Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

pici
26. okt 2010

@janika84
minibiopsa znamena ze ti odzdibnu z krcka vzorku a poslu na histologiu, ci to nie je rakovina

janika84
26. okt 2010

aha.takze vysledky budu ze mam,alebo nemam?to co tu pisu o tych predrakovinovych zmenach a o tej konizaci,to je nieco ine?asi mam hlupe otazky,ale na tu minibiopsiu idem az za 2 tyz. a dovtedy asi zblaznim ze neviem co sa vlastne deje.inak minuly rok na preventivnej prehliadke bolo vsetko ok.az teraz ked som sla po porode na kontrolu mi vlastne toto povedali

miax86
26. okt 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, dakujem pekne, verim ze rana bez bolesti uz odteraz budu na dennom poriadku!!! Velmi Ti drzim zajtra palce, nech to dobre dopadne!!!
No tak lietanie byva zabavne... 😎 A ked nie lietanie, tak samotny pobyt a natahovacky ci uz s delegatmi alebo majitelmi... Cirkus hopsasa.... Ja mam az niekedy dojem, ze my Slovaci v zahranici vseobecne tahame za ten kratsi koniec...

miax86
26. okt 2010

@janika84 ahoj Janika, hlavne nestresuj, po porode sa zvyknu zhorsit vysledky. A sestricky tiez vedia dobre vystrasit... Uvidis co povie lekar, predpokladam, ze Ti budu kolposkopiu robit a ked tam bude podozrive tkanivo, tak z neho kusok odstiknu a poslu na histologiu. Potom sa lekar zariadi podla vysledkov, bud bude len sledovat vyvoj alebo ta posle na konizaciu. Drzim palce!!!

ronika27
26. okt 2010

@miax86
Ahoj miax.Dnes som mala trocha vačší pohyb a niečo som robila po byte a veru,som to cítila.Trošku mám obavy,že keď prídem do práce a ja robím len dvanástky,že to budem sakramentsky cítiť.Pokiaľ budeme mať maminy pri deťoch,bude dobre.Nemusím ich ja prenášať.Ak nie,hold,mám smolu
Šárka -dcéra,sa mi ešte neozvala,ako dorazila.Tak som zvedavá.

janika84
28. okt 2010

miax dakujem.aspon troska som sa ukludnila.potom napisem ako som dopadla pa

miax86
28. okt 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, tak dufam, ze si tu dvanastku uspesne zvladla 😉 Dcerka je na dlho mimo SR? A kontrola ako dopadla? Pekny vecer prajem este.

silvicka81
29. okt 2010

ahojte,boli ste niektora na opakovanej konizacii?vraj mi to zasahuje az do kanalika krcku maternice,tak to musim podstupit znovu...je to potom bolestivejsie?a pomoze to?dakujem

ronika27
29. okt 2010

@miax86 Ahoj miax.Dvanástku musím zvládať od útorka.Dnes mi totiž nemal ani kto ukončiť PN.Lekárka,ktorá zastupovala mojho lekára,tak nebola u neho v ambulancii,ale u seba,a úplne niekde inde.A PN-ky boli v jeho ambulancii.Ale bola som na gynde na kontrole a lekár bol spokojný,ako sa mi to po 3,5 týždni zahojilo.Pred tým mi povedal,že nech počítam ku koncu mesiaca s operáciou a teraz mi hovoril,že medzi 15-20-tim mám počítať.Čo ma čaká,to ma neminie.Bohužiaľ.

ronika27
29. okt 2010

@silvicka81 Ahoj silvicka.Nechcem Ťa strašiť,ale u mňa sa stalo vlastne ničo podobné.Neviem,síce,aké si mala výsledky,ale já po konizácii som mala všetky výsledky pozitívne a s tým,že mám zasiahnuté kraj krčku maternicu-sliznicu.A už mi neodporúčajú ďalšiu konizáciu,ale všetko von.Záleží od toho,aké máš výsledky.

