Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
26. okt 2009

Ahojte, Ahoj Dahra, dakujem za povzbudivé slová 🙂 sme za babatko, samozrejme, že obaja, veľmi, ale čo ho mám znásilňovať? aj keď je môj muž ešte stále mu nechávam kus slobodnej vôle ☹(
a možno to má tak byť, aj keď robím pre babatko všetko možné, niekde podvedome vo mne však vŕta myšlienka, že čo ak mi je súdené, že nemám mať dieťatko vôbec ☹(
už len podľa čiar na dlani to tak vyzerá, ... to bol blbý nápad na strednej, čítať z dlane počet detí ☹

stretli ste sa niektorá s výrazom sneženie vo vaječníku?

vracia sa mi bolesť žalúdka, ktorú som mávala pred liečbou.. bojim.

v pondelom na obed Vám porozdávam zvyšok svojej energie a chcem aby sa svet len tak posunul o 2 týždne dopredu. Držte sa 🙂

ogeletka
26. okt 2009

Ahojte.
prahaxx - ale žiadne čiary na dlani Ti nepovedia koľko budeš mať detí 😎 😎 to je somarina.Jasné,že budeš mať deti.Všetky ich budeme mať.Prečo by nie?Čím by sme si zaslúžili ich nemať? Alebo tie čo majú čím si zaslúžili,že ich majú? 😠 Ale budeme mať deti.Všetky a bodka.

Sneženie vo vaječníku???To je čo?? 😕

prahaxx
26. okt 2009

🙂

som si okopirovala spravu z nemocnice a teraz ked si ju spatne pozeram, tak je tam zaznacene to snezenie pri vysetreni ultrazvukom, ale nikto mi k tomu nic nehovoril, ani som k tomu nic nenasla, nastastie je to len v jednom, ak je to nieco zle .. ☹

ogeletka
26. okt 2009

vyhľadávač v googli Ti nič nepovedal?

yukki
26. okt 2009

Ja sa práve dívam do svojej pooperačnej správy, ale je to len o cyste-že bola endometriózna, ale nikde sa neuvádza, či to tou kamerou našli aj inde...to..tkanivo, že na črevách alebo mechúri alebo maternici...či to sa vidí aj pri USG vyšetrení? ANi niajký onkomarker sa tam nespomína...a je možné, že mi ho ani nerobili?
Môj doktor tam nebol, len sestrička, a že DR tu bude až po 3,11., tak potom sa aj jeho popýtam....A už som aj ja "pripichnutá"...nakoľko som tam bola s malou a ešte nás čakala dlhá cesta domov, aj pešo, tak som si to dala do ľavého ramena, že to je jediný sval, ktorý v prípade nejakej reakcie na vpich alebo tak...môžem postrádať. 😝 Tak, a teraz idem čakať vedľajšie účinky. 🙄 😲

liviaf14
26. okt 2009

ahojte snažilky 🙂
posielam tehu vírusíky úplne pre všetky, nech pribúdate do témy úspešne tehuľky s endo:
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

prahaxx
26. okt 2009

yukki, zelam Ti pohodove dni, nech je tych tazkych chvil co najmenej 🙂
liviaf dakujeme 🙂

yukki
26. okt 2009

Vďaka! 😉

evina0
26. okt 2009

jane tekyto testik som ja mala v ten mesiac ked som otehonela.iez nebol ukazkovy ale bol to tym ze som nezastihla tu najvyssiu hodnotu LH hormonu .

dnesok dopadol super..sice sme stravili v alblancii asi hodinu a pol so vsetkym ale pohoda.brali mi asi 5 ampuliek krvy na rne testy ci krvne skupiny.lekar mi robil sono a dal mia ja fotecku.zatjtra ju sem vlozim.sice mi povodne fotku nechcel dat kedze drobcek stale cvicil a habal sa m ze ho ani zmerat nemohol.ale nakoniec sa nejake to foto podarilo.ale otocilo sa nam bokom 🙂 🙂 drobcek ma cca 4 cm vo vzpriamenej polohe aj s nozickami.lekar sice zmeral menej ale bolo v tom momente skrcene..robilo cviky 😀 uzasny pocit vidiet ako cvici a je v poriadku.stale sme na Pn koli tomu mojmu zadlku ale vraj to je normalne.travenie je pomalsie a casom by sa tieto problemy mali stratit.za tyzden idem opet na krv a na poradnu az 11.11. takze dovtedy oddych a relax bez vychadzok.nechcem ich dat aby som kdesi neodapla a bolo by na neho zle.. takze tolko o mne.nebudem tu teraz dlho pretoe moj pc je stale odpjeny po nehode s dzusom ale zajtra az sa k nemu dotsanem vlozim vam aj fotku drobca. prajem teraz pekny vecer ,ja s idem lahnut som unavena a zase mam divny poct v tom zaludku..

