Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
20. jan 2010

moze to byt aj menej od 20-30 tis. sk to vychadza...ako ked to vyjde...tak aj zabudnem, ze som nieco platila 😀

nastasia
20. jan 2010

tak to hej. budem drzat palce 🙂 a do ktoreho CARu chodis?

vanesska
20. jan 2010

luko... super takze zachvilu zacinas!
a akymi liekmi stimulujes? ty chodis do GF?
ja som tiez z GF a dostala som diphereline, puregon a k tomu este ku koncu aj menopur.
a ked som videla v lekarni co vsetko mi nabalili fakt plnu igelitku ty brdo som nechapala... 😅
a k tomu kopec ihiel a striekaciek no je to sranda... a stalo nas to cele okolo 300 EUR takze som sa este vytesovala ze celkom lacno sme obisli ale nakoniec k tomu pribudla este PK za 4500 sk a potom mrazenie embryjok za 4500 sk a hned sme mali 10.000 navyse len taky fukot... 🙄
clovek nelutuje tie peniaze samozrejme ale pri takej beznej a prirodzenej veci ako je pocatie babatka by sa poistovne mohli este viacej plesknut po vacku a trochu nam to ulahcit... no ale to mozeme len snivat... 🙄
tak ti drzim palce nech nam prinasas len same poztivne spravicky zo stimulky! 😵

jani ty kedy zacinas?? ty to mas tiez uz na spadnutie nie? 😵

zlatanka30
20. jan 2010

vanesska tak to mas pravdu poistovne by sa mali viac snazit a viac to ulahcit .si neviem predstavit ako budem stimulovat ja ak samozrejme budem

dahra
20. jan 2010

Luko,
takze na moje narodky zacinas s difacom 🙂 Budem si pamatat. Silno drzim paste, nech vam to vyjde!
Posielam aj tehu virusiky:
😵T 😵T 😵T 😵T 😵T😵T 😵T 😵T 😵T 😵T
😵T 😵T 😵T 😵T 😵T😵T 😵T 😵T 😵T 😵T
😵T 😵T 😵T 😵T 😵T😵T 😵T 😵T 😵T 😵T

Inak my sme mali velke stastie pri IVF, platili sme iba za lieky a prislusenstvo k nim - tiez to vyslo do cca 300€ (hlavne menopur), potom 275 za IVF (za ICSI metodu) po OPU. Nemali sme PK, neplatili sme za mrazenie a nemali sme viac ako 5 vajicok. V Heliose do 5 platis cca 5000,-SK a potom za kazde jedno vajicko naviac 1.000 navyse. Takze zostali sme na najnizsich moznych palkach.

Este taka vec - pouzite striekacky a ihly a vsetko som zbalila a odniesla do heliosu. Zdalo sa mi to divne vyhadzovat do kontajnera. Bez problemov to vzali. Je to predsa nemocnicny specialny odpad.

jani2
20. jan 2010

Vaneska - prehliadla si 😉 , mrchu som už dostala, som 4.DC a beriem tabletky na podporu sliznice maternice, 30.01 idem na UTZ a ak bude všetko v poriadku, tak o pár dni na KET...už sa teším 🙂
...nás IVF vyšlo tiež tak do 20 tisíc, ale keď sme na 1.IVF boli v Brne, tak to bola iná pálka...boli sme samoplátci, tak to bolo okolo 80tisíc+benzín a ja neviem čo ešte...a aj tak to vtedy nevyšlo 😢 ...dali sme do toho veľa peňazí, ale teraz skutočne neľutujem 😉 ...na čo by nám boli peniaze bez Janky? 🙂

zlatanka30
20. jan 2010

dahra celkom dobre ste obisli.ja som este neskoncila liecbu a uz ma trapi ci sa mi vytvoria vobec vajicka ked mam len jeden vajecnik. ty si bola ako na tom.?

dahra
20. jan 2010

Zlatanka,
vsak ja som tiez len s jednym vajecnikom stimulovala - narastli mi tri folliky ☹ a len jedno vajicko bolo kvalitne 😒 . Sme to mali len-tak-tak. A to este manzelov zly spg, vtedy su straty pri vyvoji embryjok velke. Takze sme dokaz, ze zazraky sa deju. 😵 😵
Ty mozes na simulku reagovat uplne inak. Napriklad Scarlette - tiez nas pripad, vyslo jej 2.IVF a cakala a porodila dvojicky. Kazda stimulka zabera rozne, hlavne treba byt v pohode a nestresovat.

