Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

miax86
30. aug 2010

@bamb27 ahoj Bamb, tie anionove vlozky ma zaujali, este som o nich nepocula a teraz som sa dostala cez ne na celkom zaujimavu stranku... kde si ich kupujes a kolko Ta cca vychadzaju? Mas dojem, aj ze sa nieco zmenilo oproti klasickym vlozkam, ktore kupis bezne v drogerii? A ako dlho si ten wobenzym uzivala? Ja tiez nad niecim uvazujem, ale zatial neberiem nic...

bamb27
30. aug 2010

@miax86 tie vlozky u nas predava kolegyna.. inak za taku istu cenu ako su bezne na internete, akurat ze bez postovneho to mam... a ano ..mam dojem, ze sa nieco zmenilo, ked som ich zacala pouzivat... zmensil sa mi vytok, odvtedy som nemala mykozu a aj sa mi ta cytolka zlepsila z 2 na 1, a dalsia vec je ta ze predtym som mala cyklus tak 36-38 dnovy a ked som pozuzivala tie vlozky tak bol 30-32 dnovy... no, netvrdim ze je to urcite nimi, ale asi daco na tom bude... okrem toho su strasne jemnucke a prijemne a ja som uz na ne rozmaznana a ine nechcem .. i ked su drahe, ale zas ja som nemavala silny menzes, tak to nejak slo 😉
a co sa tyka wobenzymu, tak asi mesiac po operacii som ho uzivala poctivo... potom este parkrat tak pomenej

petusska2305
30. aug 2010

@miax86
no ahoj 🙂 som niekde čítala, že ten wobenzym sa má brať už pred zákrokom, tak neviem či by to malo teraz nejaký význam, bo ajja som teraz dosť rozmýšlala že by som si mohla niečo kúpiť aby sa mi to rýchlejšie a lepšie zahojilo, ale neviem čo 😒 , ked už mám týždeň potom, no škoda, že som si ten wobenzym predtým nekúpila ☹ .. síce beriem ribomunyl na podporu imunity od začiatku tohto roka, to mi predpísala moja imunologička, vraj mi to pomôže, ale neviem, bo v príbalovom letáku je písané že to je hlavne na problémy s dýchacími cestami a tak, a to ja nepotrebujem 😒 , som jej to hovorila, a vraj že to je na všetko, tak neviem.. ja nechcem aby sa mi to vrátilo, ale neviem čo mám preto spraviť, musím si niečo naštudovať na nete.. priateľ zas chodí druhej imunologičke a tá mu dala ten isoprinosine, asi k nej prestúpim, nech nás ,,lieči" oboch.. a som tiež čítala, to písala jedna doktorka, vraj ten vírus prebýva len v tých chorých bunkách, a vraj ked sa to vyoperuje tak sa vlasnte ,,zničí" ten vírus a že telo si vytvorí dostatočne silné protilátky proti tomu aby sa žena opať nenakazila od partnera, nevieš o tom niečo?? chcem sa to spýtať môjho gyn. ked tam pôjdem, čo je natom pravdy.. bo ked to nebude pravda, tzn. že ten vírus tam budem mať stále a zase sa to všetko zopakuje cca po 5 rokoch, nakoniec budem mať 35 a nič tam dole-všetko vyoperované ☹

petusska2305
30. aug 2010

@bamb27
ahoj bamb.. akurát čítam tvoj príspevok, a zaujalo ma to s tou mykózou, ono sa ti to zlepšilo s používaním tých vložiek abo po tom zákroku?? aký čas po zákroku si ich začala používať?? bo vieš, ja s tým mám problém skoro každý mesiac, stále sa mi tá mykóza vracia a neviem sa jej zbaviť, už som skúšala všetko možné aj nemožné a stále je to o tom istom, dr. mi vravel vraj to môže byť spôsobené aj tým vírusom že mi oslabuje imunitu, a zato sa mi to stále vracia, beriem lieky aj na imunitu ale nič z toho, som aj čítala jeden príspevok kde jedna písala, že od zákroku nemá žiadne zápaly, tak zato chcem vedieť či s tým nemáš problém od zákroku alebo od tých vložiek.. viem že píšeš že od tých vložiek, len to chcem vedieť či aj po zákroku ťa trápila nejaká mykóza..

bamb27
30. aug 2010

@petusska2305 wobenzym kludne aj pred aj po zakroku, on je dobry na vsetko, su to vlastne len enzymy, urychluju proces hojenia, plus ucinkuju protizapalovo a neviem co este, cize urcite to ma opodstatnenie po akejkolvek operacii ...

