Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

espri25
8. jan 2010

ahojte je tu niekto koho caka konizacia krcka maternice velmi sa bojim

kamka17
9. jan 2010

espri ahoj, ja mám konizáciu už za sebou, tiež som sa toho hrozne bála, ale nakoniec aj operácia aj pobyt v nemocke boli v pohode a tiež výsledky z histologie boli v poriadku, (teraz vo štvrtok idem na prvú kontrolu po 5 mesiacoch, tak verím, že aj to bude ok)
ono strach je normálny pred takýmto zákrokom a potom aj čakanie na výsledky dá asi dosť zabrať psychike, ale verím, že u teba bude všetko ok, len sa tomu netreba veľmi poddávať 😉 a malý ťa isto nabíja len pozitívnou energiou...a aké máš vlastne výsledky resp. problém teraz, keď ťa posielajú na konizáciu??

nevo
9. jan 2010

Ahojte,mna caka biopsia o 5 dni, lebo mama PAPIIIb a HPV. Mam strach asi kazda z Vas. Chcem sa opytat na taku "sukromnu" otazocku ci je OK. mat 3 dni pred biopsiou pohl. styk. Aku mate skusenost? Viem, ze ked idem na cyto tak aspon dva dni,ale biposia je iny odber a urcite to moze zkreslit vysledky. Dakujem

markusado
15. jan 2010

ahojte baby,

chcem sa vas spytat, tie, co su po operacii, konizacii , ci metode leep {proste, co vam odstranili chore tkanivo}, ci po absolvovani sa uz nevyskytuje krvacanie pri pohlavnom styku.
dakujem, pa pa

nataly101111
20. jan 2010

Ahojte baby, tak mne koizaciu robili v oktobri minuleho roka, vysledky boli fajn, ale bolo mi povedane ze je najlepsie otehotniet ze sa tym zmenia hormony , a mozem mat uz potom pokoj od vsetto fakt nebavikych tychto nalezov,ktore sa mozu znovu opakovat ako som pochopila, no stala sa taka vec ze sice otehotniet som sa snazila a stale nic, tak som isla na krv teraz v pondelok a dnes mi lekar povedal, ze sa mi netvoria vajicka tak sa nema co oplodnit,uz ma to fakt nebavi stale nieco, mam uz 31 a neviem dokedy sa toto so mnou bude vsetko stale tahat...mam prist ked budem mat menzes , neviem co mi bude robit?? som sama zvedava...

A odpoved co sa tyka pohlavneho styku, nie bolesti a ani krvacanie nemam.....

minka716
20. jan 2010

Ahojte .Som tu dnes prvy krat.Na tu to stranku som sa dostala po tom co mi moja lekarka povedala ze musim podstupit operaciu krcku.Kedze este s priatelom planujeme babetko ,neviem ci este po operacii taketo nieco bude mozme.Lekarka mi sice vravela ze by nemal byt problem.Tak chcem poprosit nejaku kocku co ma s tym vlastnu skusenost ci je mozne potom bez problemov otehotniet a dietatko donosit.paaaa

simonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markusado
21. jan 2010

ahoj minka, a ake si mala vysledky cytologie, ked musis postupit operaciu krcka ? drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne, pekny den.

nina74
22. jan 2010

Čaute baby. Ja som štvrtý deň po konizácii a teda čakala som všetko možné, len nie to, že to prebehne tak hladko. Nič ma nebolí, mám len také mierne špinenie. Operovali ma na Sliači, personál super, prišla som ráno o ôsmej a o dvanástej som už išla domov. Žiadne problémy po narkóze, jednoducho super. Ktorá máte možnosť ísť na Sliač neváhajte! 🙂

kamka17
22. jan 2010

čafte...
tak som si práve volala o výseldky z minulého týždňa z kontroly cyto a je to OK!!!! veď ani som nedúfala v iný výsledok ale človeku preda len odľahne, keď to počuje 😅 😅

minka...my tiež ešte nemáme bábo, ja už mám 35 a verím tomu, že nebude problém s tehu aj napriek konizácii...veď doktori musia vedieť, ako treba operovať, aby bolo všetko ok a predsa nás neoberú o to, aby z nás boli krásne tehulky 😉 a samozrejme držím palce, nech to máš aj s dobrými výsledkami čo najskor za sebou

markusado
22. jan 2010

ahoj kamka 17,
tak to je super, ze mas dobre vysledky ! to verim, ze ti velmi odlahlo, ved najhorsie je hadam to cakanie. tak drzim palce s otehotnenim, vsetko dobre.

