Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

martina2001
18. jan 2011

@lenocka84 noo budeš, min. do 1 mrchy a potom podľa stavu hojenia

miax86
20. jan 2011

@ronika27 Ahoj Ronika, dakujem krasne, tesim sa s vami a gratulujem moc!!! Uzasna sprava, urcite mate velku radost. Drzim palce aj cvrckovi, aby mu vsetko co najlepsie dopadlo!!!

zuzancek22
21. jan 2011

@lenocka84 vobec nemaj stres ja mam tak týžden od konizácie a vôbec, ale vôbec ma nič potom nebolelo, ani po narkoze mi nebolo nejako zle, lebo to trvá len kratúčko. asi najhoršie natom je tá sexuálna zdržanlivosť 😀

lenocka84
21. jan 2011

@zuzancek22 ja som teraz 2 dni po nej a uplna pohodka, neboli nic, nekrvacam, parada.
no ta zdrzanlivost to bude horsi problem 😅 uvidim co v pondelok povie dr. idem na kontrolu
narkoza fajn, nevracala som, brali ma 13:15 a o 14:00 som bola uz vo svojej posteli na svojom poschodi, na jiske, na polhodku a potom sup na izbu

petkka
25. jan 2011

Ahojte kocky, ja som teraz 7 dni po konizacii a stale krvacam ...
Neviem, či to tak ma byt, ako citam, vacsinou len farbia baby, tak zacinam mat trochu obavy ... Inak zakrok prebehol v poriadku.

ronika27
25. jan 2011

@miax86 Ahoj.Ďakujem Miax.Ja už som týždeň v práci.V nedeľu od obeda,do včerajška večera sme varovali vnúčatká.Malý má 2,5 týždňa a malá 11,5 mesiaca.Docela mi dobre spali v noci.Trochu som mala obavy.Zvládli sme v pohode.
No a čo sa týka mňa?Vnútrajšok ešte dosť cítim.Inak v pohode.Prajem pekný týždeň.

miax86
25. jan 2011

@ronika27 Ahoj Ronika, dakujem za spravu. Bezpochyb je to krasne obdobie, male deti su uzasne stvorenia a dodavaju neuveritelnu energiu. Som prekvapena, ze stale este citis vnutrajsok, ved to uz je skoro 2 mesiace nie? Ja tiez zatial OK, caka ma v aprili druha kontrola, dufam, ze vysledky budu lepsie ako naposledy... Budem musiet zahajit druhu vlnu intenzivneho pozitivneho myslenia a dopovania sa "zdravou" stravou a vitaminmi... Drzim palce vam vsetkym, kedy mas najblizsiu kontrolu? Aj berie nejake lieky na rychlejsie zahojenie???

mimina32
26. jan 2011

ahojte všetci.som tu nová,som 9deň po konizácií krčka maternice metodou Leep a ako všetky aj ja som mala stresy z toho všetkého,ale všetko dopadlo fajn,aj po narkoze ma bolela v ten den len hlava,ale inak fajn....ale znepokojuje ma jeden problem,do siedmeho dna som mala mierne špinenie,ale teraz som začala krvácať,bojim sa či som niečo nepokazila lebo som zdvihala mojho 3ročného syna do autosedacky a zoparkrat aj doma som si ho podvihla na kolena,ja viem ze ste tu pisali ze to moze byt menstruacia ale ja mam zavedene vnutromaternicove teliesko pri kt. som mala 2 dni špinenie,a aj to tak v nepravidelnych intervaloch aj raz za 2-3mesiace,takze klasicku krvacajucu menstruaciu som nemala,mam ist k Dr. ci mi nejaka cievka nepraskla?Dakujem ☹

siss_sz
27. jan 2011

@mimina32 ja by som urcite sla k doktorovi...

aaddeell
27. jan 2011

@mimina32 no ja by sla k dr mne bolo povedane hned po konizacii ze nemam ani nakup nosit

mimina32
27. jan 2011

@siss_sz a aaddeell ,nakoniec som nebola ,ale volala som Dr. a opísala situaciu a ubezpečil,že sa nemusim obávať,ale keby som naozaj krvácala masívne tak mám prísť,ale naštastie dnes poobede sa mi to ustálilo a už aj nekrvácam lem malinko špinim,ale aj tak babeny dakujem.papa

siss_sz
28. jan 2011

tak to je super..chvalabohu!

