Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
30. jan 2010

ahoj damida,
aj ja som bola v juli na lsk a tiez to nie je lepsie, teda bolo asi 2-3 mesiace a teraz je to zas o nicom...tiez ma asi caka druha laparka, ak sa mi nepodari otehotniet...a tiez mam bolesti pri sexe aj po, bolesti pri menzese, ovulke...niekedy mam pocit, ze ma brucho boli cely cyklus 😖
a kedy ides na lsk, nechces najprv skusit otehotniet? vela babam sa to podarilo prave po liecbe...

tulipanike
30. jan 2010

ahojte 🙂

prajem vsetkym krasnu usnezenu sobotu 🙂

a samozrejme vela vela TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

livia, to uz aj rodis pomaly, ze? ze 40tt 😲 🙂 waaaaau

liviaf14
30. jan 2010

ahojte 😉
veru tuli, včera mi začal 40tt, ale malému sa akosi nechce von, aj keď slabé bolesti mám už od včera, ale vždy to prešlo zatiaľ, tak čakáme čo sa bude diať...... už nech je to za nami 😅

baby nezúfajte, treba veriť, že endo porazíte, aj keď je to niekedy ťažké...... držím vám palce 😎

majkal
30. jan 2010

nastasia:

http://primar.sme.sk/c/4116946/endometrioza.html

v tomto článku sa píše, že pri endo je ideálny lubrikant bielok .... a neničí spermie, naopak im pomáha .... tak skús 🙂 .... mne to síce príde divné, ale za pokus to stojí ....

ja dnes upratujem ako divá .... a už ma bolí celý chrbát ... ale aspoň som zabudla, že ma bolí podbruško 😀 vlastne nebolí, lebo nemám čas na to myslieť 😝

zlatanka: ja som po prvej injekcii mala tiež také divné pocity a myšlienky, či nie som tehu, ale racionálne som to vylúčila, že nemôžem, veď som na liečbe ... aj som chcela kúpiť test, ale potom som to fakt zavrhla .... ale teraz si mi dala chrobáka do hlavy 😀

livia: držte sa! už čoskoro to máte za sebou 😉

luko
30. jan 2010

livka, drzim palce... 😉

jani2
30. jan 2010

ahojte,
tak dnes som bola v CAR, sliznica maternice má 12 mm, takže KET bude vo štvrtok 04.02...rozprávali sme sa aj s embryologičkou, budeme vkladať len jedno embryjko, ktoré vyloží z mraziaku v stredu večer...ak v štvrtok ráno uvidí, že to embryjko rozmrazenie nezvládlo, tak rozmrazí ďalšie...no dúfam, že neminie všetkých dvanásť 😎...už sa na to moc teším, aspoň chvíľu si budem môcť hovoriť že som tehulka...a možno sa vydarí a tehulka naozaj budem 🙂
Tulipanike - tak chytám tehuvírusiky, čo sa len dá, dúfam, že sa na mňa poriadne nalepia 🙂
majkal - mne na bolesti tiež pamáhala aktivita, vtedy som na tú hnusnú endošku aj dokázala pozabudnúť 😉
nastasia - to je mi ľúto, že bolesti máš skoro stále...to poznám, to človeka fakt nič nebaví...ale môžem vás dievčatá potešiť...po tehu sa tá endo dosť zmierni...už dosiahnúť len to tehu!!! 😒 ..ach jaj, keby to bolo tak jednoduché!

janemari
autor
30. jan 2010

Ahojte tak kym vas pojdem docitat musim vam povedat co som sa dnes docitala.Zevraj endosku sposobuje aj nevhodne obliekanie npr.tanga ktore zanasaju infekciu,potom ked sa zena vzrusi sa vylucuje hlien a ked je zena oblecena tak pri treni sa zanasuju bakterie dovnutra a tym zase vznikaju zapaly,ktore vlastne sposobuju endosku.Inak este som sa docitala ze ked zena priberie nieje to vzdy dosledok prejedania,ale casto to byva pri nespravnej cinnosti vajecnikov/co je aj endoska/.Tak konecne viem preco som tak rapidne pribrala anie a nie to zhodit. 😒

majkal
30. jan 2010

jani: super! tak na Teba budem vo štvrtok silno myslieť .... nech sa zadarí a ujme 😉

luko
30. jan 2010

jani...zeby prva tehulka v tomo roku v nasej teme? 😉

jane: ja tanga nenosim, takze u mna bude asik ina pricina 😀 teda nosim, ale len obcas..vynimocne v lete do bielych nohavic a sukien 😉 inak s tym priberanim...moze byt...jem stale rovnako a pribrala som 3 kg. 😖

