Dvojrohá maternica. Máte skúsenosti s touto diagnózou?

makda
30. jún 2008

ahojte,
na USG mi zistili, že mám dvojrohú maternicu. lekár mi povedal, že môžem mať problémy s otehotnením. má niektorá skúsenosti s takouto diagnózou?

ivka2345
10. jan 2012

@mahmulienka aj mne je hadam vidieť tu prepažku na monitore, lebo ked som potratila, tak tam bolo viac doktorov a hovorili že mam "dvojrohu maternicu" že v tvare srdca,len v tom strese som ani nemala chuť sa niečo pýtať a informovať sa o tom..a mohla som, ale viem, že ked som bola po poslednom potrate u svojho gynekologa, tak ma ubezpečil, že ta prepážka nieje až taká že by mi tam nejak vadila, tak ani sama neviem, že on si nemyslí že tie potraty su spôsobené mojou "dvojrohou maternicou" ano som spokojná s gynekologom, je veľmi dobrý len v poslednom čase ma toho nejak moc na práci takže sa nestíham ani informovať okolo toho, ma vela pacientiek tak neviem či bude vôbec nato času..to ma dobre že si otehotnela na rovnakej strane, ja mam stále na toto smolu, ja si myslím že je to tou stranou...aj mne sa niečo zdá, ked sme chceli lukyho po prvom potrate, absolvovali sme rôzne vyšetrenia aj manžel a ja ked som bola aj na sono ma poslal tak tam mi povedali, že začnem ovulovať na pravej strane o 2-3 dni a my sme sa pokusali na stvrty den a podaril sa nam malý, sa mi zda, že mi aj tu pravu stranu pripomenuli, ale nevedela som to ani ja o tom že môžem iba na pravej uspesne donosiť...takže asi to tak funguje.môže byť problém v stranach, že jedna strrana maternice môže byť v takomto prípade oslabená.dakujem za palčeky, určite sa zidu,budem ich velmi v týchto chvílach potrebovať.. napisem ti vsetko čo budem vedieť.a dakujem ti za tvoj čas a ze si mi poradila.aj ty chces 4??aj ja by som chcela alebo aspon tri, a ja mam tiež len jedno takže snad sa to podari

strihalka
18. jan 2012

zacinam mit trochu obavy, po dnesnim utz je mala nalepene v pravem hornim rohu a vuebc nevypada ze by se chtela nejako pohnout, naprosty flegmous, vim, ze je ejset cas, ale i dr rikala, ze 90% procent babetek se v tomto stavu otocit nedoakze...od zacatku tehu se tesim na porod a ted abych resila sekcii☹

yasmin0001
19. jan 2012

@strihalka ahoj. No bohuzial, vraj pri tejto diagnoze je to take, ze sa babo nevie otocit. Ale myslim si, ze sekcia nie je ziadna tragedia. Hlavne aby mala vydrzala co najdlhsie vnutri a bola v poriadku. Neboooj.
A ako pises, este je cas, este sa moze otocit.

gabika7706
19. jan 2012

@strihalka ja som mala obidvoch rovnako otocenych, hlava v jednej casti, nohy v druhej, syn mi chvilu kopal dole na krcok, ale ku koncu uz mal nohy niekde hore v druhej casti...takze obidvoch mam sekciou, ked sa inak neda, hlavne, ze su zdravi a vydrzali tam skoro do konca 🙂

strihalka
20. jan 2012

@yasmin0001 neberu sekcii jako tragedii, o to ze budu mit jizvu mi vubec nejde, jen jsem chtela co nejvci prirozeny porod....rikas co nejdele, muze se stat, ze i predcsny porod, ci jak to mam chapat?
@gabika7706

gabika7706
20. jan 2012

@strihalka ano, podla toho ako je babo ulozene, nemusi mat ku koncu dost miesta, resp. maternica nebude rast tak ako by bolo treba

mahmulienka
25. jan 2012

@ivka2345 ahoj ivi, tak sa hned ozyvam s novou info o sebe, pocas cisarskeho mi dr. povedal, ze ta moja druha polovicka - prava, je strasne mala a ma slabu stenu. vyjadril sa, ze s vysokou pravdepodobnostou by sa mi tam nevedelo vajko ani uchytit a o donoseni ani nehovori, ze je to vysoko nepravdepodobne. takze ja som teda tiez pripad, ze len v jednej polovicke, len sme mali zatial s manzelom stastie vzdy na tu spravnu a nemuseli to riesit. tak dufam, ze sa vam bude darit, ked vies, v com je problem a snad sa cim skor trafite.

