Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jani2
18. jan 2010

Dahra - nebude to dlho, UTZ mám za 14 dní...vlastne vtedy by v prirodzenom cykle mala byť ovulka, to mi dr. povie kedy bude KET.-...počítam, že o ďalších 6 dní, lebo embryjka už 6 dní staré sú...tak aby to časovo zapadlo.
oknosmas - tiež držím palce, aby nič zlého nenašli 🙂

luko
18. jan 2010

ahoj ika 🙂

zdravim aj jani, dahru, zlatanku 😉

ja mam tento krat uplne slabunku mrchu...ako za cias, ked som uzivala HAK, teraz po druhom cykle HAK je zas taka...tri dni a pohoda jazz dokonca bez tamponov super 😀

lucy778
18. jan 2010

ahojte 😉
neviete mi povedať, kedy je najlepšie robiť ovulačný test? ráno ale bo večer alebo je to jedno?

u mňa nič nové, dnes som bola na folikulometrii- a statočne som si to tam odčakala 😝 mám folík a mal asi 20mm 🙂 a v stredu idem na pregnyl a potom šup do práce 😀

jani2
18. jan 2010

luko - aj ju mám slabú, zajtra bude tretí deň a asi už aj pomaly skončí...a bolesti žiadne, len teraz podvečer ma trocha boleli kríže...asi to tak po tej HAK býva. Zato keď bývam bez HAK tak mám mrchu aj týždeň a nestíham meniť vložky 😝 ..dúfam, že už ďalšiu mrchu nedostanem 😉
lucy - tak 20 mm je ok, už len aby vajíčko v ňom pekne dozrelo..a koľko si čakala?...ja som najviac v živote čakala raz na vyšetrenie s Jankou na Kramároch, od rána 7:30 do 14:30....som myslela že ma trafí šľak...a to Janka mala vtedy len 9 mesiacov!...som zvedavá kedy sa to zdravotníctvo zlepší...neznášam tie čakania 😒

luko
18. jan 2010

lucy: podla mna to je jedno kedy...ja som si robila aj rano aj vecer
jani:ja cakanie neznasam....pokial sa da, radsej si zaplatim, aby som necakala...no ale zas nie vzdy sa da...

lucy778
18. jan 2010

no prišla som tam ráno o ôsmej a kým som sa dostala k dokimu, bolo pol 11., lebo to je na oddelení a prvé beru baby na príjem a medzitým idú tehotné do poradne a kontroly a ešte do toho vizita a tak o pol 11. mi povedal, že mám isť na ultrazvuk, ktorý začínal o 11., lenže lekárka príšla až o 12:15 😝 .jeden lekár robí ultrazvuk na dvoch miestach 😒 jedno šťastie, že so mnou nešiel manžel, lebo on by to asi psychicky nevydržal 😀
a pochybujem, že to niekedy bude bez čakania

lucy778
18. jan 2010

luko - ďakujem, testíkov mám dosť, takže môžem aj ráno aj večer 😉

janemari
autor
18. jan 2010

lucy testiky je najlepsie robit medzi 10.00-20.00 hodinou vecer aspon tak som to niekde citala a nieje na to hodny ranny moc.Najlepsie ked vstanes pojdes na wc naranajkujes sa a potom sa snaz cca 1-2 hodinky nepit a potom si urob testik.

dahra
19. jan 2010

Ahojte,
Zlatanka,
tak prvu mas za sebou, neboj zbehne to rychlo. V marci mas po a v aprili uz moznoze pojdete sup na IVF 🙂

Jani,
tam vklad by ti vychadzal potom zaciatkom februara. V podstate s tym cyklom je to ako pri kratkom protokole IVF, ja som mala OPU na 16DC a vklad na 19DC. Vtedy mi vlozili do maternice trosku mensie embryo, ako byva normalne. Pri PK je to ako v reali. Ten 5-6 den, kde oplodnene vajicko "padne" do maternice.

Luko,
zajtra drzim palce. Ides na ten pohovor?

Lucy,
tak nech tentokrat pregnyl pomoze a tento cyklus je uspesny. Raz to predsa musi vyjst!

Oknosmas je uz mozno po laparke. Uf, nemenila by som ☹.

Pisali ste o cakani, tak ja som bola vcera u gynosky - mala zastupujucu sestricku a slo to pomalyyyyyyyyy.
Bola som objednana na 12.30 a dnu som sa dostala o hodinu, co nie je ta zle, ale tie zeny predo mnou tam cakali od rana. Som poucena, ze sa len zapisem a idem domov, nema zmysel tam sediet.

