Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

marcip
31. mar 2011

@ivka2222 Ahoj Pyzamo vlastne, lepsia je nocna kosela. Ja som mala dvojdielne a na operaciu mi ostal len vrch a musis prejst z postele (na ktorej ta privezu k operacnej sale) do operacny saly. Injekcia boli ako bezna, napr pri odbere krvi, takze vpohode. A zaspala som do par sekund. Bolesti som potom nemala ziadne, preto som aj mala problem setrit sa, kedze som nemala pocit, ze som po operacii. S PN ti neviem poradit, lebo ja som na rodicovskej ale prepustacu spravu mas odniest svojmu gynekologovi, tak sa skus jeho opytat, ci on nemoze vypisat PN.
Tak ti drzim palce a neboj ani nezbadas a bude po vsetkom. Ked budes mat nejake otazky kludne napis.

bibinka
1. apr 2011

zuzuuuuuuu- tá špogia sa tam sama nalepí, vôbec to nebolí, ona ti pomôže zastaviť krvácanie a po 1-2 dňoch sa sama odlúči a pod ňou by už amala byť vytvorená taká kvázi chrasta, ktorá sa postupne odlúči za takých 10 dní, a opäť to bude slabšie špinenie. Tá prekrvácaná vložka je v poriadku, ono, keď ti robili aj kyretáž krčkového kanáliku, aj tam je rana, ktorá sa hojí a môže opätovne krvácať. môže to naozaj trvať aj dva tri týždne, veď si predstav ako sa hojí len obyčajná afta v ústach ....... a na tom krčku je rana v priemere okolo 2 cm!! takže kým sa vyhojíš úplne tak to trvá aj tých 6-8 týždňov. preto sa ani nedoporučuje pohlavný styk, lebo by si mohla zakrvácať 😉

zuzuuuuuuuuuuu
1. apr 2011

@bibinka ahoj dnes som už na tom trošku lepšie,len taka hustá prímes krvičky.Ti si si to asi sama prežila,ked tak vela o tom vieš?!ano ,zároven mi robili aj kyretáž.Nechápem prečo mi teda sestrička povedala,že nemam vobec krvácať,iba špiniť?!To fakt myslíš že 2cm,povedali mi ,že sa to robí na milimetre a ja hlupa tiež som sa mohla spýtať koľko mi zobrali.Moc ti dakujem a som rada že viem take dobré info o tom všetkom.

81sarita
2. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu ahoj moja..no ja som uz po..fajn zvladnli sme to..vnemocnici som moc nekrvacala ani doma,ale po dvoch dnoch aj dnes krvacam...no podla toho co je velapre doktora..ja tak normal..akolko sa ma 7-10 dni nie?aproblemy na toaletu si nemala?ja asi tyzden....no mne to nezasivali zevraj a robili mi aj kyretaz....tak v pondelok bo utorok mam mat vysledky....som zvedava a zaroven sa bojim...neboj nejsi sama na tom krvacani....

ivka2222
2. apr 2011

No ludia uz som doma, operacia bola uplne v pohode nemala som sa coho bat ale s cim som bola maximalne nespokojna bol personal na oddeleni. to bolo nieco strasne

ivka2222
2. apr 2011

@marcip makara mi odmietol napisat PN no ja neviem on sa tvaril akokeby nic sa nedialo 😀

zuzuuuuuuuuuuu
2. apr 2011

@81sarita no ahoj aj mne robili aj tu kyretáž zaroven.ja som až do včera krvacala,dnes už to začina byť výtok.Ja som musela v stredu utekat doktorovi,vieš kolko krvi zo mna išlo.Povedal,že mam príst vo štvrtok ked to bude dost krvacat a zašije ma,ale nešla som.O toalete nechcem nič počuť,bola som presne na tom ako ty,prečitala som si tvoj príspevok,ale teraz už v pohode aj ked sa stale bojím íst.Aj ja by som mala mať v pondelok,utorok výsledky.A zase je tu ten strach a obrovský.Normalne scvrknutý žaludo ked som volala tento týžden.Hlavne nech to mame dobre,aby sme to nemuseli znovu prežívať!!!!Potom ti napíšem a daj mi určite aj ty vedieť!!!!!!!!!

zuzuuuuuuuuuuu
5. apr 2011

@81sarita Ahoj!Mám výsledok!Mám to v poriadku juhuhúúúúúúúúúúúúúúúú!Som štastná,a prajem to aj tebe,konečne niečo pozitívne za poslednú dobu!Normálne som plakala ako malé dieťa,ked mi to sestrička povedala.Vela šťastia!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzuuuuuuuuuuu
5. apr 2011

@bibinka Aby som nezabudla,všetkým vam dakujem!

