Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
24. feb 2010

luko - ďakujem 😉

evina0
24. feb 2010

jane aj ja drzim palceky a verime ze coskoro sa k nam pridas abudes aj ty tehulka 🙂 🙂
Iscare berie asi preto hned ze je to novootvorene oddelenie a nema este tak vela prace a nachadza sa dole na gynekologickom hned na 1 poshodi ale to ta aj tabulky navedu,neni problem tam trafit..ja o dvere vedla chdim na ultrazvuk 🙂 tam sa prijimaju aj pacientky ..drz sa

ika33
24. feb 2010

Jane, držím plačeky. A veľmi moc ti to prajem.
Lucy, gratulujem.

Kočky všetkým Vám držím palčeky, aby vám to čo najskôr vyšlo.

No a teraz vám prezradím aj ja jednu novinku, idem sa vydávať 03.04.2010. 😀

Tak dobrú noc všetkým.

katie233
25. feb 2010

Jane, veľmi veľmi veľmi držíme palce 😵 tebe a aj mamine.

ika33, GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!

ika33
25. feb 2010

Katie - ďakujem 😀

oknosmas
25. feb 2010

ika, blahozelam...

dahra
25. feb 2010

Ahojte,
fiha, Ika,
to je pekna spravicka 🙂, takze teraz asi budete plne zamestnani svadbou 😵 😵 😵 Vsak termin je o nieco viac ako mesiac. Idete vyuzit velkonocne sviatky? Svadba na bielu sobotu, hm.
April je krasny mesiac na svadbu, keby som si mala znovu vybrat, tak vyberiem koniec aprila - vtedy je kvitnutie u nas v plnom prude - orgovany rozvoniavaju do dialky, zlaty dazd sa blysti na slnku, magnolia sa vzdy zaskvie v celej mohutnosti, v zahrade nam kvitnu obrovske pestrofarebne rododendrony a azalky. Vsade tulipany, krokusy, narcisy - ojoj, krasa. Ak si niekedy budem brat dovolenku, tak urcite v tomto case 😵 ...ach jaj, aspon na tyzden byt zasa doma v nasej zahrade....

luko
25. feb 2010

ika...ideeeeeeees 😀

dahra
25. feb 2010

Luko,
ako zvladas stimulku? Nebolia ta vajecniky? Ozaj, chodis do prace ci si PN?

luko
25. feb 2010

dahra, az dnes som troska zacala citit vajecnik jeden...vcera som pridala ten treti liek...som zvedava, co mi povedia zajtra, lebo dnes uz mam posledny dipherelin, ostal mi len gonal a pergoveris...tak ci mi predpisu dalsie alebo...?
PN nie som ale mohla som sa dat, kazdy den som v praci tak dve hodiny...bud som v centre alebo u obvodnej alebo u internistky na predoperacnom, buduci tyzden su prazdniny,
akurat koli vode co pijem som dnes skoro nedobehla na WC 😀
inak sa tesim z hokej 😀 😀

zlatanka30
25. feb 2010

ahojte prisla som vas pozdravit.dahra uzivala si pred ivf kyselinu listovu??

dahra
25. feb 2010

Ahoj, Zlatanka,
ano uzivala som, zacala som uz pocas liecby.
Este vam nedoslo schvalenie?

Luko,
to mas riadne behacky, musia suplovat 🙂 ja som tiez pracovala, len ja si mozem prehadzovat hodiny, takze mne sa to v praci celkom dalo zariadit. Snazila som sa viac pit, ale s jednym vajecnikom nehrozi OHSS, takze som to neprehanala. Drzim palce zajtra, nech ta potesia spravickami z utz.

zlatanka30
25. feb 2010

aj jasom ju chcela uz uzivat ,ale som sa bala pocas liecby .naposledy mi krajko povedal,ze mozem uz teraz ju uzivat.tak si kupim nejaku ,ale neviem aku.este nam nedoslo schvalenie.poviem ti bojim sa toho ked to pride.to je super ze mi nehrozi OHSS.dahra ake si ty znamenie???

dahra
25. feb 2010

Zlatanka,
preco by si sa bala, ked pride schvalena ziadost? Bude to predsa krok dopredu, viem, zrazu to uz bude take realne. Mne sa dodnes nechce verit, ze som po IVF, ze som tym presla a som tehu 🙂 Je to riadne "šiši".
Ja som vodnarka, preco sa pytas?

