Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bzucinka2
16. máj 2011

@tizia18 ja som po zakroku tyzden a je mi super, nic na neboli, este spinim, doktor mi dal predpisat nejaky betadin, tak si to pojdem vybrat do lekarne a inak fungujem v pohode 🙂

tizia18
17. máj 2011

to som rada,len tak dalej. uz aj ja som v pohode.a bude to uz len lepsie a pepsie. 😉 😉 😉

olivia123
20. máj 2011

@ada1982 operovat ma ide dr. Hunak. Ja len teraz spekulujem, ci za ten mesiac sa mi to nemohlo polepsit a zeby operacia nemusela byt.

bibinka
20. máj 2011

olivia- nemohlo sa to "stratiť" 😔 len si to daj pekne odstrániť aby si sa už nemusela stresovať na každej kontrole, neboj, bude dobre 😉

januska251
21. máj 2011

@bilka ahojky, no ja som teraz v utorok bola na LEEP konizacii, mala som celkovu anesteziu, takze som nic necitila, prebrala som sa az na izbe. Nemala som ziadne komplikacie ani pri zakroku, ani po nom, nekrvacala som, tak ma hned poobede pustili domov. Teraz mam obcas bolesti, no da sa to vydrzat a spinim troska. O 2 tyzdne budem mat vysledky, tak dufam, ze bude vsetko ok. Zistili mi zmenene bunky na krcku, dala som ti spravit tu nejaku specialnu cytologiu, za ktoru som si platila 25 eur, ze je to ovela podrobnejsia ako ta klasicka a ze ta klasicka by mi ani toto neukazala. Takze tak, snazim sa oddychovat a mysliet pozitivne, ze vsetko dobre dopadne.

ada1982
21. máj 2011

@olivia123 no treba dufat, aj ked skor sa to zvykne zhorsovat, ale ja som mala tiez necakane zlepsenie pred druhym zakrokom, vysledky velmi zle ale ked sa dr. kukol tak vravel ze blast je mensia az bol prekvapeny a mohol odobrat menej, tak drzim palce

olivia123
25. máj 2011

@bibinka ja viem, ze len tak sa to nestrati, ked to tam uz je. Myslela som si, ze sa uz budeme snazit o babo a to este dalsie 2 mesiace nic ☹

olivia123
25. máj 2011

@ada1982 dakujem, teraz v piatok by som mala ist za dr. Neviem, neviem, radsej by uz bola tehotna a potom nech si berie aj cely krcek. Od zajtra mam plodne dni, tak neodolam neskusit to.

aaddeell
25. máj 2011

@olivia123 a po konizacii mozno otehotnies ani nebudes vediet ako 🙂 ja som si myslela ze konizacia je koniec , a pozri kazdym dnom budem rodit a poznam viac bab, co po konizacii otehotneli velmi skoro 😉

martina2001
25. máj 2011

@olivia123 z vlastnej skúsenosti, daj si do poriadku ten krčok, ten čas ti zato stojí, keď o budeš odkladať bude to horšie a má to aj vplyv na tehu. Ja som otehu do 3mesiacov od konizácie a už finišujeme 😉

sonita
26. máj 2011

ahojte aj ja mám termín na operáciu a mám cin lll ☹ je niektorá ktorá kojila?ja ešte kojím malého ,ale povedala dr,že vten den tak ked sa zobudím z narkózy by som mohla ísť domou

alienka33
27. máj 2011

ahojte. aj ja idem na zakrok v utorok. je velmi dobre ze som sa tu dozvedela ako to bude. este som v nemocnici nebola. neviem si predstavit co tam budem robit den pred zakrokom.

