Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

koralovka
11. jan 2012

@gagusinka ahoj prosím ta STRASNE ta prosím napíšme si niečo bližšie o tom bo aj mne asi hrozí odobratie pri cisaráku a som z toho na nervy...prosím ta odpíš potrebujem tvoje skúsenosti dakujem

luuca1
16. jan 2012

baby kolké z Vás mali na konizáciu zazmluvnených lekárov??? Ja som mala zlý pôrod lekár som nemala zazmluvneného a teraz mám strach tak neviem či na takýto zákrom sa mám zmluvniť

lenocka84
17. jan 2012

@luuca1 prepac ale tolko co ty o tom pises, uz by som ten zakrok mala za sebou neviem kolko krat.
zbytocne to rozmazavas, ja som tiez mala stracha, nezazmluvnovala som dr., aj ked pred zakrokom som presne vedela kto tam bude.
a cim viac to odkladas, tym viac strachu si privolavas.

luuca1
17. jan 2012

@lenocka84 nehenevaj sa ale teba som sa nepýtala ja na ten zákrok idem ale nie je to len že prídem a lahnem na operačný stôl, nevieš aké iné problémy rieším tak sa prosím nestaraj, a nechápem načo sem taký ludia ako ty píšu, mudrovať vie každý, a píšeš aj tak hlúposti tak ako s tou stupnicou PAP a CIN. Pre mňa je moje zdravie prvorade tak nerieš, chcem vedieť názory aj iných nielen tvoj! nereaguj prosím na moje maily. Dakujem

lenocka84
17. jan 2012

@luuca1 sa zobud, tie stupnice su oficialne, len maju 2 druhy popisu, ale obsah ten isty. ale radsej verit niekomu kto napise ja s tym robim, ako to co vidis napisane oficialne.
a odkladaj to este dlhsie, ale to asi aj lekar je taky velmi dobry a zalezi mu. lebo ak niekomu zalezi na zdravi, nevypisuje a necaka na zazraky ze vysledky sa same upravia. asi len tolko.

lenocka84
17. jan 2012

jaaaj ale kedze mna sa uz tato tema netyka, lebo ja som riesila a nevypisovala, tak ju mozem vymazat 😀 😀 😀 😀

luuca1
17. jan 2012

@lenocka84 počuj nebudeme sa predsa hádať ved ty si tu tiež s babami písala ked si mala zlé výsledky a dokonca tiež pozeram že si to riešila v oktobri a operácii si mala v januári, ja mám tak isto a na operáciu idem hned po menzese...len tá mrcha mi má prísť až niekedy 30 januára takže si nemôžem dávať teraz robiť predoperačné, chápeš, neodkladám, a nevadme sa tu, jak soplavé deti....ok? 😉

lenocka84
17. jan 2012

@luuca1 lenze mne ju zrusili lebo ma neupozornili nato ze nesmiem brat HAK, tak kvoli tomu a nie preto ze ja som nieco vymyslala.
a mne co radili je lepsie pred mrchou, aby si nekrvacala cely mesiac v kuse.

modrococko
17. jan 2012

ahojte dievcata, prihlasila som sa len teraz aj ked tuto stranku sem tam otvorim 🙂 pred vianocami mi vyslo zle cytologicke vysetrenie, bolo tam pisan tazka dysplazia. Pred dvoma tyzdnami som bola na dalsom vysetreni, vola sa to tusim knips, alebo tak nejak a vysledky budu teraz vo stvrtok. Dost sa bojim, kedze mamina uz rakovinu krcka maternice mala a pride mi to strasne skoro, ze sa u mna vyskytlo taketo nieco. Ako tak pozeram, je nas viac, pred tym som to nesledovala, lebo ma ani nenapadlo, ze by sopm mohla mat taketo nieco.
Lekarka sa ma pri tom druhom vysetreni pytala, ci planujem deti. Popravde, neviem si zivot bez nich predtsavit. a teraz konecne otazka 🙂
Povedala mi ze ak budem mat stredne tazku dysplaziu, bolo by lepsie otehotniet a donosit dietatko a potom pripadne sledovat dalej, a urobit konizaciu. A ak bude tazka najprv zoperovat a potom cim skor babo. Mate s tym skusenost, ze by Vam lekarka odporucila pocas stredne tazkej dysplazie otehotniet ? Myslim, ze na babo som pripravena, to by problem nebol, len sa bojim, co sa moze za tych 9 mesiacov so stredne tazkou dysplaziou stat. Zaroven mi je ale jasne, ze ked budem po konizacii, je tam vacsia pravdepodobnost predcasne ho porodu.
Dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za tu esej 🙂
k,.

