Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tulipanike
1. júl 2009

ale budem nervozna tie dva tyzdne, kym budes naozaj vediet, ci si //

evina0
1. júl 2009

janemari aj mna si strasne potesila pretoze si mala takuistu liecbu ak mi tuna..preto tolka radost ale zatial potichucku a takisto ako aj ty tak aj ja budem dva tyzdne plna ocakavania a v pripade ze nevydrzis a spravis testik a budu // tak pis aj o polnoci 🙂 co by si povedala nato keby si si zmerala bazalnu teplotu rano ?? aj to by trosku napomohlo. hm??
ja takisto hned po poslednej injekcii budem snazilkovat o dusu az mrcha nedojde .podla mna len tak vracanie a ine priznaky su neni po liecbe.aspon som este o nich necitala a to som hodne precitala.

tulipanike
1. júl 2009

veru, evina, drzime vela palceky 🙂 a sme plne ocakavania

juuuuuj, keby sme pekne jedna po druhej ostali tehulky 🙂

janemari
autor
1. júl 2009

evina pytala som sa doky ci tie zavrate nie su z tej liecby a ona ze nie.A testik urobim cca o tyzden ved som ich nakupila 😀

tulipanike
1. júl 2009

janemari, ja to dovtedy nevydrziiiiiiiiiiim 😀

janemari
autor
1. júl 2009

A co mam hovorit ja 😉 ale v pohode ten cas ubehn rychlo.Tato sprava bola pre mna sok a kym to stravim bude po tyzdni a budem robit test.A potom bud budem ☹ alebo 😀 .Zatial budeme bojovat tie vase boje ci uz z liecbou,alebo cakanim na operacie alebo vysetrenia. 😉

tulipanike
1. júl 2009

jasne, janemari, tyzden vzdy ubehne strasne rychlo, ved uz dnes - streda skoro za nami

katie233
1. júl 2009

Ahojte. Tak som sa "zažrala" do vašich príspevkov, že mi skoro prihorel obed. Tak Janemari, to je bombastická správa. Bodaj by to vyšlo "tfuj, tfuj". Ja som zvedavá, čo mi doky zajtra povie. Idem na prvú kontrolu po operácii a po 4. injekciách. Dúfam, že mi už ďalšiu nedá a otehotniem skôr, ako ma objedná na tú second-look LSK. Ale ty si mi dodala novú nádej.

Evina, dnes sa mi dostali do rúk akési regionálne noviny. Máte tam s manželom peknučké fotky.

katie233
1. júl 2009

Filmuska, ty si ešte na PN alebo už si sa zaradila medzi nás pilne pracujúce? A ako sa cítiš?

evina0
1. júl 2009

katie ty si ma spoznala??? 😀 😀 hej v salone kde pracujem sa sefke tak velmi pacili fotky ze ich pouzila na reklamne ucely a tym padom ma reklamu aj fotografka co nas fotila.
inak katie tvoja tvar mi cosi vravi mozno sa aj pozname len to by som ta musela vidiet asi celu postavu a jasnejsie tvar.
Tebe dali len 4 injekcie?? ja mam akurat v sobotu 5. 😅 Mozno som sa ta uz pytala ale nespominam si..teba kde operovali?povodne mali v pb ale odmietla som mna v Martine

dahra
1. júl 2009

Ahojte, babulky, ale to tu ozilo po takej spravicke.
Janemariiiii,
budem tak silno drzat paste! Musi to byt pravda, zostala si tu sama vo februari, ked vela bab odislo do tehuliek. prisla som ja a pisali sme si, ze po liecbe bude na tebe rad. 😉 Tak nech je to tak!!!
Inak testy mozno vela neukazu, mozno su este popletene nejakymi "zvyskami" liecby laicky sa domnievam.
Robili ti aj odbery krvi?

Katie,
mozno staci keby ti urobili onkomarker - ten ukaze ci endo bola potlacena. Ja ho mam nizky, ako mi dnes bolo povedane.

Tulipanike,
okolo 16.00 🙂 😉, este musim ist do zdravotky v BB, zajtra bude perno, ale tesim sa na nasich.

