Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bamb27
27. júl 2009

ahoj kamka,
ano, aj mne doktor povedal ze teraz mam krcok "ako novy" ...mala som na nom pomerne velku ranku - leziu, cele toto poskodene tkanivo mi odstranil a zasil... cize uz tam mam len pekne tkanivo... je jasne ze to nikdy nebude uplne ako zdrave tkanivo ale oproti tomu ake to bolo, sa to da oznacit, ze je ako novy... Potom je este sposob elektrickou sluckou, ale to neviem presne ako prebieha, ale v podstate tiez sa ti odstrani zle tkanivo, krcok sa zahoji a vznikne tam nove tkanivo
krasky aj ja sa chcem opytat... myslite ze 40 dnovy cyklus mi moze suvisiet s konizaciou?

kamka17
27. júl 2009

no bamb...tak teraz som z toho síce trochu múdrejšia, ale ak to chápem, tak tam to tkanivo nejako dorastie ??? alebo sa proste len jazva zahojí, zcelí a hotovo ??
a ešte možno otázka mimo témy, ale nemá niektorá aj skúsenosti s odstraňovaním polypu ?? lebo aj to mi budú zároveň s konizáciou robiť, že či by tom mohlo príp. skomplikovať zákrok alebo predĺžiť liečenie a tak... 😅

bamb27
27. júl 2009

nie nie, nedorastie... to by bolo super keby rastlo 😉 ...krcok sa ti o kustok zkrati... mne napriklad vzali konizat o velkosti 2,1 x 2,4 cm o hrubke 0,9 cm... dufam, ze mi zostal dost dlhy krcok na to aby som donosila babatko... 😨

kamka17
27. júl 2009

bamb...preboha, to aký veľkýje ten krčok...že 2,1x2,4 cm ...však to mi tam nič neostane 😖 ...a tiež ešte nemám bábo, len sa snažíme, tak toto si ma poriadne vystrašila 😕 😕 😨
ale hádam doktori by mali vedieť, koľko toho treba nechať na zdravý život a vývin fazuľky...no neteším, ale prežijeme

bamb27
27. júl 2009

2,1 x 2,4 bola plocha... lebo som tam mala velku ranku... normalne ma tusim krcok cez 3 sm, no a mne ho skratili o nejaky necely cm ...nebojkas sa a drz sa, bude to dobre 😉

lekno
27. júl 2009

ahojte, ja som niekde čítala, že pri plastike krčka sa odoberie z krčka to "zlé" a prekryje sa to okolitým tkanivom, tak neviem...
babm, s tým menšt. cyklom sa skús poradiť so svojim dr, že či môže byť až tak dlhý, ale mne dr. po operácii hovoril, že sa mi môže teraz rozhádzať, takže to asi máš kôli tomu. Ja mám zatial presne, už druhý krát, tak uvidím čo ďalej 😉
kamka, neboj, oni sa naschvál pred operáciou pýtajú, či si už rodila, či ešte nie a ak hej, tak či ešte chceš rodiť alebo už nie. Pretože sa tá operácia inak robí ženám, čo ešte nerodili a inak ženám, čo už rodili a nechcú rodiť a inak, tým, čo ešte rodiť chcú. Takže oni budú vedieť, koľko ti majú zobrať 😉

messue
27. júl 2009

ahoj kamka, potom ti napíšem na internu poštu, som tu na skok.

inak ostatne kočky, dnes som 6 den po konizácii a našla som vypadnutý kusok stehu tak 0,5cm , dufam že som sa neroztrhla

rean
27. júl 2009

messue dávaj si prosím ťa pozor aspoň prvé dva týždne ja som už 4 týždeň po zákroku a stehy mi ešte nevypadli /teda nevšimla som si/.zajtra idem svojmu dr. a som zvedavá čo mi povie .držím ti palce aby ti výsledky dobre dopadli

kamka17
28. júl 2009

pekné ráno prajem všetkým 😎

messue...vopred dik, a prosím ťa dávaj si na seba pozor, lebo opu si síce zvládla, ale nech sa niečo nepokazí aj teraz po nej 😅