strihalka
25. jan 2012

@gabika7706
@yasmin0001 ja mam ulozenou jedte tak ze ma zadicka hore ☹(

gabika7706
26. jan 2012

@strihalka netrap sa, mozno sa este poposuva nejako tak, aby mala dost miesta a zostala v brusku co najdlhsie. Chodis castejsie na kontroly?

strihalka
26. jan 2012

@gabika7706 no dneska jdu jen na rh faktor injekci, bo jsem negat., a apk mam kontrolu o 14dni a pak kazdych 14dni...

yasmin0001
26. jan 2012

@strihalka veeelmi na vas myslim a drzim palceky!!! Daj vediet potom ako dopadly kontroly.

strihalka
26. jan 2012

@yasmin0001 dakujem, mala je nastesti stale velmi v brisku aktivni.....no uvidime o par dni

ivka2345
28. jan 2012

@mahmulienka ahoj, tak potom to je pravda, že ta moja ľava strana je slabšia, lebo vždy na ľavej som potratila, nevedeli mi to doktori s presnosťou potvrdiť, ale to len odhadovali,kedže mi nerobili podrobnejšie vyšetrenia, ďakujem ti pekne za informáciu, mne sa tam vajíčko síce uchytilo ale nedopadlo to úspešne, ale aspon viem načom som..ale ty si už dávnejšie rodila však?mala si to v papieroch poznačené ked si rodila?kedy si rodila? to by sa aj mne potom dalo zistiť čo mám v papieroch zapísané však?bože, dúfam, že už len úspešne sa to zadari, dávame si pauzu začas a potom uvidíme, tak som rada že si napísala, nech sa aj vám darí 😉

strihalka
30. jan 2012

tak prvni zprava je ta, ze cekame na termin konzultace s prednostou na kramaroch....
@yasmin0001

strihalka
31. jan 2012

V patek mam konzulataci...

yasmin0001
31. jan 2012

@strihalka ahoj moja s Doc. Rusnakom 🙂 ? Tak to potom hned pis co a ako, kludne aj do IP. drzim vsetky prsty 😉

strihalka
31. jan 2012

@yasmin0001 ano s igorem 😀 mas nejake zkusensoti?poznas?chodis k nemu?

yasmin0001
31. jan 2012

@strihalka ano ked si pamatas, pisali sme si o tom v IP. Je to moj novy lekar 😀 Od neho som sa dozvedela o mojej <3 maternici.

strihalka
31. jan 2012

@yasmin0001 prepac, uz jsem nejaka zmatena a dementni z tehu☹

mahmulienka
4. feb 2012

@ivka2345 no prva dcerka ma dva roky aj mesiac, druha ma tri tyzdne. no a pred porodom prvej mi uterus bicornis zistili, ale vtedy neriesil tie strany, ani to pri cisarskom nepozeral, resp. neokomentoval mi to vtedy nijako. len mi vravel, ze by bolo lepsie otehotniet opat vlavo, nech ma novy mrnus viac miesta.
az teraz, kedze lava strana sa mi strasne zvacsila, tak mi hned povedal, ze ta prava je teda kripel kompletny. takze v papieroch som mala len dg. uterus bicornis.

ivka2345
13. feb 2012

@mahmulienka tak to su ešte maličké....aha takže len tesne pred pôrodom ti to zistili...ja neviem uplne presne ako to mam, ale všetko sa bude skumať niekedy v aprili, doktor mi spravi všetky vysetrenia a potom uvidíme čo sa bude diať dalej tak som nato dosť zvedava, ale snad vsetko dobre dopadne a budeme sa môcť opäť tešiť z drobčeka..verim tomu 😉

1andy2
13. sep 2012

mam dvojrohu maternicu-velmi som sa bala -hrozi ruptura-prasknutie ! cisarsky rez 13 rocny syn -chvala bohu syn !!! ten to teda nezdedil...

azalka22
19. nov 2012

@mahmulienka tak sa pridavam do klubu, len je tu nejak pusto. ..

