Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liviaf14
13. jan 2010

ahojte snažilky a tehuľky,
tak tu sú vírusíky pre vás snažilky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

nastasia
13. jan 2010

ahojte,
ja som doma, no venujem sa diplomke a len obcas nakuknem 😉

majkal
13. jan 2010

tak sa len pekne venuj nastasia ... neflakaj 😝 😝 😝

majkal
13. jan 2010

ale beriem, ze je to urcita forma odreagovania sa ... aj mne to pomahalo 😉 ... sice som nechodila na "konika" ... ale minimalne na maily a icq ... 🙂

janemari
autor
13. jan 2010

Ahojte tak dnes som sa konecne dovolala dokine a ani nechite vediet kedy sa tam dostanem 22.2. cize o mesiac neskor ako som mala ist.Okrem toho je to datum hned po mojich narodeninach a dufam ze ako darcek k narodeninam dostanem od dokiny vynadane kde som preco som neprisla na cas.A tym padom neviem ci stihneme ivf tento rok,kedze budem zase cakat kedy ma objednaju do centra a potom cely ten kolobeh ☹

luko
13. jan 2010

jane...jasne, ze stihnes, moja, ved je len januar 🙂 ziadost si schvalia do mesiaca, potom nejake vys. to myslim tiez tak do mesiaca by mohlo byt a ak bude OK, tak zacnes so stimulkou. 😉
a mozno ani nebude treba, to je tiez moznost 😉

janemari
autor
13. jan 2010

luko keby neboo treba to by bolo najsamlepsie,ako sa hovori.Ovulka sa blizi a budeme mat este jeden cyklus k dobru kym pojdem k dokine.A ci stihnem bude zalezat na tom ci budu chciet skusat aj iui a pokial ma objednaju,pohovor,vysetrenia tak ratam ze skor ako okolo leta to nebude 😔

luko
13. jan 2010

ja myslim, ze do leta by ste to mohli stihat...mne sa to predlzilo len koli tomu, ze som po Lucrine 2 mesiace cakala na MS, inak by sme to podla mna stihli do vianoc 😉

prahaxx
13. jan 2010

malo pisete 😀
ja tiez nepisem, ani nemusim opakovat ze rano grcam, vecer grcam a z elektroniky nezvladam napisat ani SMS na mobile.. ako si to mam uzivat? 😅 😅 😅
ale posielam vela TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
13. jan 2010

Dakujem za tehu virusiky.
luko aj tak po tajme dufam ze centrum nebudem potrebovat 😅 Beriem tie femikvapky a zatial som spokojna ak sa nic nepokazi tak ovulka bude zajtra alebo pozajtra.

luko
13. jan 2010

prahax: dik, budu sa hodit 😉
janka: jasne, ved tu vela kociek otehotnelo vtedy, ked sa zmierilo z IVF 🙂 u nas v snazilkach napr. Alex po 2 rokoch...mesiac pred IVF 😀 aj moja kolegyna 😉

luko
13. jan 2010

"s" IVF malo byt...

janemari
autor
13. jan 2010

No to by bola parada a darcek k 4 vyrociu sobasa 😅 Ale nepredbiehajme,este bude par cyklov kedy sa mozme prirodzene snazilkovat kym sa dostaneme do centra a potom sa uvidi. 🙂

janemari
autor
13. jan 2010

luko pevne verim,vsetky babenky ako sme tu v tejto teme tak budeme tento rok tehule ci uz prirodzene alebo s pomocou vedy 🙂

luko
13. jan 2010

ano, viera je prvy krok k uspechu 🙂

janemari
autor
13. jan 2010

oki ja si este pojdem na chvilku zdrienut kym pride mm s roboty aby som bola fit na snazilkovanie a potom hlavne aby som vladala v nocnej 😀 Zelam vam prijemny zvysok dna.Mozno este na 5 minut vecer dobehnem.Majte sa krasne 🙂

dahra
13. jan 2010

Ahojte,
Ogeletka,
tak gratulujem k poslednej injekcii. Teraz si cakatelka na mrchu ci IVF? Ako si si to nakoniec naplanovala?
Jane,
V heliose objednavaju o mesiac odo dna ked volas. Vcera pisala Zlatanka, ze ju objednali na 12.2. Aj ja mam s tym take skusenosti. Takze 22.2. ides k dokine a vyjde ti to na koniec marca. Vsak mozes sa objednat aj tam skor, vobec nepotrebujes odporucanie. Ak nahodou ti to neschvali, tak to zrusis a nepojdes tam. Kludne tak usetris cas.
Luko,
v heliose neposielaju hned na IVF, my sme vypisovali az po par mesiacoch. Myslim, ze ak manzel Jane ma spg ok, navrhnu im najskor IUI, co je aj miernejsie riesenie. Okrem toho, vzdy robia najprv podrobny hormonalny profil a potom IVF navrhuju ako poslednu moznost.
Nastasia,
tak pekne pracuj, hlavne vela tvorivej chute nech sa na teba nalepi.
Jani,
to je fakt skvela sprava. Podla mna rozmrazit 2-3 embryjka je plytvanie ☹

dahra
13. jan 2010

Ozaj, Prahaxx,
ty to mas riadne "zuzo", co mna obchadza. Ale pri vsetkych tych prejavoch je aspon istota, ze babo rastie. Myslim, ze je to jedna z veci, ktora v case, ked babo este nekope, hovori o tom, ze tam je a ma sa dobre.

