Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

atemi
17. júl 2009

Ahojte. Poradte prosim. Mam rozsiahlu ranku na krcku a moja dr. navrhuje operacne ju odstranit. Moj povodny dr mi navrhoval len ambulantne zmrazenie, kedze mam stale PAP 2, co je ok. Sucasna dr vsak tvrdi, ze zmrazovanie uz nerobia, ze je to zastarala metoda... Preco to potom vo vsetkych ostatnych ambulanciach robia??? Neviem sa rozhodnut ci ist na tu operaciu, alebo zmenit dr a nechat si to len zmrazit. Ono je fakt, ze mam tu ranku dost velku, mozno aj preto by bola operacia lepsim riesenim. Mam uz 1 dietatko, ale este urcite budeme aspon jedno chciet a tak sa nad tym zamyslam aj z tohto pohladu... Dalsou moznostou je nechat to tak az do dalsieho porodu, kedze som vlastne z onkologickeho pohladu zdrava. Mam s tym ale problem, lebo ztej ranky pri styku poriadne krvacam a tiez tie stare zname vytoky... Co by ste robili na mojom mieste? Operovali niektoru z vas hoci mala PAP v poriadku?

atemi
17. júl 2009

resp. zmrazovali niektorej fakt velku ranku?

messue
17. júl 2009

atemi, ja som mala PAP II niekolko rokov a lekár ma neposielal na operaciu, iba mi to sledoval a po 3 rokoch mám PAP III. ale kedže máš rozsiahlu ranku je to asi preto,neviem či bude lepšie sa dať operovať,ale aby sa ti to nerozšírilo, alebo urob ako uznáš za vhodne , porozprávaj sa s lekárom. ja som tiež z toho na vetvy, všade sa pýtam, takisto aj tu na diskusii, ale verím svojmu lekárovi a idem sa dať operovať na buduci týžden.

atemi
17. júl 2009

Keby som mala PAP III tak nevaham. Takto ale fakt neviem, ci nie radsej zamrazit. Ak to spravne chapem, tak vysledok by mal byt rovnaky ako pri operacii, rozdiel je len v tom, ze zmrazuju iba ak su vysledky zo steru ok, ak nie, tak operuju. Preto nechapem, preco by som mala ist na operaciu ked nemusim. Prekvapilo ma to, svojej dr doverujem, je fajn, ale jedine co mi k tomu povedala bolo, ze zmrazovanie uz nerobia, lebo je to zastarale, ze lepsie je odrezat a mat kusok tkaniva na pripadne vysetrenie. Ale naco tkanivo na vysetrenie, ked mam PAP ok???
No neviem...
Messue, ty sa drz, nemas co vahat a ako pisu vsetci, tak je to maly bezpecny zakrok. Ja vaham hlavne kvoli dalsiemu tehotenstvu. Drzim palce.

teeuwe
17. júl 2009

Ahojte, idem na operáciu krčka mater.na bud.týždeň, mám PAP tuším IV. :(, ale chcem sa opýtať, keďže sa tento zákrok robí v úplnej narkóze, tak či neprídem o mlieko, mám 3mes. mimi, a dosť mám z toho obavu. Resp. ako ste riešili kojenie. Vďaka

lekno
17. júl 2009

Atemi, no ťažko povedať... Na jednej strane (čo som aj v niektorých diskusiách čítala) je fakt divné, že na čo by si mala ísť zbytočne na operáciu, keďže máš cyto na II. Ale keďže ako píšeš po styku krvácaš, tak tam asi nie je niečo v poriadku... Tá ranka vie niekedy robiť riadnu šarapatu 🙄
Napríklad, moja sestra mala kedysi ranku na krčku a doktorka jej to tuším dva krát zmrazovala, ale po niekoľkých rokoch začala mať aj cytológiu zhoršenú, tak nakoniec musela podstúpiť operáciu krčka... Tak neviem... Ono je fakt, ako som tu už písala, koľko doktorov, toľko názorov... A keďže ešte chceš deti a náhodou by si nešla na operáciu teraz, tak aby si to náhodou po ďalšom tehotenstve nemala ešte horšie. Skús sa ešte spýtať nejakého dr. Ona aj tá operácia sa inak robí ženám, ktoré už nechcú mať deti a inak ženám, ktoré ešte chcú mať deti aj po tejto operácii. Takže možností je viac. Ja veru neviem, ako by som sa v tvojom prípade rozhodla, Ja som to našťastie podstúpila až po tehotenstvách. Každopádne ti držím palce 😉