bamb27
28. júl 2009

messue ..pokial nejak extra nekrvacas tak nemyslim, ze by si sa roztrhla...mozno ako ta zasivali tak ti tam nechali nejaky odstrihnuty kusok stehu a teraz ti vyliezol
... mne povypadavali asi az po 5 tyzdnoch, tiez len take male kusocky, ale spomenula by som to doktorovi ked s nim najblizsie budes hovorit
lekno... dakujem za info... tiez som si myslela ze sa mi kvoli tomu rozhadzal cyklus, ale uz je to vyse 3 mesiacov, uz by sa mohol dat dokopy

messue
28. júl 2009

ahojte kočky, dnes som doniesla papiere z nemocnice ku lekárovi a povedala som mu o tom stehu ale nemohol ma ešte zvnutra pozerať, ale kedže ževraj nemám problemy s krvácanim a bolesťou brucha tak povedal že to nemožem byť roztrhnuta, a že sa stáva že nejaké tie maličke stehy možu povypadavať aj nejake zvyšky čo mi zostali po šití, presne ako si aj ty povedala, bamb27, tak ma upokojil, dal mi ascorutin a mám piť korytnicu. a ležkať , oddychovať samozrejme kontola z 3 týždne už zospodu. a tento týžden v piatok vysledky mam zavolať ku lekarovi ako to dopadlo, tak potom vám dam vedieť. inak dakujem vám všetky za podporu, ste zlaté, čo by som bez vás robila... 😅
a ešte jedna otázočka, ktoré pijete ten čajík z myšieho chvostíka, ako chutí prosím vás, dá sa piť, je chutný??

vela šťastia a držím palce všetkým.... 😵

kamka17
28. júl 2009

messue...tak som rada aj za teba, že ťa doky aspoň ako tak ukľudnil...ku komu chodíš ??

a baby, som v tomto dosť neskúsená, tak sa možno hlúpo opýtam, ale ako dlho po konizácii sa môžem snažiť o bábo ? resp ísť na iui ??

messue
28. júl 2009

kamka17, tak v tomto ti poradí nalepšie tvoj lekár, a hovorí sa všade a aj píše, že aspon pol roka po operácii, aby si bola super zahojená a tip top! 😀 ja chodím ku Fullovi na bratislavsku ul. a ty?

kamka17
28. júl 2009

k medovarskému (poliklinika v meste)...no a som zvedavá, ako sa mi vyjadrí k tomu snaženiu...len ma trošku mrzí, že ma na to neupozornil dopredu 😒 😒 ☹
my vlastne chodíme..teda teraz máme pauzu) aj do CAR v martine, tak aj tam sa asi popýtam...

bamb27
28. júl 2009

kamka17 mne povedal doktor, ze krcok treba nechat poriadne zahojit, aby udrzal babo v brusku, ale ze po takom pol roku uz v pohode mozeme skusat... niekedy sa stava ze po konizacii zena aj lahsie otehotnie... 😉

kamka17
28. júl 2009

ale sexíkovať sa môže aj skôr, dúfam... 😅 😅

bamb27
28. júl 2009

kamkaaa.... jasne ze mozes uz skor.. 😉
..na to mi doktor povedal ze nejakych 6 tyzdnov by sa nemalo... ja osobne som to vydrzala asi 5 tyzdnov, ked prisli prve pokusy, hoci velmi jemnucke... teraz po 3 mesiacoch ani neviem, ze mi tam cosi robili

messue
28. júl 2009

bamb, nerob mi chuteeeeee 😀 už sa na to teším 😝

kamka17
28. júl 2009

no messu..ty si ešte nechaj tú chuť pekne zájsť, ešte si nejaký ten týždeň počkáš... 😅 😅

bamb27
28. júl 2009

messue ..ty si zatial setri stichy nech ti drzia tam kde maju, mne vsetky vyliezli pocas tych prvych sexikovych pokusoch 😉

lekno
28. júl 2009

Teda baby, ja som si vôbec nevšimla, že by zo mňa nejaké stehy vyšli 😅
Ja som si myslela, že to šijú tak ako po pôrode, vonkajšie vypadnú samé a vo vnútri sa vstrebú 😕
Teď sem z toho debil 😀
messue, už by si keksovala 😝 😀 Ešte chvíľu vydrž 😉 Ale dobré je pokiaľ je chuť 😀

bamb27
29. júl 2009

lekno a operovali ta klasicky, ci elektrickou sluckou? ...stichy su len pri klasickej operacii normalne skalpelom...mna doktor upozornil nech sa nelakam, ked mi pojdu von stichy... ale nebolo to take strasne, lebo oni sa porozpadavaju na drobunke kusky... ja som to spozorovala asi iba 2-3 krat, a aj to bolo po prvych sexikopokusoch.. tak sme smiali s muzom, ze dakujem za vybratie stichov 😀 😀

