Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
22. feb 2010

lucy uvidime,zajtra by som mala dostat termin 🙂

dahra
22. feb 2010

Janemari,
do Iscare v Martine sla na IVF Miminap. Robi tam docent Tomas, toho chvalia. Iscare Martin nie je este tema, mozes zalozit 🙂. Iscare BA asi nema dobre ohlasy. Vsak objednaj sa tam aj tam, chod a porovnaj.
To som povedala aj mojej sestre, ked sa rozhodovala v KE medzi dvomi centrami.

Iscare v martine je v nemocnici, kde nas s Evinou operovali. Je to ulica Jesenskeho, takmer priamo pred nemockou je zastavka, ktora ma rovnaky nazov. V nemocke sa pytaj na oddelenie gynekol.porodnicke a ludia ta navedu.

Helios je zasa v casti ladoven.

katie233
23. feb 2010

Pekný deň 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

dahra
23. feb 2010

Ahojte,
posledne nam temicka nejako viazne.
Aj ja sem chodim pomenej, lebo sa stahujeme a pendlujeme medzi starym a novym bytom.

janemari
autor
23. feb 2010

Ahojte tak mam spravicky.ano som zavolala pan doktor velmi mili,porozpraval sa somnou a rozlucil zo sovami ze sa na mna tesi a prepol ma na recepciu a ked sa ma opytala kedy chcem prist som zostala prekvapena,ze to si mozem vybrat datum?Povedala moze teraz v piatok?Ja v soku,ze co uz?Ale potom mi doslo ze mam menzes tak nemozem ist cez.Nakoniec sme sa dohodli ze prideme tam 11.3. rano a hned urobia muzovi spg.a potom konzultacia.Takze ak to pojde takto rychlo v aprili budeme tehula 🙂

luko
23. feb 2010

no to by sa ti v GF nemohlo stat...ze vybrat si termin... 😀 teda ano vyberas ale vzdy najskor o 2 tyzdne ako volas

janemari
autor
23. feb 2010

luko aj ja som prekvapena ako to rychlo ide.Ale som rada aspon nebudem mat cas rozmyslat.A doktor mi bol cez telefon sympaticky.A mozno som mala stastie,ze este tam nemaju taky velky naval ako v Heliose.

Nie je tu nijaka baba co chodi do ISCARE do Martina?

luko
23. feb 2010

ja som bola dnes v GF na UZV a krvi a lekar ked som sa ho pytala tak mi odpovedal stylom co ho otravujem 😖 a pritom dnes tam malo malicko ludi 😖 a s mojou doktorou som sa nevidela odkedy mi navrhla protokol 😅

janemari
autor
23. feb 2010

tak to je uzastny pristup a potom mas mat chut nieco riesit 😒

majkal
23. feb 2010

janemarie: tak to je super, konecne sa to rozbehne aj u vas a verim ze s uspesnym koncom 😉 Inak, na nejakej piatej/siestej strane je tema ohladom Iscare v MT-jedna baba si to dost pochvalovala 🙂 tak drzim palce ...

janemari
autor
23. feb 2010

majkal dakujem za typ idem si to pozriet 😉

janemari
autor
23. feb 2010

no precitala som si prispevky a myslim ze obavy sa stratili.Uz len aby to vyslo. 🙂

dahra
23. feb 2010

Ahoj, Jane,
chodila tam Miminap - pisala som ti vcera. Je tam docent Tomas, kedysi robil v heliose.

luko
23. feb 2010

krasky...tak ja zajtra pridavam tretie vcielky...som jeden chodiaci hormon 😀 ostal mi dipherelin, gonal sa mi od zajtra znizi na 75ml a pridavam pergoveris zajtra...ale co sa mis talo..pytam rano doktora, ako mam pichat pergoveris...ze do svalu a poobede volam do GF ohaldom dalsieho postupu, tak sa pre istotu opytam a doktorka, ze podkozne...tak teraz co? ale v papieroch by som to mala mat...tak myslim, ze podkozne...ufff. mi odlahlo 😉

jane: jasne, ze vyjde... 😉

katie233
23. feb 2010

Janemari, tak super 🙂. Prajem, aby to vyšlo 🙂. Aj ostatným: luko, jani2. To by ste mali krásny darček pod stromček 😅. Tak tfuj, tfuj 😵.

prahaxx
23. feb 2010

Janemari, aj ja Ti stale drzim palce, krocik za krockom to pojde 🙂 a verim, ze Ta to aj s manzelom vzajomne zblizi a utuzi 🙂 tak nech su na Teba dobri TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

luko, jani2, dostali ste sa už ďaleko, tak nech sa zadaria 3 tehuľky posebe 🙂 TTTTTTTTTTTT

janemari
autor
23. feb 2010

dahra uz mam nastudovanu cestu pojdeme autom a je to na kollarovej ulici a nie jesenskej.

