Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

aaddeell
10. máj 2010

baby ktore ste po konizacii , kedy ste zacali napr. cvicit alebo robit nejaky pohyb ako korcule alebo bicykel?

marcip
10. máj 2010

aaddeell Neviem ako to vlastne je. Mne sestricka povedala, ze keby to bolo z rany, tak je to jasna krv. Ale co je jasna krv? Ked som ja zacala krvacat, tak sa mi zdala svetlejsia ako pri menstruacii. No nakoniec to bola menstruacia. Dnes som bola na kontrole u lekara, ktory ma operoval, a ten vravel, ze keby to bolo krvacanie z rany, tak to ani injekcie nezastavia. A spinenie moze trvat aj tri tyzdne, no ci to krvacanie moze byt povazovane za spinenie neviem. Ak by sa to zopakovalo, tak by si asi mala radsej zavolat lekarovi a opytat sa, pripadne ist rovno k nemu.
A este je normalne aj to, ked menstruacia trva dlhsie ako obvykle.
A co sa tyka cvicenia, tak ja som doteraz (4,5 tyzdna) nic tazke nedvihala a snazila sa setrit, aj ked nejake vylihovanie neprichadzalo do uvahy. Mam dve male deturence. No co sa tyka prechadzok (aj ked kazali vela nechodit), tak od 4. dna som zacala pomaly chodi aj von, aj ked som sa musela krotit. Bola som zvyknuta aj dve hodiny byt von a chodit. S bicyklom by som pockala taky mesiac, popripade sa opytaj ked pojdes na kontrolu. Myslim, ze ked sa to dobre hoji, tak by nemal byt problem.

aaddeell
11. máj 2010

ahoj marcip dakujem za odpoved 🙂
prave som volala s lekarom a ze ked uz nekrvacam a bolo to iba trochu , ze to moze byt ze sa mi tam nejaka chrasticka odlupila ako sa to hoji
horsie by bolo keby som normalne krvacala
tak mi odlahlo 😎

marcip
11. máj 2010

ahoj aaddeell Som rada ze to nie je nic vazne. Prepac, ze som ti neodpovedala na IP, az vcera som si vsimla, ze mi niekto pisal

aaddeell
12. máj 2010

🙂

opalkovaivana
13. máj 2010

Ahoooj!!!! Neviete mi poradiť, mám zlé výsledky z citológie 3a a mám ísť na operáciu ☹ zrejme z krčka maternice. Musím ísť na operáciu ??? 😢

aaddeell
13. máj 2010

zalezi od toho co povie tvoj lekar
skus ist este k onkogynekologovi co on na to
ak mas nejake otazky napis mi IP 😉

opalkovaivana
13. máj 2010

Mám skúsiť iného ginekológa??? ĎAKUJEM a pekný deň&&§§§ 🙂 😉 😀 😅

blenka
17. máj 2010

Ahojte babeny,

som tu nova a tiez sa pripajam k vam, ktore mame s konizaciou co-to spolocne.
11.5.10 mi bola robena konizacia a nasledny kyret cervikalneho kanala. Na druhy den ma pustili domov. Nemam bolesti, nekrvacam, mam len take "ruzove" spinenie + tekuty vytok / unik mocu. Som z toho zufala, neviem co to je a ci je to normalne po tomto zakroku ... totiz nikde v tejto teme som sa akosi nedocitala, ci to niektora z vas mala ... teda o vytokoch tu bola rec, ale nic blizsie. Je to dost neprijemny pocit. Parkrat zacitim, napr. pri vstani z postele, ako to zo mna vytecie. Slipovu vlozku mam raz-dva zaplnenu. Som z toho nestastna. Pritom sa snazim nezatazovat sa, ak sa da, som v takom polosede az lezmo, na kratke prechadzky chodim nakolko mam dve male deti, pre jedno treba chodit do skolky.
Myslite, ze je to normalne a casom to prejde? Som z toho zufala.