lekno
29. júl 2009

bambi, to práve neviem... pred operáciou mi sestrička vysvetľovala, že aký zákrok mi budú robiť (plastiku krčka, čo som už predtým vedela) a povedala, že sa to robí skalpelom alebo tou slučkou. Ale ako mi to potom robil ten docent, to netuším. Musím sa opýtať môjho dr. keď pôjdem na kontrolu. Mám ísť v novembri na ročnú prehliadku. Pri akých koľvek problémoch aj skôr. Tak uvidíme 😉
Tak muž poslúžil ako párač 😝 😀 Šikovný nástroj má, no... 😀

bamb27
29. júl 2009

hahaha.. ano, parac, to je krasne, esteze nie rozparovac...

vies, skor vy som sa priklanala k tomu, ze ta robili sluckou, na zaklade toho ze si krvacala a niekedy, ako si napisala, ked si sa ponamahala tak z teba sli aj zrazeniny... by som sa priklanala k tomu ze sa ti odlupovala akasi "chrasticka" ktora ti tam vznikla tym, ze ti odobrali kus tkaniva...
ja som napriklad nekrvacala vobec, len par dni som spinila... bol to skor len taky vytok

..ale asi stratime pochybnosti az ked sa opytas doktora

lekno
29. júl 2009

Daj pokoj z rozparovačom 😀
Asi máš pravdu, asi to bolo slučkou.. a stým krvácaním je to normálne, keďže robili aj čistenie maternice...
Horšie to bolo minulý týždeň. Dostala som mrchu a prvé dva dni zo mňa v kuse išli samé zrazeniny... ale kusy 😖
Už som mala nervy, čo sa zas deje... som vyše dvoch mesiacov po plastike a prvú mrchu som dostala hneď v júni po skončení krvácania. Vtedy bola o.k. A táto druhá mrcha, no des... Sestra hovorila, že nech si na to dvíhanie ťažkého dávam pozor, lebo keď si zoberiem, že koľko dlho trvá, kým sa poriadne zahojí zašívaná rana niekde vonku na tele a nie to ešte vo vnútri... keďže je to stále vlhké. No neviem, ale možno to aj je tak... Nosila som nákup a fľaše s vodou, potom som zas polievala kvety, kríky, tuje a nosila som stále krhlu a aj tá je dosť ťažká, tak neviem, či som si to zas nepos...la. Uvidím, ako to bude v auguste a keď sa to znova zopakuje, tak pôjdem za dr.

rean
29. júl 2009

ahojte spolubojovníčky,včera som bola u môjho dr. a nepotešil ma .september alebo október idem na hysterektómiu ukončila som maródku a na 2 mesiace si idem zas oddýchnuť do práce no a potom znovu na maródku už som z toho na nervy.všetky sa držte a liečte sa 🙂

lekno
29. júl 2009

rean, čože? Ty ideš na vybratie maternice?? 😨 To je to také vážne? Hm... drž sa ☹

rean
30. júl 2009

ahoj lekno.výsledok bol taký že toto bude najlepšie riešenie.mohla som chodiť aj na tú onkogynekológiu ale dr.mi povedal že bude to lepšie dať von .bola som ešte u jedného známeho dr.aký má on názor lebo pri takomto radikálnom zásahu sa človek ťažko rozhoduje čo má robiť a keď aj on povedal že by to riešil tiež tak , tak nebudem riskovať a čakať kým by mi niečo našli potom ./na tom kúsku čo mi odcvakli bola rak./vaječníky mi nechajú takže hormóny to nebude chcieť žiadne.má to aj pozitívnu stránku nebudem si už musieť kupovať vložky 🙂už sa s tým pomali vyrovnávam

bamb27
30. júl 2009

rean, drzim palce... mas pravdu, niekedy su radikalne riesenia najlepsie 😉 a je pekne ze na tom hladas hlavne pozitiva, lebo myslim ze pozitiva v tomto pripade budu prevazovat
..budem na teba mysliet, nech to dobre dopadne, jo?

lekno
30. júl 2009

hm... rean, to ma mrzí... 😔
A detičky už nejaké máš?

ahoj bamb 😉