Teeuwe, v tomto ti moja neviem poradiť, ja keď som išla na operáciu, tak som nekojila... Ale skús sa spýtať svojho gynekológa. On ti bude vedieť povedať. Aspoň ja, čo mám dotora, tak na čo som sa spýtala, na to mi odpovedal. Nevykrúcal sa 😉 Aj tebe držím palčeky 🙂

atemi
17. júl 2009

Dakujem Lekno... Budem sa musiet este popytat tej mojej dr ci je to nevyhnutne... Alebo zbehnem na vysetrenie niekam inam...

lekno
17. júl 2009

Atemi, za málo 😉
Ale ak by aj bola nevyhnutná operácia krčka, tak sa nemusíš báť. Nič to nieje, ja som prišla v pondelok, v utorok ma operovali a vstredu šup domov 😉 A po operácii som vôbec nepotrebovala lieky od bolesti, nič ma nebolelo, len trošku podbruško, ale len minimum. Takže okrem toho, že som ešte bola trošku oťapená a slabá, mi vôbec nič nebolo, ako keby som ani nebola po operácii. Dokonca sme sa tam narehotali 😝 A po operácii kľudne môžeš mať detičky, takže pohodka 🙂 A možno by bolo lepšie, keby si operáciu absolvovala teraz, kým máš dieťatko maličké a kým vyrastie, tak budeš zdravá a môžeš sa snaťiž o druhé 🙂

luciam26
17. júl 2009

Ahojte kočky:

raen - neboj,treba veriť a chodiť na tie prehliadky.Ja som bola dnes na kontrole,no výsledy ešte neboli.Do práce pôjdem až o týždeň,tak mám trochu viac času zregenerovať sa.Začala som brať "tabletky" TIENS (sú to vlastne len bilikny),ktoré sú dosť drahé,no veľa som o nich čítala a bola v kontakte s ľudmi ktorí ich brali a aj pri rakovinotvorných bunkách dosiahli veľké zlepšenie.

andrejusa - kamarátka je tehotná,konizáciu podstúpila minulý rok a momentálne je na rizikovom,lebo krčok je o niečo kratší a ona sa začala otvárať.Ale aj toto je asi individuálne...

messue - neboj,samotný zákrok ozaj nič nieje.Horšie je čakanie na výsledky.Držím palce

atemi - kamarátke veľkú ranku zamrazovali pred necelým rokom a momentálne nemá žiadne problémy.

andrejusa
17. júl 2009

luciam26... a v koľkátom je týždni, alebo mesiaci tá kamarátka?

rean
18. júl 2009

luciam môžem sa ťa spýtať ako presne sa tie tabletky volajú?na internete som to pozerala ale je tam toho veľa druhov.a ešte niečo máš to z lekárne alebo cez internet. máte ešte niektorá skúsenosti s týmito liekmi?

luciam26
18. júl 2009

andrejusa - dnes som s ňou presne volala a kedže náš dr.išiel na dovolenku,nechcela ostať v nemocnici,tak ju pustili domov a má sa hlásiť v pondelok u zastupujúceho doktora.Začína presne deviaty mesiac.Asi pred mesiacom bola na bežnú prehliadku a zistili,že je na 3prsty otvorená.Neviem ako sa to označujú tie týždne (kedže ešte detičky nemám),ale vraj 35ty týždeň.
rean - beriem ráno,naobed,večer po 2 cordycepsy,ráno a večer jedno gajbao a večer 2 zinky.Dozvedela som sa o tom od priateľovej maminy,no nechcela som tomu veriť až kým som neprestala piť po výdatnom obede v práci kávu.Ja som taký "neveriaci Tomáš" a potrebovala som sa o účinkoch týchto produktov presvedčiť sama.Začala som brať kalcium na mozgovú činnosť a driemanie zmyzlo.Rozhodla som sa do toho investovať aj teraz.Ona sa venuje iba tomu a ak by si chela akúkoľvek radu,napíšem ti na ňu číslo a môžeš jej zavolať.Majú kancelárie vo viacerách mestách.