evina0
26. okt 2009

som zabudla.posielam take rozvicene od drobceka 😉 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵

dahra
26. okt 2009

Ahojte,
tak Evina,
mas za sebou pekny den. Take spravy sa citaju dobre.
Jane,
tie dvojicky nie su zly napad, ze? 🙂 Brala by si?
Katie,
tak nech tento cyklus je uspesny.
Prahaxx,
"snezenie", netusim, ale viem, ze odbornik v KE mi povedal, ze endo cysty vyzeraju na sone take zrnite a niekedy sa podla ich vzhladu da urcit, ze su endometriozne. Mozno to je lekarsky argot.
Yukki,
gratulacia k prvej injekcii.

Ja som zatial vo faze cakania. Dnes 27DC a cervena armada este nenapochodovala.

ika33
26. okt 2009

Pekný večer vám prajem.

Evi to je super, že je všetko ok. A ďakujeme za vírusíky 🙂
Darha, možno tá armáda ani nepríde a odpochoduje iným smerom 🙂
Katie, tak ideme na to? Spoločná cesta bude snáť úspešná. 🙂
Praha, čítala som tu o nejakom čítaní z dlane, to ti ako vyčítali tie deti?

Ja mám už po mrške a už si užívame krásnych vecí 🙂 Snáť sa niečo podarí.

dahra
26. okt 2009

Ika,
drzim palce v snazilkovani. Tak pri mne by to bol zazrak, ako cakat od ochrnuteho, ze raz bude chodit. Stava sa, ale len zazrakom.
Vesteniu sa v zasade vyhybam. Zotrocuje. Aj Prahaxx pisala, ze jej to stale chodi po mysli. 😒

miminap
26. okt 2009

ahojte kocky. nakuknem. Dahra, tebe sa to krati. drzim prsty, aj na nohach 😉
ostane babule, bojujeme. ja som 13 dc a od 16 dc zaciman s tabletami provera. potom zasa cakat na injekcie a potom na mrchu. fuuuuurt len cakame. 😔

janemari
autor
26. okt 2009

Docitane,pekne ste sa rozpisali.Tak ja som bola u dokiny a mam pocit,ze uplne zbytocne.Vycakala som sa ako blbec a nakoniec som bola vnutri cca 5 min.Prestudovala si spravu od dokiho a povedala dobre pockame 4cykly a potom pridite koncom januara zaciatkom februara dohodneme sa na centre 😠 Ja sa pytam a co ak otehotniem tak mam prist?Ona ze no hej.Ale vobec nepripustala,ze by sa to mohlo podarit prirodzene.Nepytala sa ci uz bola ovulka,alebo nejake lieky na podporu.Hovorim,ze doki povedal,ze budem musiet bratlieky na udrzanie a pod.Ona ma odbila ze to budu riesit v centre.Ziadne sono,ziadne vysetrenie ani krv co mi mala brat na onkomarkery mi nezobrala,ze na co. 😖 Dnes ma od rana taha v podbrusku,vecer ma pobolelo ako na mrchu a teraz citim,ze budem chora zacina ma boliet hrdlo.Vcera vecer som si dala kremes a uz mi aj bolo zle.Zrovna teraz potrebujem byt chora ked sa moho zadarit.

evina uvidime ako to dopadne.Inak zhanala som aj tie femi kvepky a nemali.

dahra vzdy som chcela dvojicky ale ked si to predstavim tak to by bola ina fuska.