ronika27
29. okt 2010

@miax86 Ešte som Ti zabudla napísať,že dcéra je odsťahovaná do Talianska.Len si ešte zvyšné veci púrevážala a aj psíka.

zuzana2580
1. nov 2010

Ahojte baby,chcela by som spytat,ci mate niektorá skusenost ako ja . mam zle cytostery,zmene bunky na krcku maternice,zatial neviem presne v akom stadiu,teda ake hodnoty,robila mi este jeden ster,asi tou kefkou,fakt neviem,bola som taka soknuta,ze som ani nevnimala co sa okolo mna deje,vysledky budu o tyzden 8.11.,lenze ja som tehu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja sa velmi bojim,ci budem moct babo donosit 🙄 🙄 🙄 mali ste niektora podobnu skusenost ??? ako to riesili lekari ???

lenocka84
1. nov 2010

@zuzana2580 ahoj, mna caka konizacia, ale uz som po porode. az po nom sa mi tak rapidne zmenili vysledky. ale moja kamoska je tiez tehu, teraz uz 27tt a u nej to riesili zatial prisnym pokojom, a keby sa nahodou zacala otvarat kvoli oslabenemu krcku zasiju ju. vraj sa to vsetko tak da vyriesit.
drzim palce aby to bolo ok, a vynosila si do konca svoje babenko 🙂

lenocka84
1. nov 2010

@janika84 ahoj, mam presne ten pripad co ty,minuly rok vsetko ok a po porode taka zmena.
mna uz caka konizacia, a mam z toho trosku obavy

martina2001
1. nov 2010

@zuzana2580 ahoj, pokiaľ si tehotná nič ti robiť nebudú, a pokiaľ viem v tehu sa možu cyto zhoršiť a po porode sa dajú do poriadku. ja som po konizácii a dala som si to vysvetliť podrobne.

zuzana2580
1. nov 2010

@martina2001
@lenocka84 .....dakujem Vam za odpovede,dufam,ze to dobre dopadne,ja uz jedno dieta mam,velmi som tuzila mat este jedno,podarilo sa a nakoniec tato diagnoza 😒 😒 😒 ja si len zelam,nech babenko donosim a potom ked budem mat dve deticky,nech si robia s krckom co chcu 😝 😝 😝 ved uvidim o tyz.,potom vam dam vediet 😉

martina2001
1. nov 2010

@zuzana2580 nič neboj, ja som ju musela podstúpiť práve preto že som nemohla otehu

pivunka
1. nov 2010

ahojte,
tak ja uz som tiez po biopsii a kyretazi krcka, robili mi to v celkovej anesteze. Chcem sa vas spytat, dokedy ste po zakroku na krcku krvacali? Ja krvacam este stale (aj ked uz je to skor len taky tmavoruzovy vytok), a uz to je piaty den.... vdaka vsetkym za odpoved

martina2001
1. nov 2010

@pivunka ahoj, ja som špinila asi 14dní

miax86
2. nov 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, najskor som sa potesila, ze po 3,5 tyzdni sa Ti to dobre hoji, ale potom som citala dalej a mrzi ma, ze sa nevyhnes dalsej operacii. V kazdom pripade drzim velmi palce, aby dopadla dobre a vsetko sa rychlo a dobre zahojilo. Budem silno mysliet na Teba aj na vasho crvcka!!! Urcite sa ozyvaj!

ronika27
3. nov 2010

@miax86 Ahoj miax.Operácia sa mi neúprosne blíži.Dostala som druhý menzes.Mám také bolesti,že by som sa škrabala po stene.To som takéto pred konizáciou nemala.A už ani nevravím,ako strašne krvácam.Taktiež som takto nekrvácala.Hneď,ako skončím,mám prísť na odbery,do 3 dní pre výsledky a hneď internistovi a hneď termín operácie.Včera som si dala kolegyni pichnuť Novalgin.Už sa to nedalo vydržať.Tak,snáď,ke´d mi daju celú maternicu preč,tieto bolesti už nebudu.Mávala som bolesti,ale takéto som nepoznala.Nevedela som sa ani zohnuť.

