Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

mima789
31. júl 2013

@atemi Ahoj atemi. Ja som po amputácii krčka. Otehotnie)t mi tiež neodporučuju. A nemala som žiadny predrakovinový stav. Mala som tiež ranku na krčku. mam . deti, ale chceli sme ešte tretie. Neviem ako sa mám rozhodnuť. Čo ďalej. Mne doktor povedal, že je rozdiel v amputácii a konizácii krčka maternice vo výške odobratia.

mima789
31. júl 2013

Ahojte. Atemi ja som tiež po amput. krčka. Rozdiel medzi konizáciou a amputáciou je vo výške odrezania krčka. ja som tiež mala ranku na krčku. Nemala som prekancerozny stav. Ja som nekrvacala. ale vytrčal mi krčok von a bolo to dosť nepríjemne. Mala som chronický zápal a cysti na krčku.

crystalskye
9. aug 2013

ahojte baby, chcela by som sa spýtať, ako dlho ste sa museli šetriť po konizácii? ja mám 15mesačnú dcérku, prvý týždeň po zákroku si ju zoberie mamina k sebe, aby som ju nemusela dvíhať, ale čo potom? približne dokedy si ju nebudem môcť zdvihnúť a budem musieť ležať? a ešte jedna otázka, dali ste sa zaočkovať po konizácii? mne to radí aj moja gynekologička, aj doktor, čo ma bude operovať, prosím dajte vedieť, dakujem 🙂

lea1983
30. aug 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem poradiť.
V decembri bude rok!!! čo mi zistili ťažkú dyspláziu krčka maternice...som po konizácií a rekonizácií a výsledok?
HSIL/ PAP IIIa-b! :( poviem Vám, že už som pekne zúfala, vynervovaná a neviem čo dalej pripadá mi to tak, že môj gynekolog sam nevie dalej kedže sa omojom stave rozpr. so sestričkou ktorá sa ma spýtala či som sa bola aj u niekoho ineho informovať ako dalej a ochotne mi dala moju kartu!!! tak neviem čo dalej to neexistujú žiadne lieky na toto svinstvo?!
Len čakať a čakať kým sa to nezhorší? Som už zúfala, neviem ani o žiadnom odborníkovi /onko-gynekologovi/ z KE alebo PO kraja, prosím Vás baby neviete mi niektorá poradiť čo mám robiť dalej alebo kam ísť? VOPRE VEľKá VDAKA <3

lea1983
30. aug 2013

@lea1983 a nemám ešte deti a rada by som aspon 1!!! :(

zuzu101
30. aug 2013

@lea1983 pozerám, že si z he.to si bola aj v he na konizáciu???Ak chceš ísť do ke, napíšem ti ip.ja som bola v ke a po dvoch konizáciach som už ok.a tehotenstvo mi k tomu dopomohlo.a koho máš gynekológa v he, ak to nie je tajomstvo?

kacenka78
2. sep 2013

@lea1983 mne prave dnes lekarka potvrdila dysplaziu a potrebu konizacie krcka maternice a idem do Šace na zakrok...

mima789
10. sep 2013

@zuzu101 ahoj. Wobenzym vrelo doporučujem. Po 3 tyž. Som bola na kontrole a povedal, že všetko je super.

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzu101
10. sep 2013

@mima789 ďakujem, ja som wobenzym brala po druhej konizácii pred rokom a pomohol. 😉

zlatusik2
16. sep 2013

@lea1983 ...odporucam Dr.Adam-onko gynekolog,ma svoju ambulanciu v Kosiciach pri amfiteatri ale zaroven pracuje a je myslim prednosta?v presovskej nemocnici....

sonita
14. okt 2013

@zuzu101 -je pozerám ze más druhé bábo gratulujem a som rada ,ze maly ma surodenca pocom túzil 😉

zuzu101
14. okt 2013

@sonita ďakujem, zadarilo sa hneď po druhej konizacii a borisko sa konečne dočkal🙂.ale pre zmenu teraz basni o bratcekovi.tak sa snáď aj toho raz dočká, aj ked dr. už veľmi neodporúča.

mery1309
5. dec 2013

Ahojte dievčatá.Tak a mám to už za sebou aj ja.Absolvovala som konizáciu krčka a kyretáž maternice 25.12.v Nitrianskej nemocnici.No nemocničná starostlivosť nič moc...čo sa týka gynekologického oddelenia.Lekári sú v pohode ale sestry... 😠 Celý zákrok bol v pohode a aj po zákroku mi nič nieje ako by som ani nič neabsolvovala.Takže žiadny strach.Ja zatiaľ čakám na výsledky a dúfam,že prídu negatívne.No chcem sa spýtať aký by bol postup ďalej ak by boli pozitívne výsledky?

