Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
10. feb 2010

ok 😉 ale uvidis...bude seckooo v poradku a pekne ti budu nakakovat tyzdne ako babam 😉

luko
10. feb 2010

boooze..."naskakovat" malo byt 😀

lucy778
10. feb 2010

dakujem ti za povzbudenie a sama v to pevne verím 😉

luko
10. feb 2010

tak to je dobry zaklad😉 🙂

evina0
10. feb 2010

lucy drzkajte sa..zaujimave ako kazda zena zacina s tehulkovanim ze podozrenie na zapal 😀
ja som tak isto zacala myslim ze dahra tiez a kooopec inych zien..tfuj tfuj aby tienik silnej kazdym dnom viacej 😵 😵

dahra
10. feb 2010

Ahojte,
Lucy,
prisla som mrknut ci uz nemas spravy od dokiho a bum...je to tu. Tak potichucky gratulujem aj ja. Inak tento konik tehu rata o tyzden skor. Mne uz dnes ukazuje 16, ale ja az zajtra zavrsujem 15tt. Tebe by uz ukazovalo 5tt, mozno aj 6tt. Ides manzela nejako specialne prekvapit ci mu to priamo povies?

dahra
10. feb 2010

Ozaj, Henika,
aj mne cez stimulku narastli len 3 foliky a z troch vajicok len jedno kvalitne. ☹ Takze na mna stimulka tiez nezaberala.
Taky isty pripad je Jani, ona mala 2xIVF a negativne kvoli tomu istemu. Tretikrat sla do Heliosu a mala okolo 20 folikov. Takze tretikrat to moze dopadnut uplne inak.
Kedy ides na operaciu?

nastasia
10. feb 2010

Lucy, este raz potichucky gratulujem 🙂
a nic sa neboj kopa zien aj do tretieho mesiaca nevie, ze su tehu a beru lieky alebo piju alkohol a maju zdrave deti

katie233
10. feb 2010

Jéj, lucy, tak predsa sa potvrdilo. Tak aj ja potichučky gratulujem 😵.

A vítam nové babenky 🙂.

zlatanka30
10. feb 2010

lucy sssssssssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr och boze kedy aj ja budem mat dve ciarky asi nikdy ☹ ☹

majkal
10. feb 2010

zlatanka: budes 😉 ... lucy, tak ako aj ostatné tehuľky sú našou nádejou 🙂 ... takže len treba veriť 😉

lucy778
10. feb 2010

jeeej ďakujem vám 😵

zlatanka - uvidíš, aj ty sa dočkáš a budeš z toho taká mimo ako ja dnes 😉

dahra - dnes v takom emocionálnom ošiali som kúpila biele bavlneneé papučky, že mu do nich strčím testík - zase sa fláka s kamošmi, takže dnes mu to určite nepoviem

zlatanka30
10. feb 2010

majkal si zlata ,ale ja jednoducho neverim i ked viem,ze musim.som totalne na dne ja uz nevladzem a moja psychika je .......

misi1
10. feb 2010

ahojte, ak možem, tak by som sa k vám pridala...ja som v decembri podstúpila laparku endometrialnej cysty na vaječníku..ona mrcha sa tam ale hneď v januári zase objavila....o drobca sa snažilkujeme cca rok a pol, ale bezvýsledne, doktor nam dal po operacii čas počas jednej ovulky, aby sme sa ešte pokúsili a doporučil IVF...keďže sa nezadarilo, tak sme si boli podpísať žiadosť a teraz čakáme na schválenie...začiatkom marca by mala byť schválená....

dahra
10. feb 2010

Zlatanka,
vsak coskoro pojdete na IVF, ved este nic nie je stratene. Nie je dovod pre beznadej. Si este na tych injekciach? Depky niekedy pridu aj z toho.

