Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

sonita
28. júl 2011

@lenocka84 -hej už aj treba troška pokoj a nestresovať sa skrz výsledkov,aké budú ..... 😀

cathrynj
12. aug 2011

Ahojte, 2.8 mi robili konizaciu a kyretaz krcku maternice. mala som po operacii spinenie ale vcera som zacala krvacat.menstruaciu som mala mat v tomto obdobi tak teraz sa bojim ci to je menstruacia alebo krvacam.neviete mi niekto poradit ? moj gynekolog je mimo SR

bibinka
12. aug 2011

to by mohla byť menštruácia, operáciou sa často "urýchli" jej nástup. priprav sa, že bude silnejšia, ale neboj, bude to v poriadku. a to krvácanie(nie menzes) je po operácii normálne, je to dosť veľká rana a navyše na sliznici, ktorá sa veľmi ťažko a pomaly hojí, takže buď v kľude, zbytočne sa nenamáhaj a hlavne vydrž. 😉

sonita
12. aug 2011

@cathrynj -ahoj aj ja si myslím že je to menzes,ale to krvácanie je normálné neboj všetko bude v poriadku

cathrynj
13. aug 2011

dakujem vam pekne 🙂 , bola som pre istotu na pohotovosti a pichli mi injekciu lebo nevedel presne ci to je menzes a v papieroch co mam z nemocnice nie je presne pisane aku kyretaz mi robili tak to nevedel posudit ale varim si aj caj mysi chvostik tak snad to bude dobre a vo stvrtok idem na kontrolu konecne budu aj vysledky

sonita
14. aug 2011

@cathrynj -nemáš zač a to si až tak krvácala???no tak aspon si spokojnejšia ked si bola na pohotovosti,a držím palčeky nech je všetko oké ,ale verím že budú dobré výsledky a daj vedieť

garicka
15. aug 2011

ahojte baby, máte skúsenosť s konizáciou formou jednodňovky? idem teraz vo štvrtok. a čo som predtým bola na konizácii aj amputácii, tak to som ležala v nemocke. trošku sa bojím či to nie je veľmi odvážne takto ráno tam prísť a večer už byť doma... idem na jednodňovku kvôli miškovi, aj kvôli tomu že ju robí doki onkogynekolog čo ma vyšetroval

cobhan
15. aug 2011

@garicka Ahoj, mne to robili dvakrat a vzdy len ako ambulantny zakrok. Dokonca druhykrat som sla len na kontrolu a tam mi doktorka povedala, ze treba konizaciu spravit este raz a najlepsie to bude urobit ihned. Odchadzala som hned po zakroku (trval asi 15 minut, dostala som len lokalku), sadla som do auta a odsoferovala 50 km domov. Myslim, ze najhorsie na tom bola moja psychika, kedze som dufala, ze povie, ze je vsetko ok a mozeme sa konecne snazit o baby.

garicka
15. aug 2011

@cobhan ahoj, tebe dali len lokálku? ja som sa pýtala dokiho že či je potrebná narkoza a vravel že to nerobia s lokálkou, zaujímavé.... držím palce pri snažení 🙂

zuzin78
15. aug 2011

@garicka ahoj ja som bola pri prvej tak, na obed som prisla, a o dve hodinky som uz bola v aute pri mojej vtedy rocnej dcerke. neboj len potom chvilku nenos babo na rukach aj ked sa to neda. drzim palce

garicka
15. aug 2011

@zuzin78 no tak to som sa potešila. ty si tiež bola viackrát? len dúfam že mi tam z toho krčka niečo nechajú ešte aj na druhé tehu....

cobhan
15. aug 2011

@garicka mne to robili v Irsku a vyzera to, ze je to tam bezna prax. Prvykrat som bola vyplasena, lebo som nevedela ako to bude prebiehat a ta lokalka je mierne bolestiva, ale druhykrat som uz bola pripravena. 🙂

Zacneme sa snazit o par dni, to mi skonci 6tyzdnovy zakaz vsetkeho po zakroku. Lekarka sice vravela, ze este mame pockat, kym mi nespravia kontrolu a dalsiu biopsiu, ale uz sa mi nechce. Cele to zacalo takmer pred rokom a odvtedy mam bud zakaz styku ( po biopisii, po zakroku) alebo zakaz otehotniet. Az sa cudujem drahemu, ze to tak dobre znasa a trpezlivo caka 🙂

garicka
15. aug 2011

@cobhan a ja som si myslela že u nás ti to robili 🙂 mne doki vravel že o mimčo sa po amputácii môžme snažiť až o 3 mesiace, no a po skoro 2 mesiacoch snaženia sa podaril miško 🙂 mne po biopsii nezakazoval nič, len po konizácii a amputácii. no sa samozrejme po celé tehu ☹

cobhan
15. aug 2011

@garicka Mne tych zakazov dali pozehnane. Po biopsii 14 dni, po zakroku 6 tyzdnov a k tomu nepouzivat tampony, ziadne kupanie vo vani a dokonca vraj ani plavanie. Posledne mi hovorila, ze v pripade, ze otehotniem mam lekara vopred upozornit na tieto dva zakroky a je mozne, ze mi doporuci zasit krcok maternice, pre istotu. Vtedy som si potichu nadavala, ze toto vediet, tak otehotniem v 20tke 🙂 a bolo by.
Ale potesila si ma, ze sa vam podarilo mimco takto skoro. Ja som uz mala depresivne vizie o bezdetnom manzelstve 🙂

garicka
15. aug 2011

@cobhan no tie som mala i ja, mňa v tehu zašívali - serkláž - už v 17 tt, myslím že sa to väčšinou robí v 21-23 tt. a od začiatku som bola PN a od 28 tt v nemocke a možno keby ma doki nevyšetril tak by som to potiahla Ďalej ako len do 34+3 tt. pri druhom tehu nenechám do seba šprtať, to už viem.

