Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

martina2001
12. nov 2010

@zuzana2580 ja som na tom tak isto, ale rozhodli sme sa až po konizácii, a už som prešla aj dobu na rekonvalescenciu a zas sa pokúšamé o bábo, neboj nič ti neutečie 🙂

andzis
12. nov 2010

@zuzana2580 Histo dopadne určite dobre dôležité je nestresovat sa a veriť a tak to aj bude 🙂)) držím palce baby

miax86
22. nov 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, myslim na Teba a drzim palce, aby operacia dopadla OK!!! Ak uz teda nebola... DRZ SA A USPESNE SA LIEC NASLEDNE!!! Vela, vela pozitivnej energie posielam!!!

ronika27
24. nov 2010

@miax86 Ahoj miax a aj všetkým prajem krásny deň.Ďakujem za držanie palcov a aj za energiu. 16.novembra som bola operovaná.Teraz v pondelok som prišla domov.Som ešte ubolená a unavená,ale som doma.Jedno budem tvrdiť stále.Neprajem,ani najhoršiemu nepriateľovi tie bolesti po operácii.Ľutujem každú ženu,ktorá musí podstúpiť hysterectómiu-odstránenie celej maternice.Keď som sa prebrala po narkóze,myslela som,že zo mňa všetko zaživa šklbu.Dúfam,že už nikdy viac nič také nezažijem.Zajtra idem na vybratie stehov.Mám ich tam 9-10.Ešte uvidím,čo povedia výsledky z histológie.Lekár mi vravel,že okolo krčku som to mala nejaké divné a viac mi do toho rýpli a vraj som im dosť pri operácii krvácala.Ráno ma brali o 7 15,začali asi 7 45 a na izbu ma doviezli pred dvanástou.Pýtala som sa,či to bude na ožarovanie,alebo chemotherapiu.Povedal,že si myslí,že to bude v poriadku.Ostal mi tam visieť jeden veľký otáznik,pokiaľ nebudem vidieť výsledky.
Prajem pekný deň.

miax86
29. nov 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, tak som rada, ze to mas uz za sebou a pevne verim, ze odteraz budu uz len dobre vysledky zo vsetkych vysetreni a nebudu potrebne dalsie zakroky, ozarovanie ci chemoterapiu. Drz sa!!! Kiez by sa vsetky moje priania aj rychlo menili na pozitivnu realitu. Ale treba verit a mysliet pozitivne!!! A cvrckovi sa ako dari? Dufam, ze je vsetko OK a na ceste k tomu najlepsiemu. Pekny vecer zatial Ti prajem.

ronika27
1. dec 2010

@miax86 Ahoj miax.Mám dobrú správu.Keď som bola na vyberaní stehov,tak aj v ten deň mi prišli výsledky,,NEGATíVNE".Vyšla som von a od radosti mi tiekli slzy.Ešte idem budúci týždeň na kontrolu a kompletné odbery.Inak sa cítim lepšie.Nie úplne ideálne,ale lepšie.Jazvu mám pekne zhojenú a čistú.Lekár bol spokojný,že sa mi pekne hojí.Tak snáď aj krv budem mať v poriadku.Prajem krásny a ako tak pozerám z okna,aj sneživý deň.

miax86
1. dec 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, tak to sa velmi s Tebou tesim!!! Vyborne spravy, gratulujem!!! Vonku je krasne sialenstvo, najma na cestach... si to vychutnavam 😎 Prajem aj ja Tebe krasny vecer!!! Super vysledky, tesim sa moc!!!

ronika27
12. dec 2010

@miax86 Ahoj miax..Už mi je oveľa lepšie.keby som povedala,že ma nič nebolí,klamala by som.pobolieva.Ale,keď som bola u lekára,povedal mi,že 3 týždne som po operácii,tak mám nárok aj na vychádzky.Že už mi stačili 4 steny,z každej izby. 🙂 Včera som sa bola prejsť s vnučkou s kočíkom.Maminu sme odprevadili včera do nemocnice.Niečo sa nám komplikovalo.Je pár dní pred porodom a spadla na bruško,ako sa šmykla na snehu.Mala kontrakcie,tak sme jej zavolali včera sanitku.Tak uvidíme,či porodí o 2 týždne skorej,alebo,či nám ju ešte pošlu domov.Do zajtra je tam určite.
Vonku je to počasie,ako v apríli. 😀 Pekný deň prajem.

