Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
16. jan 2010

ja beriem lucrin. A čo sa liečby týka, asi je to fakt individuálne. Mne napr. nevyberali nič, mám len ložiská a tie sa tými injekciami majú vysušiť. Ja som vlastne teraz v menopauze, ale zvládam to zatiaľ celkom dobre .... skôr ti poradia ostatné babenky, ale mám pocit, že tu sme si "menopauzou" prešli skoro všetky.

zlatanka30
16. jan 2010

ja mam ako liecbu decapeptyl prva je v chladnicke cakam na mrchu,ale nejako nechodi po tej laparke.uz som nervozna a to som si ju este nedala ani pichnut 😠

tulipanike
16. jan 2010

ahojte 🙂

ako sa mavate? nejake novinky, nove tehulky, a pod.?

luko
16. jan 2010

oknomas: ja som mala Lucrin, ale len dve davky...navaly som mala poriadne, obcas nespavost.

luko
16. jan 2010

ahoj tulipanike, tebe sa to uz krati 😎

tulipanike
17. jan 2010

ahojik, krasnu nedelu zelam 🙂

no ano luko, krati sa to, o chvilku uz budeme mat bambulku doma

a co ty? ako snazilkovanie? tyuz si dobrala liecbu?

luko
17. jan 2010

nie mojik, ja som mala liecbu len 2 davky, potom 2 mesiace cakanie na MS, potom HAK a teraz priprava na IVF...tak sme zasnazilkovali len jeden raz a neuspesne....takze tak 😉

dahra
17. jan 2010

Ahojte,
Tulip,
teda, ty si uz 35tt 😕. To tak rychlo ubehlo, nechapacky. Kukla som fotecky, supla si ich len nedavno ze? Cakate dievcatko, vsak. Ty si pisala, ze sa bude volat Lenka ci sa mi to pletie?
Zlatanka,
ja som prvu mrchu dostala na druhy den po operacii - poviem, sranda to nebola, lebo som behala s vlozkou a drenom v bruchu a v predklone. Kvoli drenu som ani nohavicky nemohla mat normalne, ale polostiahnute. Jedna sestricka mi dokonca kazala dat si ich dole a behat len s vlozkou 😀 😀. Som jej povedala: Verte, viem, co robim, urcite by ste po mne tie jatky na plachtach nechceli upratovat. Uz som potom od nej ani slovo na tu temu nepocula.
Majka,
vyhoda je mozno brat tu liecbu v zime. Predstav si leto, vyse 30 stupnov a este navaly. Ja som v lete dostavala busenie srdca, tep mam normalne vysoke - nad 90, ale v lete to po 120 v pokoji neklesalo. Nizky tlak a tep ako slak.

luko
17. jan 2010

dahra: ja tiez tak 3-4 den po OP som dostala MS

oknosmas
17. jan 2010

ahojte, takze po operacii mam cakat mrchu? no ja ju uz cakam hoci som podla teplot 4 de po ovu, uz asi 5 dni ma bolia prsia a posledne dva dni len chodim nazerat, ci uz prisla mrcha..nechapem to...kedze posledne dva cykly bolo 31 dnove 😒 este otazka, na laparoskopiu sa mam oholit? uplne, alebo staci len ten vrch a ostatne len zostrihat riadne...ono to velmji svrbi, potom...sa tesim...teda

dahra
17. jan 2010

Oknosmas,
ja mavam 26 dnove cykly bezne, po operacii mi dosla mrcha na 24. den. Je to zasah do tela, tak sa moze stat. My s Luko sme o laparotomii (klasicka operacia rezom), tak mozno laparka je ine.
Na tvojom mieste by som sa oholila, sice viem, ze to robia v nemocke, ale ja som to preventivne spravila doma vopred, hoci som do nemocky sla povodne na laparku. To len tam rozhodli inak, lebo som mala dost velku cystu.

oknosmas
17. jan 2010

jane...vdaka..oholila som sa...i ked uplne dole som to az tak neriesila, len skratene 😉 no, tak idem...idem na myjavu a kedze nastupujem rano o 7, tak cestujem uz dnes k nasim...budem sa vam ozyvat, snad, cez mobil...tak sa majte krasne... 🙂

luko
17. jan 2010

oknomas: ja som ju tiez tak nejak mala dostat, takze neprisla ani skor ani neskor
Oholit sa radim aj ja...ja sa teda holim bezne, takze pre mna to nebola nejaka dilema 😉
drzim palce 😉

majkal
17. jan 2010

čaute,

onkosmas: tak držím silno paľuchy, nech to dobre dopadne. Ja som sa holila tiež, ale len so strojčekom na strihanie vlasov, takže úplne do hladka to nebolo 🙂

dahra: to je pravda, že v zime je to s tou liečbou lepšie. Včera som akurát mala častejšie návaly, ale to možno preto, že som upratovala celý byt, tak to na mňa prichádzalo nejako častejšie .... ale zato som v noci spala ako zabitá 😀