Jani,
vy ste si hradili jedno IVF? Preco? Ved 3 cykly priplaca poistovna 😕
Ty si tiez pisala, ze pri nejakom IVF ti poriadne nerastli foliky a v heliose si mala pozehnane.

jani2
20. jan 2010

Dahra - keď som pred 5 rokmi začínala s IVF, bolo tu len ISCARE v Blave a tam mi Valky povedal, že ja otehotniem len s darcovskými vajíčkami, vraj mám moc zničené vaječníky, ja som tomu nechcela veriť....tak sme šli do Brna, tam sme boli ako cudzinci-samoplátci....no a potom otvorili Helík a podstúpila som 2x hradené IVF...takže jeden cyklus mám ešte k dobru 🙂
Zlatanka - ako píše dahra, skutočne každá stimulka je iná, pri 1.IVF v Brne som mala len jedno jediné vajíčko a pri 3.IVF už 22 vajíčok....len treba vydržať!!!...a najlepšie veriť, že sa podarí už pri tej prvej 😉 ...veď Dahra je toho dôkaz a aj Vaneska.

monci78
20. jan 2010

Dahra ahoj, veru dlho som tu nebola sem tam vas citam, ale či veríte či nie odkedy som tehu nemôžem byť za pc dlho lebo sa mi prevrati žaludok. Ináč veru týždne pribudajú, ale aj tebe, je to super, už mi je aj fajn, len mám seknuté v krížoch a to len 4kg mám na vrch. nevládzem sa hybať. A ty sa máš dobre? 😉

luko
20. jan 2010

dahra: no ste dobre obisli...ja len za lieky dnes 412,- a o tri tyzdne hned 100,- za nejaku speci starostlivost...mam to na papieri...to ze neplati poistovna...
dufam, ze na tvojenarodky zacnem teda a na svoje/marec/ otehotniem a budem spokojna 😀

luko
20. jan 2010

jaj, a chodim do gyn five...kto sa pytal 😉

dahra
21. jan 2010

Ahojte,
Monci,
ty si pripad ako Evina, ona tiez nemohla sediet pri PC. Mne tiez velmi neprospieva a vecer ma z kompu boli hlava, ale nic hrozne. Ja som pribrala po IVF rychlo - 4kg za mesiac, ale odvtedy sa vaha stale drzi na tom istom. V podstate sa mam velmi dobre, bolo obdobie, ked mi byvalo dost zle (ale nastastie som ani raz nezvracala), teraz sa to ukludnuje, hoci sem-tam sa to vracia. Momentalne ma casto palieva zaha, jedine, co zabera su "polystyrény".

Co tie krize? Mas to z prechladnutia ci sa ti nieco stalo?

Jani,
jasne, ja som na to Brno zabudla. Byt samoplatcom je teda des, tazke desattisice korun dat kvoli tuzbe po dietati.
Inak su zeny, co IVF absolvovali velakrat - dakde som postrehla, ze jednej IVF vyslo na 7x. Ja by som uz asi po tretom raze nesla. Uz to sa mi zda dost.

monci78
21. jan 2010

Bré ránko, no ked tak je aj iny ako ja že za pc nemože dlho sedieť, tak aspon viem že si nenamyšlam. už som si myslela, že mi šibe. 😉 Tie kríže bolave, ja neviem že z čoho sa mi to zaseklo. ale je to hrozné. Dahra stymi nevolnosťami sme na tom rovnako, ja som sice raz zvracala, ale bolo mi dosť zle. teraz je už super, ale sem tam sa mi to vráti tak na jeden dva dni. a potom zasa pokoj. Záha ma tiež palievala, a zistila som že to bolo s bublinkavej malinovky. ja sodu čistú nemusim, ale teraz som bola nútená, a predstav si že ako som prestala malinovku sladkú tak to prešlo. ved sa sleduj a prídeš aj ty na to že z čoho to je. 🙂 tak pekný deň.

janemari
autor
21. jan 2010

dahra na palenie zahy je dobry liek acix,alebo par zrniek ryze/neuvarenej/ 😉

monci aj mna dnes nejako bolia kize,neviem ako to vydrzim v robote.Ale pred mrchou ma vzdy bolia krize 😅

nastasia
21. jan 2010

ahojte,
dneska bolo odhalene tajomstvo mojich zapalov. bola som u dermatologicky, ktora mi robila kozne testy-na alergiu-tie boli ok, ale spravila mi aj taky test, ze mi ako eby poskrabala kozu na chrbte no a na to som mala reakciu, este po pol hodine to bolo cervene.. takze som alergicka na mechanicke podrazdenie koze 😒 cize preto mam vzdy po sexe zapal ☹
chcela mi dat na to lieky, ale kedze chcem otehotniet tak mi ich nedala pretoze sa to musi brat aspon rok-dva aby to malo efekt a tie lieky sa nesmu v tehotenstve. tak takto som dopadla. mam nosit volne oblecenie, brat urinal, davat si laktobacily nepouzivat tampony ani parfumovane vlozky-ale to som si ani nikdy nedavala. som velmi rada, ze sa konecne prislo na to co mi je, ale na druhej strane aj smutna, lebo rada by som si dala tie lieky lenze cakat rok je pre mna vela kvoli endometrioze. bojim sa, ze by sa mi vratila 😖 a uz teraz sa mi nedari otehotniet po roku by sanca bola este mensia...

katie233
21. jan 2010

Zdravím vás 🙂. Ako sa máme? U nás nič nové pod slnkom 😵. Mám sa fajn, nevoľnosti ma občas potrápia ale inak pohoda 😀. Ale večer ešte bývam strašne unavená, ani na koníka nie som schopná ísť a zaľahnem o 8 do postele.

