Dvojrohá maternica. Máte skúsenosti s touto diagnózou?

makda
30. jún 2008

ahojte,
na USG mi zistili, že mám dvojrohú maternicu. lekár mi povedal, že môžem mať problémy s otehotnením. má niektorá skúsenosti s takouto diagnózou?

jerryjanka
30. jún 2008

je to niečo ako srdiečková maternica?
ak ano tak neplaš
mam kamošku čo ma taku maternicu a teraz je v 8 mesiaci 😉

makda
autor
30. jún 2008

myslím, že áno. ja neplaším, len sa informujem. povedal mi to lekár, preto mám obavy

angua27
30. jún 2008

makda, neviem si predstaviť, ako taká maternica vyzerá, ale neboj. ja mám diagnostikovanú obrátené maternicu a doma mi "pobehuje" 9 mesačné živé striebro. otehotnela som po 6 mesiacoch snažilkovania. ak by ste mali problémy, skús prstovú metódu, je tu niekde aj téma o nej, u nás zabrala na 100% na prvýkrát. 😉 držím palce.

makda
autor
30. jún 2008

neviem síce, čo je to prstová metóda, ale skúsim tú tému nájsť. ďakujem za povzbudenie 🙂

jerryjanka
30. jún 2008

makda - je to v pohode
pozman viac pripadov a nebol problem
lekari niekedy zbytočne deprimujú

makda
autor
30. jún 2008

no dúfam, že to bude ok. začíname sa snažiť asi v polke júla. tak uvidím 🙂

jerryjanka
30. jún 2008

no vidiš do konca roka budeš kinderko uvidiš 😉

cukruska1920
1. júl 2008

makda.....ahoj...a ja mam taku maternicu ale este to neni iste....to mi len na minulom sone povedali ze je tam taky naznak tak neviem

makda
autor
1. júl 2008

cukruska1920 - a to ti nic ine nepovedali, len toto? mas uz deti??

cukruska1920
1. júl 2008

makda....nemam ale chcem....hej...som chodila na foliku a pri poslednej kontrole mi doktor povedal ze to tak vyzera ale nieje to konecne....ze to by som musela ist na laparo aby to vedeli na sto percent

makda
autor
1. júl 2008

aha, no mne to povedali hned pri vnutornom ultrazvuku. dokonca mi to nepovedala moja lekarka, ale doktor na pohotovosti, ked som mala zapal.

cukruska1920
1. júl 2008

mmh...tak potom neviem...

makda
autor
1. júl 2008

hovorila mi, ze nemusi byt ani problem s otehotnenim, ale zalezi na tom, kde sa to vajicko so spermiou uhniezdia. vraj ak to bude na nespravnom mieste, moze dojst k potratu.

vevus
2. júl 2008

ahojte.. teda asi by som mala vykať🙂.. mno nič... ja som sa len chcela spýtať či nemá niekto vrodenú chybu na maternici ako ja..

sloniiicek
4. júl 2008

ahojte, tak ja mam tiez dvojrohu maternicu a kamaratka tiez. jej sa uz narodila krasne zdrave babatko. sice som raz uz potratila, ale doktor mi tvrdil, ze to nebolo v dosledku maternice. problem mi hovoril, ze moze nastat az vo vyssom stadiu tehotenstva. jednoducho babatko sa bude vyvijat len v urcitej casti a moze mat menej miesta. brusko budes mat len na jednej strane. tak ako u kamosky a preto nemala miesto sa otocit a musela rodit cisarskym.
ja som tu priecku mala trosku mensiu. a mne ako sa malinka vyvijala, tak sa mi ta priecka posunula. takze momentalne nie je vidiet, ze ju mam dvojrohu. a moja mala mala dostatok miesta, len sa mi viac namahala jedna cast maternice. a v 20 tt som mala silne bolesti, tak som musela zostat PN. ale doktore nevedel na 100%, ze to je skrz maternicu. ale mohlo byt. teraz uz cakame, ze o par dni sa nam malinka narodi.

takze sa vobec nebojte. je tu uplna pohoda moznosti otehotniet a donosit babatko. ked som sa na to doktora pytala, tak mi len naznacil, ze vo vyssom stadiu tehotnosti by mohli nastat komplikacie. ale ja aj kamoska sme to zvladli. 😀 drzim vam palceky, aby ste to vsetko zvladli a coskoro mali velke bruska. 😉

sloniiicek
4. júl 2008

makda - este mi napadla jedna vec, ked chces viac informacii, skus si zadat do vyhladavaca - uterus bicornis - to je latinsky nazov pre dvojrohu maternicu. mozno sa ti podari nieco zistit.