81sarita
6. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuusupeeer moja...aj mne vysledky a operacia dopadla velmi dobre....a teraz kontroly a tak..hadam aj to dopadne dobre..musim byt pod dozorom...a uz druhy tyzden PN...a ty ako uz aj do roboty chodis bo?no neviem kolko budem doma,ako rychlo sa to hoji....gratulujem......aj tebe a ostatnym vcsetko dobre.....

81sarita
6. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu no ja som ani po operacii moc nekrvacala,aj ked mi tu tamponadu vyberali..to bolo strasne...ten obvaz..brrr...ale aj tabletkami proti krvacaniu nas dopovali,tak preto som ani nekrvacala..teraz stalemenej a menej....tak ked sabudem setrit,tak 15 dni pohoda....no ked dlho sedim,lezim a postavim sa?juuj..no a toaleta?nocna mora....aj cipky som muselapouzivat,bo som sa zapiekla...ako aj dnes naposledy.,..no riskla som to a pomaly tlacila...plno krvi slo z teba?a to preco hmm?drz sa a napis...pa

81sarita
6. apr 2011

@ivka2222 ahoj...takze to mas za sebou?dalo sa to ze?aj ja som bola vyklepana kazda z nas....a tebe co vlastne vsetko robili?a kde si bola v akej nemocnici?PN si kolko a ako sa citis?

zuzuuuuuuuuuuu
6. apr 2011

@81sarita Jéj tešim sa,že to aj tebe dobre dopadlo.Ja som stále doma,nechcem sa uponahlať,a aj buduci týžden mienim zostať,lebo v robote by som sa namahala.Ja som cele dva týždne fest krvácala,až teraz v sobotu da mi to zastavilo a mám taký bledý výtok.Aj ja som cele dva týždne len ležala,a ked som sa postavila na wc tak to hned tieklo a tieklo.Mne doktor povedal,že mam príst až v septembri na preventívku,no mne sa to nezdá,ani nebudem vedieť či som dobre zahojená ani nič.Tak tomu nerozumiem,ale asi zajtra znovu zavolám.Teraz už v pohode idem na toaletu,ale bojím sa tiež silno zatlačiť.ja som trošku zatlačila a kopu krvi.Aj tak si dávaj pozor,zdravie je prvoradé,niektoré písali že sa to hojí aj dva mesiace.Kedy maš ísť na kontrolu???PA pa napíš

81sarita
6. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu ahoj aj ja sa tesim....no ja som mala operaciu 22:3 a este som doma.este som sa museladat zaockovat.v piatok idem s mojimi vysledkami k mojej gynekologicke a predvcerom som bola u onko gynekologicky.tak neviem kolko ma este necha doma.ja krvacam,nie moc...no a na veckochodim..dnes zas horor...ale potlacila som,lebo som bola zapecena...no asi to kazda mame inak...a som zvedava kedy mi pride menzes,tak ze asi za 4az 6 tyzdnov...no fasa...a som zvedava kedy antikoncepciu zacnem brat.2.5 idem este na jednu injekciu a kontrolu mam v juni a vseptembri na hpv...tej kontroly sa budem velmi bat....ja mam tiez taku behavu robotu a makam aj nocne a to 12 hodin...no to je klasika ked lezis a mas sa postavit sa to vali z teba,takopatrne treba... TY SA DRZ a pomaly tlac moja..haha....aspon nie som sama...ved skus tamzavolat,ved by ti mali povedat oni...

ivka2222
6. apr 2011

@81sarita Ahoj 🙂 ano konecne je po tom, operacia bola uplne v pohode, hned som zaspala a potom si uz nepamatam nic. robili mi konizaciu Loop metodou, PNka sa vraj nedava potom.. ale ja som si vypytala 😀 zneuzijem to na ucenie. Nemam ziadne problemy iba spinenie. Mam sa setrit a nedvihat tazke veci a nesportovat. Takze tak no 🙂) 🙂

zuzuuuuuuuuuuu
7. apr 2011

@81sarita Ahoj no mna robili 21.3,ja si to pametám,spolu sme nastupovali,ale tebe to robili až na druhý den.Proti čomu si sa dala zaočkovať?A načo si bola u toho onko gynekologa?????no ja som teda prestala v sobotu rvácať,ale parádne som si to skoro dva týždne užila!Ja by som mala dostať teraz 9.4,ale čo to bude ked som vysadila hak,ja som mala strašne bolesti,ked som nebrala hak.Ti asi ideš na očkovanie proti rakovine krčku maternice,že???Tak to máš asi do 26 rokov?Ja už možem ísť akurát kozy pásť,ja mám už 32rokov.Ale keby som mala možnosť určite by som sa dala zaočkovat.Všetko mi napíš,dosť ma to zaujíma!!!!Som rada že si možem aspon z niekým takto dobre pokecať!!Ipa pa možeš dať aj niečo o sebe?!!