miax86
3. nov 2010

@ronika27 Ahoj Ronika, ufff, tak to ma moc mrzi, ze je to takto. Pevne vsak verim, ze po tej operacii sa to bude dobre vyvijat a nebudes mat taketo bolesti. Myslim na Teba a velmi drzim palce!!!!

ronika27
4. nov 2010

@miax86 Ahoj miax.Ďakujem veľmi pekne.Ja len dúfam,že sa mi to peklo skončí čo najskorej.Už mám od liekov od bolesti ,žalúdok,ako na vode.Nieje to žiadna sranda.Nikdy by ma nenapadlo,že sa to takto bude komplikovať.Teraz už aj ľutujem,že som sa dala vypísať do práce.Asi som neurobila najlepšie.Ale čo už.Dva týždne musím vydržať.Dúfam,že sa tou operáciou tento nepríjemný problém vyrieši.

213mata
9. nov 2010

@martina2001 ,babule kte ste kúpili ten Indol3c,?

pivunka
9. nov 2010

@martina2001 dakujem, tak mne to az tolko nakoniec netrvalo. Ale co je este uzasnejsie, tak som mala vysledky v poriadku🙂 Kiez by vas tu bolo takych viac... Drzim vsetkym palce.

martina2001
9. nov 2010

@213mata v lekárni ho kúpiš, alebo cez net sa dá objednať
@pivunka no vidíš, furt jak to skoro zachytia je to ok

zuzana2580
11. nov 2010

Ahojte zienky,ja som sem uz raz pisala a teraz by som od vas tiez potrebovala radu.....zial moje babatko to nevydrzalo,odislo 2.11.,robili mi aj kyretáz....to bolo cez tie dva tyzdne,co som cakala na vysledky,cytostery boli zle,mozno zo stresu,fakt neviem....ale ine som chcela,vcera som bola u Dr. a mam vysledky : PAP IVa , CIN III ......neviete co to znamená ??? mali ste niektorá toto tiez ??? ja uz fakt nevladzem....mam rakovinu ??? lekarka ma poslala na konizaciu,v stredu idem do nemocnice na pohovor,ale asi budeme musiet 4tyzdne pockat,nakolko som po zakroku......budem velmi rada,ak sa mi ozvete,co mate skusenosti alebo aspom nejake linky,kde si to viem precitat,lebo este som toto nenasla....dakujem a piste prosim

martina2001
11. nov 2010

@zuzana2580 ak ti odporučili konizáciu, choď neboj sa. Rakovinu to skôr nie ako áno a výsledky ti povedia až po tej konizácii keď ti odoberú tkanivo a pošlú na histológiu, málo kedy sa potvrdí rakovina úplne. U mňa stačilo napr. že vybrali len napadnuté tkanivo pri konizácii, vybrali až do zdravého tkaniva. S tým bábom je mi to ľúto, ale to ti nepomôže, tak hlavu hore život ide ďalej

andzis
11. nov 2010

@zuzana2580 Ahoj niet sa naozaj coho bat mam s tym skusenost dokonca 2 krat mi ho skracovali nakolko som mala velmi zle vysledky a displazia krcka .... kazdopadne krcok sa zahoji a hovori sa ze po konizacii sa aj rychlo da otehotniet 🙂 my cakame teraz dvojicky takze drzim palceky aj tebe 🙂))

zuzana2580
11. nov 2010

@martina2001
@andzis .........dakujem vam dievcence....to sa tak dobre cita....uz som sa tak nejak ukludnila,precitala som o tom vselico na nete a da sa povedat,ze optimisticky ma to naladilo,uz nech je po tom,urcite bude dobra histo a ja tuzim mat este jedno babo 😵 😵 😵 😵