lenocka84
5. feb 2011

@mimina32 ahoj, take trochu silnejsie krvacanie som mala aj ja, po namahe. ale inak stale spinenie, uz to trva 18dni ☹ uz by mohlo skoncit. ako dlho si ho mala ty? dakujem.

jadinka
5. feb 2011

@lenocka84
ahoj, sice tvoja otazka nepatrila mne, ale podelim sa aj o moje skusenosti. Som 2 mesiace po konizacii,prvych 5 dni som len velmi slabucko spinila, potom mi zacala menstruacia, ktora sa na 3 den tak zosilnila, ze som musela zavolat dr...mala som strasny strach, ci sa mi tam nieco neodlupilo, alebo nieco podobne...Dr. maupookojil, ze sa to stava, ze mam este vyckat. Silno som menstruovala este dalsie 4 dni, potom sa to zmiernilo..Menstruiacia mi ale trvala asi 3 tyzdne. Mesiac po konizacii som bola na kontrole, dr.konstatoval, ze sa to krasne zahojilo..takze asi sa to obcas stane, ze sa cyklus poriadne rozhadze...Co sa tyka zakroku, absolutne som po nom necitila zíadne bolesti, ani z narkozy...az som sa musela sestriciek opytat, ci mi to vlastne robili..🙂,ked necitim absolutne ziadnu bolest..Musela som sa aj kontrolovat, aby som nezdvihala tazke veci, lebo som sa citila tak, akoby som ani na ziadnom zakroku nebola🙂

lenocka84
7. feb 2011

@jadinka ahoj, presne to iste som zazivala aj ja. kontrolu si mala po akom case?

sindy107
7. feb 2011

ahojte ja som 2 roky po operacii krcka a teraz cakam babo..som v 35tt a strasne sa bojim ako bude prebiehat porod.decka uz mam ale to bolo pred operaciou.doktor vravel ze sa mozem tazsie otvarat vzhladom na ten zakrok.no docitala som sa aj to ze by to malo byt lahsie ba i skor..tak neviem comu verit.vie niekto poradit?

lenocka84
10. feb 2011

ahojte
tak mam potvrdene CIN II, a vraj budem v prisnejsom sledovani
viete mi niekto povedat co to znamena?

zuzancek22
10. feb 2011

@lenocka84 no tak taký výsledok po konizácii som mala aj ja , je to tusím lahká až stredne ťažká displázia. ale dôlezité je to že či to bolo iba v strede toho vybratého alebo aj po okrajoch. to je dosť dôležité

lenocka84
11. feb 2011

@zuzancek22 tak kde to bolo netusim, a bola to stredne tazka, tak napisal dr.
a ze vraj lozisko bolo cele vybrate

sweetangel20
12. feb 2011

ahojte.... ja som mala v decembri PAP III a a k tomu LISL. mne moja dr povedala, že treba zopakovať 3 mesiace cytológiu, teda v marci. len neviem, keď tam mám LISL nemala ma poslať aj na kolposkopiu???

zuzancek22
12. feb 2011

@sweetangel20 to asi záleží od doktorky, lebo ja som tiež mala podobný problém a kolposkopiu mi doki robil až po roku čo som mala zlé výsledky, a potom to ďaľší rok sledoval (každé 3 mesiace ster) a nakoniec som skončila konizáciu krča. takže asi počkaj na daľšiu cytologiu, lebo doki povedal že niekedy sa telo s tým vysporiada samé.

sasi4
17. feb 2011

Ahoj.
Rada by som Vás poprosila o pomoc/radu.
Pri preventívnej prehliadke minulého roku, mi lekár zistil zlé výsledky sterov. Na základe toho ma poslal na biopsiu z krčka maternice. Výsledok prišiel neoplázia ťažkého stupňa CIN3. Potom nasledovala konizácia. Po výsledkoch z konizácie bolo všetko v poriadku - okraje odobratého tkaniva zdravé.
Po polroku som bola na kontrole a boli mi na novo braté stery (aj LBC ster, že vraj veľmi presný). V stredu mi prišli výsledky. Mám vysokorizikový HPV - hraničná hodnota (nemám presný typ), PAPII - III.
Lekár mi odporučil znova biopsiu z krčka a ak bude potrebné tak aj rekonizáciu alebo vybrať celý krčok (aj maternicu).
Nemáte niektorá z Vás takúto skúsenosť. Mám to podstúpiť všetko na novo.
Čo ak výsledky budú dobré, ale ten výrus bude na inom mieste na krčku. Stále je tu veľké riziko, že sa choroba rozšíri do rakoviny. Veľmi sa bojím.
Mám 4ročnú dcérku. Rada by som mala ešte jedno bábätko.
Má niekto plastiku krčka maternice? Dá sa potom otehotnieť?