jani2
13. jan 2010

Jane - tak ako píše Dahra, kľudne sa do CAR objednaj, niekedy na koniec februára, či začiatok marca, tak aby to bolo po tvojej dokine, až sa ona necíti urazená, že konáš bez nej...a ak sa pošťastí, nie je nič jednoduchšie ako CAR zrušiť...bodaj by tak bolo 😉
..tak u mňa v Heliku na začiatku nerobili už žiadne vyšetrenia, ale asi to bolo tým, že ja už som po jednom IVF v Brne bola...a mala som endo stupeň 4 a manže nie moc dobrý SPG...tak asi preto ma šupli rovno na IVF.

dahra
13. jan 2010

Jani,
to ti urcite nerobili kvoli tomu, ze uz si predtym bola v care a dokonca mala za sebou IVF. Vy ste tiez nemali velmi dobry spg? To som nevedela.

zlatanka30
13. jan 2010

ahojte babenky.janemari nepotrebujes vobec doporucenie aj my sme tam isli bez toho a bolo to v pohode.ja idem zajtra na vyber stehov a nechcem pocut ako my da dokino tu liecbu.chcem sa este opytat,ze ked si ju dam na tri mesiace medzi tym si dame vypisat ziadost na ivf,ci musim cakat na mrchu a potom zacat stimulku uz na ivf alebo nemusim cakat a mozem zacat hned .nikde som to tu nenasla,ale som niekde citala,ze sa to da aj tak urobit.

dahra
13. jan 2010

Zlatanka,
da sa tak ist na IVF. Nemusis si pichat jeden druh injekcie. Brzdu mas v sebe a pichas len plyn.
Napriklad moja sestra mala na liecbu endo Diphereline. Ja som si presne to iste pichala pri stimulke. To brzdi prasknutie folika a ta druha sposobuje jeho rast.
Teraz mi napada, ze viem, preco som mala kratky protokol. Mala som ist na stimulku z liecby, zial, moja poistovna mala vtedy precerpane limity a nemohla som ist.

zlatanka30
13. jan 2010

dahra dakujem si ma potesila.len ci stym bude suhlasit aj krajko

ogeletka
13. jan 2010

Dahra- čakám na schválenie žiadosti a hned potom idem do caru,začnem stimulovať a na IVF idem teda rovno z liečby.

luko
13. jan 2010

ogeletka: ja som musela cakat na 1. MS po liecbe a urobit hormonalny profil, az potom sme vypisali ziadost,
tebe to vypisali skor? tak to mas super.

dahra: to vazne? som myslela, ze pri nasej dg hned posielaju na IVF....

jani2
13. jan 2010

dahra - manžel má tiež horší SPG, ale asi to nebude tak zle, lebo keď som mala naposledy tak veľa vajíčok, tak polovicu dali ICSI a polovicu nechali oplodniť prirodzene a spermoškovia to prirodzene super zvládli, oplodnili a vyvýjali sa až do blastocysty....aj Janička je vlastne z prirodzeného IVF.
Zlatanka - som teda zvedavá, čo ti dokino povie, určo zajtra daj vedieť....a s tou stimulkou rovno z liečby,tak to je super, to je pre enĎáčky požehnanie, nehrozí že sa ešte pred IVF vytvoria cysty ...ale keďže nebudeš mať MS, tak kedy by si si začala pichať hormóny na rast folíkov (zvyčajne sa pichajú od 1.DC)?????....Dahra, ty nevieš?
luko - viem, že si už písala, že ideš do HElíku na pohovor, ale ja stále zabúdam kedyže presne?

janemari
autor
13. jan 2010

dahra bola som s dokinou dohodnuta resp.mi povedala ze ak neotehotniem do konca januara mam prist ku nej a dohodneme sa kam do centra a na ostatnych veciach.Nerada by som robila veci poza jej chrbat kedze uz je sukromnicka.Muz ma spg v poriadku tak tiez ratam ze ako prve bude ze nam bud budu planovat styk alebo pojdeme na IUI.Ale nebudem sa teraz s tym zatazovat,zatial sa budeme snazilkovat prirodzene 🙂

luko
13. jan 2010

jani, ja nechodim do helios ale do gyn fiv 😉 idem buducu stredu

filmushka
13. jan 2010

ahojte, dnes to tu ide na MK ako v lete na saniach.

Ogeletka: tak sme dve cakatelky na kramy, ja som mala v decembri poslednu 6.inj/ lucrin.
Luko: uz bud. stredu, tak super, som zvedava 😵
Prahaxx: gratulujem, nejako mi uslo, uz mas 11tt, waw, sa to tu ale roztehotnelo 🙂
Janemari: aby ti vysla riadna dialnica o par dni na teste 😵 😵 😵 tak pekne snazilkovanie 😉
pekny vecer vsetkym,pa

janemari
autor
13. jan 2010

Tak babenky zelam vam ja prijemnu noc,my sme posnazilkovali a mozem letiet do nocnej 😀 Pa pa zajtra 🙂