katie,prahaxx daujem za povzbudenie teraz uz len cakat co povedia v centre.

oknosmas
23. feb 2010

janemari, to je super...tak drzim palec, nech by to naozaj tak vyslo a vianoce boli nase... tie male uzlicky zabalene pod stromcekom, ktore by nam mrncali a sprijemnovali cely ten vianocny cas..presne tak, ako treba

janemari
autor
23. feb 2010

na vianoce to este nebude ale do narodenin to snad stihnem 😉

dahra
24. feb 2010

Janemari,
hej nemocka je na kollarovej - autobusova zastavka pred nemockou je na jesenskeho 🙂

dahra
24. feb 2010

Luko,
bola si uz na uzt, ako ti rastu foliky? Ked ti znizili davku na 75ml, tak asi dobre reagujes. Ja som zacala so 150ml, po prvom utz som pichala 225ml a ku koncu uz 300 🙂 Aj to mi narastli len tri foliky - kazdy inej velkosti.
Krajkovic nebol mnou velmi nadseny. Stale hladal druhy vajecnik, ze ci na nom nic nerastie. Mu vravim, ked tam nie je, tak tam ani nemoze nic rast. On mi stale tvrdil, ze niekedy aj na "kyptiku" narastu. Tak aspon viem, ze mi ho odstranili dokonale.

luko
24. feb 2010

dahra...neviem..vobec sa so mnou doktor nebavil..ledva mi odpovedal na tri otazky 😒 snad v piatok sa dozviem. no znizlili mi ju mozno a preto, ze dnes pridavam uz treti liek..pergoveris...tak nefiem..v piatoks a uz nenecham odbit

dahra
24. feb 2010

To mas zvlastne centrum, nam sa vzdy venovali - raz som si normalne doniesla A4 papier s otazkami a kym mi vsetky nezodpovedal, tak sme neodisli 🙂 Bolo to smiesne, aj on sa pousmial, ale bol ochotny.

Nam vzdy vsetko komentoval, co robi - ze vidi to a to, takej velkosti, sliznica je vysoka....takze som mala dost info.

vanesska
24. feb 2010

caute baby,

tak vidim ze rozoberate pristup doktorov v centrach... 🙂

janemari... myslim ze iscare v MT len teraz niekedy otvaral takze preto maju volne terminy a preto su tam taki ochotni doktori... potrebuju si urobit dobre meno a nie su este tak zatazeni mnozstvom pacientov ako v tych "starych" centrach...
toto bol aj pripad ferticentu v BA bolo to nove tretie centrum v BA tak mali uzasne referencie aj pristup lekarov aj sestricky a tak... ale ked som tam teraz po par rokoch fungovania poslala sestru tak bola zhrozena ze otras ze ani sa s nou poriadne nebavili a pod... no fakt hroza 😠 a GF je to iste... a iscare v BA este horsie...
aj ked sa zda ze toto je hlavne pristup bratislavskych centier inde na slovensku myslim ze to az take zle nie je...
tak dufam ze budes mat stastie na dobrych doktorov a ze sa k tomu miminku uz teraz na jar pekne dobracujete!
a coze si prehovorila manzela ze sa na to dal? nejako som nepostrehla ako sa to u vas konecne zlomilo... 😅

luko... a u jakeho doktora si bola v GF?
ja som chodila k harbulakovi a bol celkom mily... vzdy usmiaty vzdy ma na chodbe pozdravil a tak...
hoci na zaciatku ked sme sa este len rozhodovali co dalej na nas dojem neurobil pripadal nam hrozne taky sebavedomy a taky ze proste pokym nechceme IVF tak je vlastne aj zbytocne s mojou dg nieco riesit... ale ze tak ked teda chceme to iui tak mozeme skusit ale to bude len zbytocne strateny cas... tak sme tiez boli taki znechuteni... aj ked ako sa ukazalo nakoniec mal aj tak pravdu... 😅
je pravda ze ked som chodila na kontroly tak ti doktori su tam fakt taky cudni ledva ti na nieco odpovedia ked sa ich pytas fakt dvomi slovami ta odbiju... no nic moc... 😝 🙄
ine baby mimo BA si tu vzdy pisali aku maju sliznicu a kolko folikov akych velkych atd... ja pokym by so to nevidela na monitore tak mi ani nepovedia hoci potom pocet aj velkost folikov diktuju sestricke takze si urobis aspon nejaky prehlad... 😅
ale zasa je fakt ze maju velmi dobre vysledky a lekari maju skusenosti...
a pri OPU a ET to bolo v pohode tam boli vsetci vratane doktora mili... posrandovali s nami povysvetlovali podrobne co bude dalej a tak... takze ja uz to beriem tak ze proste su strasne vytazeni a ze to uz beru ako brutalnu rutinu vsak vlastne vzdy ide o to iste... asi sa nad to treba nejako pozvniest a az tak si to nevsimat... hlavny ciel je mimino a to ostatne ide bokom...
a ja som tiez mala taky mix hormonov ku koncu mi puregon znizili na polovicu a pridali mi k tomu menopur 75iu vraj na tento mix telo lepsie reaguje a dosahuju lepsie vysledky... takze to je fajn...
no baby tak sa drzte... uz nech mate tie pichacky za sebou a tesite sa z pozitivnych testikov... 😵

