Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

nortka
16. aug 2009

Lukula cyto. som mala PAPab. H-SIL.Potom mi robili biopsiu.vysledky nemam.
krcok nemam zahojeny preto lebo mi robili hlpkovu rekonizaciu. Vobec ma nenapadlo ze krcok nebudem mat zahojeny po 4mes. Setrit som sa setrila nemam male dieta,syn bude mat 18r.Problemi som po operaciach namala. O tyzden bi som mala mat vysledky cytol,dam vediet ako mi dopadli!

alfonzia
19. aug 2009

Caute baby. som tu nova,prave som sa zaregistrovala..dovod? pred tyzdnom mi lekar povedal ze musim ist na operaciu krcka maternice.nemala som ani sajnu co to je za operaciu a vdaka vasim prispevkom a skusenostiam uz nie som taka vystrasena.jediny problem je ze zijem a pracujem v anglicku,a musim si to dat spravit tu lebo na SK by som si to musela vsetko zaplatit.neviem ani kolko by to stalo... dnes idem k lekarke ku ktorej si chodim pre antikoncepciu povedat jej ze ako sa veci maju a popytat sa ze ako to tu riesia.neviete mi niekto poradit ako to chodi v anglicku?prosiiiiiiiim!!!dakujem velmi pekne

luciam26
20. aug 2009

Ahojte.No dávno som tu nebola...nestíham nič,len práca,práca,práca a už nevládzem.Som 6 týždňov po konizácii,nebola som ešte u doktora (lebo zasa je na dovolenke) a za výsledky neviem poriadne nič (len,že to bolo na hranici...).Dnes som musela navštíviť nemocnicu,lebo som mala tretí deň kŕče v podbrušku a nedokázala som v práci obsedieť.Je z toho zápal vaječníkov,pravdepodobne z klímy.Obávam sa toho najhoršieho-či budem môcť mať niekedy deti... 😔

kamka17
22. aug 2009

ahojte kočky, tak ja sa hlásim už z domu...včera ma pustili z nemocky, opu mám teda za sebou, teraz už len čakať na výsledky, tak dúfam, že aj tie budú také ok, ako pobyt v nemocke 😎 😎
len stále neviem presne definovať ten výraz "dávať si pozor"...aj doktorka mi hovorila, že sa mám šetriť, len fakt neviem, čo všetko to obnáša, lebo mňa vlastne vobec nič nebolí, tak neviem veru, čo je ešte ok a čo už nie...ale v pondelok idem k svojmu ženskému, tak hádam budem múdrejšia...

luciam, ako dlho si bola po konizácii pn ?? a akú máš prácu ?? lebo ja síce len sedím, ale radšej by som nič nepodcenila a budem doma ako dlho bude treba

messue
23. aug 2009

kamka, ahoj teba akosi rýchlo pustili, nie? kedy ťa operovali? aký máš teda pocit zo žilinskej nemocnici ty?

kamka17
25. aug 2009

ahoj všetkým, pekný deň prajem...

messue, operácia bola v utorok a pustili ma na 3 deň po operácii, teda v piatok, a v tej nemocke bolo nakoniec dosť znesiteľne, dokonca aj tá strava, teda až na jeden obed, ale aspoň som trochu schudla 😀 😀
a napíšem ti IP

domika9
25. aug 2009

kamka kde si nam ušla ? ja čakam kedy sa dovalíš domov a ty tuna 🙂

kamka17
25. aug 2009

domi, veď už som aj v helíku, len toto bolo také aktuálnejšie...ale dik, že si na mňa nezabudla 😉 😉 😀

kamka17
26. aug 2009

žienky čaute...otázka: do koľkých dní po konizácii

kamka17
26. aug 2009

...ste dostali mrchu...??? lebo ja som 8 deň a mám taký divný pocit, že už sa o mňa pokúša nejaké krvácanie, tak neviem či je to mrcha alebo mám stresovať... 😖 😖 😨
pardón, mi to tu nejako zblblo... 😒 ☹ 😕

mirriam79
30. aug 2009

ahoj baby mne robili konizáciu 6.8.2009 vysledky histo 2-3 zatial kazde tri mesiace chodit na kontrolu ale inac
koniz prebehla v poho chcem sa opytat ake caje by sa mali preventivne uzivat pocula som o mysom chvostiku

messue
3. sep 2009

ahojte baby , už som dostala druhý menzes od operácie a mám ho strašne silný,nikdy som taký nemala, doslova zo mna leje ako z kohutika!! neviete mi povedať dokedy takto budem silno krvácať? kedy sa mi to upravi? a neviete z vlastnej skusenosti čo pomaha na toto silné krvácanie?? dakujem vám!

