Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

vanesska
18. feb 2010

jani... 😔 😔 mrzi ma to velmi...
ale tusim si hovorila ze to bolo 2-kove embryjko...😕
tak asi nebolo uplne vhodne aby sa chytilo...
aj ked s tym testom to je fakt cudne... ked bolo hcg 0 😕
no tak ti neostava ine ako si poplakat ale potom ist dalej...
marec je uz za dverami! ked nie teraz nabuduce to musi vyjst a basta! drz sa!

dahra
18. feb 2010

Jani,
ale no tak.... ☹ Ved to vyzeralo tak nadejne ☹

katie233
18. feb 2010

Jani, tak to ma mrzí 😢. Ale teraz treba zmobilizovať všetky sily, marec už je predo dvermi 😅

ika33
18. feb 2010

Jani, mrzí ma to, hlavu hore, naozaj ten marec je tu za dverami a vtedy sa to určite podarí. Veľmi ti držím palčeky.

jani2
18. feb 2010

dievčatá, už som sa z toho trochu otriasla...bola som sa vonku prejsť s Jankou, uvedomila som si, že môžem byť rada, že mám aspoň ju...však mi ešte ostáva kopec mrazáčkov...takže čakám na mrchu a začínam s KET nanovo...ako píšete je tu marec, tak tentokrát to už určite výjde...ďakujem moc za útechu, fakt to pomáha...nuž a teraz sa idem ešte vyplakať do postele manželovi na plece 😉

katie233
19. feb 2010

Posúvam vyššie 🙂 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T

janemari
autor
19. feb 2010

Mne sa blizi termin u dokiny a budem sa musiet nahlasit do centra.Uz ste viackrat pisali ze v centre v Martine je doktor aj doktorka,Koho by ste mi odporucili. 🙂

ulicnica
19. feb 2010

ahojte, môžem sa spýtať, ako sa volaju tie injekcie na liečbu endometriozy a ako často sa pichaju, a kde, či do zadku alebo brucha?

janemari
autor
19. feb 2010

ulicnica su rozne lucrin,decapeptyl,zodallex ... ,pichaju satak isto rozne aj do zadku aj do brucha podla toho ake su.

ulicnica
19. feb 2010

ďakujem, tak asi počkam, čo mi doktorka predpíše, len som chcela niečo bližšie naštudovať na internete dovtedy 🙂

janemari
autor
19. feb 2010

Pokial mozme tak pomozeme.Kazda z nas ma svoj boj s endo a v poslednej dobe uspesne vitazime.Kedykolvek budes mat chut pridi medzi nas 🙂

jani2
19. feb 2010

janemari - ja chodím k doktorovi Krajkovi, je moc milý, ale baby v téme Helios si chvália aj doktorku Gaťovú, takže je to asi jedno....podľa toho, či si zvyknutá na gyndoša alebo gyndošku 😉 ...tak až dobre v pondelok u doktorky pochodíš 🙂

janemari
autor
19. feb 2010

jani som skor zvyknuta na gyndosky stale mam taky"ostich"u gyndosov a pravdupovediac som si myslela ze nikdy k chlapovi nepojdem,ale zivot si to zariadil inak.A gyndosi sa mi zdaju taky citlivejsi.Naozaj neviem ako sa rozhodnem ak budem ja rozhodovat. 😅

dahra
20. feb 2010

Caute,
Jane,
ja tiez chodim ako Jani ku Krajkovicovi. Posledne mi sono robila aj dr. Gáťová, bola mila. Obaja su skveli, takze mozno by som sa teraz opytala, kto ma menej roboty 🙂 a ku komu sa da skor ist.
Vzdy som mala lekarky, iba prvykrat v nemocke ma prezeral chlap a mala som dojem, ze kym lekarky mi cystu hmatom nenasli, doktori v tom boli lepsi - asi dlhsie prsty 😉. Tak som si potom vravela, ze skusim ist do heliosu ku chlapovi.

tulipanike
20. feb 2010

ahojte 🙂

jani, nabuduce to urcite vyjde 🙂

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evina0
20. feb 2010

jani 😔 ..nebuduce to musi vyjst

ulicnica zoladex sa vyslovne picha do brucha pod kozu!!!!!!! je to taky malinky implantat, ja som to mala, ale neboj sa ked to uvidis prvy krat ..da sa to v pohode zvladnut 😉 😉 lebo som sa stretla so sestrickou co si neprecitala navod auz to sla davat do pleca 😠 😠 skoro ma vtedy porazilo ze mi to ide pichat osoba co ani nevie kde to ma ist. ale v navode vsetko je aj cely postup len ta sestricka bola natolko leniva ze vybrala s krabicky a sla na vec , az som ju zastavila. tolko moja zla skusenost.