janemari
autor
27. okt 2009

Ahojte ako vidim este dospavate.Mna tak boli hrdlo auuuu.Inak baby co ste tehotne ako sa liecite ked sa nemozu brat hocijake lieky?Ja viem ze este nie som,ale mozem byt a nerada by som nieco pokaslala. 😅

tittika
27. okt 2009

ahojte, janemari ja som si kupila homeopaticke na bolest hrdla aj na kasel,

inak so mnou nic noveho , deptam ☹

dahra
27. okt 2009

Ahoj, Jane,
tak to je pristup ako na beziacom pase. Nie aby cloveku dodali nadej a odvahu, ale z reakcii vidis, aki su pesimisti. Dokonca aj v centre, kde sa stretavaju s tazkymi pripadmi, ta povzbudia viac - doktor v nemocke mi k manzelovmu spg povedal, ze to jedine darcovske, v centre IVF dava moznost aj so zlym spg a dokonca doktor v centre povedal, ze da sa aj normalne otehotniet, su vraj priapady. Hoci si myslim, ze je ich ako safranu. Ale aj tak ti da nadej, dokonca povedal, ze su veci medzi nebou a zemou...a casto sa skor zadari tym tazkym pripadom a s lahsimi sa natrapia. Ta dokina sa tebou teda nebabrala. Tie onkomarkery - na co 😕 Tak to bolo zabite. Ved to je podstatne, ked si to mala v takych vysokych hodnotach. Mne ich spravili u vseobecnej na vyziadanie. Jane, normalne mi stupol tlak... 😠
Daj si vitaminy, cibulovy caj na hrdlo - ja zvyknem caj s citronom, lebo cibulu moj zaludok neznesie.

dahra
27. okt 2009

Tittika,
neboj, hlavu hore, dajako to dobojujeme.
Ja teraz cakam na mrchu, aby som zacala s injekciami. Kazdu chvilu sa spusti, ale myslim, ze dnes este nie. Predpokladam, ze zajtra picham prvu injekciu.

evina0
27. okt 2009

jane ani ja som ich nekupila len na objednavku v lekarni. inak divny pristup lekarky..som si spomenula na mojho lahostajneho lekara ked sa nam nedarilo.az som vzala vsetko do vlastnych ruk.a aj tie femi mi len na nete poradili a aj tu macu.
inak mna bolelo hrdlo a nechutilo mi nic sladke a to kratko po ovulke .uz som sa vtedy jedovala ze cosi na mna lezie.a liezlo drobcek v brsuku 😉 nevravim ze je to priznak len som si spomenula ked pises o bolesti.
jane ja lieky neberiem a na bolave hrdlo som si davala teple slane obklady na noc a po par dnoch preslo. na kasel davala antikol cukriky a ked teraz brasko mal chripku obchadzala ho ako sa dalo a jedla som cesnakove topinky.ale naposledy mi bolo s toho tak zle ze cesnak teraz nemusim 😒 a snaz sa teplo obiekat az neprechladnes. a na ten moj uzasny zaludok neberiem nic proste to musi prejst.

uz mam aj fotecku drobca v albume.tesim sa na sono do MT kde ma operovali.tam sa isto dozviem viacej nez u mojho,ten len povedal vsetko je ok a vzal za sono 10 eur 😠 a ze drobcek sa ma dobre a cvici.
s minulosti je vo mne nejaka ta nedovera k nemu.preto sa tesim k tomu co ma operoval tomu verim a sme sa rozhodli ak sa nic nestane tak aj rodim V MT.pocula som same chvely na tu nemocnicu a ked citam ako mali tehulky s ednom. problemy pri porode ( zrasty co v poslednej chvili rodili sekciou)chcem nim predist.tomu mojmu je uplne jedno ze som bola liecena na endosku,podla mna nema skusenosti s tym ved ju ani nediagnostikoval..
Aj ked je na vsetko cas .clovek sa musia zaariadit dopredu preto som stastna ze mi lekar co ma operoval ponukol aj starostilovst, keby boli aj dajake komlikacie a tiez aj porod u nich.len sa mu musim pravidelne chodit ukazovat.comu budem aj velmi rada.
darha prajem rychlu mrchu nech zacnes stimulovat.normalne sa tesim kto bude dalsia co porazi tu pliagu a otehulkuje.
Yukki ani sa nenazdas a budes mat po liecbe.ide zima takze navaly budu isto OK.

