Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

th
13. mar 2011

@bv_alexandra no tých skoro šesť mesiacov je teda dosť dlhá doba, som zvedavá ako dopadnem ja. Prosím ťa aké všetky testy Ti robili?

bv_alexandra
13. mar 2011

tri krát sa mi robila cytologia každý mesiac, potom som išla na kolposkopiiu, a na kolspokopii ešte rraz bola urobená cyto. Až na odporúčanie dr z kolposkopie som bola odporučená na zákrok. A keďže som to chcela mať čim skôr za sebou tak mi priateľ vybavil dr. na Kramároch, inak som neni zástanca vybavených lekárov, ale toto som chcela mať čím skôr za sebou, pretože to čakanie a neustála neistota to bola hrúza. Po konizácii som potom čakala ešte cca dva týždne na vysledky z histologie. Potom som chodila každý pol rok na cyto k svojmu dr a teraz už len raz za rok. Od operácie mám stále cyto PAP2
@th

th
13. mar 2011

@bv_alexandra to mne volal lekar hned po prvej cyto ktora bola zla ako som uz pisala ahned na to mi robili kolposkopiu, ale pravda je ze chodim do sukromnej nemocnice. Ani ja nie som zastancom vybavovania ale v takom pripade som rada, ze sme vybavili lekara. Este dva dni a budem mat dalsie vysledky tak uz zacinam byt trosku nervoznejsia ☹ .

bv_alexandra
14. mar 2011

mne tiež volal hned, ale ešte sa robili kontrolné odbery, preto tri krát.Držím ti palce, a hlavne treba myslieť pozitívne 🙂 🙂 🙂

martina0104
15. mar 2011

ahojte, takze ja som cerstvo po konizacii a kyretazi cervikalneho kanalika. vcera mi to robili a zajtra uz mozem ist domov. Nic ma neboli a takmer ani nekrvacam 🙂 jupiiii

marcip
15. mar 2011

@ivka2222 Ahoj Prepac ze pisem az teraz, ale dlhsie som nebola na tejto stranke a az teraz som si precitala tvoj prispevok.
No Dr. Makara neposobil ani na mna extra milo, ale vsetko mi vysvetlil, ked som bola na kolposkopii, tak to mi stacilo. Zakrok bol v celkovej narkoze a netrval dlho. Jedine co mi vadilo, ze som tam bola myslim vo stvrtok a v ten den na kolpoporadnu, takze sestricky stale chodili, aby sme boli pripravene a nakoniec nas operovali az niekedy poobede. Ale potom to uz islo rychlo. Na druhy den rano som isla domov. Bolesti som nemala len som spinila a menstruciu som dostala skoro o tyzden skor. Ale je to normalne. Tak drzim palce, a kludne napis, ked budes mat nejake otazky.

bv_alexandra
15. mar 2011

@martina0104 to je super, len si dávaj pozor na seba ešte sa moc nepresiluj aj ked ťa nič neboli treba sa ešte šetriť.

zuzuuuuuuuuuuu
15. mar 2011

a kolko presne sa mam po konizacii šetrit
čaka ma to v pondelok.Ešte sa chcem spýtat,či ste niektora brali antikoncepciu a ked ste išli na konizáciu ,či ste ju vysadili ,alebo ste užili tabletku?ja som mala dnes zobrat prvu z noveho balenia,ale nedala som si,tak neviem aké to bude mať dalšie nasledky?poradte ☹

bv_alexandra
15. mar 2011

ak sa nemýlim a dobre si pamatam dr mi kazal vysadiť antikoncepciu a začat užívať až po dalšej menštruácii po zákroku. Určite také 2-3 týžden.. ja som to tiež podcenila po týždn som len viac kráčala ako som mohla a začala som mierne krvácať, tak naozaj treba sa šetriť. 🙂 😉

zuzu101
15. mar 2011

Ahojte.Vo štvrtok to budú u mňa 3 týždne od loop konizácie a s tým šetrením sa....tri dni po konizácii som bola na synčeka sama.nedvíhala som ho, ale viete si predstaviť.malý je zvyknutý na hodinové prechádzky dvakrát denne, trebalo mu variť, krmiť ho, prebaľovať a hlavne veľa chodiť.takže také šetrenie sa je u mňa.snažila som sa ležať ak bolo trocha času.dva týždne som len špinila, ak som viac chodila tak som zakrvácala, ale len trochu.no a presne na deň som dostala ms, predtým mi vždy meškala aj desať dní(stále kojím, tak som myslela že preto).na kontrole mi lekár povedal že môžem trochu záťaže - dvíhať malého aj prechádzky.len nemôžem skákať, behať, cvičiť,...
všetkým, ktoré sa chystáte na konizáciu držím palce. 🙂

