Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

81sarita
19. jún 2011

ahojte kocky..ja som bola operovana 23.marca na kramaroch konizacia a krcokmi robili.------vsetko v pohode.no tie stresy tam v nemocnici...ale dalo sa to zvladnut...uz ubehlo dost casu,bola som na prvej kontrole cyto,no stres jak hovado....dobre to dopadlo a mozem aj konecne pohlavne zit...a menzes som po operacii ako vraveli za 4az 6 tyzdnovnedostala,tak som musela istna vyvolavacku injekciu aby mi dosli....no chapem ze telo sa uplne zmenilo,no hadam tento mesiac mi pridu a konecne bude tem pravidelny cyklus.....a vysledky?zevraj v pohode ked ma prehliadala......tak hadam to vydrzi...a vam ostatnym drzim palceky nech vsetko zlee nas obchadza a zvladneme to......zazila som to,tak tie co caka nech aspon toto povzbudi...

81sarita
19. jún 2011

zuzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu kde si?

riana12
21. jún 2011

ahojte, hlavne tu pisete o konizacii... ja mam za sebou (dnes dopoludnia) odstranovanie polypu na krcku... popoludni ma prepustili... trosicku krvacam (co mi aj pri prepustani bolo povedane, ze par dni to tak bude) a mam este slabucke bolesti... ale zatial si nedavam od bolesti nic, iba ak by to nedajboze zosilnelo... vysledky z histologie mam o cca 2 tyzdne a potom kontrola u mojho dokiho...
odporucili tyzden bez sexu... no ako tak premyslam a citam, ze to hojenie by mohlo trvat aj dlhsie... na dobu hojenia som sa prepustajucej doktorky nespytala, ale asi sa to da predpokladat podla tej sex. abstinencie... no tyzden po sa mi zda aj trosku malo, co myslite?

kto ma za sebou nieco podobne?

sonita
22. jún 2011

@81sarita -ahoj aj ja idem na kramáre na klenovú tam si bola?a kedy ťa pustili domou ?berieš nieaké tabletky ?asi nie.a ako sa cítiš teraz a ako si sa cítila po konizácii?dakujem

sonita
22. jún 2011

@81sarita -prosím ťa musela si platiť???dakujem

sonita
22. jún 2011

platila niektorá??????????

lenocka84
22. jún 2011

@sonita za konizaciu?? nie, nic

sonita
22. jún 2011

no ja som teraz tam volala a 120 euro 😠 pýta............že je súkromník a že niečo preplatí poistovna...........nech idú do kaše takto ten človek čo nato nemámaj umrieť môže

lenocka84
22. jún 2011

@sonita nechod k sukromnikovi, neoplati sa.
je to tak jednoduchy zakrok, ze az
narkoza dokopy 15minut,

sonita
22. jún 2011

@lenocka84 -ale ked ma tam poslal môj doktor 😖 ...ja svojho 13 mesačného syna kojím aj na obed či poobede a chcela som ho odvyknúť no nie aj viackrát príde zamnou a pýta si...a tu doidem a o dve hodinky môžem ísť domou

riana12
23. jún 2011

je tu niekto po odstranovani polypu v krcku? 😅

81sarita
26. jún 2011

@sonita ahoj....ja som bola tych 5 dni hospitalizovana a nebola som na klenovej..na kramaroch na gynekol.porodnickom....neberiem ziadne tabletky....uz ani antikoncepciu...no chcem znova brat...ako som sa citila?no pomaly som chodila,ziadna namaha,len oddychovat koli krvacaniu....a hlavny problem som mala istna zachod..to bolo utrpenie......
a neplatila som nic,len za nadstandart izbu to je vsetko.......

sonita
26. jún 2011

@81sarita -až 5 dní 😅 a to tam každá bola 5 dní alebo ti bolo niečo ???dakujem za odpoved....hej budem sa snažiť oddychovať a ťažké veci ani nerobiť,ale pri 13mesačnom malom 😅 manžel bude doma od utorka do štvrtka a od piatku už bude mať dcérka-12ročná prázdniny tak pomôžu aj oni...