petula1710
26. jan 2010

ahooojte.....tak ja som bola tiez na konizacii krcka pred dvomi rokmi a vsetko doteraz je o.k. cytologie stale negativne,tak dufam,ze to aj tak ostane.....mam dve krasne deti a chcela by som ete jedno,len ci sa mi to podari,to naozaj netusim....tak sa majte krasne a nezabudajte na preventivky.....

markusado
2. feb 2010

Ahojte,
ma niekto skusenosti so zmrazovani ranky krcka maternice? ako to prebieha ci je to bolestive a ako potom, kolko trva praceneschopnost??? dakujem za odpoved

kurt
5. feb 2010

ahojte...zatial som tu nevidel prispevok od ziadneho muza tak ma hadam nevizeniete 🙂. Neviem to presne ale podla toho co tu citam a co viem od svojej priatelky tak bohuzial pravdepodobne caku aj ju takato operacia. vy tu pisete ze v ten isty den ste isli domov ale jej povedali ze bude musiet zosta v nemocnici az 5 dní tak neviem ci je to nieco horsie alebo co?.. lekarka ju uistuje ze sa nema coho bat a vraj detí mozme mat aj na rozdavanie ale aj tak mam o nu trochu starch. tak ma prosim trochu ukludnite ze to nic nie je...nech na nu neprenasam nervozitu....Dakujem

sipinek
16. feb 2010

ahoj ja som bola tieš operovana na krčok maternice,tieš som sa velmi bala,ale bolo to v pohode.Teraz čakam na visledok z histologie,dufam len že to bude dobre

kamka17
23. feb 2010

kurt ahoj...je dobré vidieť tu medzi samými ženami aj chlapa, ktorý sa zaujíma o zdravie svojej polovičky 😉
ak ťa to ukľudní, ja som na konizácii bola vlani v auguste u nás v žilinskej nemocnici a poležala som si tam v pohode celých 5 sní, vobec to totiž nie je o tom, že by to bolo niečo horšie, alebo že by za tým mali byť kompikácie, ide len o to, že vacsinou súkromné kliniky robia tieto zásahy ambulantne, čiže po pár hodinách ideš domov...no a klasické nemocnice to proste robia tak, že si tam nechajú pacienta tých pár dní po operácii..podľa mňa je to aj lepšie, pretože nikdy nevieš, čo sa može stať a je lepšie, ak je človek pod kontrolou...
no a k tým deťom...je tu kopec kočiek, čo po konizácii majú zdravé detičky, takže ani toho sa netreba báť
😉
takže tebe aj tvojej drahej držím veľmi palce, nech to má čím skor za sebou a fakt sa netreba ničoho báť, operáciu prespí, takisto celý deň a v nemocke si aspoň trochu oddýchne od každodenného stresu 😉 😉 aspoň teda ja som si tam fantasticky oddýchla 🙂

didka271
17. mar 2010

ahojte dievcata.ja som leep konizaciu podstupila pred par dnami.bola som nadsena,ako dobre to zvladam.po zakroku som nemala totiz ziadne bolesti,len uplne slabucke,ako prvy den cyklu.na druhy den po zakroku ma prepustili domov.o 3dni som vsak prezivala najvacsiu dramu mojho zivota..praskla mi cievka..slucka,ktorou uzavreli danu cievku,proste praskla zacala silne a masivne krvacat..ta cievka samozrejme.volala som si zachranku a skoncila zas v nemocnici.vypadavali zo mna velke mnozstva zrazenej krvi a neustale som krvacala.pan primar mi v zakrokovej miestnosti za asistencie asi 3pracovnikov,sa snazil zastavit krvacanie a zasit normalnym stehom danu cievku.bolo to velmi tazke,lebo krv stale liala a on takmer nic nevidel..nastastie sa to podarilo..stratila som velke mnozstvo krvi..vraj sa to proste stava..pan primar to nedava za pricinu tomu,ze som casto dvihala svojho 10mesacneho syna,som totiz slobodna matka..to vraj na to nemalo ziadny vplyv..a to som bola taka stastna,ze ako dobre som dany zakrok zvladla ☹ drzte sa dievcata...papa

