Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

martina2001
22. okt 2010

@lenocka84 robia to asi len v úplnej narkóze, ale nie veľmi silnej, ja som hodinu po operácii už rozprávala normálne z manželom, čiže som fungovala ok. len som to prehnala jak mi doktorka povedala že možem vstať a chodiť a začala som krvácať, potom som už bola ukľudnená na týždeň

lenocka84
22. okt 2010

@martina2001 a kolko si bola v nemocke?

miax86
22. okt 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, velmi ma mrzi, ze si nemala dobre vysledky a citim s Tebou. Je to hroza uz ked ti lekari povedia, ze vobec mas ist na nejaku operaciu a este horsia, ked ti povedia, ze musis ist znova. Ty si pred operaciou mala ake vysledky a po akom dlhom case Ta poslali na operaciu? So mnou sa to tahalo dlhsie a mala som desny strach, lebo by som rada mala niekedy aj nejake dieta a dufam, ze po zakroku aj budem. Mrzi ma, ze Tebe lekar nepovedal radostnejsiu spravu, tieto virusy su priserne, malinke a ako vedia rozhadzat zivot... Je urcite velmi tazke si teraz pripustit, ze je dobre, ze nie je horsie. Drzim Ti moc palce Ronika, aby to vsetko dopadlo co najlepsie!!!!

martina2001
23. okt 2010

@lenocka84 ráno som prišla, odoperovali ma a druhý deň ráno som išla domov, ale nie v každej nemocnici to tak robia, to sa musíš spýtať konkrétne v nemocnici

lenocka84
23. okt 2010

@martina2001 nozatial este neviem kde to bude, este ma len caka konzultacia s dr.

martina2001
23. okt 2010

@lenocka84 uvidíš čo ti bude lepšie, ale viem že baby tu písali, že ich ešte ten deň pustili domov. neviem ja som si tam odležala noc

lenocka84
23. okt 2010

@martina2001 no to je asi jedno hlavne nech to dobre dopadne

ronika27
23. okt 2010

@miax86 Ahoj a ďakujem.Si moc milá.Ja som bola v koncom mája na kontrole, a robili mi cytológiu.Ta vyšla 3x AAA,nato mi brali Ďalšiu a hneď aj HPV vírusy,ktoré vyšli hneď pozitívne.Začiatkom septembra mi nabrali tretiu cytológiu a tá už bola 3x AAA B-vraj to je vyšší stupeň.Hneď na 4 októbra sme sa dohodli na operáciu.Bolo to presne o týždeň od výsledku.A teraz v útorok som mala tie nešťastné pozitívne výsledky z histológie.Ale,aspoň to ma potešilo,že aj keď su zlé výsledky,ešte to nemusí ísť na ožarovanie.A z druhej strany,sa obávám,že keď sa mi do mesiaca zhoršili výsledky,aké budu teraz po mesiaci a pol od operácie.Vysvetlil mi,že mám zasiahnutú sliznicu ,hneď na začiatku maternice.No a bola som operovaná vo vojenskej nemocnici.Tiež som šla domov na druhý deň,len vďaka tomu,že som nekrvácala.Inak by ma nepustili.No a vraj ma mali na sále trocha dlhšie,ako predpokladali.A asi aj narkóza bola silnejšia.Pretože,keď som sa prebrala,v tom momente som padala zase do spánku,až do večera do piatej.A to mňa hneď ráno brali prvú.Čo bolo super.Pred 3 rokmi som sa dostala až o pol štvrtej na sálu.Ako to so mnou hralo,to nemusím ani vravieť.

ronika27
23. okt 2010

Chcela som ešte povedať,že tento cvrčok,vedľa mňa,je kardiajak a čaká ho tretia operácia.Takže bojujeme spolu.

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 presne tak, nič neboj bude to dobré ak ti to zachytili hneď na začiatku

lenocka84
24. okt 2010

@martina2001 napisal mi to takto ze stredny stupen CIN II alebo HG SIL

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 neodkladala by som konizáciu, keď ti ju lekár odporučil, je malá pravdepodobnosť že sa to zlapší a zas zhoršenie by som neriskovala čakaním

lenocka84
24. okt 2010

@martina2001 neodkladam, 3.11 mam konzultaciu a predpokladam ze odtial odidem uz s nejakym terminom. skor nemal volny termin na mna

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 ja som tuším bola mesiac po zlých výsledkoch na operácii, bola doktorka na dovke a ja som mala dostať mrchu a chcela to robiť hneď po nej, aby som ju nedostala hneď po operácii

lenocka84
24. okt 2010

@martina2001 ja viem vysledy teraz od stvrtka, 3.11 konzultacia, a prvy volny termin chcem ist
a to po operacii dojde mrcha? co potom s tabletkami? to zas bude chaos 😅

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 nie, práve preto sme čakali až po nej s operáciou, po konizácii máš take špinenie len a tabletky? ake? ja som mala odporučené len Indonal 3mesiace a železo

lenocka84
24. okt 2010

@martina2001 no ja beriem antikoncepciu.