..ja som mykozy mavala aj pred operaciou, len na par rokov som sa z toho dostala a po operacii ..asi ako to tam bolo vsetko citlive, tak ma to pochytilo.. mesiac po, dva mesiace po aj tri mesiace po.. potom som nahodila anionky a je pokoj.. oni samotne ale mykozu urcite nevyliecia.. ale pomoct mozu si myslim.. dokonca aj pocas tehotenstva je mykoza bezna ale u mna zatial tuk tuk nic, a to si ani tie intimky nedavam kazdy den, len obcas pre ten pocit

petusska2305
30. aug 2010

@bamb27 no začínam rozmýšľať nad tým wobenzymom, asi si ho pôjdem zajtra kúpiť, alebo možno ešte skúsim ten indol3C ale neviem čo bude lepšie..
to viem, že nejaké vložky nemôžu vyliečiť mykózu 🙂 , ale začnem uvažovať aj nad tým, možno je to dobrá vec, kuknem to niekde na nete 😉 dakujem za radu 😉

bamb27
30. aug 2010

@petusska2305 mne wobenzym aj Dr. odporucal.. Indol3C nepoznam, ale uzivala som Inodal a to mi nejak nepomohlo 😕 ...mozno som to kratko.. este pred zakrokom ale, v domneni ze sa mu vyhnem

martina2001
30. aug 2010

@petusska2305 ja som po operácii brala wobenzym aj indol3C. Prvé máš na rýchle hojenie rán a mesiac po konizácii som bola na kontrole a všetko je krásne zahojené, konizáciu mi robili klasicky skalpelom a indol je na preliečenie krčka, posobi proti HPP vírusu a pod.

petusska2305
30. aug 2010

@martina2001
ahoj.. dakujem za info 🙂 a to si brala obe naraz?? a ten wobenzym si začala až po operácii užívať?? ja som ten indol brala už predtým ale moc mi to nepomohlo, možno som to brala krátko ale skúsila by som to teraz ešte.. a to sa môže obidve naraz brať?? to je super, že sa ti to krásne zahojilo 🙂 musím ajja s tým niečo poriešiť..

petusska2305
30. aug 2010

@bamb27 no asi ten wobenzym skúsim ajja.. a to sa koľko musí užívať??

bamb27
30. aug 2010

@petusska2305 ja som ho brala asi mesiac.. myslim ze 3x4 tabletky denne neskor len 2x4, aj to je este take mensie davkovanie.. len je to drahe ako slak, tak som si povedala ze radsej pomenej a dlhsie ako vela a kratky cas.. ono su to "len" enzymy co mas prirodzene aj v sebe aj v strave, len cim ich je viac tym je to pre organizmus priaznivejsie.. pripadne sa popytaj v lekarni 😉

aha, tu pisu napriklad o tom http://www.wobenzym.sk/verejnost/tabid/122/Defa... ..pooperacne stavy 3x5 az 3x10 denne

martina2001
30. aug 2010

@petusska2305 hej obe naraz az po operácii som zacala a som kukala na kontrole po 29dnoch ze mi hovorí doktorka že ste super zahojená a ja ešte tak nesmelo že sex a tak a ona mi nato že kludne možte je to ok a indol berieme obaja aj s manželom ako prevenciu teraz ale nemozeš ho brat ak náhodou otehotnieš

