Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 hlavne klud, tiez som stresovala, a konizacia nebolo nic hrozne.
vsetkozavisi od vysledkov. ale hlavu hore

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 no len ja sa bijím, lebo mám tu maternicu takú škaredú po pôrode, a PAPIV je veľmi zlé?

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 netreba hned hlavu vesat, urobia histologiu a podla toho
ty malu kojis?

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 hej kojím ale mne nebrali biopsiu, iba cyto a HPV tak akú histologiu?

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 tak potom ti vobec nemozu nic hovorit, lebo kojenie velmi skresluje tie vysledky, tak by som pekne pockala aby to nebolo skresnele.

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 neviem ja som aj pred tehu mala III a ascus a potom som otehotnela a už sa to neriešilo, som na pokraji zúfalstva tak ti poviem, každú noc preplačem,

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 ascus som mala aj ja bola som v pozorovani. a cin II som mala 6m po porode. po 10m presne na den som mala konizaciu, dnes su vysledky ok, ale v sledovani stale.
vo februari ma caka onkocytologia
ale nevesam, hlavu bude dobre. a to musis aj ty.keby to bolo take zle, rychlo ta hnaju sa dalsie vysetrenia a operaciu

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 čo je CIN II?? to je aké označenie??

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 noo tak ja mák ako vidím predposledné štádium, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 mozes a nemusis nevesaj hlavu, keby to bolo take zle ti vravim zeby ta hnali po lekaroch a hned operacia

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 a na kolposkopii on vidí nejaké podozrivé tkanivo lebo mi nič nepovedal

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 to by malo byt ze ma nejake zvacsovacie sklo, a nejakou farbou si vyznaci, napadnute bunky
ak si dobre pamatam co mne robil. a potom bral vzorky, a z tej sa urcil vysledok
a ked tebe neodoberal vzorky tak neviem z coho to maju

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 no ved práve jediné čo pri vyšetrení povedal že nevidí nič z čoho by mal odpadávať, a zobral iba ster na cyto a HPV

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 a z toho tie vysledky?

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 nooo ja neviem je možné že nevidel žiadne podozrivé tkanivo tak mi to nebral a radšej by opakoval cyto?? bože snaď to fakt tak bude že tam nič nieje a cyto vyšla nejako zle, modlím sa

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 a hlavneked kojis to hpv byva skreslene

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 nooo ja dúfam že mi nič nieje, a že keby to bolo také zle videl by tie zmeny aj pod tym mikrospom pri kolposkopii, nie?

lenocka84
26. nov 2011

@luuca1 tam by to urcite videl, a hlavne z cyto by to vyslo a hned by ta hnal na operaciu
aspon u mna to tak bolo

luuca1
26. nov 2011

@lenocka84 no z cyto to vyšlo ale na kolpo mi nič nepovedal že tam niečo je.... uvidím teraz z tejto cyto a HPV čo vyjde

luuca1
30. nov 2011

baby chcem sa opýtať ak mi vyšla pred troma týždňami ta cyto PAPIV a HSIL je možné že terajší výsledok by mohol byť lepší???? chytám sa každej slamky, asi chápete, mám doma 10 mes dcérku a nechcem ju tu nechať samú, prosím poraďte

bibinka
30. nov 2011

lucca- hlavu hore!!!!!! aj ked je ten výsledok taký aký je, konizáciou sa to DÁ odstrániť.NAOZAJ!!! viem, že sa chytáš slamky a si z toho vynervovaná, najlepšie je to dať okamžite vyoperovať.i keď teraz ked je kríza v zdravotníctve, budeš mať asi dlhšiu čakaciu dobu. ale neboj sa, nedostaneš okamžite rakovinu, tá sa vyvíja viac ako 10 rokov od objavenia sa takej dg.ako pap 4.ver mi.záleží či si mla pravidelné prehliadky vrámci prevencie a ak boli výsledky vždy dobré, tak sa nemáš čoho báť. a pokiaľ sa bojíš, že malú necháš viac dní samú bez teba, dnes sa to dá operovať aj vrámci jednodňovej chirurgie , čiže ráno prídeš, odoperujú ťa a večer (6hod.po anestézii) môžeš ísť domov. Tak hlavu hore. 😉

luuca1
1. dec 2011

@bibinka dakujem bibi, ale najradšej by som bola keby ten výsledok vyšiel lepší a povedal že to budeme každé 3-6 mes sledovať ako isť na operáciu, myslíš že by sa to mohlo stať??? na kolpo mi povedal že tam nič také z čoho by mal odpadávať nevidí, môže sa niekedy tá cyto aj zmýliť???

lenocka84
2. dec 2011

@luuca1 no neviem, mam pocit ze mas nejakeho nezodpovedneho lekara. pokial si uz mala pap iv, mala si ist hned na konizaciu a potom to moze kazde 3-6m sledovat ci sa to nevratilo, ale nie sledovat ci sa to zlepsi. lebo to je len velmi mala sanca. nechcem ta strasit, ale skus mozno ineho dr. 😒

luuca1
2. dec 2011

@lenocka84 ale ved jasom mala len raz PAPIV teraz a onkogyn mi urobil opakovaný ster na cyto aj na HPV.... moja gynda ma hned po tomto výsledku k nemu poslala a okrem toho sa predsa najskor robí biopsia a nie hned konizácia.....nie?mám vybaveného onkogynekologa tak snad vie čo robí....

lenocka84
2. dec 2011

@luuca1 tak to ano, ale ked si uz mala pap iv tak ti nejaky ster robili, kedze maju vysledok. a hlavne to sa dost zenie, ale teraz to asi trochu zdrziava strajk

luuca1
2. dec 2011

@lenocka84 no mne vyšla pred 6 mesiacmi PAPII a teraz IV preto ma hned poslala k onkogyn, ale ten mii povedal že tamnič nevidí tak že si urobí svoje odbery na cyto a HPV ale že aby som si hned nevešala štranek

bv_alexandra
3. dec 2011

@luuca1 ja by som asi odporučala zmenit lekára. ja som mala PAP3b a išla som neodkladne na konizaciu. A potom som bola sledovaná prvé tri mesiace každý mesiac, potom po troch a potom po pol roku. teraz chodim uz len raz do roka. 😉

luuca1
9. dec 2011

ahojte baby tak dnes som si bola pre výsledky opak cyto mám z PAPIV HSIl - PAPIIIa LSIL, HPV zatial ešte neprišlo, ale doktor ma nechal čakat az do januára, vraj dovtedy neumriem nemám sa báť......super, že???

lenocka84
9. dec 2011

@luuca1 to mas CIN I, ak som to dobre pozerala v tej tabulke, takze ta hnat na konizaciu nebude, ale bude sledovat. a nechapem co este caka ze hpv neprislo. trochu divne, ale aj tak by som zvazila zmenu lekara.