natalca
10. feb 2010

Ahojte dievcata, este raz Vam vsetkym dakujem za privitanie, trosku som tu spravu predychala, ja som doteraz o endometrioze ani netusila ☹ Dakujem aj za rady, velmi si to cenim a pomohli ste mi lahsie sa s tym oboznamit 😉
Lucy, sice sa este nepozname, ale aj ja sa pridavam, tesim sa, zatial s tebou len potichucky, ale o to srdecnejsie, velmi ti to prajem 😉 😵 😵 😵 😵 😵 hlavne nech ste zdravi 😵 😵 😵 😵 😵

lucy778
10. feb 2010

natalca - potichučky ďakujem 😉 Aj ja som mala problém to všetko rozdýchať okolo endošky, ale mne osobne veľmi pomohlo, že som sa zapojila do tejto diskusie. nikto nemôže poradiť viac, ako ten kto vie o čom to je. a ja viem, že tu mi vždy niekto poradí, alebo ma povzbudí a to veľmi pomáha 😉

misi - aj teba vítam medzi nami, som prekvapená, že takto rýchlo sa ti to vrátilo, brr 😒

janemari
autor
10. feb 2010

No to bol dnes den najprv super spravicka od lucy a potom pribudli nove endacky.Inak aj ja mam precitliveny mesiac,co je to snami baby 😒 Este ze nas povzbudzuju neustale pribudajuce tehulky.A nove babenky nebojte sa zvladnete to.Mozno operacie,mozno liecby ale urcite kazda skor ci neskor s vysledkom //.

lucy778
10. feb 2010

janemari - aj ty to zvládneš, uvidíš. tebe viac priťažuje aj adenomyoza, ale to čakanie na centrum sa ti kráti. len nestrácaj nádej!
prajem všetkým dobrú noc 🙂

evickaslniecko
11. feb 2010

Ahojte babulky, strasne dlho som sa neozvala, ale citala som vas a sledovala.
Dnes som bola vypisat ziadost na IVF a dufam, ze dalsi cyklus zacinam stimulovat, ak vsetko dobre dopadne.
Inak pol rocnu liecbu Decapeptylom som neabsolvovala. Beriem HAK a cysty, ktore sa mi objavili po laparke su uz prec, citim sa dobre a nemam uz nejake velke problemy ako pred laparkou.... Danu liecbu mi dr., co mi bude robit IVF neodporucil, lebo ze by mi to celu sliznicu vysusilo a tu potrebujeme na uhniezdenie embryjka...
Len nech to vsetko dobre dopadne....
Drzim vsetkym prstiky, aby tehuliek bolo tento rok neurekom z nasej temicky.
Tehulkam zdravy priebeh tehulkovania a zdravucke deticky....

jani2
11. feb 2010

ahojte dievčatá a zároveň vítam nové snažilky 😉
..ja sa bohužiaľ k novým tehulkám zrejme nepridám, od dnes som začala dosť špiniť, takže je to predzvesť mrchy 😔 ...zajtra si chcem urobiť testík, som 8.deň po KET, emryjka boli 5 dňové, takže 13 dní od oplodnenia, čiže test by už mal niečo ukázať, ak sa embryjko uchytilo...ale som viac pesimistická a myslím, že už ani zajtrajší negat. testík so mnou nezalomcuje...už sa teším na jar a na nové KETko a to už určite dobre dopadne..teraz som aj tak akási chorá, chytila so

dahra
11. feb 2010

Ahojte,
uf, tolko novych pribudlo tento tyzden 😔
Misi,
mna tiez operovali po roku a pol snazenia kvoli cyste na vajecniku. Potom sme sli do centra - kym sme cakali na ziadost a schvalenie, kratila som si cas liecbou, aby sa nic nevyskytlo. Na nas dosiel rad na IVF az 10 mesiacov od operacie. Vtedy liecba bola dobra zaruka, ze mi nic neporastie.

Evickaslniecko,
centra takmer nikdy liecbu nedoporucuju, lebo je len tlmicom, nie liecbou v pravom slova zmysle. Takze o daco viac ako mesiac dalsia nadejna tehulka 😉
Teraz je tu vela bab, co stimuluju alebo sa chystaju.