opalkovaivana
17. máj 2010

Síce som ešte konizaciu nemala ale myslim si ze to je asi normalne len sa netreba bat 🙂 😉

marcip
17. máj 2010

ahoj blenka Ja som mala taky isty riedky ruzovy vytok asi 7 dni (pouzivala som slipove vlozky asi 6,7 na den), potom sa trochu zmenil bol hustejsi a "s krvavymi vlaknami" a na 10. den som zacala krvacat, co v mojom pripade bola menstrucia (o 6 dni skor) a ta trvala dlhsie ako obvykle. Po menstrucii uz som ten riedky vytok nemala. Mam husty do zlta aj ked malo, ale to asi suvisi so zapalom krcka. Zajtra sa snad dozviem viac. Idem na kontrolu Snad som pomohla 🙂

blenka
18. máj 2010

ahoj marcip, dakujem, aspon viem, ze to je normalne a nemam sa strachovat. Vacsinou som tu citala, ze na 10. den zacali dievcata krvacat, ja mam termin menstruacie az 1.6., tak som zvedava, ako to na mna pride, ci to bude mat este suvis s tym zakrokom a nejako to ovplyvni alebo nie. Tak nic neostava, len cakat, co bude a to je najhorsie. Vysledky z histologie by mali byt az buduci tyzden, tak som zvedava, hadam bude vsetko v poriadku.
Nech vsetko dobre dopadne na kontrole.

babulinka29
18. máj 2010

Ahojte dievčatá tak mňa konizácia čaká už vo štvrok a mám neskutočný strach chytajú ma depky celkovo zo všetkého neviem čo ma čaká, a hlavne nenávidím nemocnice mám z nich panický strach .......dúfam, že ma pustia čím skorej domov a nebudem tam musieť trčať celý víkend🙂
A chcela som sa ešte spýtať, že ako je to po operácii keď sa preberiem z narkózy či sú nejaké bolesti alebo ako sa potom budem cítiť.....

blenka
18. máj 2010

ahoj babulinka29, ja som nemala ziadne bolesti, len som bola po tom strasne unavena a viacmenej som len spala (to bolo este z tej narkozy a aj z oblbovacky, co som uzila pred zakrokom). Teraz ma trapi "tekuty" vytok, inac nemam ziadne problemy. Zakrok mi robili pred tyzdnom 11.5..
Kde Ti idu robit zakrok?

babulinka29
18. máj 2010

Ahoj blenka, no zákrok mi budú robiť v nitre vo fakultnej nemocnice a dúfam, že tam nebudem dlho ja nenávidím nemocnice a ešte byť bez detí a manžela tak to je to najhoršie čo môže byť.................a ten výtok má tak byť alebo ako to je potom po operácii lebo ja idem kvôli výtokom hlavne na tú konizáciu moja ranka na krčku je vraj už veľmi zlá tak preto mi to idú robiť....

marcip
18. máj 2010

ahoj babulinka29 ja som tiez bola na konizacii kvoli vytokom. Ten riedky vytok je normalny, je to asi to spinenie ako tomu hovoria lekari, aj ked ja som asi prve dva dni krvacala, ale tak normalne, nie az tak ako pri menstrucii. Predsa len je to porezane tak nejaka krv asi musi byt. Este mam trochu vytok, ale to sa neda porovnat s tym, co som mala predtym. Dnes som bola na kontrole a lekar mi povedal, ze este to nie je celkom zahojene a po menstruacii by sa to malo upravit. Aj ked jednu som uz mala. Tak dufam, ze to tak bude.
Ja som sa bala hlavne narkozy, no dopadlo to dobre. Po prebrati mi nic nebolo. Ani bolesti z "rany" som nemala, co som ocakavala, preto som mala zo zaciatku problem sa setrit. Ale treba to dodrziavat, aby si nezacala krvacat. Pri niektorej metode sa pouzivaju aj stehy (vnutorne), takze ani nic tazke nedvihaj, aby sa nepotrhali (to plati aj keby si ich nemala).
Drzim ti palce a daj vediet ako si dopadla.

