Dvojrohá maternica. Máte skúsenosti s touto diagnózou?

makda
30. jún 2008

ahojte,
na USG mi zistili, že mám dvojrohú maternicu. lekár mi povedal, že môžem mať problémy s otehotnením. má niektorá skúsenosti s takouto diagnózou?

siska53
17. apr 2013

A je tu nejaka s touto diagnozou a je po tretej sekcii? Ako to prebiehalo? V pohode ci treba lezat? Lebo lekari, ked som sa ich pytala, mi nepovedali nie, len ze je tu riziko ruptury maternice.. Mm uz nechce dalsie, to len ja sa s tou myslienkou pohravam a keby sa zadarilo, privitala by som este jedno o take 2 rocky 🙂)

domin85
21. apr 2013

Ahoj. Mne po poslednej prevetivke tiez Dr. diagnostikovala dvojrohu maternicu, bolo mi divne, ze doteraz si to nik nevsimol, ale vraj teraz som prisla ked som mala vyssiu sliznicu, tak sa to ukazalo. Ako bonus mam PCO, zatial najdeny len na jednom vajecniku. Mate niekdo skusenost s takym dacim? Dr. ma celkom postrasila ze ak chceme babo mame si svihnut lebo po tridsiatke to vraj bude sakra problem. Je mozne, aby sa nam to teraz podarilo v pohode a aby som neskoncila cele tehu na PN? Aku mate skusenost?

siska53
21. apr 2013

Fuu, s PCO nie.. Pri dvojrohej nebolo treba lezat a kvoli tomu byt na PN a ja som otehotnela prvykrat ako 34rocna.

matya.b
20. máj 2013

@siska53 Aj ja mam srdieckovu maternicu a este aj endometriozu, nastastie mam dve krasne deti, rodila som obe cisarskym lebo boli priecne a ku koncu tehu som pri oboch bola Pn lebo mi tvrdlo brusko a mavala som bolesti. A teraz sa tiez pohravam z myslienkov ze by som dakedy chcela aj tretie baby, ale mangel nechce a ja mam trochu obavu lebo moj dok. je skeptik po druhej sekcii ma chcel sterilizovat.

zuzimalinka
23. máj 2013

Ahojte baby...ja mam tiez uterus bicornis...septum mam dost velke...monetalne som cca v 9tt akurat som dosla z nemcnice tento mesiac uz dva krat koli krvacania ale nastastie je zatial vsetko v poriadku..kaazdy den mam strach ale snazim sa ysliet poztivne to je najdolezitejsie...uz dva krat sm potratila vydz okolo 6 a 8tt ...verim vsak ze konecne to stastne dobojujeme 🙂 kazdy den si hmatam prsia ci ma bolia... 🙂)) v nemocnici tak pred troma tyzdnami ma prestali boliet uz som si myslela ze je koniec...a nebol 🙂) vyyzera ze kazde tehotensto je ine 🙂 bola som aj hysteroskopii aj na nejakom vypalovani /odborny nazov neviem/ aby mi zvacsili dutinu... bohuzial moc sa ndalo robit. s otehotnenim som nikdy nemala problem vzdy to bolo na prvy sup 🙂 dufam verim ze teraz to vyjde...musime mysliet hlavne pozitivne...ako citam vela zien s nasou diagnozou mali aj nemali problemy a donosili... takze silno silno nam drzim vsetky palce... a uzivam utrogestan 3krat 2gilicky koli podpore picham si fraxiparin kedze som nebola na hemat tak preventivne scorutin koli krvacaniu a kys.listovu utrogestan mi odporucili skor ako dufaston a vaginane to ma lpsie ucinky pokial nie je ziadna alergicka reakcia 🙂 /tak mi bolo povedane/ babatko nam na lavo dolezite je ci mateica zmekne a nebude stiesnovat babatko...takze do 14tt musim lezat neprechadza sa troska povarit posediet ale s mierou.... za vsetko toto ae stoji oli malickemu vonavemu uzliku... zienky tak sa drzte....musime to dokazat aj ked je to tazke.....niektore si toho musime si prejst vela...ale raz sa to musi podarit ! 🙂

didi30
23. máj 2013

Ahojte baby, tiez mam diagnozu uteris bicornis, teda dvojroha maternica a som v osmom mesiaci. Tuto vrodenu chybu mi zistili az v siestom mesiaci na 4 D ultrazvuku. Dovtedy to nikto nevedel... Co sa tyka otehotnenia s tym nebol vobec ziadny problem, otehotnela som na prvy sup 🙂 Je pravda ze malinka ma trosku menej miesta ale pan doktor Trska povedal ze to nevadi, ona sa tam nejako posklada a ze priroda to ma vsetko dobre premyslene. Brusko mam na pohlad mensie avsak babika je dostatocne velka a nic jej nechyba. Doktor povedal ze problem moze nastat az pri porode placenty, ze ma asi budu musiet uspat aby mi ju vybrali. Inak je vsetko v poriadku....no a tym ze je tam menej miesta, babo je trosku nizsie, treba davat pozor na namahu aby sme neporodili predcasne. Tak hlavu hore, zvladneme to 🙂