20erika07
5. dec 2013

@mery1309 ahoj tak mňa prvé dva roky po operácii len sledovali aj napriek zlým výsledkom a ked som otehotnela tak sa mi to do polroka upravilo samé... Ale keby nie som tehotna tak myslím že by mi to stale sledovali či by sa to ešte nezhorsilo viac a až tak by mi odporučili ďalšiu konizaciu...ale kazdy doktor je iný a ma iné odporúčania,ja som sledovaná aj operovana som bola v onkologickom ústave sv.alžbety v BA,a tam to riešia s kludnou hlavou,a ked žena chodí poctivo na prehliadky tak najskôr záujmu vyckavacie stanovisko (samozrejme podľa závažnosti)

mery1309
7. dec 2013

@20erika0Ďakujem za odpoveď,no včera som začala krvácať a tak som išla ženskému,mala som tam už aj výsledky a všetko je v poriadku 🙂

20erika07
7. dec 2013

@mery1309 to je super 🙂 😀

mery1309
10. dec 2013

@20erika07 Milá Erika ja ti neviem povedať či otehotnieš,moja malá má už desať rokov no ešte by som pristala aj ja na nejaké bábenko.Ale niektoré dievčatá tu písali že v pohode otehotneli a nemali ani s pôrodom problém.

majka301
25. jan 2014

ahoj ja sa chcem opitat ja mam 12 rocneho syna mala som velke komplikacie robili mi 2x sekciu dostala som otravu krvi tak mi ju aj menili a zhnisala mi maternica tak mi pol maternice vraj vibrali. doteras mam komplikacie bolestiatd, ale chcem sa opitat z priatelom chceme mat este babo a ja nemozem otehotniet neviete mi poradit?

zuzu101
26. jan 2014

@majka301 skôr to rieš s gynekológom, ten ti určite poradí....choď aj za viacerými ak bude treba.

scorpionflower1
12. mar 2014

Ahojte baby, sem-tam sledujem vasu diskusiu. Mna caka cca. za tri tyzdne konizacia. Mam 26 rokov a nemam deti. Na krcku mam vrodenu ranku, ktora mi cca pol roka robi problemy a mam zlu cytologiu (2-3 ASCUS v auguste a teraz vo februari 3A LSIL) onkogynekolog mi povedal, ze na tom krcku treba spravit zakrok. Bola som z toho dost mimo a kedze som bola na sukromnej klinike v BA (HSC klinika) v Petrzalke, tak do piatich minut ako to povedal uz bola pri mne kardiologicka, anesteziologicka atd. a nezabudli mi povedat, ze to stoji 50 euro. Medzitym ako sa tieto dve so mnou rozpravali, tak doktor odisiel prec a viac som ho nevidela, preto ani neviem ci idem na LEEP alebo normalnu konizaciu. Neviete od coho to zalezi? Doktor sa ma len opytal, kedy planujem mat deti a ja som mu povedala, ze este tak dva roky chcem pockat a on na to, ze za dva roky by sa mi to mohlo zhorsit a ze konizacia nebrani otehotneniu (co viem aj sama, ale tiez viem, ze moze byt problem s donosenim dietata) na to, ze som bola na sukromnej klinike - nulova komunikacia, tlak na pacienta, ziadne vysvetlenie o zdravotnom stave...nic...som nahnevana aj na nich aj na seba - mala som sa pytat (aj ked neviem koho, doktor odisiel), ale bola som tak v soku, ze si vlastne z tej navsetvy nic nepamätam. Na operaciu ma objednali hned za tri tyzdne, je to jednodnova zalezitost, ale aj tak mam hrozny strach, nikdy som nebola pod narkozou, ani na ziadnej operacii. Neviem sa upokojit lebo sa velmi bojim co vyjde na histologii po operacii. Keby uz mam aspon jedno dieta, tak to asi beriem trosku viac v klude (ja viem, ze je to vzdy tazke), moja sestra ma presne toto iste, akurat, ze ona s tym bola 5 rokov (zhorsilo sa jej to po pôrode) a mna do polroka poslali na operaciu, este v juli mi nic nebolo, doktor mi ani na kolposkopii na preventivke nic nevidel a behom pol roka musim ist na konizaciu....citim sa strasne