tulip no ako kukam uz coskoro budes mat drobceka v naruci 😵 😵 napis potom

tulipanike
20. feb 2010

nebojte sa dievcata, urcite vam dam vediet

nemam sice na ziadnu telefon, tak sa asi dozvite neskor, lebo neviem, kedy sa dotanem na net, ale marcovky 2010 to budu vediet skor, lebo na jednu mam aj tel.

a ako, evina,m ti to ubieha? tiez uz mas krasne tt 😵

oknosmas
20. feb 2010

juuuuj, tuplipanike, to je urcite krasny pocit, spojene so strachom a ocakavanim...uz len chvilocku a mate drobulku doma, .. urcite daj vediet, ako sa vam dari.. 🙂
celkom rada chodim do tejto temy, i ked zivot s endo nie je nic moc, v tejto teme je super, pretoze vidim, ze sa s tym da nieco robit a uz viacere mate alebo coskoro budete mat malych drobcov a to mi dava nadej 🙂

tulipanike
20. feb 2010

oknosmas, dakuejm 🙂

urcite to vyjde aj tebe, aj ostatnym snazileckam, verim tomu 🙂

fredy27
20. feb 2010

Ahojte.viete mi poradiť.je dobré užívať sarapis na otehotnenie a femikvapky?mám nepravidelnú MS a nedarí sa mi otehotnieť.

nastasia
20. feb 2010

ahojte dievcata,
tak mrcha dosla, neviem co malo byt to popichavanie...
fredy, ja som nic nebrala z tho co pises, ale mysli, ze baby maju pozitivnu skusenost s femi kvapkami...no ved ony ti urcite napisu...
ja preferujem gynekologv chlapom, zeny su sadistky, teda urcite nie vsetky, ale tie s kt. som mala skusenost

oknosmas
20. feb 2010

babulky,
mam mesiac po laparke..uz dva tyzdne som sa citila uplne fit, nic ma nebolelo, no posledne asi tri dni ma opat zacal pichat vajecnik, presne tak, ako pred laparkou. mam z toho strach. viete mi poradit? mrcha u mna prisla aj s decapektylom na 18 den (cykly som mala vzdy cca 30 dnove) a trvala 7 dni. hoci slaba, ale predsa az sedem..(mavam tak 6 a potom este spinenie). moze sa ta blba endoska vratit tak skoro a napriek liecbe?

oknosmas
20. feb 2010

no..a mrcha neskoncila ako som myslela...takze dnes je to uz 8 den...co mam robit?

dahra
20. feb 2010

Oknosmas,
ides este na dalsiu injekciu? Ja som po prvej spinila uprostred cyklu, moja sestra tiez krvacala, ale po druhej injekcii uz prestala. Mirip sem predtym pisala, ze krvacala celych 6 mesiacov pocas liecby. Opytaj sa lekara, ale myslim, ze po prvej injeckii sa krvaca dost casto,lebo jej ucinok je prave prve tyzdne presne opacny - stimulacny. Az potom krivka hormonov rapidne klesa.

oknosmas
20. feb 2010

aha...takze tonie je taka tragedia, ze krvacam tak dlho...nie je to silne, tak to vydrzim..len ten vajecnik ma troska stve..ze zasa zacina boliet
dalsiu injekciu uz nechcem
uvidime, co mi povie primar bielik, aku zvoli liecbu..pojdem za nim, ak sa podari uz v pondelok

ogeletka
20. feb 2010

Ahojte.
oknosmas-ja som špinila počas celej doby liečby

filmushka
20. feb 2010

ahojte baby, po "100 rokoch" som si MK otvorila 🙂 ako tak citam a pozeram tt-cka Vam poniektorym krasne rastie 🙂 ja cakam na kramy, poslednu inj. som mala 9.12. tak cakanie na Godota to pripomina....
a jeeej oknosmas si z BB ako ja 🙂 niekto blizko potesi 🙂
drzim vam vsetkym palce, ale asi tu v sobotu vecer je nuda 🙄

oknosmas
20. feb 2010

jeeee...fulmushka, ty si z bb? no super, mozno sa raz stretneme dakde v parku, ked budeme pred sebou tlacit kocare 😀

filmushka
20. feb 2010

alebo v EU na kavicke 🙂 😀

oknosmas
20. feb 2010

moze byt.. 🙂