Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ika33
1. mar 2010

Ahojte.

No ja zmeny cítim, je mi blbo od žalúdka, strašne som stále unavená a ešte ma stále bolia prsia ale môj budúci manžel sa z nich vemi teší 😀 len ja nie, lebo sú zase väčšie. Iné zmeny nepociťujem. Iba si už konečne uvedomujem, že si musím dávať troška pozor. Budúci týždeň idem k Dr., tak som hrozne moc zvedavá ako bobulka podrástla. 🙂

Babulky snažilky držím palčeky. (Jani, Janemari, Luko, ogeletka, nastasia ...)

zlatanka30
1. mar 2010

luko bidem ti drzat palceky ssssssssiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllllllnnnnnnnnnnnnnoooooooooooo.no a my nevieme kedy pojdeme ziadost je uz odoslana ,ale nestihaju schvalovat tak neviem.som z toho smutna a hlavne sklamana. ☹ co uz asi to ma tak byt.

janemari
autor
1. mar 2010

Ahojte pekne ste dnes popisali,nove tehulky na obzore.Dnes som hovorila s mamou a vysledky budu ked pojdem ja do centra,ale ze ma v papieroch po operacii napisane endometrioza.Tak to by bola sila keby jej teraz nasli endosku.Ale na druhej strane by vysvetlovalo preco nemam surodencov a preco mam endosku.Tak by sa zase potvrdilo ze je to dedicne.Len aby som teda nemala dceru 😅

oknosmas
2. mar 2010

baby, dufam, ze vam vsetko dobre dopadne.. mnohe veci, o ktorych hovorite zatial neviem, co znamenaju...neviem, co je pk (vyrozumela som, ze je to asi oplodnene vajicko zatial mimo maminy), mnohe skratky su mi nezname,.. asi sa postupne do toho dostanem... 🙂 janemari, u nas nikto endosku v rodine nema...sestry maju deturence, jedna 3 chlapov a druha zatial kvoli bytovym otazkam a teraz zdravotnym maleho len jedneho chlapca..ale chceli by aj dalsie,ked budu vediet, na com su. maly ma totiz polandov syndrom a asi ho caka druha operacia tento rok..takze sestra nechce ist tehotna s nim do nemocnice..lebo to boli minuly rok velke stresy pre nu...tak si to nevie ako tehotna ani predsatvit..snad potom uz budu mat aj oni druhe :D ale asi nie kazdy pripad je dedicny...vsak...tak snad moje deti nic take mat nebudu :/ chcela by som totiz aj dievcatko.. 🙂 kedze mame v rodine samych chlapov..aspon si nasi uzivaju, ved mali 3 dcery..a teraz 4 vnukov 🙂 nech si to vynahradia..ale uz treba aj dievku... 🙂

janemari
autor
2. mar 2010

onkomas aj ja mam este velky chaos v skratkach bab co chodia do centra,co je protokol a podobne veci.Ale buduci tyzden budem mudrejsia a dozviem sa aj o tych veciach.Este to mam nema potvrdene,vysledky budu budci tyzden,ale co jej robili pri zakroku tak nalez mala taky isty ako ja co mi zistili pri laparke.Sm presvedcena ze v maji budem tehula a veri tomu cim dalej tym viac.A uz do roboty nebudem musiet chodit,na to sa velmi tesim 🙂

luko
2. mar 2010

zlatanka...nebooooj, treba vydrzať.... 🙂 🙂 🙂

PK je predlzena kultivacia...to znamena, ze sa dlhsie nechavaju embrya mimo a caka sa ako sa budu vyvijat a vkladaju sa az na 5 den, tak zjednodusene povedane 🙂

janemari
autor
2. mar 2010

Baby ja neviem co sa mi porobila,mrcha bola hnusna od pondelka a este vcera som spinila.A to som mavala mrchu uz len 3-4 dni.A stale ma boi podbrudko,vajecniky je to na nervy.Nemam pocit,ze by to mal byt zapal.Dufam,ze uz zajtra bude lepsie.Zelam vam prijemny zvysok dna ja idem off chystat sa do prace zajtra vas docitam.PA pa

jani2
2. mar 2010

oknosmas - tak tých "chlapov" máte v rodine teraz požehnane...fakt by to už chcelo nejaké dievča!...a na rade si ty, takže koncom roka bude dcérenka - bodaj by tak bolo! 🙂 😉 🙂
janemari - endoška je skutočne čiastočne dedičná, býva hlavne u tých žien, ktoré majú silnú mrchu....moja mama aj babka mávali tiež silné ms ako ja...ale tie už od mlada rodili, tak sa endoška nestihla tak rozšíriť....za to ja som začala so snažilkovaním v 28 rokoch a už bola tá endoška všade 😢 ....ja si myslím, že v 20-22 rokoch by som otehotnela bez problémov 😒 ..ale vtedy som na dieťa ešte ani len nepomyslela 😒 ...inak tiež sa obávam, že endo bude mať raz aj moja Janka, ale pevne verím, že kým jej mrcha príde, že sa už niečo vymyslí.....a vyzerá to tak, že sme mali mrchu skoro narovnako, mne začala minulú nedeľu a tiež mi už dáva trochu zabrať...včera som teda vaječníky, kríže aj podbruško cítila dosť 😝 ...v sobotu idem na UTZ pred KETom, dúfam, že sa tam nezjaví nejaké cysta, keĎ už mám také boľačky 😖

oknosmas
2. mar 2010

jani2, keby mas pravdu, tak sa nenahnevam :D mohlo by byt...
luko, vdaka za vysvetlenie..