81sarita
7. apr 2011

ahoj mna na druhy den ..ano dobre si pamatas...a ktora si ty...ja si ta neviem vybavit...mna si pamatas ja som takablondinka dlhovlasa...erika.no vola sa to silgard....no tri davky potrebujem...aby som bola odolna aj do buducna proti tymto HPV..ved mne ked to moja gynekologicka zistila,tak ma poslala na kramare ku gynekologicke a ona je aj onkogynekolog...no ja este krvacam takda sa nie je toho vela...no ja by som mala menzes dostat 12teho,ale nakolko som vylucila antikoncepciu a cele sa to posunulo.takze mali by dojst za 4 az 6 tyznov.no ja mam 30 rokov...ale nehovor tak...no moja pytaj sa vsetko ja ti odpovoiem....a dakujem...potesiloma to,ze si povedal,ze super si mozespokecat so mnou...a co o mne ta zaujima?zatiim

81sarita
7. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu poslala som to na plochu zuzu....posielala som to tebe...precitataj si posielane o 10.17...

zuzuuuuuuuuuuu
7. apr 2011

@81sarita ja som nebola s tebou v nemocnici,ale sme si tu písali,skus pozrieť staršie články,obe sme boli také otrasene !Inak aj ja som blondína dlhovlasá.Takže erika,ja som zuzana,tešíma.čítala som tu rozne články,že vraj ked už maš to HPV tak je zbytočne sa proti tomu očkovať?!A ešte že sa to dáva ženám do 26 roku života,tak fakt neviem.Ti ma normalne prekvapuješ.Máš aj detičky?Odkiaľ si???????Počkaj,len pojdeme do roboty,tak tu tak nebudeme vypisovať.

81sarita
7. apr 2011

ahaaa..jasne spominam si...aj mna zuzi tesi...ani ja nechapem,ale mne vravela ze ma to ochrani aj do buducna,tak sama neviem...ale zajtrasa opytam moje gynekologicky co na to povie.a cim ta prekvapujem hmm?nie nie nemam deticky..ty ano?ja som z bratislavy ty?noooo ved to...to budeme makat a nie sediet pred PC.....no ja som zvedava dokedy ma necha doma....no a na vecko pohoda?ja sa chystam a bojim...
@zuzuuuuuuuuuuu

zuzuuuuuuuuuuu
7. apr 2011

@81sarita ano písali,že ochráni,ale nie pred všetkým,a najviac to učinkuje do 26ky.Nemam s tým vlastnu skusenosť,ale to som sa dočítala.Prekvapuješ ma tím,že si bola u tej onkogynekologičky,zaočkovaním,kontrolami a tak.Mám z toho pocit,že môj gynekolog na mna kašle a pritom by som ho nikdy nevimenila,lebo mu dôverujem.Pripadá mi,že nemá záujem dalej niečo riešiť ked mam prísť až v septembri na preventívku.Ano mám jedneho 6 ročného syna a som rada že ho mam z mojimi neustálimi gynekologickými problémami.Dobre,že ma môj drahý manžel,pred 6 rokmi na to nahovoril,lebo ja som ešte nebola na to dosť pripravená,a teraz som mu za to nesmierne vdačná.Ja som z trnavy.podom mi daj vedieť,že do kedy ti odporučila,aby si zostala doma,asi sa skôr obrátim na teba ako na svojho gynekologa.Ale v máji určite k nemu nabehnem,nech si nemyslí ja chcem vedieť či som uplne v poriadku a sa už nemusím ničoho báť!Ked máš to krvácanie take husté,tak sa ti to v blízkej buducnosti asi zastaví.Mne to najprv tieklo potom v piatok ta krv bola taká strašne hustá,že až som mala pocit,že nechce zo mna vyliezť a potom sa to zastavilo uplne,už som bola z toho fakt zufalá.Ale kecám,ja som trošku ukecaná.A papaj aj jogurty ja som mala taku redšiu stolicu,a bolo to lepšie ako ked som išla dnes,ale nezačala som zase krvácať a to som fakt silno zatlačila.Ked pracujem tak nechodim moc na PC,ale teraz určite ti sem niečo zbehnem napísať.pa

