Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bamb27
7. okt 2010

@nikiarudi no vidis to ono je to svinstvo.. inak ja som mala vysledky cytolky 3 mesiace po zakroku 2, pol roka po zakroku 1 a v tehotenstve zase 2, ale mas o dovod viac to riesit, a je super ze to mas podchytene...

aaddeell
8. okt 2010

@martina2001 nie som na rizikovom uvidim co povied dr v utorok
snazili sme sa cca 3,5 roka myslim ze tomu pomohla aj ta operacia

aaddeell
8. okt 2010

@bamb27 dakujem no uvidime ako to pojde dalej

martina2001
8. okt 2010

@aaddeell aj ja som s tým na ňu išla, že to pomôže a mne to bolo tak povedané

aaddeell
10. okt 2010

@martina2001 a pomohlo???

martina2001
10. okt 2010

@aaddeell no uvidíme či pomohlo, ale aspoň po mám pravidelnú mrchu a teraz po operácii prvý mesiac čo sme sa snažili mi mešká mrcha, zajtra idem na odbery

xgx
15. okt 2010

Ahojte.
Mna caka teraz niekedy konizacia a nasledna curettage cerv.uteri (este musim vybavit interne vys. a aro ). Vobec netusim, co znamena ta "kuretaz". Ale bojim sa jak fras. Este nikdy mi nerobili na tele ziadny zakrok, teda okrem vrtania zubu, ale ani nic zlomene som nemala. Vobec netusim na co sa mam pripravit ani co sa tyka zakroku ani co sa tyka bolesti (tu znasam tazsie) :((((

nikiarudi
15. okt 2010

@bamb27 - hej som rada, že sa na to prišlo teraz a môžem to hneď riešiť, nakoniec som už mala aj tie HPV testy zlé, takže dr. mi povedal, že mi odporúča konizáciu, takže kamarát čo je gynekológ a robí u nás v PB na gyn.por.odd., tak mi poradil, že tu to robia nejakou blbou metódou, že keď som mladá a ešte chcem bábo, tak nech idem do PU, tam to robia nejakou super metódou, vraj mi netreba ani interné ani ARO vyšetrenia, len odbery u môjho gyn.dr. a potom tam pôjdem v niektorý utorok poobede a vraj to nerobia v narkóze, len v lokálnej a za hoďku môžem ísť domov, tak som rada, lebo som si nevedla predstaviť 4 dni bez malej...

nikiarudi
15. okt 2010

@xgx - tá kyretáž, je čistenie resp. zoškrabovanie zlého tkaniva z maternice alebo krčka... robia to aj babám, kt. potratia...pretože kyretáž je v prenesenom význame aj potrat...ale to ťa uspia, takže nebudeš o ničom vedieť, no potom neviem či to bolí, tiež som na tom nebola...

bamb27
15. okt 2010

@nikiarudi jasne, radikalnejsie riesenia su niekedy lepsie a HPV neni ziadna sranda... budes mat krcok ako novy a bude aj druhe bejby a nebudes sa musiet bat rizika ze coby keby... 😉

@xgx kyretaz krcka maternice sa tusim robi bezne v ramci konizacie, aj mne to robili, proste precistia aj kanalik krcka, kde sa tiez mozu nachadzat tie zle bunky, neboj nic 😉

bamb27
15. okt 2010

@xgx jaaaj a ze ci to boli? ..ja som po zakroku nemala ziadne bolesti ani krvacanie, akurat ze prvy menzes po tom bol kustok bolestivy inak v poriadku 😉

nikiarudi
15. okt 2010

@bamb27 - inak už to máš za pár, tak želám veľa síl a hlavne krásny zážitok z pôrodu... je to neopísateľné!!! 😵 😵 😵

bamb27
15. okt 2010

@nikiarudi jeeej, no dakujem, si zlata 😉

nikiarudi
15. okt 2010

@bamb27 - potom napíš... 😉 🙂

milllka
19. okt 2010

ahojte dievcata 🙂) !!!! Napriek tomu, ze som po konizacii krcka maternice (absolvovala som ju pred pol rokom a nemala som po nej absolutne ziadne zdravotne problemy, ranka sa zahojila velmi rychlo), chcem zacat opat uzivat HAK, mate s tym niektora skusenost? nemali ste ziadne vedlajsie ucinky? Pretoze , ked som ju uzivala pred konizaciou, tak som pri nej nemala ziadne vedlajsie ucinky, ale teraz mam z toho trosku obavu. Moja lekarka mi ju predpisala uplne automaticky, no zaujimal by ma aj Vas nazor a aj Vase skusenosti .... dakujem !!!