babulinka29
22. máj 2010

Ahojte baby tak dneska ma prepustili z nemocnice na štvrtý deň už som bola aj rada, že som konečne doma. No veru Marcip aj ja som sa bála hrozne narkózy veľmi som sa bála ale nebolo to až také hrozné ale po prebudení na pooperačnom som mala hrozné bolesti v podbrušku ale také že mi dali aj injekciu proti bolesti a nezabrala mi. O jedenástej doobeda ma priviezli na izbu a o pol tretej som sa normálne prebrala. Ale tie bolesti som mala stále hlavne som cítili vaječníky ale k večeru to prestalo. Krvácať veľa nekrvácam tak normálne očakávala som silné krvácanie ale je to v pohode. Lekár mi povedal, že na kontrolu mám ísť až o tri týždne že operácia sa podarila tak som zostala prekvapená že prečo až tak neskoro mám ísť na kontrolu. Mám oddychovať nedvíhať nič ťažké viac ležať ako chodiť i keď ja osobne som už uležaná k smrti 🙂
Takže sa šetrím nerozčuľujem sa i keď sa to pri mojich deťoch ani nedá a dávam si pozor. Ale cítim, že niečo so mnou robili lebo som stále unavená a taká neviem nie som vo svojej koži dúfam, že to čoskoro prejde a hlavne som šťastná, že to mám už za sebou a ďakujem Bohu, že nemusím podstupovať nejakú vážnejšiu operáciu .........takže ďakujem Vám babenky za všetko ozvite sa mi 🙂))

blenka
23. máj 2010

@babulinka29 , super, ze to mas uz za sebou. Vidim, ze kazda mame ten pooperacny priebeh iny ... hm ja som nemala ziadne bolesti ... jedine, ked mi lekar na druhy den "po" stlacil podbrusko, tak som ho citila (tak trochu) este nejake 2-3 hodiny, ale potom uz nic. Ja som tiez bola neskutocne unavena, asi este nejake zvysky z tej narkozy, ci co ... a tak postupne to bolo lepsie a lepsie.

Uz by som aj rada nieco robila, ako ist sa bicyklovat, prip. si zacvicit, prip. nejake "tazsie" domace cinnosti ... som 12 dni po, hm co myslite, risknem to, co to spravi, ci radsej nebudem provokovat ... ako ste na tom vy, kedy ste zacali so zatazovanim organizmu po zakroku?

babulinka29
23. máj 2010

ahoj Blenka no práve som sa na to chcela aj ja popýtať že ako dlho musím relaxovať a nič nerobiť som doma len druhý deň ale dlho nevydržím len ležať a vyvaľovať sa na gauči alebo vonku na slniečku.......že kedy budem môcť ísť aspoň s deckami na prechádzku a tak kedy sa budem môcť začať normálne hýbať.
A ešte ma zaujíma jedna otázka baby ako dlho ste krvácali lebo ja mám také slabé krvácanie ale možno mi začne silnejšie vôbec netuším ale všimla som si že keď ležím tak je to o.k. a akonáhle sa postavím alebo dlhšie chodím tak cítim, že krvácam viacej ako keď som v kľude.

aaddeell
23. máj 2010

@blenka
@babulinka29
mne povedal doktor ze sport tak 4 tyzdne po zakroku a aj sex a dovtedy ziadna namaha
v utorok budu 4 tyzdne po zakroku
ale uz 2 tyzdne po som normalne vsetko robila len nesportujem a nenosim nic tazke
ja som krvacala iba v den zakroku a potom uz nic ale mala som stale taky hnedkasty vytok a teraz je priesvitny,stale musim mat vlozku(mna operovali LEEP)
ale stale nemam menstruaciu dnes som uz 42 den cyklu a nic uvidim co povie lekar v piatok ci uz mozem robit vsetko

mirkarepka
23. máj 2010

ahojte dievcata, chcem sa vas spytat, ake ste mali vysledky z cytologie, ktore ste podstupili konizaciu krcka maternice, alebo ake ste mali problemy. ja sa trapim s rankou uz niekolko rokov. nakolko vysledky z cyto mam vzdy 2, co je nastastie vsetko v poriadku ma trapia vytoky a tzv. spinenie vzdy po 10 dni uzivani antikoncepcie. uz si neviem rady. dala som sa vysetrit aj u dvoch nezavaznych gynekologov a vsetky vysledky negativne.
nemate niektora skusenosti s mojim problemom a neviete mi poradit ? uz som vyskusala zmenit aj antikoncepciu za silnejsiu, beriem len 2 mesiac tak neviem.
dakujem za odpoved, drzim vam vsetky palce a hlavne nech sme zdrave !!!