luko
2. mar 2010

u nas tiez nikto nema endo....

katie233
2. mar 2010

Posúvam na prvú stranu a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
2. mar 2010

Tak mna uz poriadne boli podbrusko aj krize.Aj miesta kde mi vypalovali endosku.To sa mi este nestalo zeby ma to bolelo.Idem pit alchemilkovy caj snad pomoze.Inak mama ma mala v 20 rokoch takze velmi mlada a potom uz viac deti nemali a mrchu mavala slabu cca 3 dni ani nevedela ze ju ma.A to sa vzdy cudovala co to ja mam,ked som v noci letela aj 3 krat na wc a nestihla som dobehnut a tak nasledovalo tepovanie kobercov.A tato mrcha co som mala bola rovnaka ako za starych cias.Normalne som rada ze uz idem do centra a dufam ze sa veci poriesia. 🙂

oknosmas
3. mar 2010

janemari, uz nech si v care a spokojnejsia..nech ta to uz takto netrapi...a koniec s mrchou... 🙂

janemari
autor
3. mar 2010

onkomas dakujem 🙂

luko
3. mar 2010

ahojte...tak už len deň od OPU...uvidíme, koľko sa urodilo 😀

janemari
autor
3. mar 2010

luko aj ked len jedno ale pekne,silne ktore sa do teba zahryzne a nepusti az do prichodu na svet 😉

luko
3. mar 2010

tak tak...preto sa moc nepytam...lebo ked mi daju dobre spravy...tak prilis velka nadej a ked horsie..prilis velky stres 🙂 co ma byt, nech sa stane 🙂 🙂 🙂

janemari
autor
3. mar 2010

verim ze si narade ako dalsia tehulka 🙂

luko
3. mar 2010

Uvidime😉 dik😉

janemari
autor
3. mar 2010

To je jasna vec,za tebou ide janka a potom a tak dalej a tak dalej 😀

luko
3. mar 2010

pekny plan 🙂 bodaj by 😵

oknosmas
3. mar 2010

kiezby...sa tam niekde vopcham do toho planu...hned tak z kraja... 🙂

jani2
3. mar 2010

luko - tak ma napadlo, že keď ideš zajtra na OPU, tak budeme mať skoro rovnako staré embryjka....tvoje budú mať v piatok jeden deň....a na budúci štvrtok budú mať 7 dní....moje embryjko rozmrazia vo štvrtok a bude mať 5 dní, keďže pred zmrazením sa kultivovalo 5 dní.....takže budeme mať skoro narovnako termín pôrodu - ale to už poriadne predbieham a fantazírujem, však!? 😉 ...ale bolo by to super, keby nám to vyšlo naraz, však! 😉
janemarie - to je fakt hrozné, že ti dáva endoška tak zabrať....ja ju pri tomto druhom KETe už tiež začínam cítiť, ale sú to zatiaľ len jednodňové pobolievania, potom mám zas niekoľko dní pokoj...ale veľmi dobre si pamätám, ako ma pred tehotenstvom bolelo podbruško, vaječníky, kríže skoro pernamentne...len raz viac prevládala bolesť krížov, raz viac pichali vaječníky...no des!!! 😖 😝 😖 ...už kašlať na to prirodzené snažilkovanie, tam je pravdepodobnosť len 10%, kým v CAR okolo 45%....v máji už musíš byť tehu a basta! 😉

prahaxx
3. mar 2010

držte sa kočky, držíme Vám, s tým mojím šteklitkom v brušku, všetky palce 🙂
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

deb
3. mar 2010

Ahojte kočky, čo znamená endometriosis gr. I. Lekar mi hovoril, že to je ešte nulové štádium. Do správy po laparke mi napísali ten pojem. Je to vážnejšie, mal to už niekto?

ogeletka
3. mar 2010

Ahojte.
Tak dnes som bola na transfer.Zo 4 sa oplodnili a vložili mi 2 pekné embryjka.Tak teraz začína 2týždňové čakanie.

oknosmas
3. mar 2010

jeeej..ogeletka...to budu dvojicky? super...tak sa tesim..verim, ze o dva tyzdne budes s dvoma riadnymi ciarockami a my ti budeme zavidiet 🙂

katie233
3. mar 2010

ogeletka, držíme palčeky 😵. Zajtra luko ... Pekne sa to rozbieha 😉

ogeletka
3. mar 2010

Dakujem ste veľmi zlaté.

luko
3. mar 2010

ogeletka...tfu tfuj, nech sa pekne zahryznu 🙂 😎
jani: kludne fantaziruj...beriem 😉 😎
deB: nulte stadium? to je ake..v.ed bud tam endo je alebo nie je? netusim nepocula som 🙂