Diabetes a túžba po dieťati.Podeľte sa so skúsenosťami

misa107
19. júl 2011

hľadám baby, ktore maju diabetes a planuju otehnotnieť alebo už su tehotne, poprípade už maju detičky..a ktore sa podelia so svojimi skusenostami...
Dakujem
Prosim zapojte sa... ☹ ☹ ☹

mata0812
14. jún 2013

@dena567 ja som dia na pumpe čo by si chcela vedieť,napíš,Maja

zuzana490
14. jún 2013

ahoj Maja, ja mam 37 rokov a cukrovku mam 27 rokov , mam už pridružené retinopatiu, nefropatiu a autoimunné ochorenie štítnej žľazy hypotyreozu. Pravdepodobne sme sa asi nikde nestretli ja som chodila na liečenia do Ľubochne a raz som bola v Krompachoch v tábore pre dabetikov, Zuzana

mata0812
14. jún 2013

@zuzana490 v ktorom roku?v Lubochni som bola poslednýkrát v roku2009 to isté mám aj ja len treba pridať celiakiu a ako sa cítiš?

zuzana490
14. jún 2013

v Ľubochni som bola v roku 2009 v januári, teraz sa celkom dobre glykémie sa mi držia od 4 do 8 a som na pumpe, výborná vec tá pumpa

mata0812
14. jún 2013

@zuzana490 ja v decembri a ja sa mám tiež celkom fajn moje glyk. ani nehovorím ale ked ich nesledujem tak sú ok a ked pravidelne merám ta na zaplakanie,Maja

misa107
autor
16. apr 2014

@zizinkafekete
@kkkika
@zuzana490
Babule surne zhanam pružky accu check active 😅
prosim nenašli by sa

kkkika
17. apr 2014

@misa107 ja mam len accu check performa... 😒

misa107
autor
17. apr 2014

@kkkika tak nič dakujem pekne 😉

dandy256
21. apr 2014

ahojte baby aj ja sa k Vám pripájam som dia už 15 rokov z toho 5 na pumpe.S pumpou som si už čo to prežila príjemné aj nepríjemné časy.Priznám sa keby bol rebríček najnezodpovednejších diabetikov na svete tak by som obsadila prvé priečky.Pumpa mi dávala až príliš veľkú voľnosť.Ale našťastie to je už minulosťou.Snažíme sa mať bábo pekne upravujeme glyčky zatiaľ sa to darí.Glykémie mi nestúpnu nad 8 hypoglykemie vymizly cítim sa úplne ako zdravý človek. Babulky hlavne tie ktoré máte už pôrod za sebou ako často ste chodili k diabetologovi a ako často meráte cukor??? Mne sa zdá že som na dia poradni ako na hodine klavíra 1x do týždna k diabetologovi ohladom pumpy, glykemií a plánovania tehotenstva a 1x do mesiaca k diabetologiečke pod ktorú patrím na predpisovanie liekov a tiež na odbery.Takto ste to mali všetky či to len ten môj doktor je taký precízny a nechce nič zanedbať.Viete ja som rada že má ma pod dohľadom cítim že mu na mne ako pacientke záleží mnalen unavuje každý týžden cestovať 50km tam a späť a potom ešte ísť do práce.

sabuska26
13. máj 2015

ahojte ,,sladké žienky" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
.nakolko sa snazime otehotniet.......bola som na vysetreni inzulinovej rezistencie,kde my zistili ze trpim diabetesom typu Lada....este mam aj PCO a endometriozu.......je tu daaka zienka z podobnym typom diabetesu???......prave sme si podali ziadost na IVF,tak som zvedava ze ako to dopadne a konecne sa nam podari.... 😉

nikusa19
14. máj 2015

Ahojte....ja mam diabetes 1. typu už takmer 10 rokov. Mám za sebou už jedno neúspešné tehotenstvo, ktoré skončilo v 11 tt. ☹ Doteraz sa z toho spamätáva nielen moja cukrovka ale i maternica. Lekárka ma straší, že ak glykovaný hemoglobín nebude pod 5,1 tak by tehotenstvo skončilo pravdepodobne veľmi podobne. Popravde sa bojím znova otehotnieť. Snáď sa mi podarí cukor ustrážiť a bude i zo mňa spokojná tehulka. 🙂

simon32
15. máj 2015

@misa107 ahoj mám lada diabetes stále na diéte bez liekov a PCOS a plánujeme babo s tým že už ideme aj na insemináciu tento mesiac a som zvedavá ako to dopadne a hlavne s cukrom ako to bude ďalej a keď sa podarí či aj malé bude zdravé ... a ty si už v tom alebo ešte nie???