siska53
23. máj 2013

Di, si to ty??? Aj ty to mas? No sranda.. Len aby si vedela - Marcela pise 🙂

zuzimalinka
24. máj 2013

☹ baby zacala som krvacat zas ☹ len stredu som prisla z nemocnice strasne sa bojim......vobec neviem ci ma zas ist do nemocnice na pohotovost alebo pockat ao bude dalej....strasne sa bojim ☹

didi30
24. máj 2013

@siska53 maca to si ty? Ano aj ja to mam..... ☹ ☹ Zatial vsetko ok tak verim ze vsetko dobre dopadne, treba mysliet pozitivne.

didi30
24. máj 2013

@zuzimalinka ak krvacas chod okamzite na pohotovost, o inom ani neuvazuj!

zuzimalinka
24. máj 2013

didi30 uz som bola chvalabohu vsetko v poriadku praskla cievka uz lezim doma ani sa nepohnem... ale strasne tio je stresujuce... to neustale krvacanie. Drzim Ti palce..aj na nohach aby bolo vsetko ok ;) urcite bude ;)

siska53
24. máj 2013

@didi30 ano, ja 🙂) tak drzim paste. A dufam, ze prirodzene porodis, na rozdiel odo mna !

didi30
25. máj 2013

@zuzimalinka aj ja drzim palceky, davaj si na seba pozor 🙂 zvladneme to 🙂

gabika115
27. máj 2013

@zuzimalinka držím ti veľmi palce, určite ti to tentokrát vyjde. mne zistili tiež dvojrohú maternicu teraz a posielajú ma na hysteroskopiu, ale strašne sa toho bojím, ako to prebieha? mohla by si mi to opísať??? Ďakujem.. 😉

zuzimalinka
27. máj 2013

@didi30 dakujem Ti moc... usime to veru zvladnut 🙂
@gabika115 dakujem aj Tebe... neboj sa nie je to nic hrozne...prvy krat mi to robli v narkoze len ma trsicku prispali..to Ti do maternicie natlacia kontrastnu latku aby videli ako presne Ti to tam vyzera aka je prepazka ci mas prechodne vajickovodz a tak...cize nebolo to nic hrozne..druhy krat som bola v Bb a robili mi to pri vedomi po jednej menssej operacii aby videli ako sa to zmenilo.....nebolo to bohviec ale ani nic hrozne.... nemaj strach a je to velmi dobre vediet ako to vyzera.. mozno budes mat len malicke septum..prepazku a ako som citala u kazdho je to individualne..niekomu zistia az ked caka babtko a maju bezproblemove tehu. tak drzim palcekx nech to mas cim skor za sebou 🙂

gabika115
27. máj 2013

@zuzimalinka ďakujem ti veľmi pekne zlatá si... idem na to v júli tak sa potom ozvem dúfam, že bude všetko ok.

zuzimalinka
27. máj 2013

Kludne sa ozvy ;) neboj bude to v pohode. Keby nieco som tu casto ;)

kikaneu
30. máj 2013

ahojte kočky, aj ja to vraj mám.....teda primár povedal, že na 100% sa to dá potvrdiť len tou hysteroskopiou alebo laparoskopiou, ale keďže som teraz tiež tehotná, tak nehrozí......povedal ešte, že je to dosť bežné a nič hrozné, že dôležité je len to, aby som toto dieťatko už donosila a nemám sa trápiť ničím iným......tak sa snažím, hoci je to občas ťažké, som v nemocnici, kvôli krvácaniu, v pravej strane mám veľký hematóm, v ľavej strane je bábätko, dnes som podľa PM presne 8+0tt a zajtra ma čaká kontrolné sono
@zuzimalinka takže máme podobný ležiaci osud

zuzimalinka
30. máj 2013

@kikaneu ta drzim palceky..neboj...dolezite je donosit a naozaj byt v pohode pri tom spineni je to dost tazke viem ..ale neboj...je dobre ze hematom nemas pribabatku..zevraj bud sa vstrebe alebo vykrvaca...kamoska je tiez tehotna a jej praskol...krv sa s nj liala az v hrudkach a babatko bolo v poriadku polezala si ateraz je vsetko ok a nelezi len... dlezite je ze babatko sa noedlucuje.... 🙂 musime byt pozitivne a tesit..sa kolko ludi nemoze mat deticky..tak ked bude treba odlezime si to 🙂 tak nech Ti sono vyborne dopadne a budes sa vytesovat z fotecky..ja idem v pondelok a som naozaj zvedava k torom tydn presne som a hadam uz aj fasnem knizku 🙂) pekny dnik prajem.