81sarita
8. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu juuj zlata si..aj ja som ukecana tiez..len takto to cez net nevyzera.no bola som dnes u svojej gynekologicky,pozrela vysledky po operacii a zas buduci tyzden mam ist na kontrolu.no to zaockovanie je ine,plati to aj do buducna,aby som bola ochranena...no 2:5 idem na dalsiu injekciu a potom kontrola na cyto a hpv mam v juni a vseptembri sa mi zda...takze som pod dohladom.z toho najhorsieho som vonku.aj moja gynekologickasa potesila,ked videla vysledky po operacii..uplne si vydychla....taksadrzte cela tvoja rodinka...ja to stastie nemam..bohuzial....ale co uz...

81sarita
8. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu aj ja so stolicou v pohode....pomaly tlacim..musi to ist von,ved by nas roztrhalo....ja pomozem hocijakymi radami,len z vlastnej skusenosti cerpam....ja som este doma...nechcem riskovat behanie.....rada odpisem....pa....

zuzuuuuuuuuuuu
8. apr 2011

@81sarita si super ,som rada ked vždy uvidím tvoj príspevok!Ale nehovor tak,to štestie určite niekde na teba čaká,a tomu ver že ano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AJ ta dnes pozerala či sa hojíš,či?Koľko stoja tie injekcie??Takže v máji maš ísť na cytolku,dobre som to vyčítala?Aj ja som veľmi šťastná,že sme takto dopadli!Tak a čo ti teda povedala,dokedy maš zostať na pnke?,??V septembri mám ísť na cytolku,dosť daleko sa mi zdá,nie?!Ešte krvácaš?AJ ti sa drž,pa pa

81sarita
8. apr 2011

@zuzuuuuuuuuuuu jeeej si zlata..ozaj ma to potesilo co si napisala....ved ked sa da takpomozem...no mala som ho,aledosla som o neho pred par dnami....nie nie nepozerala,je to cerstve,tak nemoze.no jedna davka vakcii dajakych 60euro,no ja som musela si kupit za 100 euri...no este dve mi da amam pokoj...vmaji mi da injekciu.v juni na kontrolu a v septembri.ale musim sa jej spytat koli menzesu,lebo mi daky termin povedala,ze jej mam vopred zavolat krd dostanem...to musim vyriesit...no buduci tyzden idem na kontrolu v stredu a uvidim ako sa rozhodneme a ako sa budem citit,nechcem riskovat...no ani nie...ked sa postavim,tak tak malo...no zo dna na den je to lepsie...kazda sme ina ale to ustupito krvacanie si myslim...aj ty sa drz....

nikiarudi
8. apr 2011

ahojte kočky, už som sem pár krát písala, mala som ísť na konizáciu, no ešte stále som nebola a idem až teraz 12.4 v utorok o 15:30 h a som neskutočne nervózna, pretože sa mi to už naťahuje od septembra... najskôr sme to len sledovali, no už ma to nebaví a povedala som si, že idem do toho.. no mala som ísť už tento týždeň v utorok, ale mala som nejaký zápal, tak som to musela preliečiť... idú mi to robiť metódou LEEP.. tak dúfam,že to bude ok...

martina0104
8. apr 2011

@nikiarudi neboj drzime ti palce. bude lepsie ked to budes mat uz za sebou. potom napis ako sa citis 🙂

81sarita
8. apr 2011

@ivka2222 ahoj...tak sa tesim s tebou,ze ti to supiiiis dopadlo......

81sarita
8. apr 2011

@nikiarudi ahoj...no ja to mam uz za sebou.....tak drzim vsetky prsty co maaaam......

zuzuuuuuuuuuuu
8. apr 2011

@81sarita no teda paráda,ked si to šťastie fakt potrebovala,ako soľ.To mi je ľuto!!!!!!!!!!!!Bude lepšie a lepšie,tomu ver!Ja viem mne sa to hovorí,ale ked som v zlej situacii,kamošky mi to hovoria tak mi tieto slova akosi nepomáhajú.Asi to tak všade funguje,že.Tak som zvedavá čo bude v stredu,budem čakať čo napíšeš,či íst do práce,alebo nie.Našťastie ja teraz nočné nerobím,ale ked tam mam dvíhať tie ťažké veci,tak sa toho bojím.Dúfam,že mi moje skvelé kolegyne pomôžu.Maj sa zatial pekne,pa.