misa107
autor
16. máj 2015

@simon32
no ja to už mam za sebou treti krat a chvalabohu všetko dopadlo dobre deturence su zdrave 😉 a ja sa z nich vytešuuujeeem

simon32
16. máj 2015

@misa107 Ták to máš súper 🙂

simon32
16. máj 2015

@sabuska26 ahoj aj ja mám lada diabetes a pcos .... a zajtra už na IUI ták snáď sa podarí 🙂 a vy rovno idete na IVF ?? Potom daj vedieť ako ti žiadosť dopadla a držím palce 🙂

misa107
autor
16. máj 2015

@simon32
@nikusa19
@sabuska26 babule moje zlate tiez som to nemala ruzove ale ak sa mam priznat stale ked som planovala tehu tak to neslo a ak ano tak to skončilo potratom a potom som sa nato vykaslala a ono to prislo samo

misa107
autor
16. máj 2015

@simon32
@nikusa19
@sabuska26 pri tretom tehu som mala ghb 9,2 ale na konci 4,5 dve tehntenstva som dokonca uzivala aj fraxi.musite verit!drzim prsteky

sabuska26
17. máj 2015

jej koceny dakujem vam velmi pekne......simon32...hej nam rovno odporucila lekarka IVF.......nebojte dam hned vediet 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sabuska26
17. máj 2015

simon32......drzim ti strasne palceky aby ti to vyslo 😵 😵 😵 😵 😵 ...viem si predstavit co prezivas...budem na teba zajtra mysliet 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

simon32
17. máj 2015

@sabuska26 ďakujem pekne 🙂 snáď to víde 🙂 hej hej je to na nervi a hlavne tie dva týždne ... najprv som si chcela zobrat dovolenku ale nakoniec som si to rozmyslela veď by som stále len na to myslela tákto budem zaneprázdnená aspoň 8 hodín :D a inááák aj Tebe držím mooooc palce nech sa podarí !!!! :D :D :D

sabuska26
17. máj 2015

simon32................dakujem velmi pekne

sabuska26
26. aug 2015

simon32 ahoj, no ako si dopadla????
mi ideme na IVF az v polovici oktobra,nakolko mi dali dlhy protokol..ale teraz som strasne stastna ze uz len par tyzdnou nas deli od toho

simon32
28. aug 2015

@sabuska26 držím palce no mi si ešte počkáme na IVF totiž to stále mám nejaké infekcie , zápaly a na antibiotikách asi zrejme mám slabú imunitu .... daj vediet ako dopadnete a moc sa teším s Tebou že že už mate aj dátum a nebooj to Vám ujde rýchlo ved už je takmer sektember 🙂

sabuska26
28. aug 2015

@simon32 ahoj..jej dakujem velmi pekne....neboj vsetko bude dobre...skus sa pitat na imunologiu a nech ti urobia kompletne visetrenie a kup si vlekrni vitamini, sby si trosku posilnila imunitu,a hlavne cesnak,cesnak a cesnak aj ten velmi pomaha....drzim ti strasne palce 🙂 🙂 🙂 🙂

simon32
28. aug 2015

@sabuska26 stredu idem na alergologiu a potom už musím na imunologiu ved toto neni možné .... táák uvidíme čo zistia ..... a ďakujem 🙂 potom sa ozvi ked bude niečo novéé 😉 držím palce 🙂 🙂 🙂

speedyyoung
19. sep 2015

Ahoj. Diabetes nemám , ale viem poradit ako sa ho zbavit ,alebo výrazne zmiernit !
Viem, že to znie neuveritelne , ale na každú chorobu existuje liek , radšej si o tom prečítajte na www.beautyexplosion.com

katkapirusova502
15. feb 2020

Bola som v druhom mesiaci tehotenstva a som cukrovkarka picham si inzulin pokusame sa o druhe babatko.Co mi poradite comu sa mam vyvarovat aby som on zase neprisla