bamb27
20. feb 2011

@sindy107 ahoj, citam ze sa obavas porodu kedze si po konizacii,,, ono je to asi strasne individualne, ale vacsinou to vraj byva tak ze sa pomalsie otvara.. no u mna to bolo ine, expresne rychly porod.. celkovo pocas tehotenstva krcok drzal.. pomalicky sa zmeny ako skracovanie zacali az v dakom 36tt ...no podme k porodu.. no expresna rychlovka.. 22.00 sme dosli do nemocnice, zatial bez kontrakcii len s bolestou krizov s tym ze na druhy den som mala termin.. otvorena som bola uz na 5cm ..Dr. poslal muza prec s tym ze pocita ze to bude tak okolo 3-4 .. no maly sa mi narodil uz o 1..ja ani neviem ako to prebehlo.. taky porod by som dopriala kazdej zene...ale urcite sa len pozitivne nalad, ono to bude boliet ale stoji to za to .. u mna to bol zazitok No.1 😉 😉 ..drzim palceky, potom daj vediet ako

sindy107
20. feb 2011

@bamb27 ahoj ja som uz po sekcii..roili mi lebo malinka mala zle prietoky a mne zacala odtekat voda..tak to uz mame za sebou

bamb27
20. feb 2011

@sindy107 jedaaa... no tak ale aj tak gratulujem 😅 ..dufam ze ste obe ok

mywiel
20. feb 2011

@sasi4 ja som mala HPV II a brala som lieky jednorazovo je to uz 17 rokov od vtedy a stery mam stale negativne nastastie odvtedy, brala som na to homeo speci na HPV a som stale ok. Nastastie ziadny zakrok som nemusela podstupit a dufam, ze to tak aj ostane. Drzim palce.

zuzu101
26. feb 2011

Ahojte.Som tretí deň po konizácii loop metódou.Všetko prebehlo ok a na druhý deň som išla domov.Dnes som musela byť so synčekom sama, nedvíhala som ho, ale fuška to bola riadna a čaká ma taký celý týždeň, ale len doobedu. začala som pociťovať bolesti v krížoch.myslíte že to môže byť z toho?Našťastie nekrvácam, len trocha špiním.

ronika27
26. feb 2011

@miax86 Ahoj miax.V prvom rade sa ospravedlňujem,že som neodpisovala.Do dvoch týždňoch,ako som nastúpila do práce,som prechladla.10 dní som musela brať ATB.Lekár mi povedal,že preto tie bolesti,že som mala 2 operácie do mesiaca a pol.On ma ešte nechcel pustiť do práce.Hneď som pochopila prečo.Každý deň som mala opuchnuté podbrušie.Veľa som sa v práci nachodila.
A ešte do toho ,dcéra mala hnisavú angínu a Palko prvý krát zápal pľúc.Troje ATB a 3 týždne doma.No a ja som chodila aj nachladnutá do práce.Ešte ma drží kašeľ po mesiaci.
Zatiaľ sa maj pekne a budem sa tešiť na odpoveď.

81sarita
27. feb 2011

ahojte....celkom fajn,ze taketo nieco tu existuje a clovekziska nove skusenosti....babi?no aj mna za chvilu caka konizacia.....tie behacky okolo predoperacnych vysetreniach,ani nevravim....celeho sa toho bojim.....ako to prebieha?v den ked ma hospitalizuju...a dalej?a antikoncepciu ste vylucili?diky za radu...

81sarita
27. feb 2011

a baby odpoved mi zaslite na mail ak mozete...velmi pekne dakujem...hadam ma tie stresy prejdu z toho co ma caka....uz nech to mam za sebou.