kamka, prepač že som ti skor nenapisala boli sme zasa na orave na pázdninach s detmi čoskoro sa ti ozvem na IP!!!

rean
3. sep 2009

ahoj messue aj ja som mala už druhý menzes a tiež som strašne krvácala aj ja rada privítam dáku radu aby to tak netieklo hoci sa ma to bude týkať už len tento mesiac ale aj tak by ma dobrá rada potešila

nortka
4. sep 2009

ahojte baby.
pisala som ze,dam vediet ako mi dopadla cytologia.
podla doktorky dobre,ale HPV vyrus mi tam oslal.

co sa tyka silneho krvacania uvarte si caj mysieho chvostika.Pomamha pri silnom mendzese a nepravidelnom.

luciam26
8. sep 2009

Ahoj všetci.
Kamka17 - na PN som bola 3 týždne a krvácala som mesiac-nonstop.Pracujem v banke,čiže sedím a prežívam "dobré" stresy.Bola som už aj na ďalšom vyšetrení a pýtala som sa aj ohľadom otehotnenia,že čo by sa stalo,keby som náhodou otehotnela teraz.Povedal,že nič strašné a že by sme sa posnažili,aby to bolo v poriadku .Ukľudnil ma aj ohľadom mojich výsledkov.O 2 mes.znovu na cytostery.

kamka17
10. sep 2009

luciam...dik za info...ja som tiež nakoniec doteraz na pn, takže podobne ako ty, lebo je to už tretí týždeň a asi aj kvoli robote, lebo som spomenula, že tam mám stres...no a aj skrz výsledky z histologie, lebo až dnes som sa ich dozvedela...a sú v pohode, nebolo to až také zlé ako sa to tvárilo, nejaké cinI im z toho vyšlo, tak sa teším, že dokyho uvidím najbližšie v januári na kontrolnej cyto, však každý týždeň sa tam neperiť to ma veru velmi netešilo, ale zvládli sme to 🙂 😉
a tiež sa vyjadril, že nie je problém so snažením, tak som rada, lebo nejakých 6 mesiacov sa mi zdalo veru veeeeeľmi dlho pri našej diagnóze a veku, tak dúfam, že sa zadarí...a keď nie normálne, tak ivf to istí...

luciam26
10. sep 2009

Ahoj kamka, no tak mna akosi po tom "snažení" pobolieva podbruško, tak dúfam, že to bude ok. A ty kde pracuješ? vraj by sme sa nemali veľmi namáhať a ani stresovať... 🙂 no neviem, či sa to v dnešnej dobe dá. Mne za výsledky povedal, že včetko čo sa odstrániť malo, je preč. Tie hodnoty presne neviem, ale dobré to velmi nebolo. Na vyšetrenie o 2 mes.Pekný večer všetkým

kamka17
11. sep 2009

luciam...ahoj, pekný piatok prajem...ja pracujem na callcentre, dvíham hovory a rozčulujem sa na neschopných zákazníkov, takže stres aj keby som nechcela 😒 😖 ale čo už, aj do práce treba chodiť...a s tými bolesťami si bola u dokyho??? čo ti povedal ???

zuzin78
16. sep 2009

ahojte, tak ja mam uz prve vysledky po konizacii, po tych troch mesiacoch ,mam Pap 2, tak som rada. 😀 😀 😀

luciam26
22. sep 2009

Ahojte kočky

vie doktor zistiť,že som tehotná napr.po nejakých 2-3 týždňoch???????????????????????????????

kamka-tak to ti verím, že máš stres. Zajtra idem ku Dr.lebo som to stále nedostala a s tým súvisí aj moja otázka.Už by som bola veľmi rada.Akosi to na mňa po tej operácii prišlo.... 🙂

zuzin-tak to je super 😉 dnes som sa stretla s človekom,čo prekonal leukémiu a muselo byť strašné čo všetko prežíval.Vedela som sa aspon z časti vcítiť do jeho "kože"

kamka17
23. sep 2009

babule čaute, idem sa vás opýtať, lebo sa mi marí, že to tu niekto spomínal...teda či ste mali po konizácii nejaký výtok..??
ja totiž mám, ale neprišlo to hneď po opu ale až niekedy minulý týždeň, to je nejaký štvrtý týždeň po opu...nebolí ma nič, len s týmto neviem, čo mám robiť, lebo nie je to síce veľa, ale ma to vytáča, lebo furt s intimkou človek aby chodil...
tak ak s tým niektorá máte skúsenosť...ako dlho to bude trvať? alebo mám ísť k dokymu?