Katrin,
vitaj po dlhsom case. Ako sa ti dari? Mala si vela prace alebo to bola dovolenka?

janemari
autor
1. júl 2009

som tu 😉

janemari
autor
1. júl 2009

dahra nie nejako sa na tie testy krvi zabudlo asi z toho soku,ze som asi tehu.A ja som tiez nad tym rozmyslala ze test neukazal nic asi preto ze je to zblbnute po liecbe. 😕

dahra
1. júl 2009

Janemari,
tak potom nezabudni aj na to 🙂 Este stale ti byva zle?

katie233
1. júl 2009

Evi, z videnia ma isto poznáš, naši manželíkovia boli spolužiaci na VŠ a myslím, že sme sa spolu už niekde v Púchove spolu stretli. Môj gynekológ mi ani považsko-bystrickú nemocnicu neodporúčal. K tým mäsiarom by som ani ja nešla. Mala som si vybrať buď Banská Bystrica alebo Handlová. Tak som sa rozhodla pre Handlovú. Je to menšia nemocnica, skôr takého rodinného typu. A neľutujem, že som sa tak rozhodla. A ty chodíš ku komu v PU, ak smiem vedieť?

katie233
1. júl 2009

Evina: Čarneckú sme chceli aj my, ale nemala voľno ☹

janemari
autor
1. júl 2009

Dahra byva a mam aj kyselinu.V robote som par krat utekala na wc.A teraz tam chodim ako na hodiny klavira ale cikat. 😀

dahra
1. júl 2009

Janemari,
tak to fakt mas priznaky 😵 😵 . To by bolo tak skvele a ty si tomu tak verila!

flyangel
1. júl 2009

cauko...jane ty budes tehotna?? 🙂 drzim palcekyyyy 😀

dahra
1. júl 2009

Fly,
veru, vsetky jej teraz drzme palce. Uz to tu treba prelomit, poslednych par mesiacov tu nik neotehotnel. 😒

flyangel
1. júl 2009

no tak to urcite dufam ze sa budu sirit vsade same tehulky 😉

tulipanike
2. júl 2009

ahoj babulky, janemari, stale drzim palcekyyyy 😵

ahoj fly, davno si tu nebola

dahra, a kedy to ides cez BR? dnes, ci kedy? 😅

evina0
2. júl 2009

janemari aj podla mna si tehotna.. som sa pytala doktora ci po mliecbe moze byt takto zle a on povedal ze nemysli si..tu bazalnu teplotu si rano nemerala?? ak by si mala okolo 37 tak ani nepochybujem ze si tehotna ked mas taketo priznaky.len tu musis zmerat rano skor nez sa zobudis.viskusaj to ved za skusku nic nedas.. ja by som to na tvojom mieste urobila.inak pozitivny test sa moze ukazat aj neskor,moja segra mala priznaky a test negativny az po vyse 2 tyzdnoch meskania sa jej ukazal pozitiovny a to uz videl aj lekar na sone ze je tehotna.takze tak 😉
juuujha ako sa potichucku teskam s tebou 😵 😵

dahra
2. júl 2009

Ahojte,
Tulipanike,
dnes okolo 16.00. Teda dufam, ze to tak stiham.
Evina,
ty si sa pytala aj namiesto Janemari 🙂 🙂 🙂, to je skvele, esteze sa mame, aspon si pomozeme a poradime.

Neviem, ako budem stihat cez vikend, budem asi co najviac s nasimi. "Tesim" sa na horuce juzne pocasie. Snad to predycham. Prajem krasny den 🙂

evina0
2. júl 2009

dahra mala som lekara na telofone tak preco sa nespytat?? 😉 vraj kadze telo to inak znasa ale vracanie by nemalo byt.vraj neni dovod a ked nevracala ked zacala s liecbou tak preco by mala zrovna po nej vracat..
ja tiez cez vikend tunanebudem .sobotu sice robim ale potom prcham prec..inak dnes nam zacali bagre zrovnavat podu pod nas vysnivany domcek 🙂 🙂 strasne sa tesim az ho za par rockov budeme mat a budu sa nam tam deticky nahanat a ja si sadnem na terasu na kavu a kukat na ne 😵 😵

tulipanike
2. júl 2009

mne priatel v sobotu robi rannu, takze az poobede niekam pojdeme, uzrcite chceme ist na nejaku dlhu prechadzku aj s nasim malym prdkom 🙂