rikinecek
18. mar 2014

ahojte kocky...chcem sa spytat,ci mate niektora skusenost z otehotnenim bez krcka ...bude to 2 roky co mi mali zoperovat krcok do kuzela,bo som mala vyrus 3 stupna..bola som aj nato upozornena v nemocnici aj u mojej lekarky,ze to bude len taky mensi zakrok,ale musi to byt...nemusim sa nicoho obavat,len ho orezu do toho KUZELA...po zakroku som chodila na pravidelne prehliadky,lekarka povedala,ze sa to pekne hojiii,stehy same vypadaju...neskor mi povedala,ze z toho krcka dost zobrali a je mozne ze budem mat problem z otehotnenim...pred tyzdnom som zmenila svojho lekara...ked mi robil prehliadku,bol zhrozeny,co mi to spravili...odstranili mi cely krcok a ostala len mala dierka 😢 ...ta lekarka mi nevedela povedat,ze to nemam v poriadku...este nemam deti a planujem tak za rok,tak mi lekar povedal,ze to budeme riesit neskor,pretoze potrebuje moju zdravotnu kartu od byvalej mojej lekarky...tak teraz sa bojim a neviem co mam cakat,keby som chcela otehotniet...ci bude nejaky problem...dakujem za radu 😕

kveta
18. mar 2014

@rikinecek Ahoj, cely Tvoj pribeh je nejaky divny. Napriklad v tom, ze pri naleze 3 pri bezdetnej pacientke sa zvycajne k operacii nepristupuje prave pre buduce tehotenstva. Krcok je to, co drzi vchod do maternice pokope, aby dieta nepadalo /laicky povedane/ von z maternice do posvy. Mozes mat v buducnosti problem s donosenim dietata do vysokeho stadia tehotenstva.

kveta
18. mar 2014

@scorpionflower1 Vypytaj si nazor este ineho onlogynekologa.

rikinecek
18. mar 2014

ano ja viem,ze je to divne...ale bola som nato rok liecena...brala som indol a neboli ziadne zmeny ani k zlepseniu ani k zhorseniu...a kedze som lekarke povedala,ze tehotenstvo este neplanujem,povedala,ze by bolo najlepsie spravit konizaciu krcka,pricom ma upozornila,ze je to len mensi zakrok,ze krcok bude obrezany len do kuzela...tak mi povedali aj v nemocnici,ked mi robili prehliadku tam...len cuduj sa svetu,z nepochopitelnych dovodov mi zobrali viac ako mali,z coho bol zhrozeny aj terajsi moj gynekolog ked ma videl prvy raz pri prehliadke...krcok obrezali tak,ze mi tam s neho neostalo nic...pokial sa preukaze,ze urobili v nemocnici chybu,budem ich zalovat...keby som nahodou v buducnosti ostala zazrakom tehotna,myslim,teda pocula som,ze sa da krcok zasit,aby plod nevypadol...ale to budem riesit s mojim gynekologom,ten mi povie k tomu viac...

scorpionflower1
31. mar 2014

@kveta Nie je to pravidlo, ja som bezdetna, mam 26 rokov nalez v auguste 2013 2-3 ASCUS a vo februari 3A LSIL a idem na konizaciu, zalezi od kolposkopickeho nalezu...

teufelin
10. sep 2014

Ahojte zienky...chcem Vas len vsetky povzbudit..som rok po konnizacii a. cakame babatko.dokonca mam 42 rokov tak sa tesime ale mame aj obavy o donoseni babatka no nevzdavame to..Drzim Vam vsetkym palce 🙂

scorpionflower1
19. feb 2015

@teufelin: Ahoj, tehotenstvo mas bez problemov (mam namysli ten krcok)?

danickamamicka017771
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
scorpionflower1
5. mar 2015

@bv_alexandra : Ahoj, viem, ze si to pisala davno, ale predsalen by som sa chcela nieco opytat. Pises, ze si mala zuzeny kanalik krcka. Nemala si ziadne prejavy po konizacii? Na kontrolnej kolposkopii to onkogynekolog nevidel? Nebolelo ta brucho? Ja mam taky problem, ze mi po konizacii mens. velmi zoslabla. Bola som s tym u svojho gynekologa, ale ten sa na mna pozeral ako keby som prave prisla z inej planety. Vysetril ma ultrazvukom, ktory bol ok, spravil mi horm. profil - mam trochu znizeny estrogen, ale sliznicu som mala dost vysoku aj tak. Povedal mi, ze ta slaba mens. je z toho estrogenu a predpisal mi antikoncepciu, kedze este nechcem otehotniet. Inak mi obaja doktori aj gyneko. aj onkogyneko. hovorili, ze mam ten krcok krasne zahojeny. Uz neviem co by som mala robit. Bola som uz dvakrat na kolposkopii, to by snad videl, nie?