bamb27
20. júl 2009

ahojte krasky..
...luciam26 aj ine baby... ak mate pripady toho, ze vy ci vase zname mali babatko po konizacii, prosim napiste nieco.. aky bol priebeh, ci mali nejake komplikacie, ci rodili predcasne
tiez by ma zaujimala taka vec... ze ak bola zhorsena cytologia kvoli hpv, nasledne bola urobena konizacia... ci sa tym stratila aj hpv pozitivita... no a este to by ma zaujimalo, ze ked budem tehotna a zistia mi ze hpv stale mam, ci budem rodit prirodzene, alebo sa v takych pripadoch vykonava sekcia aby sa dietatko nenakazilo

luciam26
21. júl 2009

Ahojte.Prosím Vás poradte mi ohľadom toho krvácania.Som druhý týždeň po operácii a stále krvácam.Od nedele min.týždňa to nieje hnedasté,ale úplne červené a keď idem na wc,normálne to zo mňa kvapká.Bolesti nemám žiadne,ale mám strach.Môj dr.je na dovolenke a neviem či mám s tým utekať za niekým iným.Písal tu niekto o kúpeľoch v myšom chvostíku.Viete o ničom takom alebo niečom podobnom?

bamb27
21. júl 2009

luciam ..ja by som s tym urcite sla k doktorovi, aj inemu pokial tam nie je tvoj.. nemala by si takto krvacat, krcok je velmi dobre zasobeny cievami, preto je nachylny na krvacanie.. mozno sa ti uvolnil nejaky stich (teda ak ta sili) alebo ti mohla prasknut drobucka cievka pri nejakej namahe, ktoru si si ani neuvedomila...

lekno
21. júl 2009

Luciam26, ja som to už písala, že pri tejto operácii sa robí aj čistenie maternice a preto krvácaš, tak ako po pôrode. Kamarátka aj sestra krvácala skoro 5 týždňov. Ja som krvácala tri týždne, lebo keď som už krvácala dva, tak mi potom môj gynekológ pichol injekciu na zastavenie a po nej som krvácala ešte týždeň. Takže do kopy tri.
Takže sa vôbec neboj, je to po tejto operácii úplne normálne. To, že pri tejto operácii robia aj čistenie maternice mi povedal môj dr. a aj v nemocnici pred operáciou ma poučili, že aký zákrok mi budú robiť, ako to budú robiť a že sa tam robí aj to čistenie 😉

lekno
21. júl 2009

Ozaj, ten myší chvostík (rebríček) môžeš kľudne piť ako čaj. Ja som pila aj toto a aj alchemilku 🙂

bamb27
21. júl 2009

nie vzdy sa robi aj cistenie maternice....napriklad mne urcite necistili, len kanalik krcka maternice... lekno ty si tak dlho tiez krvacala po tom cisteni cerstvou krvou? 😨

lekno
21. júl 2009

bambi, no čo som ja počula a aj na nete vo viacerých fórach čítala, tak robili aj čistenie maternice, tak neviem...
a s tým krvácaním je to ako po pôrode... Najskôr je silné a tá krv je čistá, pekná červená, čiže čerstvá a potom to pomaly už slabne, ale to až po dvoch troch týždňoch a potom už len salbučko ako keď končia kramy. Ale sem tam išli aj zrazeniny a to najmä vtedy, keď som nedala pozor a viac som porobila alebo dvíhala niečo ťažšie. Lebo dr. mi stále prízvukoval, že sa nesmie nič ťažké dvíhať, že na to treba dávať pozor.

rean
21. júl 2009

dievčatá mne doktor povedal že čistenie sa robí väčšinou pri každej konizácii aby sa zlikvidovali aj vírusy ak sú náhodou v maternici alebo vyššie na krčku ako bolo odstánené.To sa vlastne robí ako prevencia preto ja musím chodiť na tú onkogynekologiu aby si boli ozaj istý že sa tam už nič "neuhniezdi".Len neviem prečo vy ostatné stačí keď budete chodiť svojmu gynekologovi alebo niektorá z vás chodí tiež tam kde budem ja?