katie233
2. júl 2009

Ahojte dievčatá. Ja si práve užívam slniečka (mám dovo), lebo posledné dni je počasie na zaplakanie. Keď som v robote, tak je hic, a keď človek opustí brány roboty začne lejak. A dnes som bola aj u dokyho. Povedal mi, že to vyzerá ok. Takže injekcia bola posledná. A ide ma objednať na tú second-look LSK na prvý voľný termín. Tak som zvedavá. Možno už o týždeň budem zase baliť kufre, len škoda, že nie na dovolenku. Inak pýtala som sa aj na to, že čo keby mi dal pár mesiacov na otehotnenie, a keď sa nepodarí, že potom pôjdem na LSK. To mi vysvetlil tak, že je to dvojsečná zbraň. Čím neskôr otehotniem, tým viac MS budem mať, tým je väčšia šanca na znovuvytvorenie cýst. A potom by som to musela absolvovať odznova ☹ (operácia, liečba,...). Tak asi toto bude lepšie. A potom už hor sa na snažilkovanie.

jonki
2. júl 2009

Ahojte baby. Asi sa hlasim k Vam. Pozeram, ze ste uz pekne zohrata partia 🙂

Slovo endometrioza som pocula vcera prvy krat....teda jasne nie prvy krat v zivote, ale prvy krat v suvislosti so mnou.
Za posledny mesiac som si presla vsetkymi moznymi emociami a vysetreniami a tak po podozreniach na rakovinu hrubeho creva a vyvojove vady urogenitalneho systemu mi dg endometrioza znela celkom fajn....potom som prisla domov a zbezne preluskala prvu temu a aj toto pokracovanie.....a zistila co to vlastne ta endometrioza je a cim vsetkym ste si presli a prechadzate....patri vam vsetkym moj obdiv a prajem, aby ste tento boj len vyhravali 😉

Ja mam ist zajtra na krv...FW, CRP, KO, Ca 125. Na domnou moj gynekolog zalamal rukami a povedal, ze on teda pouzil vsetky svoje zbrane a poslal ma za Prof. Lukacinom do Ke-Saca. Ten ma takto predbezne zhodnotil ako endometriozu parametriil. Mam 2 mesiace do svadby a povedal, ze ak by markery svedcali o endometrioze, ze by na mojom mieste urcite nesiel na laparku, ale pokusal sa co najskor otehotniet (mam 29 rokov). Ked som to oznamila snubencovi tak len skonstatoval ze on teda nema problem mi s touto liecbou pomoct 😀

Co si myslite o takomto postupe????

dakujem za rady a dost pravdepodobne ziadam o prijatie do "klubu"...lebo ked si teraz spajam suvislosti poslednych rokov tak sa mi zda ze ta dg znie dost pravdepodobne 😒

evina0
2. júl 2009

katie ja byt tebou tak idem na laparku aspon zistia ci je to ok a ci nie,,aj ja chcem uz koncit s injakciami ale mam este 2.mne o kontrolnej lapakre nic lekar nevravel ale poviem pravdu radsej by soim sla az viem ci liecba zabrala a ci nie.preto rozmyslam ze az sa po case po skonceni liecby nezadari pytam si laparku.zvlastne je ze jeden vravi bud 6 injekcii alebo vobec s tym nezacinat a druhy da len 4.ale vedia co robia a mozno pre teba stacili 4 a chcu ta kuknut.ja som bola len jeden den v nemocnici pri laparke a ani nie 24 hod a uz som bola doma a dva dni nato som uz doma pomaly robila. drzim peste nech cim skor mas laparku za sebou a mas to Ok a predhernes nas s pozitivnym testikom.

evina0
2. júl 2009

jonki si presne moj pripad len rozdiel je v tom ze mna ani nenapadlo ze sa jedna o endometriozu a az teraz ked kukam do minuleho roka a priznakov tak som bola jasna uz vtedy..
katie vam lekar neodporucal aby siel manzel na vysetrenia?? nam nato kladol velky doraz ze v polovice mojej liecby musi manzel bezpodmienecne na spermiogram lebo co ak by nahodou bola chyba aj v nom a ja skoncim liecbu on sa este len zacne a dokedy sa on dolieci mne sa loziska znovu spravia a nastane ten isty kolotoc.viem muzi si chrania svoje ego ale pokial chcu mat deti nezabije ich par vysetreni ved co vsetko musime my pre deti spravit.ci nie??moj manzel to zobral pokojne a veri lekarom ked treba tak treba,nenamietal a vysladek bol fajn.ale kedze mame cas ja som v liecbe tak chce lekar este partnera vylepsit 😀 😀