Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 teraz mi volala od dr., tak vraj cin má I., ale na HPV hodnoty 700. majú byť od 1-90. tak jej radia očkovanie, nie operáciu. a dali jej dalšie atb.tomu fakt nerozumiem, ja by som menila lekárku.

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 pri CIN I este nemusi byt, ja som mala CIN II, takze nema to najvyssie stadium
a ockovat aj mna idu

jonas17
1. jún 2011

@jonas17 tak sa nedaj, pozri tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/nemecki-ved..., pozri toto:

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 sak ale zaockuju ma az ked si ja kupim vakcinu
a kedze teraz zial nemam zbytocne peniaze, tak sa aninedaam

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 to patrilo tebe, omylom som klikla na seba

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 len si to prečítaj, možno zmeníš názor. a pozri si na tej stránke aj ostatné veci o tej vakcíne.

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 ja osobne si ale myslim ze po tom veku 18rokov to uz nema vyznam
ono nazory v ockovani sa roznia

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 hej, ale prečítaj si aj tie iné. to musíš k tomu sadnúť a čítať. ja ani deti neočkujem.môj syn dostal diabetes po očkovaní, tak ja to študujem po nociach. a ten silgard je hnus.len si fakt prečítaj, možno ťa to nepresvedčí, ale mňa to presvedčilo. a kuk do témy Nesúhlas s očkovaním. https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 ja som sa rozhodla uz davno ze nestudujem ziadne clanky o ockovani, maly dostane ti epovinne, a viac neriesim

alienka33
2. jún 2011

ahojte kocky. no uz mam po zakroku. nebolo to take strasne ako som cakala.vcera ma robili a dnes rano som prisla domov. nekrvacam vobec teda zatial.a dufam ze to tak aj zostane. asi hodinu po zakroku som citila ako keby som mala dostat menzes a od vtedy nic. ale dvolezite budu vysledky z hystologie. a aj ten pobyt v nemocnici dost zalezi aj od spolupacientov , sestier a lekarov. ja som mala na takychto dobrych ludi okolo seba stastie zaco im velmi pekne dakujem.

jonas17
2. jún 2011

@alienka33 držím palce, nech bude histologia v poriadku. a čo ti robili? konizáciu? a aký si mala cin a HPV?

alienka33
3. jún 2011

konizaciu. cin III. hpv pozitivne ale presne neviem nerozumiem tomu, len lekar ktory ma operoval mi povedal ze ked budu zle vysledky tak bude musiet ist von maternica. za drzanie palcou mooooc dakujem.

ronika27
6. jún 2011

@bibinka Ahoj bibinka.Dostávam sa sem až teraz.Mala som desať dní manžela preč.Tak bolo všetko na mňa.Medzi tým som bola na brigáde.Zatiaľ to zvládam.Otázka je,ako dlho. Palko sa snaží.Vybavovala som mu ZŤP-s.Behala som po lekároch,kvoli papierom.Už len čakáme,čo nám pošlu.
Bola u Palka potvrdená ťažká dyslexia-ťažšia a dysgrafia.U neho bolo pri narodení a pri prvej operácii,porušenie mozgu.Robí mu to problém v škole.
A inak som na kardiochirurgii.Pekný deň prajem.

ronika27
6. jún 2011

@alienka33 Ahoj alienka.Ja som mala tak isto výsledky,keď mi robili konizáciu.Potom mi vyšli pozitívne výsledky a maternica šla von-hysterektomia.Ale,nemusíš mať zlé výsledky po konizácii.Držím pastičky.

ronika27
6. jún 2011

@bibinka Ahoj bibinka.Sekla som sa.Dyskalkúlia,nie,dyslexia.Číta perfektne.Od prvej triedy.

danielka55
10. jún 2011

ahojte. pred týždnom som bola aj ja na konizácii,na druhý den ma pustili domov. Marodujem 8 den a od kedy som sa vrátila z nemocnice stále krvácam. Doktorka povedala že je to preto,že sa to hoji ale mne sa to zdá divne lebo krvácam akoby som mala menzes čiže vela a menzes zaručene nemám. Chcem len vedieť či som si nejak neubližila a či je to normálne dakujem mocc

jonas17
10. jún 2011

@danielka55 neboj, po operácii si mohla dostať menzes skôr, aj ja, aj moja kámoška, sme ho dostali. lebo je to narušené, hormony a tak, je to v poriadku, neboj...držím palce, oddychuj a dávaj na seba pozor..