miax86
30. aug 2010

@bamb27 hmmm, to je velmi zaujimave, dakujem za info, este nieco prebrazdim na nete a tusim ich aj ja vyskusam 😎 No a ten wobenzym, mas pravdu, je strasne drahy, hlavne keby som ho chcela uzivat tak mesiac po 15 tabliet denne... no este silno zvazim a pokukam tiez mudrosti na nete, ci nie su aj ine dostupnejsie zdroje... Nie ze by som nechcela vyhodit tolko penazi, ale zas za tych par rokov som poskusala tolko preparatov, aby mi zabrali a vyhla som sa operacii... tak uz som v tomto mierny pesimista a skor hladam energiu a ucinky v bylinkach... ale vazne diiiky, pokukam, zvazim a uvidim, pre co sa rozhodnem 😎
Ty si po zakroku bola nejako dlhsie ze na lozku alebo doma? Bo ja lezim uz piaty den, samozrejme, ze na nakupy a take malickosti vybehnem, ale uz mi krize pomaly odchadzaju... Neviem ako je to so sedenim, lekar hovoril, ze v pohode, ale mne sa zda, ze ked sedim tak pol hodku v aute, tak mi je tak divne...

bamb27
30. aug 2010

@miax86 ja som potom bola este 2 tyzdne doma.. a snazila som sa aj setrit, ale tak nakupit, navarit, trosku sa aj prejst by malo byt ok... hlavne sa netreba nejak natahovat, nadrapovat a silit ..inak ok ..so sedenim neviem, len nejak v den zakroku ma sestricka sprdla ze preco sedim na posteli, ze si tlacim na krcok.. tak potom som sa snazila tak polosediet len 😉

ninny
30. aug 2010

@miax86 ty si tiež pár dní po konizácií? Ja som si pospala akurát ten deň po zákroku, nič mi nie je, tak necitím potrebu ležať a hlavne pri našom drobcovi sa to neda. Pobolieva ma trocha brucho ako pred kramami a som unavená, ale inak sa cítim výborne. Konizáciu mi robili v piatok.

miax86
30. aug 2010

@petusska2305 Ahoj Peti, no aj mne lekar hovoril, ze ked vyoperuje tkanivo tak vezme aj virus... a ze potom nehrozi, aby som to spatne chytila od frajera. Ale tak mne sa to tak lahko verit nechce... Bo ak ho frajer stale ma a ja mam sice vyoperovane chore tkanivo, tak zas mi moze ten isty jeho virus napadnut to zdrave tkanivo... tak ako to bolo pri prvej nakaze... bo vsade strasia, ze prekonanim hpv infekcie neziskas dostatocnu imunitu, ze tu ziskas len ockovanim a to ja nie som napriklad a zatial k tomu velmi ani neinklinujem, lebo nazory sa ako pri vsetkom dost roznia... 😠 Ale myslim si, ze liekmi na podporu imunity nic nepokazite, aj ja uvazujem, zeby som priatelovi nakukala isoprinosine, ja som ho brala pred operaciou tusim tri tyzdne, neviem posudit sice ci pomohol, ale aspon pre ten pocit... Inak na pribalovom letaku je napisane nieco v duchu, ze "predpoklada sa, ze vyburcuje vlastnu imunitu..." 😀 😀 😀 Same dohady, predpoklady a rozne nazory... no vyznaj sa v tom, obycajny clovek 😀 😀 😀

miax86
30. aug 2010

@ninny Ahoj Ninny, ano som, mne ju robili vo stvrtok v nemocnici, lekar vravel, ze mam sa cez vikend setrit, tak som ho posluchla... uz mi ale z toho zacina preskakovat, snazim sa to sice striedat, ale tiez sa mi moc nechce pustat do nicoho. Dieta ja zial nemam 😢 takze ma zatial nic nenuti vstat... Inak ani ja nemam nejake vacsie problemy, len taky ten ruzovkasty vytok a pri dlhsom sedeni taky divny pocit, preto radsej nesedim 😀 ale inak OK

ninny
30. aug 2010

@miax86 tiež mám taký slabý ružovkasto-hnedý výtok, inak tiež OK, až na to brucho.. 😉

aaddeell
30. aug 2010

teraz som volala s lekarom ohladne vysledkov tak uz nemam HPV virus comu sa velmi tesim a dufam , ze ked sa to poriadne zahoji tak aj cytologia bude PAP II 😉
a urcite vyskusam tie specialne vlozky

miax86
30. aug 2010

@aaddeell Srdecne gratulujem a tesim sa s Tebou!!! Je to super sprava, drzim palce, nech sa to dalej hoji dobre a vysledky sa len zlepsuju!!!!