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 aha, no budeš ju musieť vysadiť a počkať mesiac na operáciu, lebo ARO vyšetrenie ťa nepustí, ja som to mala pred operáciou žlčníka. Brala som ju dlho a musela som vysadiť pred operáciou a čakať mesiac. gynekologovi to nevadí že ju bereš, ale ARO to vadí, neuspia ťa

lenocka84
24. okt 2010

@martina2001 aha, dobre vediet, a to som teraz zacala novy ten ony blister ci ako to volaju

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 no tak dober, ale prestaň brať , ale to zas sa neodporúča prestať brať keď si začala

martina2001
24. okt 2010

@lenocka84 to ťa neupozornil gynekológ?

lenocka84
24. okt 2010

@martina2001 ved vravim ze mi len oznamil vysledky a ze si mam so sestrickou dohodnut tu konzultaciu a asi az tam mi povie ze co dalej

miax86
24. okt 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, no ja som mala podobne vysledky, tri mesiace pred operaciou 3AB, potom som brala asi mesiac Isoprinosine a dva mesiace pred operaciou som mala uz 3A, z histoly vysli az prekvapujuco dobre vysledky. Neviem, mozno to bolo tou mesacnou kurou s Isoprinosine, mozno vysadenim HAK, tazko povedat. Ale mne sa to vlieklo velmi dlho a uz niekolko rokov som mala pozitivny HG HPV... Moj lekar bol uplne hotovy, bal sa viac mozno ako ja a preniesol to aj na mna. Ale teraz hadam je to OK. Tebe nedali ziadnu liecbu na podporu imunity? Ono je pravda, ze tieto mrchy male hnusne su rozne zakerne a je to velmi individualne, mna desia prave tie pripady, kedy to ma brutalne rychly priebeh. Crvcok je zlaty, mlady, kolko ma rokov? Tiez mu velmi drzim palce. Zdravie je to najcennejsie co mame, vela ludi si to neuvedomuje, ale ked sa raz clovek dostane do nemocnice a zisti, kolko je roznych problemov a ludi, ktori nimi trpia, bez ohladu na vek, zrazu ziska uplne iny pohlad... Drzim palce a posielam vam obom pozitivnu energiu!!!

ada1982
24. okt 2010

Ahojte, konizaciu mam za sebou, su to viac ako 4 mesiace. Bola mi robena metodou leep, teda ambulantne a po zakroku som isla hned domov, nemala som ani bolesti ani krvacanie, podstupila som to dva krat. Teraz idem len na prvu kontrolu a dost mam obavy co bude. Malo to u mna velmi rychly priebeh v priebehu 3/4 roka z 2 na 4. Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku, nebrala som po zakroku ziadne lieky ani doplnky. Posledna menstruacia mi meskala 10 dni a to som ju mla len jeden den a potom 5 dni ruzove spinenie. Dve MS po zakroku boli uplne normalne. Dufam ze to nema s tym ziadny suvis. Bojim sa ze mi bude musiet zobrat vsetko, co mi aj hrozilo. Dr. povedal ze keby som mala aspon jedno dieta vsetko mi da vybrat ☹ Na kontrolu sa chodi po 3 mesiacoch, ale nemali pre mna skor termin ☹
Myslim ale ze tento sposob je lepsi ako lezat v narkoze a potom v nemocnici, len touto setrnou metodou to vraj robi na Slovensku len malo doktorov...