lenocka84
26. jún 2011

@sonita ja som bola len 3 dni, a ten prvy bol pre podla mna uplne zbytocny

sonita
27. jún 2011

@lenocka84 -ten prvý si prišla-ten je fakt zbytočný, druhý den ťa operovali a tretí den si išla domov ???alebo si išla až na štvrtý den?

lenocka84
27. jún 2011

@sonita prvy den bol len prijem, a nuda cely den, od 8mej rano, a uplne zbytocne
druhy den ma operovali, ak sa to da nazvat operacia, skor zakrok, na obed, a treti den rano o 8mej ma pustili domov

riana12
27. jún 2011

@lenocka84 a tebe nedavali vecer pred zakrokom ziadne lieky? ja som myslela, ze som tiez prvy den v nemocke zbytocne - dosla som az na obed 😀 aj to som si v duchu nadavala, no popoludni mi sestricky podonasali vsakovake tabletky a vodicku s pokynmi co kedy ako, tak som to potom az take zbytocne nebrala...

na pokyn mojho gyndosa - kedze v podstate vsetky prijimacie procedury vybavil tak, aby som bola na pockanie prijata a nemusela cakat v radoch vsade - som prisla do gyn. ambulancie po peciatku k prijmu, tak sprdung, ze som mala dojst rano, ze ako si to predstavujem tak neskoro, ze uz idu pomaly na obed a koniec ordinacnych (ukludnili sa, ked zistili, ze mi staci od nich jedna peciatka) 😝 nechcem si predstavit stepovat v nemocke rano od osmej len kvoli tomu, ze oni maju kratsiu pracovnu dobu... vystat/vysediet radu, prejst vstupnym vysetrenim, prijem na oddelenie, pokyny k vykonu... a vykony robia tiez len doobeda... tak to si v pripade nemocky neviem po absolvovani predstavit, ze by sa vsetko zvladlo v jeden den... pri tolkych "oraciach"... 😖
bola som inac v ruzinovskej nemocke v BA...

lenocka84
27. jún 2011

@riana12 no vecer nam dali na spanie, aby sme sa nestresovali pred zakrokom, inak bieda

riana12
27. jún 2011

@lenocka84 ja som mala na vecer 3tabl. a skoro rano este 4tabl. a pred zakrokom vodicku... neviem co vsetko mi dali, len viem, ze vecer na spanie a nieco na naladu a zaludok, ale zvysok netusim a ani nechcem vediet 😀

lenocka84
27. jún 2011

@riana12 ja len tu na spanie, a aj to som isla spat tak ako bezne chodievam, takze asi az taky ucinok nemala
do cca 23tej som si citala knihu, lebo sak nuda

riana12
27. jún 2011

@lenocka84 ja som "vytuhla" hned, ale skor z toho dovodu, ze som od nudy poobede pospavala a dako mi to nesadlo a hlava bolela... len som cakala, az si budem moct o pol desiatej vziat tabl. a potom hned bum... cize ucinok tej na spanie sa este nemohol dostavit... potom celu noc sa mi strasne divne veci snivali... momentalne ma lepsie slovo ako "haluze" nenapada, aj ked bezne to vobec nepouzivam 😅 a pred pol siestou som uz bola hore, lebo sestricky hrrr, rychle merat teplotu 🙄

lenocka84
27. jún 2011

@riana12 aj tu merali teplotu ale tak ze ani som nevedela, maju tie teplomery na celo
skor nas budili kvoli klystiru 😠 😠 😠

riana12
27. jún 2011

@lenocka84 my sme vyfasovali klasicke pod pazuchu, mali pre kazdu postel "telefon" co si bud pacient sam zavola pomoc alebo ked treba, tak sestricka vyhlasi a ty ju z toho telefonoveho reproduktoru pocujes.. aspon nebehali tolko a netrieskali dverami - to tam inac vo velkom frcalo... co na to, ze tam pacientky spia... 😝
mna nastastie s klystirom neotravovali, len som mala od 18:00 zakazane jest, od 00:00 aj pit... a ked robili tete vedla mna klystir, ta sla na vaznejsiu operaciu, tak jej to robili popoludni a vecer pred zakrokom...