miax86
13. dec 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, tak sa tesim, ze sa uz citis lepsie a dufam, ze nevesta/dcerka bude OK a porod prebehne bez komplikacii. Drzim palce vam vsetkym a prajem krasny tyzden 😉

zuzu101
17. dec 2010

Ahojte.je tu nejaká žienka, ktorá podstúpila konizáciu v novej nemocnici v ke?mňa to pravdepodobne čaká a chcem ísť tam, musím sa ešte spojiť s lekárom.ale najprv histologia.ako sa to robí a ako dlho to trvá?bojím sa hlavne kôli synčekovi.on je na mne veľký závislák a ja som z toho že by som mala byť v nemocnici s nervami v koncoch.prosím, povzbuďte ma, aby mi to trochu dodalo odvahy. ☹ ☹ ☹

marcip
20. dec 2010

@zuzu101 ahoj ja som bola v novej nemocnici v Ke na plastike krcka maternice kvoli ranke. Neviem ci je to to iste ako konizacia ale aj v papieroch to bolo uvedene ako konizacia LEEP alebo LOOP metodou. Neviem ci mas nejakeho lekara, ktory ti to urobi alebo nie. Ja som bola tam odoslana a robil mi to Dr. Makara. On vedie kolpoporadnu. To akou metodou ti to budu robit zalezi aj na tebe, ci este chces rodit alebo nie. Pravdepodobne sa ta to aj budu pytat. A samozrejme zoberu do uvahy aj cytologiu a vysledky histologie.
Samotna operacia nebola dlha, neviem presne kolko trvala, lebo sme sestrickam dali kabelky aj s telefonmi a hodinky som nemala. Tipujem tak do pol hodiny. Robi sa to v celkovej narkoze. Operovali ma poobede jeden den a rano som isla domov. Nechali si nas na pozorovanie. Snad to syncek bez teba jeden den vydrzi. Potom sa treba setrit, hlavne nedvihat nic tazke, aj ked pri malych detoch to nie je take jednoduche. Drzim palce a kludne sa ozvi, ked budes mat este nejake otazky.

zuzu101
21. dec 2010

@marcip - ďakujem za info.mám vybaveného lekára, mám sa mu ozvať po novom roku tak uvidíme.ja nie som z ke tak nie som veľmi nadšená z toho že by som tam mala ostať cez noc (a synčeka stále dojčim a v noci by to bolo asi zlé)tak som sama zvedavá ako to všetko nakoniec dopadne.

ronika27
21. dec 2010

@miax86 Ahoj miax.Tak maminu máme ešte doma,ale termín porodu sa neúprosne blíži.Chytá ju to viac a viac.Asi to predsa bude vianočné dieťa. 🙂 A maličká Lili,sa nám pomali rozkecává.Je to taká malá šibalka.
Ja sa mám docela fajn.Len pri zmenách to dobre cítím.A hlavne v období,keď mám mať menzes.Tak trocha ma v tom šklbe a pichá.Inak sa dá.Na kontrolu pojdem v polovici januára.Povedal mi lekár,že sa mi to pejne hojí.Čo som veľmi rada.
Prajeme krásné Vianočné sviatky a krásný vstup do Nového roka.

miax86
21. dec 2010

Ahoj Ronika, uprimne sa tesim, ze sa citis OK a ze sa to pekne hoji. To je velmi dolezite 😉 Drzim palce aj maminke, nech je porod hladky a cim skor sa tesite z maleho, zdraveho prirastku. Krasne vianocne sviatky vam zelam, vsetkym a uspesny cely nadchadzajuci rok!!! Hlavne zdravie, aby sluzilo, ostatne sa vzdy automaticky pridruzi 😎

zuzancek22
28. dec 2010

@andzis ahojček a mala si pretým nejaké iné problémy , bo nám sa nedarí cca 4 roky mam za sebou aj 3 x insimináciu a teraz ma čaká konizácia krčka

andzis
28. dec 2010

@zuzancek22 ahoj nie nemala som pred konizaciou žiadne problémy ale vraví sa že po konizacii sa dá ľahšie otehotnieť Ale my sme podstupili ivf a úspešne 🙂 tak držím palce 🙂

ronika27
28. dec 2010

@miax86 Ahoj miax.V prvom rade prajem krásny vstup do Nového roku,plný pohody a úspechov a samozrejme zdravie.
Tak a od večera máme maminu v porodnici,len nejako sa malému nechce von.Lilianku-vnučku ,varujeme my.Teda ja.Pretože manžel chodí do práce.Tak som zvedavá,kedy malý vykukne na svet 🙂

aaddeell
28. dec 2010

@zuzancek22
@andzis nam sa nedarilo cca 4 roky a po konizacii som otehotnela prirodzene po 5 mesiacoch je to pre nas zazrak

zuzancek22
29. dec 2010

@aaddeell to verím, že to beriete ako zázrak, a koľko po operácii by som mala čakať, kým môžeme začať s ťuťu muťu 😀 ?

aaddeell
29. dec 2010

@zuzancek22 my sme nemali sex myslim 6 alebo 8 tyzdnov, ale to by ti mal povedat tvoj gynekolog ako sa ti to bude hojit

zuzancek22
29. dec 2010

@aaddeell To som aj čakala, že po operácii sex nehrozí tak 2 mesiace, ale uvidím ako u mna bo u mna to nieje len zlá cytológia.