bamb27
30. aug 2010

@aaddeell gratulujem k super vysledkom 😉 ..este sa to troska lepsie zahoji a krcok bude ako novucicky (plati aj pre ostatne baby co to absolvovali minuly tyzden) 😉

miax86
30. aug 2010

@bamb27 diiiiiiiiiky Bamb, pevne verime, ze ano 😉

aaddeell
31. aug 2010

baby a este jedna dobra sprava ja som mala aj HPV 33 a po konizacii je to prec ja uz nemam virus 😀 😀 😀

miax86
31. aug 2010

@aaddeell no to je skvele!!!! Este raz gratulujem, dufam ze aj nam sa podari tej mrchy zbavit... u mna hpv 18 😲 uz nech je tiez prec 😉

ninny
31. aug 2010

@aaddeell skvelá správa, super 😉

petusska2305
31. aug 2010

@bamb27 tak ano, máš pravdu, radšej pomenej a dlhšie, asi si dnes skočím po to do lekárne 😉 je to dosť drahé, asi ajja nasadím taký režim ako ty 🙂

petusska2305
31. aug 2010

@martina2001 ajja by som najradšej brala obe naraz, len je to dosť drahé 😒 som totiž ešte ,,chudobná" študentka, tak uvidím, no aj my sme s priateľom brali ten indol v zime ale asi to moc nepomohlo, ked som musela ísť na operáciu, ale skúsila by som to ešte raz.. a ty si bola kedy na operácii??

petusska2305
31. aug 2010

@miax86 a to ti slezák hovoril o tom víruse?? ale niečo natom môže byť, bo ja som čítala že preto sa nenakazíš bo vlastná imunita si vytvorí dostatočné protilátky proti tomu vírusu aby si sa zas nenakazila, len musíš mať dobrú imunitu, ja musím preto niečo spraviť, nechcem to zas naspať dostať ☹ .. to len zato píšu o tom očkovaní aby sa čo najviac žien dalo zaočkovať a aby oni mali z toho veľké peniaze, to je len reklama a biznis, vidiš ja som sa dala zaočkovať a nič z toho .. ty už niečo berieš?? ja ešte ee, stále sa rozhodujem 😒 😀 😀

aaddeell
31. aug 2010

baby ak chcete niektora indonal tak darujem mam skoro celu krabicku

miax86
31. aug 2010

@petusska2305 ano on mi hovoril, sucasne pritom ale spomenul, ze mozem zvazit aj ockovanie... no ja som sa zatial nepresvedcila o tom, ze by som sa mala dat... Zatial nic neberiem, skusam stravu, caje, vyssi prisun mineralov a vitaminov (neviem ci poznas take susene ovocie - GOJI - je udajne najvacsim zdrojom antioxidantov, aminokyselin a vitaminov. Kuk ak chces sem - http://www.goodnature.sk/index.php?sekcia=detai... - nie je to cenovo tak vysoko ako wobenzym. Inak som sa pytala na ten wobenzym lekara, imunologa, ktory mi povedal, ze to nestoji za tie peniaze... Takze je to na osobnom zvazeni, ci kupit alebo nekupit, ja som precitala mnozstvo clankov o roznych takychto doplnkoch, co v lekarni nakupis a hlces potom ako lentilky avsak ucinok je len mizivy... No ale co je uz dnes iste? Vsetko je otazne, ani ovocie a zelenina nie je vyhra, ked si vezmes kolko chemikalii obsahuju... pripadne su modifikovane akosi... Myslim ale ze prvenstvo ma viera a pozitivne myslenie, ze ti nieco zaberie 😉 Takze u mna zatial vyhravaju vitaminy a caje 😀