marcip
23. máj 2010

ahoj babulinka29 som rada, ze to mas uz za sebou a si uz doma. No ten pooperacny priebeh asi suvisi aj s tym, ze ty ako si pisala si mala velmi poskodeny krcok a pravdepodobne ti z neho aj dost odrezali. Ja som mala na jednej strane zle zahojenu ranu po porode, aj podla vysledkou z histologie mi neodobrali nejako vela tkaniva. Mozno preto tie bolesti. Drzim palce aby sa to rychlo zahojilo a nenastali ziadne komplikacie. A co sa tyka toho krvacania tak asi 2-3 dni a potom len taky riedky ruzovy vytok az kym som nedostala menstruaciu na 10. den.
Z nemocnice som bola doma hned na druhy den, a na prechadzku taku dlhsiu som isla na 5. den.
A co sa tyka kontroly. Mne kazali prist po dvoch tyzdnoch, no nejako som sa nedovolala lekarovi, potom som dostala menstruciu a kazal prist az ked skonci, tak nakoniec som na tu kontrolu isla az po 4,5 tyzdni. Aj po takom case to nebolo este celkom zahojene, tak asi preto tie tri tyzdne.

aaddeell Ja som menstruciu dostala skor, ale mne nerobili kyretaz. Lekar mi povedal, ze ak mi budu robit aj kyretaz, tak menstruciu dostanem 4 az 6 tyzdnov po operacii. No neviem ci to plati aj pre kyretaz cervikalneho kanala. Skus zavolat svojmu lekarovi, alebo ak mas cislo na toho, ktory ta operoval, tak jemu.

blenka Ja mam tiez dve male deticky, takze nejako extra sa pri nich setrit neda. Asi dva tydne vysaval len manzel a potom som postupne zacala aj ja nieco porabat. No asi 5 tyzdnov som ani jednu nedvihala. Aspon sa mensia naucila vliez a vyliezt z postielky sama 🙂. POkial som bola doma tak prvy tyzden som sa snazila byt v polosede, a potom aspon trochu si vylozit nohy, ked deticky spali.

marcip
23. máj 2010

ahoj mirkarepka Ja som minuly rok mala cytologiu CIN1 ale tiez ma trapili vytoky a mala som zle zhojenu ranu na krcku po porode. Vytok aj po prelieceni sa stale vracal a mala som pocit ako keby ho bolo stale viac. Lekar povedal, ze sa to plastikou krcka vyriesi, ze sa krcok opravi a bude to ok. Nakoniec mi robili podla papierov konizaciu, tak neviem ci je to to iste. Vytok este nejaky mam, no neda sa to porovnat s tym, co som mala predtym. Ked som bola na kontrole u lekara, tak povedal, ze este to nie je celkom zahojene a po menstrucii sa to ma upravit. Tak som sama zvedava.
Pravdepodobne tie tvoje vytoky suvisia nie s antikoncepciou ale prave s tou ranou na krcku. Skus sa opytat lekara, co on na to. Drzim palce a mozes sa ozvat, ako si dopadla.

babulinka29
24. máj 2010

Ahoj marcip no to krvácanie ja už mám 5 deň ale je to také slabé krvácanie nie je to nejaké silné tak dúfam, že to aj tak zostane. Mňa len trápi že mi lekár nepovedal, nič keď som odchádzala z nemocnice či mám oddychovať viem, že sa nesmiem namáhať nič ťažké dvíhať toho sa aj vystríham ale tak zase len ležať a oddychovať ja nevydržím, pri mojich deťoch sa to ani nedá. Chodiť veľmi nechodím akurát tak po dome a sem tam po dvore keď idem von na slniečko ale som unudená a unavená z toho nič nerobenia, preto som sa pýtala, že dokedy toto mám akože dodržiavať kedy môžem normálne vyjsť von? Môžem normálne chodiť aj pre deti do škôlky či ako mám byť zatvorená stále doma?
A ešte jedna taká mala podotázka.......ešte som nebola na veľkú potrebu nakoľko sa toho tak bojím, že to bude ako po pôrode niektoré známe mi o tom vraveli, že nesmiem veľmi tlačiť aby sa tá plastika neodtrhla tak ako ste boli na tom vy babenky?