luciam26
2. okt 2009

Ahoj Kamka
no dúfam, že si už ok. Práve som pridávala nový príspevok - zrast po konizácii a ani si nevieš predstaviť aká som rada, že mám znovu vložku... 😀 Bola si u doktora? alebo ti to už prešlo? ja som krvácala 3 týťdne po

kamka17
3. okt 2009

luciam...ahoj...no u doktora som s tým výtokom ešte nebola, lebo som medzičasom aj odkrámovala, tak tam mi to nevadilo 😅 ale uvidíme, čo to spraví a keď nič, tak asi zbehnem nech mi na to niečo povie...

s tým zrastom po konizácii som to dosť dobre nepochopila, máš nejaké komplikácie alebo niečo ??

luciam26
3. okt 2009

No ono sa mi ten kanalik krcku zrastol...tak mi to museli vcera znovu rezat.Menstruacna krv mi nemohla odtiect a vlastne som nemohla ani otehotniet (kedže som sa zrástla 😖 ) Dufam,že už som bola narezana naposledy.Neboli ma nič,len podbruško ako pred menzesom.Už nech to zo mna všetko vytečie..

sammy37
14. okt 2009

ahojte....chcela by som vas poprosit o pomoc,popripade radu........som pol roka po konizacii krcka maternice,od operacie som nedostala menstruaciu,podla lekarov som uplne v poriadku,krcok je pekne zahojeny a predsa nic..mam v norme aj hladinu hormonov...lekari sa s tym este nestretli.......je tu niekto s podobnym problemom?vopred dakujem

rean
18. okt 2009

ahojte kočky som už týždeň doma po hysterektómii a cítim sa celkom fajn 🙂teraz čakám na výsledky z hystológie a potom dúfam že už budem v poriadku myslela som že to bude horšie s tou ranou na bruchu ale celkom dobre sa to hojí držím vám všetkým palce.

petula1710
22. okt 2009

ahojte baby.....dnes som sa zaregistrovala 1.krát, po tom,ako som si prečitala vase prispevky...tiez som po konizácii krcka a v januári to budu 2 roky...pred operáciou som mala vysledkyPAP3b,tak som sa rozhodla pre operáciu , po nej mi histologické vysledky vysli ako stredna displázia a zarezali do zdraveho tkaniva,takze to bolo dobre a prvý výsledok cytologie ani neviem aky,len mi lekarka povedala,ze tam mam len kvasinkovu infekciu,takze potom som mala prist po pol roku a uz bol vysledok uplne negativny a teraz idem az po roku v decembri,tak ako mi kazala,tak som zvedava,problemy nemam nijake,ani vytoky,tak uvidim ako to dopadne,ale v buducnosti by som este urcite chcela mat dieta,mam uz dve z 1.manzelstva.a tebe REAN prajem skore uzdravenie,som si ista,ze teraz to uz bude o.k. 😀

lumarik
23. okt 2009

Ahoj dievcata, som tu 1.krat a o 3 tyzdne ma caka konizacia v celkovej anestezii. Mam pap4 ☹ , tazku cervikalnu dysplaziu. Moje pocity su zmiesane, zatial nemam deti, avsak obavy su. Chcela by som sa vas opytat, kolko trva opatovne nastupenie do prace po takejto operacii v celkovej anestezii? Aj ked je to urcite individualne, dakujem za vase odozvy. Drzim vsetkym palce.

siminks
24. okt 2009

Ahojte tak ja už mám tiež po tom vo štvrtok som prišla z nemocnice,všetko ok až na alergiu po anestézii celá som sa vyhádzala a mala som napuchnuté oči...
Lumarik ono po operácii sa cítiš úplne v pohode akoby nič aj viaceré píšu len hovoria že sa treba šetriť aby sa tie ranky vnútri nanatrhli a nezačali krvácať...len potom čakanie na výsledky ja som mala pred operáciou tiež ťažkú displáziu h-sil cin III 😒
tak držím palce a neboj zvládneš to 🙂

rean
25. okt 2009

ahojte lumarik neboj ked sa preberieš z narkozy ako keby ti ani nič nerobili len budeš trošku krvácať no a maródka je individuálna najdlhšie sa maróduje 4 týždne záleží na tom ako sa budeš cítiť a aj akú máš prácu do kancelárii môžeš nastúpiť aj po 2 týždňoch len sa potom musíš moc šetriť lebo mi ženy sme také že keď nič nebolí tak nad tým ani nerozmýšľame že sa treba šetriť.držím ti palce nech ti to dobre dopadne petula 1710 ďakujem aj vám všetkým držím palce