Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
13. dec 2009

majkal najprv zavidim ti svokru a po druhe neboj sa liecba sa da zvladnut,ja som z liecbou zacala minuly rok v decembri a chodila som na trojsmennu prevadzku a dalo sa to zvladnut.Ja som mala nespavost,navaly tie som riesila pitim vody a podrazdenost.Ochlpenie bolo v pohode a dokonca som aj schudla pocas liecby 😉

majkal
13. dec 2009

janemarie: so svokrou to nebolo vždy takéto .... zo začiatku sme si veľmi nerozumeli - možno preto, že sme u nej bývali. Môj muž je jedináčik a navyše ho mama vychovávala sama, takže si vieš predstaviť tú naviazanosť. Trvalo mi sedem rokov, kým sa osamostatnil a "priľnul" k svojej rodine. Takže môj vzťah so svokrou sa začal zlepšovať úmerne tomu, ako sa môj muž od nej osamostatňoval 🙂 ... Ale teraz vychádzame naozaj super, nemôžem povedať krivé slovo - fakt mám dobrú svokru.
na injekcie sa pomaly pripravujem, z toho všetkého čo ste popísali už aj v téme endo 1 si zbieram info, čo pomáha atď .... a že sa to fakt dá vydržať 🙂

tak nám všetkým držím palce, nech nad endo zvíťazíme 😉

janemari
autor
13. dec 2009

majkal tak pekne 7 rokov mas moj obdiv.A injekcii sa neboj.Ale hovori sa cakaj horsie dufaj v lepsie 😉

majkal
13. dec 2009

dakujem janemarie, ale už to bolo s nami všelijak, to sa musím priznať 😖, no prekonali sme to 🙂 po siedmich rokoch prišiel prelom a ten deviaty, ktorý nám beží je fakt krásny, ako keby sme len teraz začali 🙂 ... no, zázraky sa dejú aj v týchto veciach 😉

zvedava17p
13. dec 2009

ahojte,

zacala som si liecbe citat na nete a uplne som sa videsila.....velmi, velmi potrebujem povzbudenie...lebo mam pocit,ze tie stavy uzkosti uz prezivam teraz...a to s injekciami este len zacnem od noveho cyklu ☹

janemari
autor
13. dec 2009

Ale prve dietatko ste mali hned,ci nie?A ked uz mas dieta rozmyslis si ci vztah ukoncis alebo ho potiahnes dalej. 😉

majkal
13. dec 2009

janemarie: to máš pravdu, veľmi nás držal synátor .... a teraz som šťastná, že je všetko tak ako je ... a keby sa pridalo ešte jedno - nádhera 🙂

zvedava: tak to sme dve ... ja idem na prvu injekciu tento utorok .... dva dni som v sebe z toho pociťovala paniku, ale dievčatá tuto ma upokojili a myslím, že sa fakt niet čoho báť a že to zvládneme 😉

babulina
13. dec 2009

zvedava, to nebude az take zle ako sa to zda, ten pribalovy letak a vsetko okolo toho co je popisane sa mi niekedy zda na hony vzdialene od reality, resp nie vsetky veci sa udeju u kazdeho
ja som mala len tie nalady a navaly, ostatne sa ma netykalo
drzim palce

majkal
13. dec 2009

babulina: zmenila si foto? 🙂

babulina
13. dec 2009

a mimochodom ja som otehotnela hned po injekciach 😀

janemari
autor
13. dec 2009

Jasne ze je dobre citata letaky ale naozaj su niekedy prehnane a je lepsie sa poradit alebo opytat niekoho kto tie lieky ci injekcie bral.Tam mas info z prvej ruky.A naozaj sa liecba da prezit a ked to je velmi zle nieje problem liecbu prerusit.Takze baby liecby sa nebojte a ked budete chodit medzi nas my vas budeme povzbudzovat.

Baby ja utekam do postele lebo za par hodin vstavam do prace.Zelam dobru nocku a niekedy zajtra vecer sa ohlasim.PA pa 🙂

zvedava17p
13. dec 2009

baby dik...lebo tento vikend mam hrozne stavy...asi je to uz aj PMS, dnes som 28 DC...zle je asi aj to, ze doki mi stav hovoril tesne po laparke...a z toho co hovoril neviem presne ako zle to je...ale povedal mi, ze mam jeden vajecnik nepriechodny a aj druhy nie je uplne cisty a mam endo roztrusenu po maternici...brucho ciste... a tak sa mi to nezda povzbudive...asi si s nim budem musiet podebatovat ked pojdem na injekciu...predpisal mi injekcie decapeptyl depot...