dahra
25. feb 2010

Janemari,
aha, toto je nieco pre teba 😵 😵 😵

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zlatanka30
25. feb 2010

ano bude to krok dopredu.bojim sa ,ci budem mat vobec nejake vajka.toto mam stale v hlave.ved mam len jeden vajecnik,ci vobec nieco vyprodujuje.a ty si uzivala aku kyselinu listovu??rozmyslam,ze ju kupim aj manzelovi ,ma nespravny tvar bojovnikov.zevraj to pomaha. 😀 som myslela ze si strelec ako ja 😀

dahra
25. feb 2010

Zlatanka,
aj moj uzival kyselinu listovu - asi kazdy druhy den, my mame tiez teratozoospermie (zly tvar).
Tak ja som mala malicko folikov (3) a napriek tomu som tehu, to od toho nezavisi. Niekedy kvantita ide na ukor kvality.

janemari
autor
25. feb 2010

dahra normalne mi je az do placu ked som to citala,je to perfektne uz sa tam tesim.Mama dopadla dobre teraz budeme cakat na vysledky.Ma zhrubnutu stenu maternice ako ja a nasli jej endo.polyp presne ako mne pri laparke 😲 Cely zivot nemala problem a uz je 5 rokov v prechode a nakoniec zistime ze mame podobne problemy.Idem este do nocnej tak sa ozvem zajtra.Dobru nocku 🙂

luko
25. feb 2010

ja uzivam calibrum baby plan, tak je aj kys. listova 🙂
zdravim vsetky...juuuj a tiez ste sa tak tesili z hokeja? Ja velmi 🙂

katie233
26. feb 2010

Dobré ráno, všetkým 🙂). TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

dahra
26. feb 2010

Ahojte 🙂
Luko,
ty si taky hokejovy fanusik? MM s nastavuje teraz budikaj v noci, aby mohol pozerat, ked nasi hraju 🙂

ika33
26. feb 2010

Ahojte babenky.

Ďakujem pekne. Nechcela som ešte hovoriť ale už musím. Čakáme bábenko 😀 😀 😀 , tak preto tá svadba tak narýchlo. 😅 Pôvodne sme chceli 24.04. (čo je už všetko krásne - Dahra 😉 ) ale bohužial nebol voľný termín. Takže museli sme 03.04. na bielu sobotu. Potom už boli veľmi neskoré termíny a keďže som nechcela, aby mi bolo vidieť bruško, tak sme to vyriešili takto. Ja som krstená v kostole neni, takže moc neovládam tieto veci, tak dúfam, že nám to všetci odpustia, že sme si zvolili termín svadby 03.04.2010. 😅

To, že čakáme bábo som sa dozvedela 13.02., takže sme mali veľmi krásny darček na Valentína. Asi o týždeň na to som bola u lekára, ten potvrdil, že tam nejaký ten červíček rastie a že je aj tam kde má byť. Zatial to vizerá dobre. O dva týždne mám ísť znova na kontrolu a keď bude všetko OK, tak dostaneme možno aj knižku. 😀 Doktor mipovedal, že nech to zatial nikomu nehovorím, lebo ešte sa môže udiať všetko možné, tak aby všetko dobre dopadlo, tak sa snažíme to utajovať ale moc sa nám to neadrí. 😀 Veď vidíte sami 😀 😀

Takže kočky čo máte ešte liečbu, ničoho sa nebojte ide to aj prirodzene, len tomu treba nechať možno troška voľnjší priebeh a nesiliť to. Držím palčeky všetkým.

TTTTT zatial iba tak pomenej a keď už bude knižka, tak toho bude určite viac. Pa 😀

luko
26. feb 2010

Blahozelam moja🙂🙂🙂

ika33
26. feb 2010

ďakujem 🙂

jani2
26. feb 2010

ika - teda a ty si takú krásnu správu tak dlho tajila!!!!!...dostaneš na prdel 🙂 😉 🙂 ....ale moc a moc blahoželám 🙂 😉 🙂

luko
26. feb 2010

takze zlatanka, jane, filmuš...už to musime doklepnuť, až sa tato tema moze uzavriet a setky sa nastahujeme k tehulkam 😀

luko
26. feb 2010

a jani samozrejme s nami 😉

dahra
26. feb 2010

Teda, Ika,
tak to je bomba. Ty potmehud 😝. Gratulujem! To si na tom nejako podobne ako Lucy.
Takze zato svadba tak narychlo 🙂 Joj, pekne sa to rozbieha, zasa ide tehu vlna 😵 Zienky cakatelky, teraz
vas ten vlacik urcite zvezie. 🙂

luko
26. feb 2010

jasne dahra,,,,,my sa vsetky zvezieme 😉

dahra
26. feb 2010

Luko a ty budes teraz prva na rade.
Uz si bola u dokiho v CAR-e?