Inak vcera som mala riadnu kovbojku. Sla som tam so svojou "svrblavkou", ktora min. tyzden trochu ustupila, ale cez vikend sa vratila, tak som nechcela cakat. Sestricka chaosila - poslala ma vyzliect do kabinky, potom ma volala, ze mi este zmeria tlak, tak som sa zasa poobliekala a potom to nastalo. Namerali mi 160/80. 😕 😕 😕 Setricka hikala, doktorka pribehla, ze okamzie musim ist na interne, ze urcite sa zle citim, atď. Hystéria. Zacali zistovat ci som bezala (hodku som sedela v cakarni), ze urcite som sa namahala pri vyzliekani (v 3. mesiaci sa vyzleciem a tlak mi vyskoci na 160, co potom bude na konci tehotenstva). Potom merali tlak aj dalsej tehotnej, ta mala este vyssi 😀. teraz sa mi smeje, ale bola som z toho vyhukana. Nakoniec vybrali dalsi tlakomer a vsetko bolo v normali. Medzitym si tlak merala aj sestricka, mne pre istotu aj 6-krat, aby sa potvrdilo, ze mam naozaj len 120/80. Neskor zistili, ze im dosli baterky. Tak a kvoli baterkam by som skoncila na internom 😠 a to som sla s uplne inym problemom. Na ten mi predpisala Nystatin a uz po prvom cipku citim zmenu k lepsiemu. Vraj kvasinky, ale kde som sa nimi "nakvasila" netusim. Dufam, ze vsetko je ok. Neviem sa dockat piatku, ked pojdeme na utz.

dahra
19. jan 2010

Tak a zasa raz som sa rozpisala 🙂

evina0
19. jan 2010

dahra kvasinky dostanes s nicoho nic.bud kludna .tehotnym sa stale meni Ph a kvasinky dostanes ani nevies s coho.mne zase lekar nikdy nepovedal ze co ma za pricinu zapal ,len dal lieky na vkladanie a kremy.
ked som sa bavila v Mt s lekarom tak mi povedal ze treba pri opetovnom zapale spravit kultivaciu a zistit ozajstnu priciny a dat liecbu..ale ten moj prispaty gynekolog a robit cosi take ako kultivacia?? nehrozi 😠 uz som za polovicou tehu a kultuvaciu mi nerobil,len akysi vyter ..

nastasia
19. jan 2010

baby, vam nerobia kultivaciu? 😲 mne vzdy. vsak to nie je dobre liecit len tak naslepo. potom sa to zbytocne natiahne cela liecba co urcite nie je dobre a zvlast v tehotenstve...mam kamosku, ktorej lekarka uz pol roka neurobila kultivaciu, hoci mava casto zapaly. od takej dr. by som utekala...
dahra, kvasinky su bezne v posve, ale ked nastane nerovnovaha tak sa premnozia. v tehotenstve je to dost bezne lebo flora je oslabena. skus vkladat laktobacily 😉

dahra
19. jan 2010

Evina,
nie som si ista, ale nie je vyter ludovo nazyvana kultivacia?
Nastasia,
vcera mi zobrala aj vzorku na vysetrenie, v stredu mam doniest preventivne aj moc. Takze zatial sa gynoska rozhodla podla toho, co videla.
Myslim, ze naposledy mi robila kultivaciu v lete. Zatial mam skusenosti, ze vzdy ked bol zreteľný problem, tak ma vysetrili.
Len moja stara lekarka nikdy neposielala zeny na sono a to bol problem pre mna a moju sestru ☹.

katie233
19. jan 2010

Ahojte 🙂. Ja zatiaľ len tak narýchlo, v robote pomaly finišujem. Večer ešte nakuknem.

Oknosmas, držím palce 🙂

babulina
19. jan 2010

dahra, aj ja mam kvasinky akurat doberam lieky co mi predpisala lekarka, kvasinky chytis vsademozne a v tehu trikrat viac, teraz je teplo a sme nababusene, viac vlhkosti kvoli tehu a uz to je, hlavne treba dobre preliec nech z toho neni nejaka ina pliaga este

liviaf14
19. jan 2010

ahojte 😵
dahra, máš také skúsenosti s tlakomerom ako ja 🙂 včera na poradni mi merali dvakrát na rôznych digitál. tlakomeroch, tlak som mala 150/90, to som sa ozývala, že mne digi nepresne meria, tak nakoniec vytiahli klasický a tlak som mala 130/75, toto zažívam na každej poradni a vždy si vyžiadam klasika tlakomer. sestričky ma tam už poznajú a vedia o tom. treba sa ozvať radšej. 🙂
tie kvasinky sú fakt bežné, ja som to mala za celé tehu 4x.

dahra
19. jan 2010

No teda tehulky,
ako citam, tak kazda z vas ma s tymi neprijemnymi problemami skusenosti. Dufam, ze tie lieky zaberu.
Ked pisete, ze vlhkosti je v tehu viac - to som si vsimla uz od zaciatku. Doki vravel, ze to kvoli prekrvenosti sliznice. Zaujimave.
Inak tie, co ste na liecbe, je tu dalsia dobra sprava - okrem mrchy by vas prave taketo problemy mali obchadzat. Riadna utecha, ze?