babulina
13. dec 2009

majkal: uz bolo nacas, ved som skoro 2apol roka po svadbe 😀

majkal
13. dec 2009

janemarie: aj ja už odchádzam pomaly do hajan ... takisto ráno do práce 😒

zvedava: mne tiež doktor o tom veľa nepovedal, všetko som si zisťovala až na nete - akurát som prelúskala lekársku správu z LSK ... no ale vraj je to u mňa najľahší stupeň - ja to mám zasa mimo maternice (extragenitalis) takže to hádam bude dobré ... musíme myslieť pozitívne, veriť tomu a bude dobre, uvidíš 😉

takže takisto vám všetkým prajem dobrú nôcku a pekný týždeň 😎

majkal
13. dec 2009

babulina: no a čo 🙂 ale pekná foto to bola 🙂 .... a na tejto novej vám to obidvom veľmi pristane 🙂

mirip
13. dec 2009

ahojte, príznaky má aj tak každá iné, ja som mala normálny menzes a to som mať nemala a práveže sa mi tak upravil ako nikdy, presne na chlp po 28dnoch chodil a každý mesiac som sa ako blbá pýtala Dr. že či je normálne že mám počas injekcií menzes až sa ma nakoniec spýtal že či mu nedoverujem ked sa stále na to isté pýtam, lebo že už mal aj takú babu čo počas liečby mala menzes a otehotnela a má dokonca chlapcov dvojičky 😀

mirip
13. dec 2009

a babulina ved ty si mala s ninkou album a je preč 😒 ukášž nám svoju kočku aj na iných fotkách 😉

babulina
13. dec 2009

mirip to fakt? ja som bola v tom ze uplne vsetko zmizne, aspon ja som teda nemala nic ziaden menzes ziadnu ovu, toto cele je zahadne ci uz endo alebo ta liecba, je to fakt indi vindi

mirip
13. dec 2009

ja som si myslela že aj teraz je to o menzese a o kojení, ja som od začiatku tak pol na pol s matesrkým a umelým mliekom a od porodu som ešte nebola deň bez vložky, kým som pichala cez šestonedelie injekcie bola stále krv a potom to začalo ustupovať takže 8tonedelie u mna a ked už bolo tak 2-3x denne hnedé začala ísť zase krv takže hned po šestonedelí alebo v mojom prípade po osemtonededlí hned menzes.........tak aj to vobec nie je o tom či sa kojí alebo nie lebo poznám babu ktárá mala rodiť so mnou sme mali rovnaký termín a nakoniec ju šupli na rizokovky z porodnej sály a rodila až o 4dni neskor a ona nekojí vobec a menzes nemá a 6tonedelie jej skončilo po 4 týždňoch takže ozaj je to asi o tom že každá je iná každá reaguje inak...

hej ja som mala celý čas menzes a pravidelný ako hodinky ked mi prišiel doobeda tamk presne po 28dnoch doobeda bol zas, a sa mi to upravilo a aj ostalo potom len sa mi to predlžilo som mávala 32dnovky ale som si mohla hodinky nastaviť a tiež po liečbe a aj počas nebol 7-8dnový ako predtým ale 5dnový s tým že intenzívne krvácanie len v strede teda 3dni

mirip
13. dec 2009

a tiež som ešte nebola ani u Dr. ako sa malá narodila ma zvozí ako sysla pod čiernu zem ked tam pojdem 🤐

majkal
14. dec 2009

dobré ránko,

tak hor sa do nového prac. týždňa 😉

mám otázku. Cez víkend som si dala dole náplasť po LSK. Pozerám, že kde ma to vlastne rezali, kukám, hľadám rez, až baterku som si zobrala - a nikde nič! 😲 Ako je to možné? Normálne som rozmýšľala, že či ma vôbec rezali 😀 (ešte ani injekcie neberiem a mala som pocit, že halucinujem 😀)
Mala som síce taký malilinký steh v pupku ... ale keď som sa včera osprchovala tak aj ten zmizol .... je možné že mi laparku robili priamo cez pupok? Ako ste na tom vy?

Ale asi robili, lebo po tom čo mi ten steh vypadol a ja som sa snažila skúmať, kde je ten rez, tak ma ten pupok rozbolel 😒

tulipanike
14. dec 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTt
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵
a krasny dnik 🙂

prahaxx
14. dec 2009

Ahojte, ake jazvy zostanu zalezi na moznostiach a sikovnosti lekarov a sestier, mne tesne pod pupkom stale vidno jeden steh, ale je to jemnucke, kedze mi rezali oba vajecniky, mam este vpravo aj vlavo nad bedrovymi kostami po jednom stehu, z tej pravej dierky trcala dren, tak tam sa to zahojilo viditelnejsie.. ale tri jazvycky som necakala ani vo sne, ked som sa prebudila po narkoze, mala som pocit, ze ma rezali cez cele brucho a mozno aj cez chrbat, takze vysledok hodnotim vcelku v pohode 🙂