martina0104
16. mar 2011

@zuzuuuuuuuuuuu ahoj ja som brala anikoncepciu normalne,bez prestavky,aj v den zakroku som si dala. povedali mi ze nic netreba prerusovat.v pondelok ma robili,dnes je streda a uz som doma. nemam ziadne komplikacie,len sem tam ma pobolieva v podbrusku. snazim sa lezat a oddychovat 🙂 drzim ti palce a nemaj strach,nie je to nic strasne 🙂

zuzuuuuuuuuuuu
16. mar 2011

ahojte!mne povedali,že zakrok ktorí trva do 30minut,nemusím vysadit hak,ale z gynekologom sme sa dohodli,že vysadím.Ja som mala bez hak strašne silné,a ešte aj ten zákrok aj vysadenie všetko naraz tak sa bojím ,že budem strašne krvácať a či to bude zo zákroku,alebo som dostala.ešte mi prosím Vás povedzte kolko presne dní mám len ležať,aby som nič nepokazila,alebo to mi povedia?Bojím sa,lebo idem do gyncentra,nie do nemocnice a to ma v ten den pošlu domov a neviem či ma vyzbroja radami ked ma budu prepuštať,alebo nie.dakujem vám za palce,aj ja vam držim,aby všetko dobre dopadlo 😉

martina0104
16. mar 2011

@zuzuuuuuuuuuuu minimalne 7 az 10 dni by si mala lezat,alebo teda aspom doma oddychovat bez zataze,cize upratovania,behania po vonku a podobne. proste lem tak polihuj,pozera telku,nieco mozes navarit,ale potom si zase lahni,lebo ked zacnes moc behat po byte a namahat sa zacnes krvacat a mat bolesti v podbrusku. ja som vcera len trochu viac pobehala a vecer som mala krce ☹ dnes len lezim

zuzuuuuuuuuuuu
16. mar 2011

@martina0104 dakujem martinka,aspon niečo som sa dozvedela.prajem ti skore uzdravenie a nenamahaj sa 🙂

kuriatko21
17. mar 2011

čaute žienky, som v tejto téme tiež nová a dosť mi pomohlo, čo ste tu popísali. Na operácii krčka maternice- leetz metódou(elektroslučka)+kyret kanálika som bola pred 7dňami. Operácia prebehla v pohode, bolesti som nemala ani nemám - len také bežné menštruačné. Pred operáciou, hlavne po tom, čo mi môj gyn. oznámil, že mám zlé výsledky cyto - PAP IIIb a ranku na krčku maternice som bola na tom psychicky dosť mizerne, netušila som, čo sa deje, vynáralo sa množstvo otázok. Nechápala som napr. prečo niektoré z vás išli hneď po zákroku domov a iné boli niekoľko dní v nemocnici, takže keď mi oznámil dr. že tam strávim 4 dni, myslela som, že ma porazí, že mám niečo hrozné.. 🙂 Fakt ide len o to, že súkromné kliniky prepúšťajú v deň zákroku domov, resp. deň po a zákrok je platený. V bežnej nemocnici si poležíte 4-5 dní a za zákrok neplatíte. Ja som bola v nemocke v MA-personál, lekári, starostlivosť, všetko bolo na výbornej úrovni. Dôležité pre mňa bolo, že min. 2 týždne pred zákrokom nesmiete užívať žiadne ATB, mne to vyšlo totiž len tak tak. Tak isto vyžadovali komplet vyholenie, nedávali žiadny klystír. Od odchodu na operačku po príchod na izbu ubehlo 45min. Operácia prebieha v plnej narkóze, nič hrozné to fakt nie je, po príchode na izbu som bola síce unavená, ale nič ma nebolelo a ešte stále som bola vyškerená po tabletke a narkóze. V ten deň som nesmela vstať z postele, dokonca ísť ani na vécko, čo bolo pre mňa strašné, ako aj to, že posledné jedlo sme mali na obed deň pred operáciou a nasledovné až na dalšie ráno po operácii 😠
Výsledky z histo budem mať bud. týždeň, zatiaľ som pn, v nemocnici odporúčali min. 2 týždne. Tak isto sa šetriť, prevažne ležať, nič ťažké nedvíhať, nerobiť prudké pohyby, nekúpať sa, len sprchovať asi 4 týždne, nepoužívať tampóny, len vložky, sex až po 4-6 týždňoch od zákroku, otehotnenie najskôr po 3mesiacoch, v závislosti od hojenia sa rany. Ranu po operácii nezošívali, len ju čímsi spálili, čiže sa po nejakom čase od zákroku objavia kúsky chrastičiek, ale je to v pohode. Výsledkov histo sa trocha bojím, rada by som bábo čím skôr, minulý rok som totiž potratila a deti ešte nemám. Ale čítam tu samé pozitívne správy, tak dúfam, že hneď ako to bude možné sa nám zadarí a do nemocnice pôjdem fakt už len rodiť... Všetkým babám, ktoré tento zákrok čaká, alebo ho už majú za sebou držím palce, aby boli výsledky super... 😀