Vidím, že riešite bolesti chrbta. Aj mňa zase začína bolieť, zase sa mi objavujú tie nepríjemné bolesti, ktoré som riešila aj minulý rok. No zanedbala som to ☹. Moja chyba. Budem to musieť napraviť.

Pekný deň 😵 a aby som nezabudla TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

luko
21. jan 2010

nasti: ale aspon ze uz vies, na com si....ohladom tych zapalov

nastasia
21. jan 2010

ano to je pozitivna sprava 🙂 ale negativna, ze s tym nic nemozem robit. teda okrem tych liekov...

jani2
21. jan 2010

nastasia - to je blbé, že aj vieš čo tie zápaly spôsobuje a nemôžeš to riešiť 😒 ...nuž ja to vidím tak, že čo najrýchlejšie otehotnieť a potom brať tie lieky...tak ľahko povedané, však!....bodaj by to aj tak ľahko už konečne vyšlo!!! 😉
jane - s mrchou už nestraš! 😉 ..už nebude!
Dahra - aj ja som si vždy vravela, že 3xIVF a dosť, ale ktohovie ako by sme sa rozhodovali, keby už boli za nami a my stále bez bábätka 😔 ...polystyrény myslíš tie kukuričné chlebíky??...tie ja veru nemusím 😝
luko - a čo za špeci starostlivosť to má byť..je to niečo konkrétne?

..inak ja som dnes 5.DC a zatiaľ endoška celkom mlčí, ale vždy keď sa tu takto na nete pochválim, že ako je mi fajn, tak na druhý deň cítim, že som to zariekla...tak uvidím 😉

dahra
21. jan 2010

Ahojte,
Monci,
ja len cistu vodu bez bubliniek pijem, mlieko kazdy den a caj uz len sem-tam. Ja som od mala mala viac zaludocnej kyseliny a viem, ze kadejake tabletky boli na to, ale nic mi nezabera lepsie ako klasicke polystyreny 🙂
Katie,
a trapia ta ranne ci celodenne nevolnosti? Lebo ja vravim, ze podla mna by sa mali volat vecerne 😀 😀
Dnes ma v praci poriadne "natiahlo," som citliva na nevyvetrane ucebne a teraz raz tolko. Ludia po mne kukali, ale co sa da robit. Bolo to fakt priserne...
Nastasia,
tak o takejto diagnoze prvykrat pocujem - mechanicke podrazdenie koze 😕. No teda...

luko
21. jan 2010

jani: ja som to pochopila tak, ze to tam asi vsetci platia koli tomu, ze oni funguju aj cez vikend...ale musim kuknut papier co vsetko to zahrna

nastasia
21. jan 2010

jani, aj priatel mi povedal, ze rychlo urobime babo, odkojim a potom budem brat lieky 😀 len keby sa to tak lahko dalo aj zrealizovat. a o tejto diagnoze pocujem tiez prvykrat. ale teraz to uz do seba vsetko pekne zapada...
dnes mi dosla mrcha takze tento mesiac nebol uspesny uvidime co dalsi 🙂

tulipanike
21. jan 2010

ahojte 🙂

prisla som na kus kuk, o chvilku idem so psom po draheho na bus z roboty 🙂

takze pre vsetky snazilecky vela vela TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
virusikov
😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
21. jan 2010

jani bolo by super keby nedosla ale akosy mam pocit ze dojde.Snazim sa nesledovat a zit akoby som neplanovala babo.Uz som si uzila dost stresov kvoli snazilkovaniu.Presne o mesiac idem k dokine a budem vediet viac co a ako.Verim v to ze tento rok sa to definitivne uzavrie ohladom dietat,bud budem tehotna a mozno aj porodim,alebo sa to uzavrie tym ze vlastne dieta nikdy nebudem mat.Znava sa riesi moja praca,lepsie povedane buducnost firmi.Dnes sa malo rozhodnut ci pokracujeme dalej,alebo v marci kocime.Takze historia z minuleho roka sa opakuje a to presne na mesiac. 😔

zlatanka30
22. jan 2010

ahojte babulky.chcem sa opytat mozem teraz uzivat kyselinu listovu ked mam teraz liecbu endo.?

luko
22. jan 2010

janemari...ja som bola tiez v pohode az doteraz...to IVF da psychicky zabrat...tak rozmyslam, ako sa rozptylit 😀

janemari
autor
22. jan 2010

zlatanka je zbytocne uzivat akekolvek preparaty ked mas liecby.Tam je potrebene nechat vajecniky uspat a nie brat liecbu aby spali po popritom im davat davky aby pracovali.

luko nieje to u mna celkom v pohode,lebo predsa niekde v podvedomi to pracuje,ale snazim sa na to nemysliet.

luko
22. jan 2010

tak ja som sa prave dozvedela, ze mame sa asi po 12 rokov vratila rakovina prsnika....tak fakt neviem ako zvladnem IVF a este maminu liecbu ☹ ☹ ☹

luko
22. jan 2010

nooo, dufam, ze bude prsta ta pozitivna energia z neba...lebo jej budem potrebovat teda dost