makda
autor
7. júl 2008

dakujem kocky za radu. som rada, ze su zeny, ktore maju rovnaku diagnozu a porodili deti. dufam, ze aj ja budem jedna z nich 🙂

scarlet
25. máj 2009

Ahojte kočky, mám za sebou 4 potrat, môže byť príčina len dvojrohá maternica, nemám žiadať aj iné vyšetrenia?

lubika2
2. jún 2009

babulky ahojte , dnes mi prisli na to ze aj ja mam dvojrohu maternicu . este neviem co dalej , zajtra mam ist k dr , mam uz tri spontanne za sebou , tak bude asi to ta pricina .

chymenitta33
2. jún 2009

ahoj🙂

ako ja to mám tiež a mám synčeka po dlhom snažení a po jednom MA. Ako nezufaj,treba veriť my sa zase snažíme od ruhé aj ked lekári tvrdia že to ked sa podarí bude "zázrak"..uvidíme 😉

lubika2
2. jún 2009

nezufam , len som z toho este tak nestastna , pred mesiacom MA , teraz toto . drzim palec az ti to vyjde s druhym babatkom , ja som aj rada ze na nieco prisli , lebo inak vsetky vysetrenia som mala v poriadku. Inak sa to udajne da riesit aj plastickou operaciu.

chymenitta33
2. jún 2009

Neviem mne o tom nič nevraveli ako, že sa to dá vyriešiť plastickou operáciu. Dakujem si zlatá🙂
Aj tebe držím palčeky. 🙂

nanika
3. jún 2009

Makda, nemaj boja, ako vidim, je to dost rozsireny ukaz, ja ju mam tiez, teraz na kolenach chovam mojho jeden a polrocneho syna 🙂 Ono zalezi na tom, aka je ta priecka, ja mam mensiu, nemala som problem, pri vacsej je ako baby pisali problem otehotniet, lebo sa embrijko nedokaze uchytit na tej priecke. O neskorsich problemoch v tehu, uf, to som netusila, ale aspon som sa nevydesila 🙂

scarlet
10. jún 2009

Ahojte babuľky, no ako som písala ja mám tiež miernu formu dvojrohej maternice a 4.potrat za sebou, žiadne špeciálne vyšetrenia mi zatiaĽ nerobili...

luly3
10. jún 2009

ahoj magda 😉
ja mam tiež srdiečkovu maternicu a moja sestra tiež.....,
segra ma uplne v pohode 2 krásne deti,tak nemusíš mat strach 😅
sice sa tahšie zostava tehotna ale nieje to žiaden problém

samayka
25. jún 2009

ahojte kočky

luly, hlavne teba by som sa chcela spýtať.. aký si mala pôrod a či ti dvojrhoá - srdiečková maternica nerobila problémy pri kontrakciách..
a akých si mala poslíčkov, alebo aké si mala kontrakcie? ja mám tiež maternicu srdiečkového tvaru, čo mi však zistili až v 36tt. doteraz som nemala žiadne problémy, ani s otehotnením ani počas tehotenstva... preto ma doky trošku vyplašil... ale ja sa nedám 😎

tvrdne mi bruško ale tak srandovne - po oboch stranách mám vyduté dve hrče a inak ok. tak som zvedavá aké máte skúsenosti vy, ostatné maminy s týmto problémom.

ďakujem - sam

nanenka
26. jún 2009

ahojte, mne na rozdiel od vás zistili jednorohú maternicu. má niekto skúsenosti s takouto vývojovou chybou maternice ? snažíme sa asi 9 mesiacov o baby a túto chybu mi zistili pri hysteroskopii

balenka3
30. jún 2009

ahojky, s manželom sme svoji už 5 rokov po 2 rokoch som otehotnela ale v 10 týždni potratila, a teraz 3 roky nič už som brala aj closti, bola na laparoskopii a pred 2 týždňami mi doktor pri vyšetrení povedal že mam srdcovú maternicu, že si to poznačí ked budem tehotná tak môžem mať bolesti a komplikácie pri pôrode nič viac. Má niekto nejaké informácie možno aj kvôli tomu sa nám nedarí splodiť bábo. Som zúfalá pa

scarlet
2. júl 2009

Bambulky, ja mám dvojrohú maternicu a už 4 krát som potratila, ale moja kamarátka má taktiež dvojrorú maternicu a mala len na začiatku bolesti, častejšie ju monitorujú, inak žiadne problémy o 2 týždne bude rodiť 🙂