janemari
autor
30. jan 2010

luko keby som ja pribrala len 3 kila som hapyyyyyyyyyyyy.Ale ako sme sa zacali snazit o babo a zacala jest calibrum pribrala som 10kg priebehu neceleho mesiaca a potom dalsich3-4kg.Po laparke to islo celkom fajn dole a drzala som si to aj pocas liecby.Ale po nej som pribrala dalsich dkoro 10 kilo.Uz som to stiahla ale dalej ani pohnut 😠

jani2
30. jan 2010

..no budem rada ak konečne načnem tehulkovskú vlnu, ale vôbec sa nenahnevám ak ma "prirodzené" snažilky predbehnú 😉
Jane - ja som kedysi tanga nosievala, ale potom som si sama uvedomila, že to nebude až tak super, tak zas nosím len gaťata 🙂

luko
30. jan 2010

jane: najhorsie je, ze v zime sa cloveku ani cvicit nechce...mozno aj preto som nabrala...uz sa tesim na jar...budem chodit na /gravid/ jogu 😀

jani:jasne, poradie nie je dolezite, hlavne nech sme setky tehu 😀

rikuska21
30. jan 2010

Rada by som podporila vsetky endosky

mne diagnostikovali endo 2 stupna september 2008 a kazali mi liecit, ze inak nebudem mat deti, ale ja som liecbu nepodstupila, a 27.11.2009 som bol na Ketku a uspesne, takze da sa vsetko ak tomu verite

vela odvahy a tehu virusikov/////////////////////////////////

luko
30. jan 2010

dik, prajem bezproblemove tehotenstvo 😉

damida
30. jan 2010

nastasia: Ďakujem, no ja momentálne nemôžem otehotnieť lebo som mala unelé prerušenie cyklu kvôli tým injekciám, a musím ísť na 2 laparku bo ževraj treba "vypáliť" pozostatky endošky a ďalšia vec že si to vyžaduje aj poisťovňa lebo jedna injekcia bola cez 9000 tisíc, takže preto je treba spraviť 2lapku, idem už tento týždeň, t.j. 4.2 nastupujem a v piatok idem na stôl. No a keď ide o to otehotnenie, už mi to dr, hovoril, že keď budem po 2 lapke tak počkáme na to keď nabehnem na riadny cyklus a bude sa môcť začať snaženie.Mám veľmi zmiešané pocity.

lucy778
30. jan 2010

ahojte 🙂

že vaječný bielok namiesto lubrikantu? bleee. to už sa vidím ako narábam s vajíčkami pred sexom 😀
nastasia - ja sa takisto bez gelu nezaobidem, kupila som si čistý, neparfumovaný a radšej sa nezoberám tým, že by mohol "ohroziť" spermošov.

jane - u mňa to s tangami tiež nemá nič spoločné a radšej ako tangá si nedám nič 😀 , je to individuálne. A mimochodom ako dlho berieš calibrum? niekde som zachytila, že kyselina listová - ktorá je aj tam - spôsobuje priberanie, vraj máš väčší apetít po tom, ale tiež to nemusí platiť na 100%. lenže ja keď som calibrum brala bola som nejaká žravejšia. ja som v podstate pribrala cca 3 kilá a dosť mi to prospelo 😝 , len mi vadí, že mi ostalo také vypučené brucho 😀

jani - vo štvrtok držím prsty! nech nám teda načneč tehu obdobie v tomto roku! 😉

damida - aj tebe držím prsty vo štvrtok, nech všetko dobre dopadne 😉

oknosmas
31. jan 2010

ahojte, dnes uz od druhej v noci nespim...proste sa to neda..uz som sa nervozne hadzala v posteli, ze nemozem zaspat, ked o 4 vstaval mm do prace...nuz som sa s nim aspon rozlucila, kedze pride az v utorok..aspon to..a teraz uz kludnejsie sedim za pc...myslite, ze to moze byt znak liecby? ved prvu injekciu som mala minuly pondelok..a uz nespim 🙂 mozno je to len prechodny stav..uvidime...
ako dlho po laparke vas to este bolelo? mna moj vypaleny vajecnik celkom boli..a staci len maly dotyk podbruska..gynekolog mi vravel, ze to moze byt rozne, vraj mam moze boliet aj mesiac..takze necele dva tyzden po laparke by malo byt este v pohode, nie? uz neviem, co je normalne a co nie, tak to radsej chcem riesit hned, ako neskoro...co na tom, ze vyzeram ako hypochonder 🙂

janemari
autor
31. jan 2010

onkomas urcite je to nasedok liecby,ja som bola vacsinu casu pocas liecby na pn alebo na dovolenke takze som to prezila v pohode.Aj ked som ponocovala mohla som sa potom vklude vyspat.A citlivost po operacii je mozna su zeny ktore to citia dlhsie a ine uz par dni po operaci nic necitia.

