 16, CIN I-II a uz sa tomu neda vyhnut. zajtra idem na zakrok. ☹
chcem sa vas, dievcat ktore to uz maju za sebou opytat, ako to cele prebiehalo a hlavne ake bolo hojenie, ci ste mali velke bolesti, ako ste sa citili? mam dvojity stres, pretoze mam o tri tyzdne statnice na vyske a tak rovno z nemocnice budem musiet sadnut nad knihy a makat. takto neprijemne to mam nacasovane, no uz som nechcela s tym zakrokom otalat, predsa zdravie je prvorade. bojim sa ze budem ubolena a nebudem schopna sustredit sa na ucenie. ako dlho vam trvalo kym ste sa dostali do formy? mne doktor vravel ze budem musiet poctivo 10 dni lezat.
dakujem za odpoved vopred.

nortka
19. feb 2009

AHOJ BILKA.JA mam zasebou konizaciu. operacia trva asi 15minut. namala som ziadne velke bolesti.citila som sa dobre.na druhy den som isla domov. po konizacii je dobre sa setrit,hlavne lezat. bola som na marodke dva tyzdne.neboj sa do statnic budes 🙂
drz sa!
Mne po konizacii vysli zle histo.vysledky tak ma caka esta jedna rekonizacia. 😢

bilka
19. feb 2009

nortka, dakujem velmi pekne za tvoju povzbudzujucu odpoved a za podporu, potesilo ma ze to nie je az take bolestive i ked vyplasena som z toho dostatocne, uz by som to mala najradsej za sebou. na druhej strane ma velmi mrzi ze u teba je potrebny este jeden zakrok ☹ , nedalo sa aby ti vsetko osetrili uz pri tom prvom zakroku? drzim ti palce nech ten druhy je uz definitivny a ziadne dalsie nie su nutne. kedy ta nan objednali, uz mas termin? drz sa aj ty, vela stastia a hlavne zdravia ti prajem. 🙂

nortka
19. feb 2009

ahoj Bilka,viez lekar nevidi akom stadiu je krcok zasiahnuty.ked vide histol.zle znamena ze sa dedostali zdravemu
konusu.asi mam krco cely zasiahnuty.mne lekar povedal ze mi budu operovat kanalik v krcku.A ked budem mat zasa po tej druhej konizacii histo.moc zle tak si asi vies predstavit co ma potom caka ☹
neboj sa nechcem ta vystrasit 😉 ver tomu ze to bude dobre 🙂 ja nemam zatial druhy termin,som predznacena budu mi volat.
budem ti drzat vsetky palce.ked ta prepustia ozvi sa.
ale je mi divne ze ta primu zajtra piatok !je mozne ze sa operuje aj v sobotu.

bilka
21. feb 2009

Ahoj Nortka, tak teda uz to mam dufam ze stastne za sebou aj ja. 🙂 Dakujem ti ze si mi drzala palce, je to od teba mile. 😉 Viem znelo to divne aj mne ze v piatok pojdem do nemocnice. Napokon som bola prijata, zoperovana aj prepustena v jeden den. Takze v piatok som prisla aj odisla. Moj lekar robi taketo zakroky v sukromnom gynekologickom centre a tam ma aj objednal, takze som prisla rano nalacno a cakala kedy pridem na rad. Povodne som si myslela ze ma tam nechaju do druheho dna ale poobede uz ma pustili domov.
Naozaj to nebolo nic strasne, mala si pravdu, az som sa cudovala ako rychlo som bola prebrata z anestezie, mrkla som sa na hodinky ked ma brali na salu a potom ked som sa prebudila a ubehlo cca 45 minut dokopy. Mala som trochu bolesti prve dve hodiny po zakroku, potom som dostala injekciu Tramalu a uz bolo dobre. Teraz sa uz citim "takmer" normalne, bolesti nastastie klopklop ziadne, len trochu spinenie, uz som sa aj dokopala k uceniu a snazim sa aspon si nieco precitat. Vysledok bude o 14 dni, tak som zvedava ako dopadne. Dovtedy by som mala 10 dni lezat, vraj od pondelka mozem trochu chodit, ale nenamahat sa. Ako prebiehala rekonvalescencia u teba? Mne doktor odporucil cipky Yellon na urychlenie hojenia. Celkom som si neni ista ci tych 10 dni mam lezat vacsinu dna, alebo mozem aj trochu fungovat tak ze, napr. pojdem okolo domu na kratku prechadzku so psom.
Nortka, velmi by som ti priala aby u teba druhy zakrok kedy ti budu operovat kanalik v krcku uz priniesol dobry histologicky nalez, aby uz ziadne vacsie zasahy neboli nutne. dufam ze tvoj krcok ti zachrania a vsetko napokon dobre dopadne. Je to pre zenu velmi citliva vec, ja sama som si teraz uvedomila nakolko mam uz 30 rokov a nemam este deti, ake je zdravie a moznost byt raz mamou krehka vec, ktora nie je zdaleka takou samozrejmou ako by sa mohlo zdat. Verim ze nas boj, dobojujeme obe stastne a vitazne. Drzim ti palce a ak budes chciet, daj mi priebezne vediet co je u teba nove a ako pokracujes. 😉