Livia,
ved ja mne merali potom ortutovym a ten fungoval lepsie. Doma mam tlakomer, tak som merala este vcera vecer 120/80 - ideal a teraz poobede som mala 103/66 - toto je taky moj klasicky. Zato som vcera na 160 zirala a som vedela, ze by sa to muselo prejavit. Nabuduce, ked mi nameraju vysoky, s kludom anglicana poviem: Vymente baterky 🙂))) Dnes mame moderne pristroje, ale su ovela citlivejsie.

liviaf14
19. jan 2010

dahra, s kľudom angličana....... si ma pobavila 😀 ale presne tak, netreba sa dať, lebo hneď sme na internom, že?

liviaf14
19. jan 2010

inak hej, pred tehu som tiež často mávala tlak 110/70 a podobne nízky, som tým povestná, aj som párkrát odpadla z nízkeho tlaku hlavne cez menzes

ika33
19. jan 2010

Pekný večer, dostali sme sa až veľmi ďaleko, tak nás posúvam na začiatok 🙂

luko
19. jan 2010

ahoj ikus, co mas new?

evina0
19. jan 2010

dahra si ma normalne zaskocila..ja blba som si myslela ze kultivacia sa robi s mocu.tak mi pisali kedysi v jednej teme a ja som sa viac tym nezaoberala 😅 ale vraj aj to existuje- kultivacia mocu..
vyter mi robil co ja viem len raz,ked som mala ozaj silny zapal ..lenze on spravil vyter a este v ten den dal tabletky na vkladanie a krem..to vysledok nemohol vediet a na dalsej navseve o vysledku s vyteru nepvedal nic.
mne meraju tlak na ortutovom tlakomery a mavam teraz tak 110/70 dovtedy som mala nizsi.

drzkajte sa vsetky 😉

majkal
19. jan 2010

čaute kamošky,

čo dnes všetky pozeráme krasokorčuľovanie? 😉 .... ja som vo svojom živle, mám do konca týždňa postarané o večerný program 😀

čo sa týka tých zápalov, tak ja mám asi šťastie alebo čo ... ja to vlastne ani nepoznám .... mala som mykózu jediný raz ... odvtedy nič a dúfam, že to bude tak na "furt" 🙂

dnes ma zasa bolí hlava, včera sa so mnou tak točilo, že som myslela, že v robote odpadnem ☹ ... mali ste to niektorá takto? ach jo ... ale napriek tomu si vždy hovorím, že tá liečba sa dá v pohode vydržať 😉 včera som ešte mala také čudné "návaly" ... ono to vlastne ani nebol nával, len mi sčervenelo jedno ucho a cítila som ako doslova horí ... ako keď si spálite na slnku pokožku ... trvalo to asi polhodinu, potom mi to prešlo na druhé ucho a nakoniec na krk .... tak som otvorila na seba a kolegyňu okno, vyvetrali sme sa a bolo mi lepšie 😉

pekný večer a dobrú noc 🙂

lucy778
19. jan 2010

ahojte,
jane - no tak podľa toho čo si mi napísala som nevystihla čas - prvý som si robila ráno o 6:15 a druhý večer po 20:00 😀 , zatiaľ negativne, takže zajtra pokračujem v testovaní.
dahra - ďakujem, bodaj by si mala pravdu. uvidíme, necháme sa prekvapiť 😉

oknosmas
20. jan 2010

Ahojte,tak mam po laparke,som zvedava,co mi dnes povie lekar,o co vlastne slo a v akom stadiu bola endometrioza..aj vas tak velmi boleli ramena po laparke?snad viac ako brucho

prahaxx
20. jan 2010

mna najviac bolela strpnuta noha a hlavne dychanie.. vsetko bolo nejako pomackane 🙄
drzime palce, budes v poriadku, uvidis

majkal
20. jan 2010

oknosmas: áno, ramená boleli ... mala som ich ako drevené 😀 brucho som napr. takmer vôbec necítila. Ešte ma bolelo hrdlo, mala som ho tak čudne stiahnuté ... ale po dvoch troch dňoch to všetko prešlo a normálne som už fungovala 😉
Tak držím palce, aby výsledky boli čo najpriaznivejšie .... a to Ti nepovedali hneď, ako tá laparka dopadla?

liviaf14
20. jan 2010

ahojte 🙂
oknosmas neboj, určite to nie je ťažké štádium endometriózy, keď ti robili iba laparku. pri ťažších stupňoch prejdú z laparky na laparotomiu rovno, čiže rez cez bruško. ako napr. mne....... tak skoré zotavenie ti želám 😵

majkal
20. jan 2010

liviaf: už 39tt? Tebe sa to teda poriadne kráti 🙂 ako sa cítiš? ja už som bola nedočkavá .... chodila som na CTG do pôrodnice a keď som videla ako vozili na vozíkoch bábätká na kojenie, tak som sa nevedela dočkať pôrodu 🙂
už Ti je aj ťažko, však? držím palce nech to máš rýchle a ľahké 😉

oknosmas
20. jan 2010

Uz viem viac.endometrioza sa potvrdila,bolo tam viacej malych lozisk,ktore vybrali a vypalili..lekar mi odporucil hormonalnu liecbu,vraj ak chcem mat deti,tak to bude najlepsie,no nezarucil mi nic,vraj to nevie odhadnut..v pondelok mi chce pichnut prvu injekciu..mam s tym zacat?hrozne chcem babo,no tato liecba ma nelaka.a hlavne,pol roka ho isto nebudem moct mat..co s tym???preco??? ☹