cobhan
15. aug 2011

@garicka nestras ma. Predstava, ze by som mala byt v nemocnici dlhsie ako den (ked budem rodit) ma desi. Kamosku tiez zasivali, uz hadam od 7 mesiaca bola otvorena a nakoniec este aj prenasala ( na obrovske pocudovanie doktora). Ja len dufam, ze sa tie dva zakroky na tehotenstve nijak neprejavia a hlavne, ze uz to bude v pohode a nebude treba treti. Lekarka ma uz pre istotu varovala, ze sa to moze stat.

garicka
15. aug 2011

@cobhan to je to posledné strašiť ťa... len mne ten steh spadol a už neplnil svoju funkciu tak preto som ostala v nemocke. tebe sa to stať nemusí, len prosím neumývaj okná, ani neprataj, ani radšej nič nerob. ja som sa cítila dobre a neuvedomovala som si nebezpečenstvo, tak som asi v 25 tt v tehu skúsila umyť pomaly okná. tvoja dokina má pravdu, lebo každou konizáciou alebo amuptáciou je ten krčok kratší. ale ako vravíš, môžeš ešte dokonca i prenášať 🙂

cobhan
15. aug 2011

@garicka dakujem za ukludnenie 😉 a za cenne rady

zuzin78
15. aug 2011

@garicka ahoj , ja som bola raz a zatial ked mi doktorka robi cytologiu je vsetko ok.

cathrynj
15. aug 2011

@sonita noo dost som krvacala nato ako mavam obvykle menzes tak som sa vystrasila, nastastie uz mi nejde krv iba vytok zlto hnedy tak uvidim co bude zajra 🙂 🙂 🙂

sonita
15. aug 2011

@cathrynj -budem maslieť nateba a daj vedieť čauko

cathrynj
19. aug 2011

@sonita ahooj, tak vysledky su v poriadku nastastie a bola to MS mi vravel doktor 🙂) a este jedna otazocka ak mozem 🙂) nevies kedy mozem zacat cvicit? ja sklerotik som sa zabudla opytat vcera.

sonita
19. aug 2011

@cathrynj -ahoj no ja som radšej tích 6 týždnou nič ťažké nerobila ani nedvíhala (aj ked som tam mala malého tak mi ho radšej dali do ruky),ani kúpať sa nemôžeš ani sexovať ani tampón či tanga nohavičky radšej to dodrž a bude to pre tvoje telo dobré....Ja som mávala každý den kŕče po tích 6 týždnoch to prešlo aj návaly tepla som mávala no aj mávam ,ale už nie tak často ustupuje to....som velmi rada,že výsledky sú v poriadku teším sa stebou a kedy ideš na kontrolu???

cathrynj
21. aug 2011

@sonita na kontrolu idem o styri mesiace, mna este pobolieva v podbrusku a mavam tiez krce, vcera som za cala krvacat ale dnes je to lepsie, asi som to prehnala s chodenim alebo sa mi chrasta odlupila tak budem dnes v klude radsej 🙂)

sonita
21. aug 2011

@cathrynj -mne o 3 mesiace povedali,v októbri idem.no ja som mala strašné krče a bolesti ked som chodila tak som to vtedy obmedzila radšej som si dávala lepší pozor,lebo mama to vtedy zle urobila(mala inú operáciu ) a má tam strašné hrčky čo jej zašívali a ona ma vždy upozornila čo nemám a také ,že kde ona spravila chybu...dávaj si pozor a ked je možné tak si odpočin ja som vtedy aj poobede spávala nakolko som bola unavená...

tifany74
27. aug 2011

ahojte,tiež patrím medzi tie ktoré podstupili konizáciu,robili mi ju pred týždnom a teraz čakám aké budu vysledky

aminka123
27. aug 2011

@tifany74 Ahoj ja som konizaciu krcka maternice podstupila v pondelok a povedali mi ze asi tak 10 dni musim pockat na vysledok, dufam ze to odstranili vsetko lebo pri mne pouzili nejaku setrnejsiu techniku kvoli tomu aby nezasiahli prilis hlboko ale aby odstranili vsetko (mam len 22 a chcela by som babo neskor) ...neboj nic urcite to dobre dopadne..musime mysliet pozitivne..

sonita
29. aug 2011

@tifany74 - @aminka123 -ahojte na výsledky sa čaká 2 týždne...ja som bola koncom júna........nebojte sa výsledky budú perfektné a hej treba myslieť len pozitívne.....dajte potom vedieť

monikap1
2. sep 2011

ahojte....bola som na konizácii v máji....velmi chceme s priatelom bábo....kedy najskor je možné sa snažit o bábo?

martina2001
2. sep 2011

@monikap1 ahoj, ja som otehotnela po 3mesiacoch od konizácie