lekno
22. júl 2009

rean, hej aj mne robili pri plastike krčka aj čistenie. Mne síce dr. kázal chodiť každé tri mesiace k nemu, ale moja sestra chodila k inej dr. a aj inde bola operovaná a tiež chodila pár rokov na kontroly na onkogynekoógiu.
Takže neviem, či je to podľa nemocnice kde to robia alebo podľa dr. alebo podľa rozsahu toho ochorenia... neviem 😒 Ale ja som mala vysokorizikové HPV a nechodím tam, len k svojmu dr. Fakt neviem podľa čoho to tam posielajú.

rean
22. júl 2009

lekno môžeš mi prosím ťa povedať ako dlho tam sestra chodila a už to má všetko v poriadku?

dudlo
23. júl 2009

bamb27 - čo sa týka hpv pozitivity, po konizácii sa môže stratiť a nemusí - ja idem teraz v auguste na hpv testy po konizácii, tak uvidím.
a rodila som normálne

rean - moja sestra mala tie isté výsledky, ako ty, tak isto aj hystologický nález, tieť bude sledovaná na onkogyn.
dovtedy, kým si nebudú istí, že jej všetko zlé tkanivo odstránili.

lekno
23. júl 2009

rean, pýtala som sa sestry, tak ju poslala jej dr. na onkogynekológiu preto, lebo aj po operácii mala zlé výsledky z cyto (III.b) tak preto. Postupom času, ako sa jej to liečilo, tak mala už aj výsledky dobré. Chodila tam 5 rokov, lieky nemala žiadne, chodila len na pravidelné kontroly. Po 5 rokoch ju preradili k svojej dr. Teraz je po operácii 8 rokov, bola na gynde min. týždeň. Mala zasa horšie výsledky, ale dala jej lieky, lebo má aj zápal a niekedy sú zlé výsledky spôsobené zápalom. Len ona mala aj nejaké iné problémy a od nového roka sa jej rozhádzal menštruačný cylkus, ale to je už o inom 😉

bamb27
23. júl 2009

dudlo, dakujem za info a drzím palce nech to dobre dopadne, ja zase cakam na vysledky prvej cytolky po operacii 😵

messue
25. júl 2009

ahojte baby, tak dnes som prišla z nemocnice , som po konizácii, robili mi ju v stredu, a ževraj mi odštikli väčší kusok krčka, pre istotu aby som sa nemusela zasa vracať, napísali mu amputacia krčka, ale ešte mi zostal aky taky na donosenie bába, ževraj, vysledky budu o týžden v piatok, tak som zvedava ako bude dalej,robili mi aj kyretáž maternice aj kanalika krčka, trošičku krvacam zatial, ale stale som oťapená a musím ležať. obavam sa zatial len tých vysledkov čo so mtam mala na krčku a potom dalšej cytologie po vyliečení. držím palce všetkým

luciam26
25. júl 2009

Ahojte.Krvácanie konečne ustúpilo a môžem sa "vrhnúť" do práce.Ten myší chvostík je zázrak.

messue - musíš veriť, že výsledky budú v poriadku.Mne je doktor na dovolenke, tak musím čakať až do 3.8. Oddychuj a lež poctivo aspon 48 hodín.

teeuwe
26. júl 2009

Ahojte, tak už to mám od piatku za sebou. Išla som domov asi 4 hod. po zákroku, kvôli malej dcére, kt.kojím. Zatiaľ krvácam, ale snáď sa to dá dokopy, výsledky za 2týždne...

lekno
27. júl 2009

No vidíte babulky, a máte to za sebou 😉 konečne, že? Ale zákrok ako taký, nie je nič hrozné, pravda? Horšie je asi to čakanie na výsledky. Ale treba veriť, že to bude dobré 🙂 Držím vám všetkým palce 😉
messue, to aj mne tak písal dr. amputatio... to sa tak píše 😉

kamka17
27. júl 2009

ahojte kočky, prajem pekný dní... 🙂 🙂 chcem len povedať, že som sa musela zo 4.8. preobjednať na 17.8. lebo mi tam vychádza mrcha...nevedel ani doky, ako to rátal ten môj cyklus 😒 😒 tak si počkám...
len som sa možno chcela opýtať, niekto tu spomínal, že po/pri konizácii "je krčok ako nový"...to sa nejako upravuje aj krčok ? lebo som mala pocit, že sa len zoberie kus tkaniva a hotovo...alebo som to len zle pochopila ?? ak mi vie niektorá povedať...