ronika27
19. okt 2010

Ahojte dievčatá.!
Nestačila som si prečítať všetky články.Aj tak som si ich prečítala dosť.Zaujímajú ma názory aj iných.Ja som tiež po konizácii krčku maternice.Teraz je to tretí týždeň.Možem povedať,že keby som si nedávala lieky od bolesti,tak by som asi občas zbláznila.Na 5 deň po operácii som dostala menzes.No,zážitok neskutočný.Bolo mi na vracanie,bolesti.Štvrtý deň zo mňa asi 10 minút lialo,ako z krhly.V tom momente som sa vrátila k poporodnému stavu s pred 25 rokov.Doslova zo mňa padali kusy krvy.Pod sprchou sa mi to ustálilo.Celú noc mi bolo dosť zle a všetko ma bolelo.Aj keď som zdravotná sestra,ani som si neuvedomila,že nesmie sa dávať Ibalgin.Ten vyvolává krvácanie.Hneď ráno som volala lekárovi-gynekológovi a kázal mi dávať si Ascorutin a ja som si dala predpísať Novalgin.Pomáha.Menzes trval 8 dní a teraz už len sem tam také čistenie.Zajtra idem na kontrolu a mala by som sa dozvediet,ako dopadli výsledky.Tak dám vedieť.
Ronika27

aaddeell
20. okt 2010

@ronika27 som prekvapena ze ked si volala lekarovi ze krvacas nekazal ti prist na vysetrenie, mne bolo povedane ze hned ako sa vyskytne akekolkvek krvacanie a nedaj boze silne mam utekat do nemocnice

miax86
20. okt 2010

@ronika27 Ronika, velmi Ti drzim palce, aby Ti vysledky dopadli dobre. Je to zvlastne, u mna vsetko zatial prebiehalo OK (tuk, tuk) a aj menzes nastupil v pohode, mne konizaciu robili tesne po menzese, tusim 6 alebo 7 den od jej zacatia, no a po konizacii dosla az o 25 dni... bola mozno silnejsia, ale nic extra. Mna tiez prekvapuje, ze lekar Ta nechcel hned na kontrolu zavolat, bo aj mne bolo povedane, ze cokolvek bude, volajte, pridte... Drzim palce, nech je vsetko OK!!!

ronika27
20. okt 2010

Ahojte dievčatá!
Ďakujem za držanie palcov,ale prišla som dnes domov od lekára sklamaná.Výsledky mi dopadli dosť zle.Histológiu mám pozitívnu a o mesiac ma čaká znova operácia.Všetko musí ísť von.Trocha ma to zaskočilo.Do dvoch mesiacov dve operácie.Celkovo 3 operácie do 3 rokov na gynekológii.Viem,že v dnešnej dobe je toho,akurát tak dosť.A aj úspešnosť je dosť veľká .Som zdravotná sestra a niečo o tom viem,aj keď pracujem úplne na niečom inom a nie na gynekológii.Som z toho strašne sklamaná.Verila som,že keď mi zobrali viac,ako chceli,že to bude v poriadku.
Inak,to krvácanie som si vtedy vlastne zastavila.Preto som nemusela prísť hneď.Inak by som bola hneď večer šla na pohotovosť,keby to nebolo stlmilo.Aspoň Vám prajem všetko dobré.Ja asi k tým šťastným s dobrým koncom nepatrím.Bohužiaľ.

pivunka
21. okt 2010

Ahojte babenky!
Mna caka tento cyklus biopsia krcka maternice a kyretaz kanalika, v nemocke, pod narkozou. Akurat idem vybavovat predoperacne. A som z toho nejak nervozna, kopec z vas pise, ze pod narkozou s kyretazou vam robili konizaciu. Ste tu aj take, ktorym pod narkozou robili len biopsiu? (Ja som si najskor myslela, ze biopsiu robia len ambulantne, pri kolposkopii, tak ma celkom prekvapilo, ze ma idu uspat....) Drzte palce!

lenocka84
21. okt 2010

ahojte
nerada sa vtieram do temy ale moze mi niektora povedat co je to ta konizacia?

martina2001
21. okt 2010

@lenocka84 konizácia je je malý operačný výkon pri ktorom sa odstráni časť krčka maternice v tvare kónusu s predrakovinovým stavom, a potom sa vyškrabe sliznica z kanálika ponechanej časti krčka maternice. Táto malá operácia sa najčastejšie vykonáva v celkovej anestéze, ale je ju možné vykonať aj po miestnom umŕtvení krčka maternice.

lenocka84
21. okt 2010

@martina2001 och nie, dufam ze tie vysledky budu dobre. uz len pocit ze mam ist zase do nemocnice ma chyta hroza
ale dakujem za vysvetlenie.
lebo dr.mi to len spomenul ale nic ine.

martina2001
21. okt 2010

@lenocka84 nie je to nič strašné, ale keď ti to lekár odporučí urobiť, neodkladaj to

lenocka84
22. okt 2010

@martina2001 tak dnes mi to potvrdil, konizacia je nutna.
je to bolestive? co bude potom?

lenocka84
22. okt 2010

baby podstupili ste niektora konizaciu v zilinskej nemocnici? alebo v cadci?

martina2001
22. okt 2010

@lenocka84 nie, skor ten strach predtým je horší. mne po operácii nebolo nič, akurát že musíš dávať pozor, nič ťažké nezdvíhať a prvý týždeň skor len ležať potrebuješ

lenocka84
22. okt 2010

@martina2001 tyzden???preboha mam polrocneho syna kto sa mi o neho postara.
uff to bude tazke

martina2001
22. okt 2010

@lenocka84 no vydržíš, hlavne to dvíhanie malého by si mala prenechať niekomu inému. ja keď som to cez deň prehnala som potom večer ležala s ľadom na bruchu

lenocka84
22. okt 2010

@martina2001 fuu no neviem ci budem moct ostat pri rodicoch, no uvidime.
bola si v plnej narkoze? asi je lepsia ako umrtvenie, to nebyva uplne dokonale