Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
5. mar 2010

Ahojte 🙂

zlatanka ani ja nie som tehula a na drobca cakame pomaly 4 roky

baby rada by som verila ze ten bacil jej bábo ale je to iste ze nie lebo som kratko po mrche v pondelok skoncila a ovulka,to tazko povedat.Snazilkovali sme sa predvcerom takze tehu nemozne.Dnes ma uz tak bolelo hrdlo ze som myslelaze umriem a uz sa mi pusta nadcha,takze asi chripka.Dufam ze sa do stvrtka vyliecim,ale hlavne nech to nechyti muz 😒

oknosmas
5. mar 2010

janemari...tak zalez do perin a vypot tu skaredu potrvoru chripku...sup sup..nech si tam...aby ste boli obaja fit, pripraveny na ten velky den 😉

janemari
autor
6. mar 2010

onkomas dakujem snazim sa 😉

tulipanike
6. mar 2010

ahojte babulky, tak my vas zdravime aj s malou Lenockou 🙂
narodila sa 25.2. o 6:00, mala 2450g a 48cm

a je krasna

v utorok nas pustili domov, tak si zatial zvykame na novy rezim 🙂

a co vy? co mate nove?

dahra
6. mar 2010

Tulipanike,
to je skvela sprava, takze miesto marcovcatka mate malu februarovku. Gratulujem a prajem vam obom vela zdravicka, nech Lenka pekne rastie a svojim rodicom robi len samu radost.

oknosmas
6. mar 2010

tulipanike,, blahozelam ku krasnej dcerke...drzte sa, aby ste boli zdrave a rychlo rastli 🙂

jani2
6. mar 2010

tulipanike - gratulujem k bábätku! 🙂 🙂 🙂 ...však je to krásny pocit!
janemarie - ja si nemyslím, že by to bola chrípka...tá začína teplotami a celkovou slabosťou a až potom sa spustí nádcha a bolenie hrdla....to bude zrejme len nejaká viróza, ktorých je teraz veľa...ale neboj taká viróza bude do pár dni preč 🙂 🙂 🙂
...inak ja hlásim, že som dnes bola na UTZ, sliznica je pekná 10mm, takže vo štvrtok ideme pre ďalšieho mraziačika...s embryologičkou sme sa rozhodli, že rozmrazia embryjko jednotkovej kvality ktoré je po ICSI...tak dúfam, že už toto sa pekne chytne 😉

luko
6. mar 2010

Blahozelam k Lenočke🙂🙂🙂
jani: mrazačikovia verim zabojujú🙂

janemari
autor
6. mar 2010

tulipanike gratulujem k dcerke

jani bodaj by to bola len nejaka viroza a vo stvrtok budem na teba mysliet ked budem v centre 😉

katie233
6. mar 2010

tulip GRATULUJEM 😵!

majkal
6. mar 2010

tulipanike: krásna novina 🙂 gratulujem zo srdca ... držte sa! 😉

lucy778
6. mar 2010

ahojte

tulipanike - blahoželám a prajem vám obom veľa zdravia 😉

a prajem všetkým pekný víkend 🙂

ulicnica
6. mar 2010

ahojte, prosím Vás neviete mi povedať, koľký deň cyklu sa pichajú tie hormonálne injekcie na liečbu endometriózy. Mala by som ich začať brať nasledujúci cyklus, ale ich ešte nemám predpísané, tak neviem či sa mám objednať do centra ešte pred menzesom alebo stačí prvé dni cyklu. Ďakujem

renka1801
6. mar 2010

ahojte, ulicnica mali by sa pichať tesne po menštru., ale potom by si už m nemala mať, lebo tie inj. vyvolávaju ako keby prechod., nemala by si mať MS.Ja som bola na laparke, tesne po ms, a potom mi ju hned pichli, a mala som 6X takže ms nebola pol roka a kym mi prišla po poslednej inj ubehli ešte ľ mesiace, tak tolko čo viem ja.

oknosmas
6. mar 2010

mne povedali, ze sa injekcie pichaju v prvy alebo stvrty den cyklu..