enya00
19. jan 2012

@modrococko ja som mala tiež stredne ťažkú-PAP4,bola som na konizácii v osemnástke a dnes mám 24 a krásne bábo.Otehotnela som tri mesiace po tom ako som vysadila tabletky 🙂 aj moja mamina no jej to bohužial zistili neskoro 😨 takže netreba sa báť a hlavne nehazardovať s tým.nieje to nič strašne 🙂

enya00
19. jan 2012

@modrococko ja som mala tiež stredne ťažkú-PAP4,bola som na konizácii v osemnástke a dnes mám 24 a krásne bábo.Otehotnela som tri mesiace po tom ako som vysadila tabletky 🙂 aj moja mamina no jej to bohužial zistili neskoro 😨 takže netreba sa báť a hlavne nehazardovať s tým.nieje to nič strašne 🙂
@modrococko a áno porodila som predčasne v 34tt no naštastie všetko dobre dopadlo 🙂

modrococko
20. jan 2012

@enya00 dakujem 🙂 tak to znie celkom dobre, bola som si uz po vysledky a mam cin 2 high grade hpv 16, tak pojdem na tu konizaciu, nebudem cakat ykm sa to zhorsi a babo poriesim po tom. Strasili ma sice predcasnym porodom, ale lekarka mi potom povedala, ze keby som bola jej dcera tak mi to najprv spravi, lebo ze nepozna babu, ktora by potom mala problemy. a uz mas vysledky dobre? neobnovilo sa ti to? to si inak vazne bola dost skoro ked v 18.. gratulujem k babetku 🙂

enya00
20. jan 2012

@modrococko od vtedy ano 🙂 ja som,ale nemala v sebe ziaden HPV virus,takze umna to bolo asi dedicne.otehotnies urcite to sa neboj,len sa nebudes moct prepinat 🙂 co som ja nevedela,ze sa nemam namahat-este aj po horach som chodila tehotna 😀 😀

modrococko
20. jan 2012

🙂 no len lekarka mi odporucila otehotniet teraz, ked mam toto cin 2, ze by sa mi enmalo nic stat, ale nebduem to riskovat, najprv chcem byt zdrava a potom babo. Ale nechapem preco ti robili konizaciu ked si nemala hpv..tvorila sa ti tam rakovina?

enya00
22. jan 2012

@modrococko ja ani neviem nejako som to neriesila ale mala som PAP4 a tie testy na HPV my robili asi rok po tom a tam nebolo nic ci nieco bolo predtym to neviem ale asi ano ktovie 🙂 ja som si to nejako nepripustala a nemyslela som nato tak asi preto to dobre dopadlo 🙂

lucinocka
22. jan 2012

@modrococko aj ja mam CIN 2 a doktori mi zatial neodporucaju s krckom nic robit..najprv aspon raz odrodit..

modrococko
24. jan 2012

@lucinocka : tak ja som vcera bola u lekarky a dhodli sme sa na konizacii. Povedala mi, ze keby som bola jej dcera tak mi urobi konizaciu, aj ked sa najprv odporuca odrodit. Zevraj nepozna zenu, ktora by mala potom problem s tehotenstvom a cim skor sa krcok spravi, tym menej tkaniva bude treba odobrat, takze zaciatkom februara som sa rozhodla pre operaciu. Ta dvojka sa mi vyvynula v priebehu roka, takze to ma asi rychlejsi rast, nemam nad cim rozmyslat, babo raz tiez budem mat, ked budem zdrava komplet 🙂

luuca1
29. jan 2012

tak baby v piatok idem na operáciu ☹ ☹ ☹ 😠

bibinka
29. jan 2012

luuca1 - držím ti palce, neboj, všetko dobre dopadne a nedaj sa odradiť a pýtaj sa na všetko 😉

luuca1
30. jan 2012

@bibinka ako na čo?? na všetko?

luuca1
3. feb 2012

ahojte baby tak mám to za sebou, hurááááá, som doma a odpočívam už len aby výsledky boli najlepšie.

81sarita
6. feb 2012

@zuzuuuuuuuuuuu ahoj ako sa ti dari?po nejakom case som sem nakukla....na kontroly chodis?ja som uz ich niekolko absolvovala...ved popiseme ak tu bude.drz sa .