Dnes ideme k našim, majú doma tlakomer tak si chcem zmerať tlak. Ja ho mávam normálny, priam ukážkový 120/80, ale teraz sa mi stále točí hlava a tak čudne pobolieva, tak som zvedavá čo nameriam 😝

inak pohoda .... peknú nedeľu všetkým 😉

majkal
17. jan 2010

ešte som sa chcela opýtať .... niekde som čítala, že pri endo by sa mala obmedziť káva, resp. kofeín. Je to pravda? .... ja teda kávu často nepijem, sem-tam, aj to iba jednu za deň, ale teraz ako na potvoru, mi tak strašne ide na chuť 😝 .... a čomu by som sa ešte mala vyhýbať?

luko
17. jan 2010

ja mavam nizky tlak...stale ...uz asi dva roky...90/60 a tak

dahra
17. jan 2010

Majka,
na stravu tu je Miminap odbornicka - na endo je zle vsetko, co zvysuje estrogen. Stou kavou neviem - ale jedna denne urcite nie je zla. Viem, ze soja zvysuje estrogen a mari sa mi, ze Mimi pisala aj o citrusoch.

jani2
17. jan 2010

..ahojte, ešte som vás nedočítala, nestíham...malá mi stále skáče na kolená...tak asi až keď zaspí.. 🙂 😉 🙂
..ale už som sa konečne dočkala ms aj ja, je síce slabá, dokonca som aj rozmýšľala, či je to ms, ale je tam jasnočervená krv, nie je to špineníe, tak dúfam, že sa nepletiem. ....asi po ten nepretržitej HAK nenarástla vysoká sliznica, tak preto tak slabá ms....takže zajtra volám do CAR, kedy mám prísť na UTZ....no a ešte som, trubka zábudlivá, niekde založila papier o užívaní tabletiek, viem že brať od 1.DC, ale neviem, či 2- či 3 tabletky denne, tak som dala len 2...no vravím si, že to pekne začína, sama si všetko ordinujem ako sa mi zachce, som teda zvedavá ako to dopadne ...ale zasa sa z toho nestresujem! ..čo má prísť, príde! 😉 😉 😉

zlatanka30
17. jan 2010

jani2 ja som na tom podobne s tou mrchou ,ale kedze mam 26 dnovy cyklus,ktory chodi presne ako svajciarske hodinky tak je to asi tak ja mam 2 tyzdne po laparke.konecne zajtra sa picha prvy decapeptyl 😔 😔

dahra
18. jan 2010

Ahojte,
nasla som nas az na 3. strane 🙂
Jani,
ja som takto chaosila pred IVF, lebo som mala zapisane na papieriku info o stimulacii este z augusta, ked sme boli na pohovor. Vsetko som si zapisala, ale aj tak som mala dojem, ze nie vsetko si pamatam. Vsak sa kludne v heliose opytaj. Takze uz si v procese pripravy?

luko
18. jan 2010

ahojte 😉
ja som uz nedockava na stredu a termin u dokyny

jani2
18. jan 2010

luko - tak ja som zvedavá s tebou, uvidíme čo ti povie 🙂
dahra - no sú to trochu chaosy, nechcem niečo hneď na začiatku pokašlať...pamätám si ako som stresovala aj pri IVF, či pichať ráno, či večer...do HElíku som dnes volala, povedali že prvých 7 dni stačí jesť len po jednej tabletke...naštastie tú druhú som sa večer chystala zjesť, ale potom som ju nechala radšej tak, takže som zjedla len jednu, tak ako je správne...ale v konečnom dôsledku je to možno aj jedno...tie tabletky obsahujú 25jednotiek estrogénu, to pri IVF som tisla do seba iné kvantá 😉 ...na UTZ idem až 30.01..vtedy budeme mať aj pohovor s embryologičkou, tak som tiež zvedavá 😉 ...a musíme prísť obaja manželia...nevedno, či budeme zas niečo podpisovať, som myslela, že až pri KET dôjde na papiere.
zlatanka - takže začínaš s decapeptylom!?..neboj ono to zbehne ako voda 😉

luko
18. jan 2010

jaaaj, no som napätá 😀 hlavne po doktorke musim ist spat do prace lebo mam rodicko 😕

tulipanike
18. jan 2010

ahojte 🙂

ano, dahra, fotky su aktualne par dni, a ano, cakame dievcatko Lenku, jedine ak bude prekvapko pri porode, a bude to nakoniec chlapcek - ale je mi to jedno, ja chcem, aby bolo malicke zdrave

luko
18. jan 2010

to sa stalo kamaratke...mala bt Maria a vysiel DAvid 😀

oknosmas
18. jan 2010

Ahojte,tak zajtra bude laparka..uz som ubytovana 🙂 , cakam na vecer..a rano sup na stol.dufam,ze vo stvrtok vam uz napisem z domu,ze je vsetko v poriadku..tak zatial pa

luko
18. jan 2010

drzim palce 😉

dahra
18. jan 2010

Ahojte,
Oknosmas,
drzim palce, nech je to rychlo za tebou!
Jani,
to vyzera na dlhu pripravu... To nie je len od menstruacie po ovulaciu?

ika33
18. jan 2010

AHojte kočky.

Všetky vás zdravím a prajem vám pekný večer. 🙂

zlatanka30
18. jan 2010

ahojte babulky.tak a mam za sebou prvu injekciu.este dve 😠 😠