ronika27
24. okt 2010

@miax86
Ahoj miax.! Za energiu Ti ďakujem.5 dní pred operáciou som dostala lokálne ATB a to bolo všetko.Ešte som bola aj nachladnutá a dávala som si pichať Calcium s Celaskonom.Pretože som mala aj hlasivky chytené.Nič iné.U mňa to má nejaký divný priebeh.Povedal mi lekár,že by som nemala mať ani nejaké bolesti.Ale ja som mala doslova až kŕčovité.Menzes som dostala po 4 dňoch a riadny.A ten štvrtý deň,čo som ho mala,som mala to silné krvácanie.Vždy som mala 3-4 dni menzes a teraz som mal 8 dní.A teraz končím tretí týždeň po operácii a nemám len čistenie-špinenie,ale stále až krvavé.Tak neviem,čo to má byť.Stále sa cítim unavená.
A čo sa týka toho nášho cvrčka,má 14,5 roka.Vzali sme si ho,keď mal rok a už bol po jednej operácii.Keď sa ma pýtali,čo nás viedlo,zobrať si také choré dieťa,tak sa otočil a odpovedal.Mami,že my sme si našli jeden druhého?Inak svoje deti máme dospelé,27 a 25 a 8,5 mesačnú vnučku..

miax86
24. okt 2010

@ronika27 ufff, to sa teda cudujem, ze Ta vobec operovali, ked si mala lokalne ATB a bola si prechladnuta. Mna na predoperacnom poriadne vyspovedali... inak to spinenie, ja som mala asi 3 tyzdne po operacii stale taky krvavy-ruzovkasty vytok, lekar vravel, ze to bude a ze je to normalne. A teraz neberies ziadne doplnky, resp. aspon viac ovocia a zeleniny na podporu imunity a organizmu?
Wauuu, mas moj obdiv, vziat si cudzie dieta, ked mas aj vlastne, je velka vec, vziat si chore dieta je vsak omnoho vacsia. Je to krasny ludsky cin, ktory sa zial tak casto nevidi. Drzim vam zo srdca moc palce, nech zdolate rychlo tieto prekazky a tesite sa vzajomnemu zdraviu!!!!

ronika27
24. okt 2010

@miax86 Ja som dostala tie ATB od gynekológa,na vkladanie do vnútra-to som zabudla pred tým napísať,preto aby som nedostala nejaký zápal.
Ovocie a zeleninu,mliečne výrobky,atď...To je u nás pravidelne.
A čo sa týka nášho cvrčka?Teraz sme spolu rátali príklady,riešili sme problémi lásky 🙂 a stále niečo.A možem povedať,že je to vďačné dieťa.Viac,ako tie vlastné.

miax86
25. okt 2010

@ronika27 Ahoj Ronika. Tak ked Ti ich predpisal gynekolog, hadam vedel najlepsie co robi. Ja som bola v tom, ze pred narkozou cca 2 tyzdne nemozes brat ziadne ATB, dokonca som uz pocula aj take, ze anesteziologovia maju problem aj z HAK. No co sa da robit ine ako im verit... 🙂 V kazdom pripade myslim na Teba aj cvrcka, aby ste to vsetko dobre zvladli a tesili sa coskoro vzajomnemu najviac mozno udrzatelnemu zdraviu!!!

ronika27
26. okt 2010

@miax86 Ahoj miax.V prvom rade prajem pekný deň.Včera ráno,po 3 týždňoch po operácii som sa prvý krát po operácii,zobudila s tým,že ma nič nepobolievalo.Zajtra idem na kontrolu.Chcela som ísť dnes,ale vstávala som s dcérou o 3-tej,pretože odlietala do Talianska.A šla som do postele o pol piatej.Asi by som u lekára zaspala v čakárni. 🙂 O pol deviatej mi volala,že už nikdy v živote nepoletí cez Maďarsko.Letela z Budapešti,pretože prevážala aj psíka.A odtiaľ ho mohla mať pri sebe v lietadle.Nedovolili jej mať príručnú batožinu pri sebe,že vraj je veľká.Taký menší kufrík.Doteraz ho mala vždy pri sebe.A to lietala kde kade.Singapúr,Francúzsko,Holandsko....A najviac ju rozčúlilo,keď sa otočila a s takými istými,tam šli do lietadla Maďari.Hovorila,že su doslova asi vysadení na Slovákov.Tak nech sa nedivia,že Slováci ich maju za dutých a blbých.A ešte jej aj zle narátali kilá,čo mala naviac.Úplne inú sumu jej šli rátať,tak sa ohradila.Potom jej to dali za takú.ako mala dohodnuté cez agentúru.Ešte aj na tom ju chceli oklamať a aj zle ešte zrátali kilá.Tak ich opravila a tej fúrii sa to nie veľmi páčilo.Proste,šou hneď z rána.

janika84
26. okt 2010

ahoj.baby.prave mi volala sestricka ze mam zhorsene vysledky-co mi robili stery.obiednala ma na minibiopsiu.nic viac mi o tom nechcela povedat.prosim vas co to vlastne je,co to znamena,strasne sa bojim ze som vazne chora.