nortka
21. feb 2009

Ahoj Bilka,som milo prekvapena ze uz to mas za sebou. Ja som lezala asi tyzden.Tiez som spinila ale zo dna na den viac a viac.Tak sa potom nelakaj.Tiez mame doma psa ale zvencanim sa striedaj syn a manzel.
Mne ziadne cipky nedali.V akom sukromnom zariadeny ta operovali?Mna na Hajdukovej Blave.
Dakujem ti za pozbudive slova verim ze mi maternicu nezoberu.Ja mam 37rokov.
ahoj.

sonja33
21. feb 2009

Ahojte! Aj mňa čaká konizacia krčka... cytologické výsledky mam v poriadku ale doktorka povedala, že je tam nepekná ranka ktorú bude lepšie odstrániť... Najprv som to odkladala ale nakoniec som sa rozhodla že to podstúpim. Mne doktorka povedala že budem hospitalizovaná 4-5dní a vy píšete, že ste išli v ten alebo na druhý deň domov, viete mi poradiť alebo povedať prečo tam mám byť tak dlho...? ☹ Ďakujem

bilka
21. feb 2009

Nortka, ja som bola v centre Iscare. Bola som tam v podstate prvykrat, moj lekar pracuje v Procare ProSanus a na zakroky si pacientky objednava sem. Iscare sa specializuje hlavne na asistovanu reprodukciu, ale robia tam aj mnoho operacnych zakrokov, kym som cakala som si prestudovala ich brozurku aj cennik. Dlho som sa tam veru neohriala, ale celkovo mam dobry pocit z tej starostlivosti co mi venovali, bola som spokojna. 🙂 A akou metodou ti konizaciu robili? Mne robili tzv LOOP alebo LEEP konizaciu s elektrosluckou. Mozem sa ta opytat, uzivala si aj ty ked ti zistili zlu onkocytologiu pripravok Indonal a ak ano ci ti pomohol? Ja som ho brala skoro pol roka ale nie som si ista ci to malo svoj efekt, nakoniec som aj tak musela na zakrok. Dnes ho odporuca mnoho gynekologov, tak som chcela vediet ci aj ty mas skusenost. 😉 Tak ty uz mas zalozenu rodinu, to je skvele, ja len dufam ze raz sa aj ja dockam, aj ked zatial to tak nevyzera. Akeho velkeho mas syna ak sa smiem opytat? 🙂 Moj priatel sa zatial zalozeniu rodiny brani. Momentalne ho najviac zaujima, ci som "tam dole" po tom zakroku nejako zmenena teraz. Ze ci som sa nepozerala dnu...😠 Ach ti chlapi, maju ale starosti...Omluvam sa, ze tu pisem take osobne veci, ale trochu mi tym pije krv, lebo sa ma na to pytal od vcera uz dvakrat. 😖

Sonja33 ahoj, netusim preco si ta chcu nechat v nemocnici 4-5 dni, z pocutia viem ze napr na Kramaroch sa pri konizacii hospitalizuje 2-3 dni, inde naozaj netusim. Ja som bola vo vyssie uvedenom centre, sama som bola prekvapena ze to bolo take rychle, ale musim povedat ze zakrok mi robili rano a poobede o pol stvrtej uz som sa naozaj citila fajn a bola som rada ze mozem ist lezat domov, predsa doma je doma a lepsie sa lezi vo vlastnej posteli. Ja som krvacala len minimalne, zakrok prebehol bez komplikacii, bola som poucena ze keby nieco mam kontaktovat mojho lekara. Nespominala ti tvoja lekarka ako ta ranka vznikla, neda sa este inak vyhojit? Mne chceli robit povodne ambulantne kryodestrukciu tekutym dusikom, ale potom sa mi cytologia zhorsila a uz sa nedalo inak ako robit konizaciu.