ulicnica
6. mar 2010

hmmm...asi to tak bude ten prvý až štvrty, lebo ja som bola u dr. šiesty deň a povedala, že to je už neskoro, tak sme mali zatiaľ využiť cyklus a skúsiť IUI, len som sa zabudla spýtať, kedy mám s liečbou začať...tak sa asi objednám ešte pred začiatkom mrchy

renka1801
6. mar 2010

ešte 2 mesiace som chcela napísať

renka1801
6. mar 2010

ja by som ešte chcela napísať, mne sa po liečbe nepodarilo ani do roka otehotnieť. Tak som potom prestúpila k inemu gynekologovi, do čiech. A on mi povedal že som zbytočne stratila čas tou liečbou, ked sme kned chceli bábo. že sa v zahraníčí už takto endometr--nelieči. On sa vrátil zo zahraničia a otvoril si v čechách súkr.prax.

luko
6. mar 2010

renka...a ako sa potom endo lieci?

renka1801
6. mar 2010

luko lieči sa injekciami, ale nie v prípade ked chce žena hned otehotnieť. Tak mi to povedal. V mojom prípade mal pravdu.Lebo som stratila vela času , 6 + 2 mesiace a jeden rok čo sa mi nedarilo a lekár len hovoril skúšajte a skúšajte. A nič a mna tlačí vek moj aj manželov.

dahra
6. mar 2010

Ahojte,
Ulicnica,
tie injekcie sa pichaju v prve dni menstruacie, tak to robili aj u mna.
Luko,
v centre ti povedia, ze rovno UO. Vsak tebe tiez kvoli tomu stopli "liecbu", lebo je zbytocna. Ja by som na nu nesla, len som chcela vyuzit cas, kym sa vybavia veci okolo IVF, aby som mala 100% istotu, ze endo nerastie.
Jani,
nech je toto KET-ko uspesne!

Budem na vas vsetky mysliet, Luko, ET v utorok, Jani a a Jane vo stvrtok v centre.
Zajtra sa opat presuvam do obdobia tak 200 rokov dozadu, ked to istili len svieckami 🙂

luko
6. mar 2010

renka...tak to znamena, ak som pochopila ziadne liecba a hned na IUI alebo IVF...? lebo kocky tu otehotneli po liecbe ...ja by som ani proti nej neprotestovala keby nemal manzel zly spg

dahra: ja tiez planujem po transfere troška konika vypustit...jednak mama bude po operacii a jednak chcem prist na ine myslienky, takze vidime sa snad potom s dobrymi spravami 🙂

ulicnica
6. mar 2010

tak ja neviem, manžel ma spermiogram v norme, ja som mala zistené len dve 2mm ložiská endometriozy pri laparke a aj tie mi odstránili, mám 2 maternice tak aj to sa na tom asi trošku podieľa, ale otehotnieť chcem určite čo najskôr, tak neviem, mám tú liečbu začať?

ogeletka
6. mar 2010

Ahojte.
ulicnica-ja som pichala decapeptyl.Prvú injekciu som mala pichnúť 2.DC

luko
6. mar 2010

no mojmu muzovi poveodne povedali, ze taky aky ma on ma kazdy druhy ale teraz uz my povedala embryologicka, ze jednoznazcne odporuca ICSI pri IVF, kedze tam boli dalsie 4 baby uz som sa nepytala na podrobnosti, ale popytam sa najblizsie ked pojdem k dokyne...teda, ked sa embryjka uchytia, tak uz mi to bude jedno 😀

luko
6. mar 2010

oprava: mi

renka1801
6. mar 2010

luko, to je individuálne., po zvážení všetkých okolností.,sú aj injekcie. Ja chcem povedať že moj predchádzajúci . gyn. liečil mna, ale nenapadlo mu aby sa zameral aj na manžela. A ked som prešla k tomu druhemu tak mi robil všetky možné vyšetrenia, a poslal aj manžela na spermiogram. A tiež ho má velmi zlý. Takže ja som sa liečila, injekciami aj napriek tomu že s manželom už prirodzene neotehotniem, šanca že by to vyšlo je 1%. To je moja skúsenosť.

luko
6. mar 2010

hm...tak by som skúsila potom umelé oplodnenie...mna stopli tiež liečbu po 2 injekciach a navrhli IVF...ja viem, že aj zázraky sa dejú ale už mám čochvíľa 31 tak sme si povedali, že vyskúšame IVF a veríme že to vyjde 🙂

renka1801
6. mar 2010

luko ja som mala 36. ako som písala v iných temach tiež sme sa dopracovali k prvemu IUI pred týždňom. A o týžden ideme na krv a sono či to vyšlo . Dúfam že ano. Ak náhodou nie, tak vypisujeme žiadosť na IVF a kým to schvália skúsime ešte jedno IUI.

luko
6. mar 2010

mne šancu na IUI ani nedali...tak asi vedia prečo...držím palce renka 😉