miax86
29. dec 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, dakujem velmi pekne, vzajomne aj Tebe a celej rodinke!!! Prajem najma ZDRAVIE, bez toho ostatne ani nema zmysel... ale ked zdravie je, je aj to ostatne 😉
Tak drzim palce, ja beham hore dole, pracujem samozrejme... jedinu vyhodu vidim v tom, ze v robote nedrncia telefony a ja mam cas na normalnu robotu, ktora sa neda stihat inokedy. Dnes som volala pre vysledky z kontroly po 3 mesiacoch od operacie... ze "mate to na hrane, 2-3, ASCUS, pridte o 3-4 mesiace na cyto zas"... neviem ci je to dobre alebo zle, bo sestricka mi len oznamovala vysledok a bola velmi rychla, stihla skor zlozit ako som sa spytala. Ked mi prisli vysledky z histoly tak tam som mala tusim CIN II... takze boj pokracuje, nerada by som isla opat na operaciu, chcela by som si aj dake dieta zamiesat, ale neviem, ci prave partner, s ktorym som je ten co by mal byt otcom mojich deti... mame dost tazke obdobie posledneho pol roka a tusim sme spolu len preto, ze ja stale ustupujem... viem, ze to ale nie je ruzove a desim sa hladat odpovede na otazky dalsieho nasho spolocneho zivota a perspektivy co dalej. Vyckavam, hodiny tikaju a cas mozno ukaze... Kiez by bolo vsetko take jednoduche a podla nasich predstav 🙂
No ale odbocila som, drzim nastavajucej mamine vsetky prsty, nech je vsio OK a prajem vam vsetkym krasneho silvestra a spravny start do noveho roka. Nech je cely rok vydareny a este lepsi ako si prajete!!!

ronika27
7. jan 2011

@miax86 Ahoj miax.Ďakujem,za všetky krásne priania.V prvom rade Ti musím napísať,že:4.1. večer o 20 30 sa nám narodil Matej.3 470g a 50 cm.Sú obaja v poriadku a zajtra by ich mali pustiť domov.
A čo sa týka Tvojho rozhodovania,čo pokračovať,tak v tom je ,podľa toho čo píšeš,jeden veľký otáznik.Pokiaľ by si mala v živote iba ustupovať,tak to absolútne ,NIE.To by bol veľký omyl.Pokiaľ nemáte spolu rozhodovať a obojstranne sa rešpektovať,tak by si si to mala poriadne rozmyslieť,či pokračovať.Ale,je to na Tebe,či sa necháš udupávať,alebo slobodne žiť a s niekym,kto Ťa bude mať úprimne rád,vedieť sa s Tebou smiať aj plakať.Spoločne plánovať a mocť sa spoľahnúť,jeden na druhého.
Ale,ešte som chcela napísať,že,od 3.1. varujeme 11 mesačnú vnučku.Sestričku novorodenca.Poponáhľali sa.A s Palkom ideme na MR mozgu koncom mesiaca.Teraz ešte majú prázdniny.
A samozrejme prajeme,krásny Nový rok a tie správne kroky v ňom,plného zdravia.

ronika27
7. jan 2011

@zuzancek22 Ahoj.Prečítala som si Tvoj príspevok,ak nevadí.Ja som tiež po operácii.Dvojitej.Najprv konizácia a mesiac a pol po nej hysterektomia.Po mesiaci mi povedal lekár,že to mám zhojené a sex,pokiaľ si žena trúfa a nemá bolesti,tak može.Ale opatrne.Jasne,že nie nejaké rošambo??? 🙂

martina2001
8. jan 2011

@zuzancek22 ahoj, čítam Vás, ja som tu tiež chodievala, ja som podstúpila konizáciu v lete a v októbri som otehotnela po dvoch rokoch snaženia, mne pomohla k tehotenstvu možno práve tá konizácia. A sex môžeš mať po prvej mrche ak je všetko ok

zuzancek22
9. jan 2011

@martina2001 takže si otehotnela po koľkých mesiacoch od konizácie?

martina2001
9. jan 2011

@zuzancek22 po 3mesiacoch, tak sme to mali aj doktorkou dohodnuté že sa budeme snažiť ďalej urobiť si mimčo a vyšlo to predtým 2 roky nič

zuzancek22
10. jan 2011

@martina2001 aj ste to skušali nejako inak riešiť, lebo ja mam za sebou už 3 krát insimináciu a nič.

martina2001
10. jan 2011

@zuzancek22 riešili sme to liekmi, pohovor v centre, spermiogram, rôzne babské recepty a podobné, potom sa mi zhoršili stery z krčka a doktorka mi odporúčila konizáciu a kyretáž. Dali sme tomu šancu klasicky do konca roka otehotnieť a vyšlo to, je pravda že sme tomu nedávali dáku veľkú nádej po tgakej dobe, ale vyšlo to. Keby to nebolo tehu boli sme rozhodnutý ísť na umelé. My sme sa na insemináciu pýtali hneď na začiatku a nedávali tomu veľkú nádej, vraj je tam úspešnosť len 10%. To ti nepovedali?

lenocka84
16. jan 2011

ahojte baby
dobre Vas citam? budem mat zakazany sex? ako dlho? mna konizacia caka tento tyzden, a zacinam mat stres ☹