nortka
22. feb 2009

Ahoj Bilka.Ako sa zotavujes? Mne robili matodu LEEP. Ziadne lieky som nepouzivala ani Inodal Ale nasla som si liecitela mam od naho bylinkove caje. Povedal mi ze ma velmi dobre skusenosti.Odporuca ho zenam pri takych problemoch ako mame mi.Kazde dva tyzdne mu volam.vejmi ho zaujima ako sa mi dari.Viez Bilka ja mam v karte nepisanu aj histerektomiu ale aj rekonizaciu.Mam velku dvoveru tomuto liecitelovi.Mam syna ktoremu bude tentorok 18.Musela som sa zasmiat na tvojom priatelovi. Aky je zvedavi......

Ahoj Sonja33.
Neviem preco mas podstupit konizaciu.ked mas cyto poriadku.Opytaj sa jej na to.Alebo skus ineho lekara.
Konizaciov sa odstranuju nezdrave bunky ktore sposobuju rakovinu krcka maternice.ahoj

bilka
22. feb 2009

Ahoj Nortka. Dakujem za opytanie, pomaly sa zotavujem, dnes mi akurat trochu vystupila teplota, stale mam jemne spinenie, obcas ma to trochu zastipka, krvacanie sa mi zatial neobjavilo, lezim poctivo, tak dufam ze je to na dobrej ceste. Ten Indonal co som ti spominala je tiez na baze rastlinnych vytazkov, mal by menit metabolicke pochody v bunkach a branit rozvoju dysplazii makkych tkaniv. Ja bylinky ako take uznavam, no vzhladom na to, ze som mala ten najrizikovejsi HPV virus tak sa obavam ze by ako take nestacili aby mi ho vyhubili, preto som sla na konizaciu, uz som sa bala nechavat ho dalej nech nici moj krcok. Tak ti drzim palce, nech ti liecitel pomoze. Zaregistrovala si uz na sebe nejaku zmenu k lepsiemu odkedy pijes cajiky?
No teda tak ty uz mas syna dospelaka. 😉 Keby som dopredu vedela ze raz budem mat taketo problemy, urcite by som planovala dieta uz omnoho skor, vtedy som mala partnera ktory bol tomu nakloneny. No co uz, teraz mam takehoto vtipalka zvedaveho... 😝

nortka
24. feb 2009

Ahoj Bilka.Ako sa uzdravujes? Mne zistili HPV virus koncom minuleho roka.Vobec ma nenapadlo brat neaky Indonal.Vobes som o nom nevedela.Tez som ostala velmi prekvapena ked mi vysli zle histo.vysledky.Co sa tyka tych bylin.cajov nevidim ziadnu zmenu.Mozno keby som isla na cyto bol by HPV virus miernejsi. Mam sto chuti poziadat lakara nech mi ho urobi.Skusim sa ho opytat na buduci tyzden.(ktoho vie ci sa moze urobyt cyto tak skoro po konizacii )15.1.mi ju uribili.

bilka
25. feb 2009

Zdravim ta Nortka. 🙂 Trochu sa mi pritazilo, prve tri dni boli celkom pokojne, no vcera som zacala silnejsie krvacat. Dovtedy som mala len bledulinkoruzovy vytok a teraz je to uz akoby menstruacne krvacanie. A zacalo ma to aj viac pobolievat. Prosim ta je to normalny priebeh, aj ty si to tak mala? Znepokojuje ma to, neviem ci som si to aj sama nesposobila, lebo vcera som dost sedela pri uceni a mozno som mala radsej lezat. Ale ked ja sa neviem v lahu ucit, to ma akurat tak uspava. 😖 No nerada by som si poskodila.
Ako sa mas ty? Rozhodne by som skusila na tvojom mieste dat si urobit novu cytologiu ak sa uz da, aby si mala moznost posudit ci nastala nejaka zmena po cajikoch. Ked ti zistili HPV len ta sledovali, nic ti nerobili ine az potom konizaciu? Mne dali najprv Indonal s tym, ze by mi mohol pomoct, brala som ho asi pol roka, kazde tri mesiace som chodila na cytologiu, dvakrat mi robili biopsiu a ked sa to nepohlo nikam, tak zvazovali kryodestrukciu, ale ledze som mala tie HSIL zmeny, tak povedali ze kryo uz nebude stacit. Ty teraz cakas kedy ta zavolaju na dalsiu konizaciu?
Zelam ti pekny den. 🙂

dudlo
25. feb 2009

Ahojte,
ja som bola na konizácii (LEEP metodou) 9.2., tiež bolo prvý týždeň všetko OK,len slabé ružové špinenie, po 7 dňoch som začala krvácať, menzes som mala dostať až o 2 týždne, tak som išla na pohotovosť, tam ma primár pozrel, povedal že cievy sú OK zavreté, dostala som injekciu na zastavenie krvácania, jeden deň bol v pohode, a na druhý deň znova, ale to už bol menzes, lebo ma aj v brucho pobolievalo - tak som nad tým uvažovala, že či aj vtedy, keď som išla na pohotovosť to už nebol menzes, lebo lekár mi povedal, že môže prísť aj skôr.