huterika
6. feb 2012

Ahoj Baby, ako vidim je u celkom dost prispevkov v tejto teme. Ak by som mohla pridat aj ja svoj "pribeh" tak len v skratke...
Operaciu som podstupila ako 24rocna presne na den, kedze pripadla zhodou blbych okolnosti presne na den mojich 24. narodenin. Cyto mi vyslo 4 (neviem podla akej stupnice, kedze ich maju zopar), a po biopsii mi povedal Dr. ze je to CIN 3, ale nez boli vysledky ma upokojoval ze to nevyzera podla neho az tak zle ked robil kolposkopiu, a ze ak to bude lahsi stupen displazie pripadne stredny tak sa to bude len sledovat a az po porode sa to bude riesit. Lenze na jeho aj samozrejme moje prekvapko vyslo 3 tazky stupen a tak nebolo o com.
Ani som si dlho nepobudla v nemocnici, rano som prisla na 7mu, dali nam nejaky oblbovak tabletku na ukludnenie,. Ja som bola prva co tam prisla, no bohuzial posledna co isla na radu, a postel som zrovna mala tak blbo pri tej miestnosti, ze som vzdy videla ako niektora ide dovnutra a odtial ju uz odvazaju a potom prebudzaju,. Takze strach sa postupne aj tak dostavil, ale vobec to nebolo hrozne, v celkovej narkoze som bola asi 10min a za hodku som aj bola opat hore, ani neviem ako mi nasadili nohavicky 😀 Nasi pre mna prisli s riadnym meskanim, o 14tej nas uz v ten den pustali a nasi prisli po 15tej tak som v januari v tych kosach lezala v polosede v cakarni... uz pekne nasrata, ale to je o inom zasa 🙂
Vysledky po 5mesiacoch boli uz dobre zevraj cyto 1 mi povedal moj gyndos, no neviem... No ale k veci, nieco na tom bude ze je jednoduchsie otehotniet potom, pretoze v july sa nam zadarilo hned na prvy sup, aj ked neplanovane a momentalne zacinam 32tt zatial bez komplikacii, krcok zatial drzi, tak sa nebojte ze by potom bol problem mat babatko. Ja som sa tiez bala a tolke slzy kvoli tomu, aj ked lekari doporucuju co najskor otehotniet, tak neviem ci zrovna 6mesiacov po operacii mali na mysli 😉 Ale teraz sa velmi tesime na drobceka, tak vam len chcem povedat, ze ja som sa osobne vystrasila najma internetom, co tam bolo hrozostrasne popisane, to psychike teda neprospievalo vobec, ved to urcite poznate.
No a este jednu vec, niekedy sa stane ze po otehotneni sa vam vysledky opat zhorsia co sa aj mne stalo. Ked robili normalny ster tak v zavere bolo napisane ze to vyzera opat na LSIL-HSIL treba skontrolovat biopsiou... takze samozrejme opat slzy bola som asi v 2.mesiaci uz, tak som si hovorila ze sa sustredim na malickeho a s Dr. sme sa dohodli ze to budeme riesit po porode. Po biopsii (co by mal byt detailnejsi rozbor) boli ale vysledky asi take ze tam nic nie je ziadne podozrive bunky a je to v norme... 😒 Mozno je to hormonmi teraz, mozno ozaj sa to ustalilo nejako, kazdopadne netreba panikarit, to telo nas vie riadne vystrasit, tak uvidim ake vysledky budu po porode a dam vediet ak bude mat niektora zaujem.

bojko77
14. feb 2012

@luuca1 a ako sa mas? Uz mas vysledky?
Dufam, ze vsetko dobre dopadlo. Ako to prebiehalo? Mna to caka buduci tyzden a anesteziologicka mi navrhla spinalnu anesteziu.

Kocky, robili niekomu konizaciu v spinalke?

luuca1
15. feb 2012

@bojko77 no ahoj no som nešťastná lebo zajtra idem k doktorovi nechceli mi povedať výsledky ale asi dobré nebudú... ☹ ☹ ☹ ☹

luuca1
15. feb 2012

ahojte baby podstupili ste niektorá 2 krát konizáciu?? mám strach že čo bude lebo asi mám zlé výsledky a neviemm čo robia v takom prípade

andrejecka
15. feb 2012

@luuca1 nemaj strach, všetko bude ok, moja mama mala po konizácii zlé výsledky a potom išla ešte na operáciu maternice, ale ona išla na tú konizáciu už s velmi zlými výsledkami, ja som bola teraz v decembri na konizácii a našťastie mám výsledky ok ale to mi zobrali z 3 centimetrového krčka 2,5 cm

luuca1
15. feb 2012

@andrejecka nooo mne ju robili teraz 3.2. a zajtra mi povie že čo dalej, robili mi leep metodou, tebe ju robili ako???

luuca1
15. feb 2012

@andrejecka bojím sa lebo mám len jednu dcérku a chcem mať ešte aspoň jedno dieťatko ☹ ☹ ☹ ☹

andrejecka
15. feb 2012

@luuca1 neviem ako sa volá tá metoda, normálne ma uspali a vyrezali mi to, moc mi to krvácalo, tak mi to museli zašiť a ešte aj opáliť, bola som v nemocnici 4 dni