mahmulienka
19. nov 2012

@azalka22 tak si precitaj prispevky a skus oslovit niektore zienky, mozno sa to rozbehne 😉

azalka22
19. nov 2012

@mahmulienka hej, hej, ale tak to vyzera, ze ste tu uspesne maminy a ja len cakatelka s vela ?

mahmulienka
19. nov 2012

@azalka22 uplne ta chapem, ked som otehotnela a zacala mat problemy, nevedela som sa s nikym podobnym spojit, aj ked moj vtedajsi lekar povedal, ze sam ma v tom istom case dalsie tri baby s rovnakou dg. bala som sa, riesila kazde pichnutie dobre ze nie aj v nohe, prezivala som fakt otrasne chvile, co som s prvou dcerkou tri krat tak hrozne krvacala, zakazdym som sa sla zblaznit od strachu, ci je v poriadku. z toho ten posledny x to bolo v moj svadobny den, to si ma chceli nechat aj v nemocnici, no na porazenie. lekar mi vravel, ze urcite nedonosim do viac ako 32 tt, malicka mala malo miesta, ale ja som jej verila, po tom, co som prestala krvacavat, som sa s nou rozpravala kazdy vecer a hudla jej, ze nech to vydrzi so mnou co najdlhsie. a posluchla (kiez by tak chcela posluchat aj teraz 😉 )
kazdopadne - viem, ze by si potrebovala zdielat vsetky pocity, ktore teraz mas, s niekym, kto ich aktualne preziva tiez. mozno sa casom niekto najde (a mozno ma - ako si obcas robim srandu - opat muz 'zbuchne' a pridam sa aj ja)
ale keby ti stacila osoba, co to uz ma za sebou, pokojne pis 🙂 zatial vsetko dobre. btw - v ktorom si tyzdni?

lucula73
19. nov 2012

@azalka22
ahojte ,aj ja mám takú maternicu,dozvedela som sa to až keď som otehotnela,na sone to bolo vidieť.........
A veru ja mám za sebou dva predčasné porody,prvý v 35tt,to bolo v pohode,ale druhý v 33tt,malý mal komplikácie,ale zvládli sme.......
Dá sa to,tak držím palčeky,nech všetko dobre dopadne 🙂 🙂

mirca1506
13. mar 2013

ahojte baby ja mam tiez srdieckovitu maternicu som po druhom potrate,otehotniet nemam vobec problem.mna lekarka poslala na geneticke testy a taktiez na hematologiu ci mam v poriadku krv.mne povedali lekari ze problem nevidia v maternici ale niekde inde tak uvidim co ukazu tie testy.jedny vravia ze u vrodenych chyb su na zaciatku caste potraty a az tak to vyjde,dalsi lekari mi tvrdia ze problem moze byt len taky ze bude predvcasny porod.tak uz neviem co si mam mysliet len verit ze tie testy nieco ukazu kde je ta pricina potratu.a myslim ze musime dufat nie zufat je to velmi tazke ale tak niektore si asi musime prv vytrpiet a az tak sa budeme tesit z drobceka.ja mam tiez velky strach ci raz budem moct mat moznost a zazit ten pocit drzat svoje babo v naruci.je to tazke ked zena potrati hrozne pocity ale tak nemozem stracat nadej lebo sa zblaznim.vsetkym drzim palce a musime byt silne a verit ze to raz pride

kety123
6. apr 2013

ahojte baby, tak ja mam tiez dvojrohu maternicu v tvare srdiecka, ani neviem ako som otehotnela(teda viem ale ...) ani som to necakala 🙂 mala som problemy, krvacanie a hnedasty vytok, polezala som si aj v nemocnici v 7 tyzdni. Potom uz bolo vsetko v poriadku ale o mesiac na to som mala zase uplne slabe krvacanie, iba chvilku a potom hnedasty vytok, cca 4 dni ... teraz som v 16 tyzdni a zatial je vsetko v poriadku takze uvidime ... dufam ze to dobre dopadne. Je to moje prve tehotenstvo. Drzte palce 🙂

siska53
17. apr 2013

@kety123
Ahoj, drzime paste!! Ja mam tiez dvojrohu maternicu, ale vraj len mierne. Nemala som ziadne problemy ani s otehotnenim, ani s donosenim, obe tehotenstva prebehli bez komplikacii. Akurat som musela obe deti rodit cisarskym .. Vraj kvoli tomu a i kvoli uzkej panve.