klara38
17. mar 2010

Chcela by som sa opýtať, mam sestru , ktora ma 42 rokov , pred dvoma mesiacmi jej diagnostikovali rakovinu krčka maternice ,podstupila liecbu radio terapiou aj chemoterapiou, bolo nam povedane ze sa neda operovat krček maternice , pýtam sa prečo nieje možna tato operacia ? ... 😨

rean
26. mar 2010

ahoj klara38 manželova sesternica má tiež niečo podobné a hovorila mi keď som sa jej spýtala prečo jej to všetko nedali von že oni to vlastne tou chemoterapiou vysušili a chodí na kontroly dosť často aby to mali stále pod kontrolou a vybrať to nemohli preto lebo to bolo už také kedy je lepšie nezasahovať do toho aby sa to nerozliezlo ďalej musí jesť veľa zeleniny nesmie brať žiadne lieky /ani proti bolesti napr. hlavy/ a hlavne sa nesmie opaľovať.Budem tvojej sestre a aj všetkým dievčatám ktoré majú podobné problémy veľmi držať palce aby to všetko dobre dopadlo

espri25
28. mar 2010

ahoj kamka 17 prepac ze odpisujem az po takej dlhej dobe mala som toho dost na konci januara ma operovali na pruh atd atd takze na operaciu idem 15 aprila nebojim sa samotnej operacie mam za sebou cisarsky tak verim ze horsie to nebude.Vysledky som mala pap |||-? presne takto napisane a hpv test poz.tak sa strasne bojim ake budem mat vysledky z hysto.mam taky pocit ze dobre nie

sony831
8. apr 2010

Ahojte mam 27rokou a este som nerodila...Prosim Vas neviete mi niektora poradit?Konizacia LEEP s kyretazou mi bola robena januar2009,pre zle vysledky cyto PAP3A....hystologiu som mala CIN1,ale neviem tu som citala,ze konizacia musi byt robena v zdravom tkanive,iba tak je zena zdrava,ale ja to tam nikde nemam pisane,to znamena ze vlastne stale mam PAP3A a konizacia bola zbytocna?musi to tam urcite byt pisane,ze konizacia bola robena do zdaveho tkaniva?Dost ma to znepokojuje a stale na to myslim,pretoze v nemenovanej nemocnici mi mala byt vykonana iba kyretaz a knips,cize mi maly zobrat len vzorku a dokor mi urobil namiesto toho konizaciu a este aj to zle?Baby prosim poradte mi ☹ Zalam si aby sme boli zrdave vsetky a mohli mat pekne a zdrave deticky...

sony831
8. apr 2010

Ahojte mam 27rokov a este som nerodila...Prosim Vas neviete mi niektora poradit?Konizacia LEEP s kyretazou mi bola robena januar2009,pre zle vysledky cyto PAP3A....hystologiu som mala CIN1,ale neviem tu som citala,ze konizacia musi byt robena v zdravom tkanive,iba tak je zena zdrava,ale ja to tam nikde nemam pisane,to znamena ze vlastne stale mam PAP3A a konizacia bola zbytocna?musi to tam urcite byt pisane,ze konizacia bola robena do zdaveho tkaniva?Dost ma to znepokojuje a stale na to myslim,pretoze v nemenovanej nemocnici mi mala byt vykonana iba kyretaz a knips,cize mi maly zobrat len vzorku a dokor mi urobil namiesto toho konizaciu a este aj to zle?Baby prosim poradte mi Zalam si aby sme boli zrdave vsetky a mohli mat pekne a zdrave deticky...

sony831
8. apr 2010

Ahojte mam 27rokov a este som nerodila...Prosim Vas neviete mi niektora poradit?Konizacia LEEP s kyretazou mi bola robena januar2009,pre zle vysledky cyto PAP3A....hystologiu som mala CIN1,ale neviem tu som citala,ze konizacia musi byt robena v zdravom tkanive,iba tak je zena zdrava,ale ja to tam nikde nemam pisane,to znamena ze vlastne stale mam PAP3A a konizacia bola zbytocna?musi to tam urcite byt pisane,ze konizacia bola robena do zdaveho tkaniva?Dost ma to znepokojuje a stale na to myslim,pretoze v nemenovanej nemocnici mi mala byt vykonana iba kyretaz a knips,cize mi maly zobrat len vzorku a dokor mi urobil namiesto toho konizaciu a este aj to zle?Baby prosim poradte mi Zalam si aby sme boli zrdave vsetky a mohli mat pekne a zdrave deticky...