bzucinka2
11. jún 2011

@danielka55 ahoj, ja som krvacala riadnetyzden po operacii a potom ma doktor nakontrole zdzubal ci neviem zavolat, lebo ze to nie je normalne krvacat silno tolko dni, bolo by ine spinenie, ale vraj krvacat by si nemala dlhsie ako normalny menzes, aspon tak mi to povedel a hned mi aj nasadili norethisteron 🙂 a od vtedy je dobre 🙂

lenocka84
11. jún 2011

@danielka55 ahoj, ja som krvacala cca tyzden a potom uz len take otravne spinenie, ktore trvalo u mna cca 2.5tyzdna

bibinka
11. jún 2011

ronika27- ahoj, to je vcelku dobre, že "len "dyskalkúlia, veď akk bude mať dobrú učiteľku, ktorá bude rozumieť takýmto problémom, Paľko by mal bez problémov a vrámci svojich aj tú matematiku 😉 a keďže číta perfektne, tak sa mu to aj trochu vykompenzuje. Držím mu palce, inak, to si mala riadne behačky po kadejakých lekároch, uf, no ale už je hádam potom, čo? a ty sa držíš?

danielka- to je normálne, že krvácaš, veď sa to hojí a aj sa chrastička po rane odlupuje a následne býva také krvácanie. Niektorá krváca viac niektorá menej, to je veľmi individuálne. chce to len čas aby sa to pekne vyhojilo 😉

alienka33
13. jún 2011

ahojte. no uz mam vysledky z hystologie. mala som ten najtažši stupen ale podarilo sa to vybrat cele. strasne mi padol kamen zo srdca ale uvidim co povedia na kontrole. chcela by som sa spytat na tej kontrole po 4 tyzdnoch robia aj cytologiu alebo len kontroluju ci sa to zahojilo?

lenocka84
13. jún 2011

@alienka33 mna len kontroloval, ako je to zahojene, a onkocytologia ma caka tentomesiac, a fakt ze mam z toho stres, dufam ze je vsetko v poriadku

bibinka
13. jún 2011

alienka- kontrola po 4 týždňoch zhodnotí zahojenie, onkocytológia sa berie najskôr 4-6 mesiacov po konizácii, skôr to nemá význam a mohli by byť týmto ovplyvnené výsledky. mala si cin III? a okraje boli čisté?

lenocka- neboj, isto budeš mať dobré výsledky🙂)

sonita
13. jún 2011

a ako dlho ste boli v nemocnici ?napíšte niektorá ktorá bola v blave na kramároch no nie tam ale na onkologickom,čo ste si brali do nemocnice, dakujem

lenocka84
14. jún 2011

@bibinka tak dufam ze ano, aj ked je to nevyspytatelne 😉

stankakz
16. jún 2011

@danielka55 ahoj ja som tiez po konizacii,pre 2 dni som len farbila a teraz uz 4den riadne krvacam ako pri menzesi,tiez som pocula,ze je to v poriadku.Myslela som ze nieje bo som mala lezat a ja ako som hned prisla domov z nemocnice som upratovala a normalne fungujem a tocom sa okolo 3deti.takze je to OK.Skore uzdravenie.Pa.

sonita
16. jún 2011

ahojte interné predoperačné vyšetrenia ste si kedy dali robiť,?kolko dní pred operáciou?a čo tam robia dakujem a trebalo platiť???

lenocka84
17. jún 2011

@sonita tam ta vazia, tlak, ekg, nejaky ten pokec, mne pozrela aj stitku ci nemam zvacsenu a to je asi vsetko
a neplatila som, aj ked
som bola u sukromnej

alienka33
17. jún 2011

@bibinka
@bibinka ahoj. ano mala som ten najtazsi predrakovinovy stupen a ked som volala o vysledky tak mi lekar ktory ma operoval povedal ze to vybral cele.okraje boli ciste a kezdy polrok mam chodit k nim na kontrolu.

sonita
17. jún 2011

@lenocka84 -dakujem pekne ,,,,už som si vybavila na štvrtok navtedy budem mať výsledky krvy ...