Štvorročná dcérka sa sťažuje na svrbenie

ivus7
19. okt 2017

Dcérka 4r sa denne sťažuje na svrbenie pod nechtami alebo pod kozou. Keď sa spýtam na podrobnosti, povie že pri kostičke. Nie je to povrchové, neskriabe sa. Skôr je nervózna, niekedy až placliva. Myslela som,že chce upútať, ale situácie,kedy sa to deje sa rôznia a nevyzerá to byť vymyslené. Možno nevie popísať iným slovom ten pocit,ale naozaj netušíme, čo by to mohlo byť. Výmysel to asi nebude, keďže niekedy skúšame finty na odhalenie lži a nepomahaju. Stretli ste sa s tým?

bibistec
19. okt 2017

Alergia, a nevidnonekzem? Alebo zacervevanie? A je to cely rok ci len teraz ako ide zima? Ze je uz chladnejsie? Berie nejake antihistaminika? Ak ano aj vtedy ju to svrbi? Alebo mepomohlo by ju intenzivme kremovat? Napr.modra nivea krem je mastny ci by pomohol po kazdom umyti ruk
A este ci ma suchu pokožku? Toto mna napadlo

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivuska027
19. okt 2017

Ja mám kamošku, čo ju takto svrbeli ruky a nikto jej neveril. Až v dospelosti sa dala rozdiagnostikovat a zistili jej ekzém. Má to dodnes, ale už to vie zmierniť.

ivus7
autor
19. okt 2017

Ona má sezónny mierny exem aj nerie stále antihistaminiká. Ale ona sa neskriabe keď sa na to sťažuje a hovorí,že ju svrbí pri kostičke alebo po nechtami,ale nevyvoláva to pocit na škrabanie a ani nejaké prejavy na koži.

zibi
19. okt 2017

@ivus7 mňa tiež strašné svrbeli dlane tiež mám atopicku kožu.
Mne pomohlo ruky krémovat
Eúcerin má na to krém a majú aj vzorky
Je také blbé obdobie,este alergény sú vo vzduchu ..mňa tak svrbeli dlane, že som si ju svojho času skrabala s drotenkou na riad😨choré,ale bolo to strašné..pomohli antihistaminiká a kremy na ruky na to urcene.mne zle robili aj čistiace prostriedky a bežné mydla..toto je konkrétne na ruky ,má to chladivý trochu efekt, mne to pomohlo,netreba toho veľa davat
https://www.eucerin.sk/vyrobky/atopicontrol/acu...

matrix87
19. okt 2017

a netrpnu jej ruky, ked ju to svrbi? predpokladam teda, ze ju to nesvrbi stale, ale len niekedy... tak ci to neciti ako mravencenie nejake len to inak nazvala...

ivus7
autor
19. okt 2017

Veď to si aj ja myslím,ale z čoho by jej mravencalo. Nie je to len v posteli alebo strpnutie. Vytery aj rôzne parazity vyšli negatívne. Krv má ok, alergia iba na kravské mlieko v prvom štádiu. Robilo jej to aj keď mala diétu.

matrix87
19. okt 2017

@ivus7 mozno ma nejaky nervik zaseknuty jemne alebo daco... mne tiez dakedy trpne ruka len tak z nicoho, normalne pri praci, nie ze by som si na nej lezala alebo co... tiez neviem co mi je, ale moze byt ze nejaky sval alebo nerv unaveny alebo zaseknuty dakde a prejavi sa to len obcas...

ivus7
autor
19. okt 2017

@zibi Skúsime aj ten krém, používame na striedačku rôzne lipikar, a-derma... Len ona keď ju to svrbí, nemá potrebu skrabania,je to iné ako ekzem. Keď sa jej spýtam,ona povie že ju svrbí vnútri, že by musela mať dieru aby sa poškriabala pri kostičke. Pod nechtami to už vôbec nechápem.

ivus7
autor
19. okt 2017

Teraz sa jej pýtam, či to fakt nieje psychické. Ona povie,že ju to svrbí všade. Poviem poškriabala sa a čo sa stane, ona že nič. Že to nepomáha. Že to je iné ako ekzémik. A povedala,že ju svrbí všade. Som sibnuta,ale či to nie je nejaké hormonalne-vzrusenie alebo čo.

belbel
19. okt 2017

@ivus7 myslim,ze to je mravencenie-trpnutie a ona to popisuje ako ze ju to svrbi, asi to inak nevie vysvetlit. Dcera mala tiez casto trpnutie noh, aj krc casto, na radu lekara som nasadila Magne B6, zacala by som 1/4 - 1/2 tabletky

ivus7
autor
19. okt 2017

No skúsim, tým nič nepokazim. Dik za radu.