Katie prajem skore zadarenie sa 😵

katie233
27. okt 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Tak až teraz som sa ku vám dostala. Doma nám odišiel notebook, tak len čo stihnem v robote prečítať a popísať. Ale píšete samé dobré vecičky. Len tak ďalej.

Dahra, čo ty vieš 🙂. Aj zázraky sa dejú 🙂). Držím palce 😉.

Evina, tak to je super. Musel to byť krásny pocit 😵. Hm..., snáď sa aj my raz dočkáme 😉.

Jane, tak to je prístup, ale raz za čas to zažíva asi každá z nás. Musíme trpieť ich nálady. Ja som zvedavá, čo mi teraz povie niečo ten môj.

Yukki, prvá injekcia. Tak super. neboj, to bude v pohode.

No jasné Ika, ideme na to! Ve dvou se to táhne líp 😀

janemari
autor
27. okt 2009

Tak manzel kupil homeopatika som vedava ci zaberu.Cajik pijem s medo, a citronom a obliekam sa teplo.Co sa tya pristupu mojej dokiny som bola prekvapena,lebo ona je az prilis dosledna.Ale sestricka hovorila ze je uz unavena.Kaslat na to.Juj evina keby som ta tak nasledovala,zatial to ide ako cez kopirak,nie?Dobre babenka idem sa pokusit nieco zjest a do pobednej.Ale vecer sa urcite este zastavim. 😉

ika33
27. okt 2009

Janemari, čo sa týka homeopatík, zaberajú troška neskôr, tak to nevzdaj po pár dňoch. A hľavne tomu musíš veriť, že pomáhajú. 🙂

evina0
27. okt 2009

jane zatial ano.podobny ovul testik.hrdlo..a hlavne sa nelakaj ked budes mat pocit ze mrska je za dverami.ja som od ovulky denne mavala pichanie a bolesti ako ked ide mrska a to sa drobcek uhniezdoval.a preslo to az par dni po ocakavanej mrske a teraz uz klud..vtedy sa maternica roztahovala a dnes neposlucha zaludok.a nemala som ziadny kovovy pocit dokonca som mala dojem ze cosi na man lezie.aj unava, taka nijak som bola ako ked chorlaviem..a vidis ten bacil sa vola babenko 😵 😵skus tie homeopatika..neviem kolko dni si po ovilke a aka je Bt ale do 10 dni nic dietatku neublizi az potom sa spaja s telom matky..ja si pametam ze som par dni po ovulke pila aj slivovicu kedze som sa citila naprd ze cosi na mna lezie ale ked na 10 DPO som objavila // vsteko sa zmenilo a aj kvapky a vsetko ostatne som vysadila a pametam si ze v ten den som si otvorila bombonieru a chutila mi ako spesnena a pokazen..hned sa mi cosi nezdalo a teraz sladke nemozem ani citiet a cokoladu uz vobec nie.az ma natahuje ked vidim ako je ktosi vedla mna konzumuje 😉

prahaxx
27. okt 2009

dnes si sťažujem prezmenu na predmenštruačný syndróm, idem vybuchnúť, už sa ani nezohnem a fučím ako lokomotíva, a to do piatku? vikend bude nabitý, no veselo..
Ika, no nepoviem Ti už ako to bolo, blbý časopis, ktorý opisoval všetky čiary ruky, a my, puberťáčky najviac zvedave, že či budú deti, mne to vtedy nejako nebolo vidieť, tak som sa len uistila v usudku, že kláštor bude mojim životom a vidíš, žijem v krásnom manželstve už a minule som napočítala 11 čiar 🙂))) tak humor
aj ked tam možno nejake čiary sú, dnešné lekárstvo sa vie vyrovnať s niektorými úskaliami, a už vôbec z čiar nie je vidieť, či bude bábatko zdravé alebo šťastné 🙂
takže dlho to bolo hodené za hlavu, ale ako napotvoru, ked mi bývalý primár na príjme v nemocnici povedal, že to na deti nevidí ani po laparke, začali sa vynárať všelijaké tiene..
dnes to ale zasa vyzera vsetko inak, viera je silná, tak hádam už o pár dní ||

janemari
autor
27. okt 2009

evina dakujem za rady a vies ze som chcela akurat pisat ze ma pobolieva mrchovsky brucho 😅 ?No a teplota?Dnes som nemerala ale vykaslala som sa na tol lebo po ovulke sa zastavila teplota na 36.9 a nepohne sa ani za slaka ani hore ani dole 😒 .Ale kedze tehu teplota je nad 37.0 tak si nemyslim,zeby to mohlo vyjst.Ale istota je istota.V sobotu bola ovulky resp.ovu test pozitivny a som 17DC.