lenocka84
27. jún 2011

@riana12 ja som bola riadne nahnevana kvoli klystiru lebo sak narkoza na 10minut a klystiri som mala 2, takzeuplne nervy
tam nerozlisovali kto ide na aky zakrok, proste vsetci narovnako 😠 😠 😠 😠

riana12
27. jún 2011

@lenocka84 fuu, to by som aj ja bola nastavna... ulahcovali si robotu ako sa dalo, ked im odpadlo podrobne sledovanie kazdej pacientky zvlast, ale vsetk yhodili do jedneho vreca... 😝 🙄

mirkarepka
27. jún 2011

ahojte, tiez mam ranku na krcku maternice uz niekolko rokov, vzdy cyto s vysledkom 2, HPV nepritomne, beriem HAK 2,5roka regulon a vzdy ked mam predposlednu tabletku uzit mam tmavy vytok s primesou krvi niekedy. je to normalne. na prehliadky chodim pravidelne, naposledy v aprili a vsetko bolo v poriadku. a niekedy mam takisto krvavy vytok po pohlavnom styku ale az po uziti 10tabletky . dakujem za radu.

januschka10
27. jún 2011

ahoj mirkarepka, takuto ranku som mala aj ja pred asi uz 10 rokmi. Predtym som sa dlho trapila vytokmi a tak. Ranku mi okamzite odstranil takym laserom dr. hruzik v bratislavskom centre medifera. Robil mi to 2x, pretoze sa mi ta ranka poskodila. Odvtedy som uz nikdy nemala problem. Vravi sa,ze pri takychto rankach mozes dospiet az do situacie, kedy musis ist na normalnu operaciu. Radsej by som sa poradila s lekarom a dala si tu ranku odstranit. A este nieco, nesmela som uzivat antikoncepciu aspon kym ta ranka nebola vypalena a zahojena.

sonita
28. jún 2011

ahojte 😉 v piatok mi volali,že tam mám byť na 8-15 v utorok v D.S.súkromnej ambulancie....takže nie v Blave nevadí...........Bola som tam na 8 hod a hned mi ukázali kde mám postel (boli tam už tri)a kde sa mám prezliecť (ich pyžamo-papuče som mala svoje a nohavičky som si ešte mohla nechať)potom som išla do postele....v jednej izbe boli 3-postele a v druhej menšiej 2-postele,ale bolo to oddelenné len dvermi ale tie tam neboli 😅 medzitím ešte jedna prišla ...........................................predomnou išli 4 ja som išla posledná o 10-25 a zákrok trval u každej 20 minút.............čo sa stalo po konizácii ,ked ma zobudili neviem 😀 ani to ako som sa dostala na ich postel čo ma potom prenášali k mojej postele...........odtial viem ako som sa z ich postele musela premiestniť na svoju postel sama,ale išlo to bez problémou a potom som bola takpovediac fit 😀 😝 cítila som len troška bolesť a hlava že ma bolí ale to bolela aj pred konizáciou.......nič nedávali ani infúziu ani tabletky super,len jedna pýtala na bolesť.......potom všetky odišli čo boli pred mnou a prišli ešte 2 a potom jedna ked som už bola oblečená domou som sa začala pripravovať 12,30 potom som vyšla z izby a musela som čakať ešte 25 minút na dr.nakolko robila ešte 3 žienky brala im plodovú vodu potom mi dr.dala priepustku a oboznámila čo nemôžem kojiť môžem ale len po odsatí prvého mliečka potom o 13 som vychádzala von a tam ma čakal manžel s dcérkou

sonita
28. jún 2011

@lenocka84-@riana12 -ja som rada.že som tam čakala 2hod a 25 minút aj to bolo dosť 😉 😉 😉 ...........................................ja a oproti posteliam bola operačka 😅 ale len to sa počulo ked vstávali niekoho z narkózy,ale nie vždy

lenocka84
28. jún 2011

@sonita takze uz to mas za sebou? no super
paradne ze tak rychlo, hlavne nech je vsetko ok
mna caka teraz v piatok LBC, tak som zvedavaaa