Najhoršie že mám asi 13 kg syna, ktorého ešte najbližšie 3 týždne nebudem môcť zobrať na ruky, aby som niečo nepokazila.

Držím vám všetkým palce.

nortka
25. feb 2009

Ahoj Bilka U mna prebiehalo spinenie tak ze zo dna naden viac a viac.Nebolo to masivne krvacanie.Tyzden po konizacii som si varila caj (mysi chvostik) Tato bylinka sa pouziva pri silnom krvacani ,nepravidelnom menzese.....
Po dvoch tyzdnoch som dostala mendzes.Trval mi ten 3dni Musim ty napisat minula som asi 80ks vloziek.
Je mozne ze si dostala menzes? Pokial nekrvacas masivne nerob si starosti.
Mam sa dobre.Ked mi zistili zlu cytologiu tak ma poslal doktor na biopsiu.A potom mi dala doktorka termin na operaciu.Ja mam tazku dysplaziu CIN III.Aj histo.mi tak vyslo.Zatial mi nevolali z nemocnice(maju toho vela)
Aj by som ju chcela mat zasebou,boze mam strach ked tam dojdem a lekar mi povie ze bude llepsie vyoperovat vstko.Ked som snim volala tak mi bolo povedane dohodneme sa potom.Cim dlchsie budem pit caje tym lepsie
dufam ze neni uz neskoro.Zajtra pojdem za mojim gynek.som zvedava co mi povie na to cyto.Caje pijem len mesiac je to kratko.Ahoj.

bilka
25. feb 2009

Ahoj Dudlo, vitaj medzi nami 🙂
Dnes cely den premyslam, ci to uz nie je menzes toto moje krvacanie, u mna je to podobne ako u teba, tiez by som mala menzes dostat az o tyzden a pol, mozno z toho stresu co som prezivala sa dostavil aj skor. To krvacanie stale silnie a uz mi pripada take velmi podobne menstruacnemu, no podbrusko ma zatial menzesovo neboli, skor mam take postipkavanie na krcku ake bolo poslednych par dni. 😖 Bojim sa ci sa mi krcok dobre zhoji pokial by to aj bol menzes, ci ta krv nebude spomalovat hojenie, som teraz 6 den po LEEP. Doktor ma upozornil ze na 10 den ked sa bude odlucovat chrasticka z ranky by to mohlo zacat krvacat ak sa nebudem setrit, asi budem musiet ist za nim na vysetrenie nech posudi sam o co ide. ☹ Ty sa ako s odstupom casu citis po zakroku? Je mi luto, ze si teraz nemozes velmi vychutnavat kontakt so syncekom, snad ti ma kto s nim teraz pomoct. 😉
Aku dobu sa odporuca fyzicky setrit? Mne spominali nieco o mesiaci a o 6 tyzdnoch sexualnej abstinencie.

bilka
25. feb 2009

Jej ahoj Nortka, dakujem ti ze si mi odpisala, dnes mam naozaj divny den, nie je to masivne krvacanie zatial, ale silnie a uz su to aj koagula, prepac ze tu pisem tieto podrobnosti... 😉 Som trochu vyplasena.
To je mi luto ze mas CIN III, velmi by som ti priala aby to dokazali vyriesit akymkolvek sposobom len nie hysterektomiou. Budem na teba intentivne mysliet a drzat palce. 🙂 Dakujem ti za tip na mysi chvostik, skusim ho vyskusat aj ja. Velmi mi pomahas ze si so mnou pises dakujem ti velmi pekne.

bilka
25. feb 2009

A este k tomu menstruacnemu krvacaniu po zakroku, to je teda riadna sila tolka spotreba vloziek? Fuha, tak to sa budem musiet zasobit dopredu. Aj bol menzes bolestivejsi ako inokedy? Tebe robili aj kyretaz dutiny maternice pri LEEP? Ja mam v sprave len informaciu o kyrete cervikalneho kanalika.