lenocka84
27. máj 2011

@alienka33 ahoj, ja som bola na zakroku v januari, a ten den ked ma prijali som sa vyslovene nudila, a nadavala, lebo robili nam "az" 1 vysetrenie a na druhy den som cakala ako pako kym som prisla na rad, a to bolo o 13tej, hlavne ze mne povedali ze cca o 9tej
a uplny nezmysel bol s klystirom, urobili nam ho podvecer, dali veceru a rano bol dalsi
uplne na nervy som bola
urcite si vezmi knihu

lenocka84
27. máj 2011

@bzucinka2 ahoj, aj ty si bola?
mna caka v juni onkocytologia, nadsena niesom, ale nech mam pokoj

ada1982
27. máj 2011

@olivia123 no mne odporucili najprv si dat dokopy krcek a potom otehotniet co najskor, ale zial som uz po konizacii rok a stale nic aj som dufala ze to pojde lahsie aj onkogyn sa cudoval ze este niesom tehu ani pri duphastone

bzucinka2
28. máj 2011

@lenocka84 hej bola som, este som na PN, vysledky vsak su dobre, tak mi padol kamen zo srdca🙂 tebe dali veceru, mne v pondelok ked ma prijimali dali na obed polievku a potom az do stredy rana nic ☹

lenocka84
28. máj 2011

@bzucinka2 a ty si PN? ja som nebola, utorok ma prijali ,tazke nervy bo sak nic nerobili, stredu na obed som sla, a vo stvrtok ma pustali
naj bolo ze po narkoze ze nic nejest a nepit, a ja 3hod po zobudeni uz sojovu tycinku, lebo som bola hladna
nevracala som, hlava sa mi netocila, tak som nieco zjedla 😅

bzucinka2
29. máj 2011

@lenocka84 hej dala som sa vypisat, ja si platim to dobrovolne nemocenske, tak nech sa mi nieco vrati 🙂

jonas17
1. jún 2011

dievčatá, viete mi niektorá poradiť, ja vlastne nemám kompletné info, lebo sa týka o moju skorosestru, o ktorú sa veľmi bojím.mala cystu na vaječníku, 5x6 cm, teraz jej ju vybrali, bola na cytologií, nejaká nová metoda, platila za to 25e, vraj je to presnejšie, volá sa to niečo že basic, neviem presne.a dnes jej dr. telefonovala výsledok, tak tá moja kámoška si pamňtá len, že vraj ju stupne nízky, stredný, vysoký a výrazný. ona má ten výrazný. neviete mi niečo o tom povedať bližšie? ak máte skúsenosti.dík.

janetta30
1. jún 2011

@maja5 ja som mala operaciu pred dvomi mesiacmi aj ja som sa pytala ci nebude problem s otehotnenim aj ked mi uz neplanujeme aspon v blizkej buducnosti,a povedali mi ze nie ale neviem lebo na pred operacnom sa ma pytali ci nejake dieta mam ☹

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 vola sa to LBC, je to kvalitnejsi sposob cytologie, z jedneho steru sa da viac vysetreni urobit, a hlavne presnejsich
doplatok tam je, ja mam u svojho len 15eur.
a ked ma vyrazny, tak ju caka konizacia. nenarocna operacia, v narkoze. ja ju mam za sebou v januari , teraz ma caka onkocytologia, a verim ze bude vsetko ok.
treba ist za dr. nech jej povie vsetko a ked navrhne konizaciu, necakat. ist hned ako sa da.

http://www.cytologia.sk/liquid-based-commando/n...

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 dík, si ma ukľudnila, len trošku ma ešte znepokojuje, že má strašne vysokú sedimentáciu, 75 na 100.ani neviem, ako sa to píše.

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 treba prebrat s dr.
s tou sedimentaciou ti nepomozem, netusim co to znamena
a u seba ani nepamatam 😅
ale ak ma tej vysoky stupen jednoznacne ju caka konizacia. ja som sla po 3m ako som sa dozvedela vysledky, a zatial je to ok. uvidim tento mesiac.

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 no znamená, že má v tele dajaký zápal. normálne hodnoty sú 5-6.ona má 74/100. tak to je vysoké. a tie supne sú tak ako som písala? ja som sa zľakla, že má rakovinu. ty si mala tiež ten stupeň, že výrazný?

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 ja som mala stredny az tazky, niekde medzi
a presne ako su neviem

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 vidíš, tak ty si taký hrozný nemala, toho sa bojím, že to už je asi najvyšší ☹

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 ale to vobec nemusi znamenat rakovinu

jonas17
1. jún 2011

@lenocka84 dúfam...

lenocka84
1. jún 2011

@jonas17 netreba na zle mysliet
ja som to tiez tak brala, a nakoniec to vobec nebolo take zle