81sarita
17. mar 2011

Ahojte vsetky....no mna caka konizacia uz v pondelok,takze sa mi to krati a nervy pribudaju.....ak beriem antikoncepciu,tak ju mam vylucit mi lekar povedal,no bojim sa aby som po vysadeni nezacala pred operaciou krvacat a spinit..kocky ktora to mate za sebou,tak mi vskratke skuste napisat ako to vden nastupu je....diiiky moc.....

bv_alexandra
17. mar 2011

neboj sa to zvládneš mna prijali doobedu,ale zákrok mi robili až na druhý den doobedu. ten prvý den klasiky, večer už dieta, dostali sme aj lieky na spanie a rano po vizite asi o desiatej som už išla na zákrok. medzitým samo ešte klystir a vyholenie. cely den som potom spala, a na druhý den ma pustili domov. 🙂 držim palce a neboj všetko bude dobre aj v pondelok aj v utorok a každý den slnko vyjde. 😉

81sarita
17. mar 2011

@bv_alexandra diky si zlata...aspon ze takto trosku clovek nabere nejake tie info...a s antikoncepcio to je ako?ja sa bojim ked vysadim,ze budem krvacat....jaaj lezat jeden den a tie stresy cakat na to.....a bolesti po zakroku?ale to je asi individualne u kazdej ...a vnimas to predoperaciou vsetko?no hadam to zvladnem....diky

81sarita
17. mar 2011

@bv_alexandra no mne to tiez tak vraveli ako pises...v pondelok ma prijmu a na druhy den sa ide na to.....no nech uz mam potom...hadam sa nevyskytnu komplikacie..

bubilka
17. mar 2011

ahojte baby, ja som konizaciu-plastiku krcka maternice (odrezaná čast krcka) absolvovala v jan 2011- takze este mam cerstve spomienky. Moj krcok bol zniceny po 1.porode velkeho babatka, rana sa za 7 rokov nezahojila a bola dovodom chronickych zapalov a vytokov. Bolo to v ramci jednodnovej chirurgie v celkovej anesteze. Po zakroku som mala bolesti ako asi po porode, len som nerodila ☹ , ale lieky od bolesti na to dobre zabrali. Lahko som krvacala asi tyzden. Na druhy den ma prepustili domov a 7 dnova PN-poctivo lezat. Kontrola po 3 tyzdnoch v poriadku. Citim sa dobre.A ze mozem aj hned otehotniet, ze ten zdravy aj ked kratsi krcok spravi lepsiu sluzbu ako normalne velky ale chory.. Takze sa nemusite bat

81sarita
17. mar 2011

@bubilka no aspon to mas tyza sebou....mna to uz caka v pondelok...mam doost velke obavy....

81sarita
17. mar 2011

@bv_alexandra ako som citala tak tebe to robili na kramaroch?personal je tam v pohode?hadam to tam neberu ako na pase....juuj

zuzu101
17. mar 2011

žienky, ako dlho ste mali po zákroku ms?zdá sa mi to ako nekonečný príbeh 😝 😝 😝

bv_alexandra
18. mar 2011

@81sarita ahoj ano robili mi to na Kramároch. Ja som nemala žiadne výhrady. Sestričky boli zlaté. Necítila som sa ako vo fabrike na pásovú výrobu. Je síce pravda že som mala dohodnutého priamo docenta Rusnaka, tak ta starostlivosť bola možno aj preto trochu lepšia. Dr ma prišiel pozrieť viac krát do dna, či som ok. Ale nebola som sama na izbe, a sestričky sa správali milo aj k ostatným, len u seba som citila že vdaka tomu že vedeli že som pacienta doc Rusnaka tak trošičku viac sa starali. Ja som neni zástanca dohodnutých lekárov, ale toto som chcela mať strašne rýchlo za sebou a dalo sa to len takto.