Jani,
kym je to len spinenie, neznamena to este nic. Aj predtym si mala a prestalo, tak musi aj toto. Tak by som ti priala, aby po tolkych trapeniach a snahe o prve babo, toto uz slo ako po masle. Vsak vsetko zle si si uz predtym vycerpala, teraz nech sa ta drzi len dobre.
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

yukki
11. feb 2010

Dievčatá, mám otázku...akú HA sa zvykne brať pri endo? Alebo je to jedno? A asi ako dlho po poslednej injekcii toho hormonálneho lektvaru na vyvolanie prechodu ste potom dostali menzes? Ďakujem

dahra
11. feb 2010

Yukki,
teba som tu uz davno nevidela 🙂. O HAK neviem nic, zatial som neriesila, ale mne menzes dosiel na 76. den po poslednej injekcii. Vybrala som ich 5. Nebola som na vyvolavacke.
Uz ti presli vedlajsie ucinky toho, ako si to pekne a vystizne nazvala - hormonalneho lektvaru? Ja mam taky pocit, ze akonahle presli navaly a to sotatne, tak coskoro nato dosiel aj menzes.

yukki
11. feb 2010

Nálady mi už prešli ale nespavosť a návaly ešte mám...ale to je už prd, hlavne že tá podráždenosť prešla, lebo už sa mi naskutku kazil náš krehký vzťah s malou.......no mne asi príde skôr menzes, keď som mala len tri dávky. Sa držte, ja Vás tu, tehule, sledujem, len sa nezapájam! 😉

luko
11. feb 2010

ahojte,
tak ja som dnes od pol somej do druhej s mamou trcala na onkologii, budu ju operovat v marci...aky paradox...ja mozno v mraci budem mat OPU...ak vsetko dobre pojde...ale velka pozitivna sprava, ze CT vyzera byt ciste, bez metastaz....vdaka bohu, napriek tomu zvazujeme podat staznost na Urad pre dohlad...lebo mama sa lekarovi stazovala uz pol roka a ani sa neobtazoval jej urobit mamografiu dokonca jej dal aj slabsie lieky...

vitam nove snazilky..dufam, ze tu dlho nebudunu a presunu sa spolu s nami to uspesnych tehuliek 😉

jani2
11. feb 2010

yukki - výborná pri endoške je antikoncepcia Cerazzete, je bez estrogénu, čiže mrchu skoro ani nebudeš mávať, len také špinenie a slabé krvácanie..ale čo ťa nepoteším, ja som bolo pri nej dosť podráždená a absolútna nechuť na sex 😒 ...ale u teba by to mohlo byť iné 😉
dahra - dík za podporu, ale ja cítim, že tento KET nedopadol dobre, už to krvácanie po KETku bolo čudné, teraz kadejaké špinenie 😢 ...asi si aj to druhé bábo budem musieť zas poriadne vybojovať, ale zatiaľ ešte silu mám 🙂 😉 🙂 ...dnes som aj volala do Helíku, chcela som sa objednať na krv už na utorok, to je 12.deň po KET, ale vraj je lepšie prísť až ten 14.deň po KET...tak ešte týždeň do seba tisnúť tie hormóny 😖

babulina
11. feb 2010

ahojky, dlho som tu nebola, len som vas prisla kuk ako sa mate, vidim ze nove endo zienky no to ma moc netesi, u nas mame iba jednu novinku - uz vieme ze v brusku byva Tomasko 🙂
drzte sa zlaticka

katie233
11. feb 2010

Jani2, držím palce 😉. Ešte nie je nič stratené.

Ozaj, neviem, či to tu už niekto spomínal, Lívii sa včera narodil syn Tomáško 😀.

Yukki, s tou mrchou je to veľmi individuálne. Ja som mala len 4 dávky injekcií a dostala som ju na 96. deň od poslednej 😒.

A tiež vítam nové babenky 🙂

luko
11. feb 2010

jej..babulky neblaznite s Tomášmi...aj ja som chcela toto meno 😀