heriet
8. apr 2010

Ahoj sony831.
CIN I,je v poriadku. Aj si bola po operacii na cytostere?
Mna tiez operovali januar 2009. pa...

dadulienka2404
11. apr 2010

baby kedy ste dostali menses po konizacii???

vanduska
12. apr 2010

ahojte, mna caka tiez konizacia v utorok, strasne sa bojim, ani nie operacie samotnej ale narkozy.....bola niektora z vas na Klenovej v BA operovana?

aaddeell
13. apr 2010

ahojte baby som pred konizaciou prosim viete mi poradit nejaku dobru nemocnicu v ba alebo okoli ba?
neviem ci to robia aj jednodnovou chirurgiou
dakujem

evkacka
14. apr 2010

ahoj adel, tak ja som sa dozvedela že idem na konizaciu pred par hodinami a k tomu mam aj nalez na vaječniku, alebo hrubom čreve, nevedela to posudit doki zo sona, tak som sa hned pustila do tejto temy a začala čitať od prvej strany a hned na zaciatku kocky z ba a okolia aj menovali take kliniky kde to lekar robi ambulantne, rano o 8 prišli a o 12 už boli doma 🙂 tak skus mrknut myslim že druhu stranu alebo prvu a držim palce

jadinka
14. apr 2010

Ahojte, ja mám tiež negat. skúsenosti s krčkom maternice. Začalo sa to vlastne tak, že pri preventívnej cytológii som mala, podľa mojej gynekologičky zlé výsledky a to konkrétne PAPIIIb HG SIL, čiže ma poslala na onkogynekologické vyšetrenie, na ktorom mi doki urobil kolposkopiu (detailne prezretie krčka pod mikroskopom). Tam nevidel žiadne zmeny, povedal že krčok vyzerá ok, len teda nevedel prečo mám cytológiu takú zlú. Urobil mi opäť cytológiu - tá bola o máličko lepšia PAP II-III. Vyzerá to tak, že "zlé" bunky budú zrejme v kanáliku. Moja doktorka mi robila aj kultiváciu - stery, či nemám nejaké zápaly, všetko bolo negatívne. K onkogynekológovi mám teda prísť o pol roka a rozhodne sa čo ďalej...Neviem prečo mi ale nerobil pri kolposkopii aj biopsiu - odštiknutie tkaniva na laboratórne vyšetrenie...Ak s biopsiou máte niektorá skúsenosti, prosim napíšte či je to až také bolestivé...Rovnako aj ak máte niektorá podobné skúsenosti ako ja - a to hlavne s tým, že krčok pod mikroskopom vyzerá super, len zrejme v kanáliku sú "zlé" bunky. Mám len 24 rokov a tiež som bezdetná, takže konizáciu by som nerada...
A ešte som chcela spomenúť, že som začala piť 100% aloa vera s brusnica a z tej poslednej cyto sa mi zlepšili o máličko výsledky z PAPIIIb na PAPII - III...takže ako vidíte chytám sa každej slamky... 🙂

marcip
14. apr 2010

Ahojte, som po plastike krcka maternice LOOP metodou (kvoli zle zahojenej rane po porode). Neviem ci je to to iste ako ked robia konizaciu touto metodou. Chcela by som sa opytat, ci niektora z vas nema nieco take za sebou. Prve dva dni som krvacala a teraz mam taky slaboruzovy velmi riedky vytok, a je ho dost. Pri prepustani z nemocnice nam toho vela nepovedali, len ze sa mame setrit a malo chodit, a co to som sa dozvedela z prepustacej spravy. Ked som sa opytala, tak mi povedali, ze do tyzdna mozem spinit, len neviem ci toto je to spinenie alebo je to nieco s cim by som mala ist na kontrolu. Bolesti ani teplotu nemam. Moze mi prosim niekto poradit? Pripadne ak niekto o tom uz pisal, kde by som to mohla najst. Dakujem