kikaneu
30. máj 2013

@zuzimalinka ďakujem, však presne ako píšeš, nič iné teraz nie je dôležitejšie ako donosiť a tiež si myslím, že je fajn, že sú od seba.....a som zvedavá na veľkosť toho hematómu zajtra.....lebo tiež idú zo mňa niektoré dni také väčšie zrazené kúsky tmavohnedej krvi.....no uvidíme.....aj tebe držím prsty na pondelok 😉

zuzimalinka
30. máj 2013

@kikaneu dakujem 🙂 tak sa potom pochval...inak uz nespinim dva dni..musim si zaklopat hadam sa to ukludnilo trosicka 🙂

kikaneu
30. máj 2013

@zuzimalinka dobre, potom napíšem, že čo mám nové....to máš super.....aj ja už by som sa toho chcela zbaviť a ísť domov

zuzimalinka
30. máj 2013

neboj chvilocku to bude trvat mne to trvalo 4 tyzdne ☹ skoro..ale s prestavkami.len mne sa hematom netvoril mne praskla cievka avytekalo mi to postupne... uvidis na sone aj na nohach ti budem palce drzat 🙂

kikaneu
31. máj 2013

@zuzimalinka ďakujem 🙂 zmenšil sa, meria 3,3x1,1cm a doktor má teóriu, že predtým tam bol tiež plodový vačok, že asi som teda na začiatku čakala dvojičky.....no neviem, už mi robili sono viackrát.....zatiaľ dvaja doktori, ale len tento jeden má túto teóriu.....mne je to šuma fuk, mne stačí aj jedno bábo, len nech je už všetko ok.....a bábo je ok, srdiečko pekne bilo 🙂 ďakujem za držanie prstov 🙂

olejka
31. máj 2013

@siska53 ahoj

tak som tu...po tretej sekcii a dve z nich boli v 36 tyzdni obe zla poloha...zrejme v jednom rohu...

problemy pri prvom a tretom som mala so spinenim..asi okolo 11 tyzdna ....pri tretom pokracovalo aj krvacanim...

Inac to ked som dokimu vravela pri druhom ani nesiel vysetrovat, lebo vsetky moje problemy zacali vaginalnym vysetrovanim...pytala som sa kamosiek co rodili vonku...tam absolutne nevysetruju...neviem ako by som dopadla ked sa mi skracoval krcek neprisli by nato...hmmmm
.. druhe tehotenstvo ukazkove az do 28tyzdna, dobra poloha babatka.. tahali sme az do 39.tyzdna, skoro stvorkilove ale neslo porodit prirodzene..problem s placentou sa niekde prichytila...takze. urgentny cisarsky ...
Ten 28tyzden sa stal uz notoricky znamy pre mna... cas kedy sa zacinaju kvoli tejto diagnoze problemy so skracovanim krcka.. aj sa lekari divili ako dlho to skratene este vydrzalo..u niekoho s,,normalnou" maternicou sa taketo skratenie neda uz zastavit a hrozi skory porod...s pesarom sme tahali dva mesiace ...no napokon z neho bola infekcia...takze Dakujem Panu Bohu ze vsetko dobre dopadlo..

Vela trpezlivost a nadeje vsetkym s touto ,,vynimocnou" maternicou prajem...

siska53
31. máj 2013

@olejka fuu! Hlavne, ze to dobre dopadlo!

nikus20
17. jan 2014

@zuzimalinka
@olejka
@kikaneu
@gabika115
@didi30
@siska53 baby mam dvojrohu maternicu uterus subseptus pravdepdoobne a som uz prisla o dievcatko nase ..zmenila som lekara ..a docitala som ze ked sa umiestni naprikald na lavo tak ma menej miesot na pravo viac u kazde j je to rozne..len ze si vobec nepamatam moja malinka na ktorej strane bolo...vie mi to zistot terajsi lekar? som znova tehotna nechcem prist znova o babo..alebo vie mi zistit cez ultrazvuk na ktorej strane mam viacej miesta? Dakujem🙂

siska53
17. jan 2014

@nikus20 tak to neviem,ale podla mna ano. Ja som to asi nemala take katastrofalne,aspon,podla lekarov a obe tehotenstva boli v poho,ani mi nic nevravel o umiestneni babatka..
ale z uzv sa to da podla,mna urcit. Treba sa spytat priamo dr...
drzim paste,nech sa tesite z babatka!

nikus20
17. jan 2014

@siska53 no neviem sa dockat stredy co povie lebo sa bojim :( zevraj nemam to hrozne ani ja aspon ve nemocnici mi to povedali ale ocividne nieco zle bolo kedze imrelo babo..no dakujem dufam gento krat tondopadne dobre

zuzimalinka
17. jan 2014

@nikus20 prosim Ta nestresuj...a hlvne necitaj...kazda zienka co ma tu istu diagnozu moze to mat inak...musis len verit ze tentora sa vsetko dobre ulozi...jednoducho ...ja mam tiez strach ale veriverim...ze raz sa to vsetko pouklada ako ma..poznam vela bab co maju takuto diagnou a babatka maju.