lekno
24. máj 2010

Babulinka,
neboj sa, chodiť normálne môžeš, nemusíš stále ležať.
Ale samozrejme tak ako si písala, nedvíhať nič ťažké, ani sa nepremáhať!!! To mi dr. na gynde prízvukoval stále, že nesmiem dvíhať nič ťažké..
To máš ako po pôrode, mala by si si dávať pozor aspoň tých 6 týždňov, kým sa to zahojí 😉
Ja som s velkou potrebou nemala problém, takže neviem poradiť.

lekno
24. máj 2010

Ale naozaj si daj pozor, aby si nič ťažké nedvíhala, lebo ja som asi po 4 týždňoch podvíhala aj ťažšie a potom pri krvácaní išli zo mňa riadne kusy zrazenín, tak na to bacha..

babulinka29
24. máj 2010

Ahoj Lekno Ďakujem za odpoveď však sa aj snažím nedvíhať nič ťažké len polihujem nič také ťažké nerobím mám pri sebe mamu ktorá s nami býva tak mám v nej oporu a všetko robí vlastne za mňa toľko čo si len poupratujem utriem prach a to je asi všetko ostatné porobí ona a vysáva mi manžel 🙂
Však viem, že 6 týždňov sa to hojí niekedy aj viacej no čo už leto mám teda úžasné ani kúpať ani nič ale aspoň slniť sa môžem. A bola si dlho na pn ? Ja som pn už druhý týždeň a lekár mi povedal že mám prísť na kontrolu až o tri týždne i keď mám sedavú prácu ale zase veľa cestujem takže asi si radšej pobudnem doma.
A ako je to s menštruáciou ja by som mala dostať nejak tento týždeň tak dúfam, že normálne dostanem a nebudem veľmi krvácať...

blenka
24. máj 2010

@marcip , mam dcerku (2,5 roka) a synceka (4 roky), pre ktoreho chodime zo skolky a velakrat i do skolky s nim ideme rano. Mne sa jednoducho tie ranne prechadzky pacia a tak isto aj poobede ... to vacsinou potom este zostavame vonku, ked je pekne, vacsinou sa hraju v piesku, takze ja si posedim, hm len skoda, ze nohy sa moc vylozit nedaju 🙂 , mne by ten pohyb jednoducho chybal, hm. Ja vlastne od zaciatku (myslim po zakroku) som dost chodila na prechadzky a tak, s tym dvihanim tazsich veci si davam pozor, i ked niekedy sa pozabudnem, napr. chce dcerka vonku cikat, no co spravite? Asi najvyssi cas, zacat ju ucit cikat samu pri cupnuti 🙂 Nepozorujem zatial ziadne zmeny k horsiemu (klop klop), tak hadam si takto neublizujem.
@babulinka29 , vid vyssie, som pisala, ze ja to s tym lezanim neprehanam, mne ten pohyb chyba, s detmi sme zvyknuti vela chodit, tak zase hadam ten moj organizmus bude spolupracovat a nebude robit potiaze, no nie? 🙂 ale samozrejme som opatrna.
S velkou potrebou som aj ja mala akoby taky maly problem, jednak ze som dlhsie po zakroku nebola, nejako nebolo treba, no a ked uz, tak velmi netlacit, snazit sa jest potraviny, aby si nemala tvrdu stolicu, ale inak by nemal byt problem, s tym ma ubezpecovali, lebo presne na to som sa pytala.

babulinka29
24. máj 2010

blenka
no super moja ani ja to nepreháňam s ležaním práve som si poupratovala konečne šatník bolo na čase vždy som to odkladala a teraz som si na to konečne našla čas síce mi to trvalo dlhšie ale zase som spokojná ale na druhej strane som normálne unavená takže mi rýchlejšie ubehol čas🙂))
Stolica bola konečne dneska už na piaty deň bolo aj na čase jedla som samé jogurty a také potraviny ale zase ja sa niekedy pozabudnem a papám všetko čo vidím či to je sladké slané mne je to jedno a teraz keď som doma PN tak od nudy jem všetko 🙂
ďakujem za infošky 🙂

marcip
26. máj 2010

babulinka29 Myslim, ze ti prechadzky neuskodia, hlavne ked si na prechadzky zvyknuta. Vraj su kriticke prve dva tyzdne. Co sa tyka menstrucie, tak ju mozes dostat skor. Mne prva trvala dlhsie ako obvykle, ale nebola silnejsia