81sarita
18. mar 2011

@bv_alexandra ..tak to je ine potom...no uvidim co ma caka...ja uz antikoncepciu neberiem prerusila som,no bojim sa,ci nezacnem krvacat.....ale to bude asi len mierne spinenie ze?no v pondelok idem na operaciu,tak sa bojim aby som dovtedy nekrvacala....poradis?dikes...

zuzuuuuuuuuuuu
18. mar 2011

@81sarita ahoj,aj mna to veru čaka v pondelok,tak nebudem sama.Tiež sa dosť bojím.Ja idem v ten den domov,tak dufam,že všetko dobre dopadne.Aj tebe držím palčeky.Ja som tiež vysadila hak a obavam sa toho najhoršieho,že budem strašne krvácať.Ja som mavala strašné ked som nebrala hak,tak neviem čo to so mnou urobí.Nikto mi zatial na tuto otazku neodpovedal.

81sarita
18. mar 2011

@zuzuuuuuuuuuuu ahoj moja...a tebe to idu kde robit hmm?no mne na kramaroch a tiez v pondelok..budem na teba mysliet..no vlastne v pondelok tam pridem a vutorok by ma mali....tak mam takee bobky....ja uz od dneska som vysadila,tak sa bojim tiez ci nebudem krvacat...drzim vsetkym babam co ich to caka aj tebe nech to mas za sebou.mna musia poriadne nadopovat,aby som nic nevnimala...no ja som sa pytala doktorky a povedala,ze v poho mam vysadit a mala by som len trosku spinit....ostatne zevraj ani nevysadzovali....no ja som tu nova,tak neviem..skus sa este popýtat aj na stranke indonal,co tam ta doktorka odpoveda....

nikiarudi
18. mar 2011

ahojte, chcem sa spýtať, čaká ma konizácia krčka maternice, pretože som už 3 x po sebe mala rovnako zlé výsledky cytosterov a ešte mám aj hpv pozitívne, tak sa chcem spýtať, že či máte niekto robenú konizáciu tak, že ako jednodňovú chirurgiu, t.j. že vás v operovali nejakým laserom (LEEP alebo tak nejak sa to volá) a o pár hodín ste mohli ísť domov.... je to bolestivé???

zuzuuuuuuuuuuu
19. mar 2011

@81sarita ahoj!ja som z trnavy a nejdem do nemocnice,ale do gyncentra.V pondelok na 6hodinu mam nastup,odoperuju ma a idem domov v ten den.Trochu sa toho bojím,ale v nemocnici prvé čo sa ma spýtali,či chcem ešte niekedy rodit,tak to ma dorazilo.Tak som sa rozhodla,tak ako som sa rozhodla a dufam,že som urobila dobre.Teba teda budu robiť v utorok?!Určite si na teba spomeniem!Strašne ti držím palce aj všetkým ostatným,hlavne nech to už máme za sebou a nech to dobre dopadne.Bobky su uplne na mieste!!!!
Nechápem prečo od dnes si vysadila,mne ten termin vypočitali podla menštruácie,že to musí byť tesne po a podla toho už 5den neberiem z noveho balenia.V stredu mi skončili a dnes mám stále špinenie,dufam,že to prejde do pondelka. 😒

81sarita
19. mar 2011

@zuzuuuuuuuuuuu ahoj..no tebe je..este v ten den ides.ja som tam od pondelka a predpokladam,za az vutorok ma budu robit.no o tom báti mi nevrav....mna sa tiez pytali otazky typu,ci chcem rodit,ci som rodila...ale hadam to na to vplyv nebude mat...ved kolko bab to podstupilo a v klude mali drobcovmalych.diky aj ja tu asi na vsetky budem mysliet a drzat palce,aby to vsetko dobre dopadlo,bez bolesti boli.no mne vpredvcerom skoncili a akurat som aj balenie dobrala.ja mam v jednom baleni na tri mesiace,takze dve ostali,zatial nespinim vobec..sa divim...mne tak gynekologicka povedala,aby som vysadila.tak drzim palceky...no ja mam to najhorsie,ze ten pondelok tam budem cakat nic nudit sa lezat a na druhy den..ze ideeem....