tulipanike
14. dec 2009

ja mam po laparke tiez tri jazvicky, tie mensie dole vidno iba trosicku, tu pri pupku viac

ale zas ja mam aj jazvu po slepaku, takze ja to neriesim
ci to vidno, ci nie, hlavne ze mi cystu odstranili, a ze to bolo ok, a nakoniec sa nam aj podarilo otehulkovat 🙂

som sa minule smiala, ze ktovie aky budem mat porod, ze ak bude cisarsky, budem, mat dalsiu jazvicku do zbierky 🙂

majkal
14. dec 2009

mne by jazva vôbec nevadila, nejde mi o estetiku - len to bola pre mňa záhada, že ju vôbec nie je vidno ... ja som čakala fakt nejaký polcentimetrík ... a ono to vôbec nevidno ... pekne to urobili, no, musím uznať 😉
Ešte mi môj gyne vravel, že keby steh nevypadol, tak mi ho prestrihne - no, ani nemá čo 😀 ...

zlatanka30
14. dec 2009

ahojte.vie mi niekto povedat,ci je mozne zistit endosku z krvy .a este mi robil lekar sono a povedal,ze mam na pravom vajecniku endosku.nejak mi to nejde do hlavy lebo ta sa da zistit len laparkou na ktoru idem 4.1

majkal
14. dec 2009

zlatanka: no, ja v tomto ešte nie som celkom "doma" .... myslím si, že podľa krvi a sona môže mať len podozrenie, ale potvrdiť ti ju môže len laparoskopia. Z krvi sa zisťujú tie onkomarkery (aspoň si myslím, opravte ma babenky, keď to tak nie je) - ja som mala zvýšený CA 125 (ale hodnotu ti nepoviem, lebo neviem) no a na sone môže vidieť na vaječníku cystu, ktorá ale nemusí byť endo. Takže tak. Ale vravím, ja sa v tejto téme takisto len zorientovávam, nakoľko o tom že mám endo viem iba šiesty deň.
Tak držím palce aby sa ti nepotvrdila 😉

zlatanka30
14. dec 2009

majkal mam zvysene tie okomarkery na 37,7 hranica je od 2- 35.ani mne sa to nevidi na tom vajecniku.ked mi pred 8 rokmi zobrali lavy vajecnik a vajcovod mala som tam cystu vtedy mi zistili endo .som z toho nestastna pretoze mam uz len jeden vajecnik. teraz toto. v januari idem na laparku budu mi zistovat priechodnost.a ze vraj odstrania endo.vyzera to tak ze jedina moznost je ivf

majkal
14. dec 2009

tak to mi je ľúto, ale nevešaj hlavu, musíš veriť že to dobre dopadne .... držím všetky paľuchy! 😉 .... a na druhej strane .... možno máme aj trochu šťastia v tom, že žijeme v dobe kedy je možné IVF ... pred dvadsiatimi rokmi to nešlo a veľa párov ostalo bez detí ... teraz je aspoň aká taká šanca .... tak neboj, dobre to dopadne 😉

katrin21
14. dec 2009

majkal:

sorry, odpisujem az teraz, ale k teme na str. 142 🙂

keby ti vypalovali lozicka( koagulaciou) tak to neznamena,m ze by si mala viac jaziev 😉 😀 .. na to pouziju tie iste dierky, co aj na vyrezanie cysty a pod.. ja mam 3, po roku ich uz ani nie je vidiet, mozno tu pri pupku, ale ostatne dve na pravekj strane musim dlho hladat, kym ich vobec zvadam a su male asi 1cm. 😉
Ide len o to, ze ak ti ich vypalili, tak ich znicili a to je dobre.. ak nie, tak sa odporuca dat si liecbu injekciami, aby neboli aspon 6 mes. kramy , cim sa loziska vysusia, zmenisia( lebo inak sa pri kazdej mrche nabaluju a spravaju sa ako normalne endometrium vnutri maternice, len su mimo....) talze preto...
mne osobneich vypalili, mala som ich na dvoch miestach a zrovna v stredu som si u gyndosa pozerala, ze asi som mala endo stupen 1 ( lebo tam bolo napisane ze endometr. cysta ovaria 1. dx, cize asi 1 st. prava strana)....

a niekto sa tu pytal, ic podla sona moznon zistit endo..
Ano, mozno, ale nie na 100%.ale ak ide o cystu, tak je to takmer na beton, lebo vsetky ostatne cysty vyzeraju na sone inak, iba endo cysta je tmava - preto ju volaju cokoladovohneda cysta.,. takze ked taku vidi doky na sone( aj ked ciernobielo, tmave rozoznat) tak ma podozrenie na endo.. 😉