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibistec
19. okt 2017

@l3yla mne konecne pomohol krem lipobase z lekarne na predpis je uplne lacny a konecne nemam do krvi

bibistec
19. okt 2017

No mravencenie a trpnutie moze byt z nedostatku mineralov a horcik toto sposobuje

zibi
19. okt 2017

@ivus7 a nebrala nejaké antibiotiká alebo ťažké lieky?niekedy koza zvykne svrbiet aj z preťaženej pečene alebo obličiek
Uvidíš či keď bude chladnejšie,či ju to prejde,možno to robí alergia

kacena4
19. okt 2017

ahojko a nebolia ju aj nohy (nepises aspon som sa nedocitala, alebo som prehliadla...) ci ruky alebo nohy casto taketo steklenie byva v nohach a sposobuje to nedostatok magnezia alebo ploche nohy

ivus7
autor
19. okt 2017

@kacena4 toto znie zaujímavo, svrbí ju celé telo obvykle, raz to či ono. Ale na ploché nohy sa lieči. Skúsim to magnézium, niet tu čo pokaziť.

ivus7
autor
19. okt 2017

@zibi No brala, ale svrbelo ju aj pred tým. A testy jej robili rôzne a nič sa neukázalo. Skúsim to magnézium, uvidíme.

zibi
19. okt 2017

@ivus7 držím palce
A ju svrbia nohy či ruky?

juliet86
19. okt 2017

@ivus7 mna svrbeli holenne kosti ked som rastla...

ivus7
autor
20. okt 2017

@juliet86 veru, či to nie je aj toto, ale myslela som,že to len boli. Dobré vedieť že to môže aj svrbiet. Ďakujem.

ivus7
autor
20. okt 2017

@zibi aj aj. V podstate to môže byť hocičo.

viellik
20. okt 2017

To je zaujimavé, no možno byt to mohol byť aj ten ekzém. Lekári nič nezistili? Skúste tie možnosti čo vám tu navrhli a možno niečo zaberie. Alebo možno bude stačiť aj to ak si bude myslieť, že to zaberá 🙂

lucinocka
20. okt 2017

@ivus7 a na pecenove testy ste boli? Pri peceni svrbi telo na umretie a nic nevidno... oskusane na sebe

ivus7
autor
20. okt 2017

@lucinocka robili jej nejaké kompletne testy,či tam bola pečeň, musím pozrieť. Spýtam sa doktorky.

siska25
20. okt 2017

@ivus7 Ahoj, mna este napadlo, ci to nemoze mat nieco akoby nervozne nohy. Neviem ako by som to vysvetlila. Ja to obsac mavam v nohach, ked sedim alebo lezim, taky pocit v nohach pri kostiach, akoby ma nieco steklilo a vtedy sa musim ist poprechadzat. Ale asi to nebude ono, ked to ma aj na prstoch ruky.

ivus7
autor
20. okt 2017

@siska25 som rada že dávate sem takéto skúsenosti, aspoň vidím,že niekto má niečo podobné a môžeme skúšať definovať problém. Dik

zibi
20. okt 2017

@ivus7 ten syndróm nepokojných nôh môže byť z anemia aj..má dosť železa? Aj keď si myslím že to môže byť atopicka koza.nemusi mať ekzém viditeľný.skratka pokožka často svrbí.a môže ju to aj tak ako keby dráždiť.ono keď sa pri alergii zvýši ten histamin tak telo moze kadejao reagovať.ake berie na alergii lieky.aerius?omarit je top na svrbenie.neviem či ho ale davaju deťom.no zaberá aj na zihlavky a svrbenie.alergia na kravské mlieko môže spôsobiť opat svrbenie. Možno keby si vyskúšala z Bioderma ten ich sprchový krém na atopicku kožu,vela mamičiek si pochvaľuje,prať v jemných práškoch,ale to isto vieš a robíš.nech je malej lepšie.skus zasa pokračovať kožnú,nech dačo poriesi..také stavy dokážu vplývať aj na psychiku

maykaaa1122
7. nov 2017

ja mam suchú pokožku, hlavne v zime..natieram ju casto..teda najviac vysusene miesta bepanthenom.