Ja mam celkom mrchu v pohode tatial som viac menej zobrala len 2x ibalgac200 co mi inak vobec nezabera a raz 400.Takze je to zanedbatelne oproti tomu co bolo minule.Intenzita je tiez da sa v pohode len sa troska rozpadavam 😀 . Uz sa normalne tesim ked bude po mrche a my sa budeme zase snazilkovat. 🙂

oknosmas
31. jan 2010

no tak fajn, fakt sa maju deti v skole na co tesit, kedze ich bude ucit nervozna a nevyspata ucitelka 😅

nastasia
31. jan 2010

ahojte,

majkal, dik za link. clanok je zaujimavy, som sa dozvedela nove veci, ale ten bielok radsej skusat nebudem 😀 ja uz po tych vsetkych zapaloch sa bojim takychto veci. ja som niekde citala, ze na trh by sa mal dostat vyrobok, kt. spermijky nenici, ale nebol tam nazov uvedeny. ja pouzivam floragyn gel a ten obsahuje aj laktobacily, no minule som si kupila multigyn a az doma som zistila, ze sa nema pouzivat ked chce zena otehotniet navyse ma priserne palil vo vnutri a to stal 10 eur 😝 skoncil v kosi 😒 mne skoncila mrcha a tiez sme snazilkovali, ale nic moc tie bolesti po.
okno, tie bolesti este mozes mat, ale pozor na to kde ta to picha alebo boli...lebo mna cievkovali-co urcite aj teba a dostala som z toho zapal mocovych ciest. pichalo ma to pri moceni tak na boku v blizkosti vajecnika...no ja som si stale nahovarala, ze je to len z operacie a po mesiaci sa to vystupnovalo a dostala som silne bolesti a v moci som mala bakteriu. tak ak by si mala pocit, ze je to spojene s mocenim daj si radsej skontrolovat moc...

luko
31. jan 2010

oknomas: ja som nespavost citila len cez vikendy...cez tyzden som boal vzdy tak grogy, ze som padala unavou...najhorsia bola nedela, to som pravidelne do druhej tretej nezazmurila oka, ale ako pisem, cez tyzden som so spankom problem nemala

oknosmas
31. jan 2010

no, mna necievkovali, aspon o tom neviem, ale myslim, ze nie... a kedze vo stvrtok idem na nefrologiu, tak tam mi to isto zistia, ci nieco mam s mechurom.. skor to bude asi ten vajecnik, bo staci sa mi len zlahka dotknut v tej oblasti a uz to citim...celkom dost..no, ved uvidime, keby to neprechadzalo, tak bezim k lekarovi 🙂
tak dufam, ze cez tyzden budem unavena povinnostami a zaspim vzdy ako dudok... 🙂

janemari
autor
31. jan 2010

nastasia opytaj sa svojho dokiho aky gel by bol vhodny.Mne odporucila ale to cez liecbu neparfumovany ciri gel.

oknosmas
31. jan 2010

este otazka, chcela by som zacat cvicit, opat totiz tu je baba, ktora nam precvicuje cviky na oblast malej panvy a mnoho cvikov od mojzisovej, len neviem, ako skoro po laparke mozem taketo daco predvadzat. neviete poradit? cvici sa kazdy utorok v bb v biopotravinach na hustaku o 16:30 alebo o17:00, nie som si teraz uplne ista

luko
31. jan 2010

to ja nevim...ale pri slovu Hustak sa mi vybavia uzasne VS studia v BB 😀

janemari
autor
31. jan 2010

onkomas to zalezi od tvojho tela,len musis zacat pomaly aby si telo zvyklo na zataz.Myslim ze uz sme to tu raz preberali a lekar povedal ze po 3 tyzdnoch po laparke by to malo byt uz v poriadku.

oknosmas
31. jan 2010

no jo...tak asi este tento tyzden nepojdem, to bude druhy tyzden, pockam aspon tie tri...ved i tak bude teraz toho dost, ked sa znova objavim v praci .. uz sa mi toho dost nakopilo.. tak az o tyzden 🙂

lucy778
31. jan 2010

ahojte,

prajem pekný večer všetkým a posúvam nás dopredu 😵

damida
31. jan 2010

Ahojte, tento týždeň sa nedostanem sem, tak vám želám všetko dobré, bojujeme všetky za seba ale predsa spoločne proti tej mrške čo nám znepríjemňuje život.Myslite na mňa prosím a potom sa vám ozvem. 😎 čawte a teším sa keď to budem mať za sebov 😝 😝 už nech to je. ahojte babulky.teším sa kedy sem snovu príídem 😉

oknosmas
1. feb 2010

damida, drz sa...budeme mysliet