prahaxx drzim palceky aby si mala poriadnu dialnicu //

lucy778
27. okt 2009

ahojte,
ale som nás musela hľadať... 🙂
jáááj mne sa asi prehlbuje depka alebo čo. som zo všetkého otrávená a nič ma nebaví, ničí ma práca a vyciciava zo mňa chuť do života ☹ ale keďže z niečoho žiť treba.....hádam sa to nejako utrasie. ale prestali ma bolieť kríže! nechcem to zakríknuť, ale akosi sa to stratilo. aspoň niečo pozitívne 😒
Janemari - to bol fakt úžasný prístup, to veľmi človeka povzbudí takýto prístup lekára 😠 . ale ja by som bola veľmi rada, keby si nasledovala evinu. nádej stále je, keďže ovulku ste využili 😉 . inak ty dosť sleduješ BT a robíš si aj ovu testy, prišiel ti do ruky už ten lady tester - taký mini mikroskop, našla som už aj na MK túto tému. ja som si ho kúpila, ale netuším či je spoľahlivý, zatiaľ nič nenaznačuje, že by bola ovu a mám 15 DC. no ešte je tu možnosť, že ovu nebude 😒 . a tie femi kvapky - mne ich objednali v lekárni ( ja tam už chodím ako do potravín 😀) ale dajú sa objednať aj cez internet, ak by si mala záujem.
baby, držím vám vštkým prsty, aby bolo všetko ok! tie depky nás asi neminú niekedy, ale tento týždeň tahám ja 😉 a dúfam,že tým "odbúravam" aj prípadné vaše depky. nemôžeme predsa depkovať všetky naraz, veď to by bolo na porazenie 😀

janemari
autor
27. okt 2009

lucy tak musim sa priznat ze aj ja mam depkove obdobie a som nejaka vystavena.Uz len cakam kedy bude vikend.Nic ma nebavi a ked mam volno cumim do pc,miesto toho aby som robila nieco uzitocne.A co sa tyka toho mikroskopu aj ja som sa pytala nan dvoch lekarok a musim ti povedat ze su to zbytocne vyhodene peniaze.Zevraj je to totalne nespolahlive.A co sa tyka teploty merala som teraz druhy cyklus,ale kedze robim na smeny je dost obtiazne da sa povedat nemozne ju merat presne v rovnaku dobu.Skor ma skusenosti z ovu testami a tie ma zatial nesklamali.

janemari
autor
28. okt 2009

Tak som tu zase 😀 .Citim sa uz lepsie,kym som sla spat som si dala paralen,nech mozem dnes fungovat.A je to uz v poriadku a zostala mi len nadcha.A kym som vstala som zobrala teplomer,ze skusim zmerat teplotu bazalku ved za to nic nedam,kedze vcera som nemerala a hadajde kolko bola 😅 37.2 takze zase zacinam verit,zeby?Trosku ma pobolieva podbrusku a palia prsia ale som v poho. 😎

ogeletka
28. okt 2009

Ahojte.
Ja mám doma 2 lady testery.Jeden so svetielkom a druhý bez svetielka a obe sú na figu.Presne ako píše janemari sú to vyhodené prachy.To som kupovala ešte asi pred rokom a ked som mala jeden a nič neukazoval tak som si myslela,že je pokazený a kúpila si druhý.Ale zbytočne.Aj ten nič neukazuje.Ale zase na druhej strane ked nemám ovulácie čo má ukazovať?Ale veľmi im neverím.
Janemari aj ja robím na smeny,ale moja gynekologička mi vravela,že je zbytočné,aby som si merala BT keďže som na smeny.Tak som to vzdala a nemeram.
Inaj Ti držím palce,aby to bola ovulka.