luko
24. feb 2010

Úprimne Ja uz ani nechcem ziadne Info Cim viac viem tym sa viac stresujem Co z krásnych výsledkov ktoré mali baby ked to nevyslo a naopak niektoré co čítam mala šanca a vyšlo to.Zbytočne to budem riešiť.Dolezité je ako sa to oplodni a co mi povedia den IVF a viac uz riešiť nejdem a basta😀

jani2
24. feb 2010

vaneska - s tým mix-hormónov je to pravda, ja som pri 1.IVF stimulovala čisto Gonalom (síce čistený hormón ale poriadne drahý) a mala som len jedno jedinké vajíčko...no a pri 3.IVF to bol dokonalý mix, najprv Merional, ten sa potom nedal zohnať v lekárni, tak iným hormónom....a všetko to boli už lacnejšie varianty, čiže nečistené hormóny a nakoniec vaječníky super zareagovali.
luko - presne tak, ber to v pohode, niekedy je až na škodu, keď si príliš preinformovaná 😉 ....a je pravda, že stačí jedno vajíčko a môžeš byť tehulka....sa mi dokonca zdá, že práve tam kde začiatky stimulky neboli bohvieaké, tak to dobre dopadlo...napr. Dahra, i Vaneska s jej cystami.....
...nuž a ja som 5.DC, poctivo papám tabletky, nechcem to zarieknúť, ale endoška ešte asi spí, lebo ju necítim...tak dúfam, že už tento cyklus otehulkujem, až tu endošku už ďalšími KETmi nedráždim 🙂 ....a ešte k počasiu, vonku je táááák krásne, slniečkovo, že teraz musíme všetky snažilky otehotnieť!!!!!!!!!!!!

misi1
24. feb 2010

Ahojte,
janemari, ja si myslím, že sa nedá posudzovať CAR na základe našich vyjadrení, pretože väčšina z nás má osobnú skúsenosť s jedným, poprípade dvomi CAR...ja navšetvujem Iscare v BA, mam dr.Maršíka a môžem povedať, že som spokojná aj s jeho prístupom, robil mi aj laparku a zatiaľ nemôžem povedať nič zlé...mam dve kolegyňe, ktoré u neho aj odrodili a tiež sú spokojné..je to veľmi individuálne, tiež nie je možné posudzovať CAR na základe prístupu jedného lekára, pretože CAR nie je len o jednom lekárovi... budem ti držať palce, aby si natrafila na toho "správneho" a aby všetko dopadlo presne tak ako si to každá želáme 🙂

ja budúci týždeň očakávam potvrdenú žiadosť z poisťovne, tak snáď všetko pôjde podla plánu, aby sme na Vianoce dostali krásny darček...

lucy778
24. feb 2010

ahojte

jane, jani, luko - vééééľmi vám držím prsty, aby šlo všetko ako má a aby čoskoro boli pozitívne správy 😉

ja som dnes bola u dokiho, pripadalo mi to ako večnosť tie dva týždne čo som čakala. ale nepretrhol sa, len mi vzal krv, zmeral tlak a kukol na ultrazvuk. žiadne vyšetrenie, žiadne iné odbery 😅 No, ale na moje veľké prekvapenie dostala som tehu knižku. Myslela som, že sa dáva neskôr, tak preto ma to tak prekvapilo. Ja som z toho všetkého nejako mimo, alebo čo 😀

misi - držím prsty aj tebe 😉

janemari
autor
24. feb 2010

vanesska co sa tyka muza neslo vtedy o hadku o dieta ale pre nieco ine a ten argument ze nechce dieta povedal ako bodku hadky. Snazim sa nemysliet na to ze ideme do centra/aj ked to mam podvedomi/.Momentalne sa trapim s mrchou ktora mi dava zase zabrat.Fungujem na ibalgacoch,mam nocne a zajta idem s mamou do nemocnice ide na zakrok lebo jej nieco nasli na maternici/a to v zivote nemala gyn.problemy/.Obe sme boi v pondelok u gyndosiek a cakali co bude,a teraz ked ja podem do centra ona bude mat presne v ten den vysletky histologie.Takze tak 😖

luko
24. feb 2010

🙂 lucy..blahozelam ku knizke