Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
25. apr 2010

Ahojte,
dlho som tu nebola, tak ani neviem co nove?
Janemari,
uz mate schvalenu ziadost, predpokladam. Kedy idete zacat s IVF?

Moja sestra uz maju vysledky z centra - CA 125 mam v norme, takze endo nedivie, ale bolesti ma stale. Jeden vajecnik, z ktoreho jej trosku vzali, funguje menej. Nasli jej vsak 3 cm myom v maternici, ktory moze aj nemusi sposobovat problemy - takze doktor povedal, ze ak nevyjdu 2 IVF, tak na operaciu...Okrem toho, jej manzel ma katastrofalny spg - mizerne nizky pocet a 100% patologickych, tak ako mal moj. Teraz ho budu vysetrovat a potom sa uvidi. Zatial ziadost este nevypisovali, ale odporucali im, dat si teraz zamrazit aj tie spermie, co su, lebo sa moze stat, ze najblizsie tak uz nic nebude a vekom sa to len bude zhorsovat.

Ja sa mam zatial dobre, dufam, ze aj baby, chodim do prace a postupne sa zariadujeme. Od stvrtku mame konecne takmer po 2 mesiacoch net 🙂

janemari
autor
25. apr 2010

dahra ziadost neviem ci je schvalena,muz volal v piatok do centra a este nic,ale ze mame cakat kazdym dnom tak dufam ze tento tyzden sa ozvu a pojdeme hned na to.No tvojej sestre sa to dobre komplikuje,akoby nestacilo ze ma endosku este aj komplikacie.Ja som tiez zvedava ci to vyjde ivf ked nemam maternicu v poriadku. ☹

ika33
27. apr 2010

Ahojte kočky.

Všetkým vám držím palčeky a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😎

jonki
27. apr 2010

baby mna si asi nepamatate je som k vam chodila len chvilku ale rada by som vam povedala, ze vam vsetkym drzim placeky a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉

janemari
autor
27. apr 2010

jonki gratulujem k uspechu a daujem za povzbudenie 🙂

dahra
28. apr 2010

Ahojte,
Jonki - gratulujem, ak chces mozes sa pridat do temy tehotenstvo - uspesne tehulky s endo 🙂
Janemari,
to je divne, ze tak dlho to trva - my sme to mali za necele 4 tyzdne, mozno ako sa zlucili, tak maju poistovne viac ziadosti, ktovie. Kazdopadne by to uz malo byt na spadnutie 😉.

katie233
28. apr 2010

Jonki aj ja s pripájam ku gratuláciám 😵. Dávaj si na seba pozor. A ostatným posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

pici
28. apr 2010

jonki gratko... cim viac vas je , co ste tehusky, tym mi pride vacsia nadej , ze sa k vam postupne vsetky popridavame

janemari
autor
28. apr 2010

dahra no je to skratka o mojom stasti v zivote.Su baby co si davali ziadost po mne a uz ju maju schvalenu a zacali stimulku.A to maju tu istu poistovnu ako ja.Kaslem na to uz nemam na to nervy uz je to 7 tyzdnov a nic sa nedeje a ak do konca tyzdna nezavolaju a nestihneme ist do centra co je asi nemozne z jedneho dna do druheho tak budeme cakat dalsi mesiac,aby som mohla zacat so stimulkou.Uz nemam sil,kaslem na to ☹

misi1
28. apr 2010

Ahojte,
dlho som tu nebola, tak si musim prečitať čo sa tu zatiaľ dialo...
ja zajtra začínam so stimulkou, tak snáď sa podarí pár vajíčok odobrať, aj keď doktor pri pohľade na tie vaječníky s cystami nebol nadšený...
janemari, ja som na tom so žiadosťou bola tak isto a keby som nevyvolavala do poisťovne, tak asi by som ju tiež ešte nemala...skús tam zavolať a informovať sa...

nastasia
28. apr 2010

Jane, skus ist osobne do pobocky sa opytat co je s tvojou ziadostou, preco ju este stale nemas. zo zakona maju povinnost odpovedat do 30. tich dni. a skus zavolat aj svojej gyn ci ju nahodou neposlali k nej. mne to tak urobili so ziadostou o autovakcinu, tiez som cakala 2 mesiace a potom to poslali ku mojmu dr. ale ja som im tam furt vyvolavala, keby som nevolala nemam to dodnes. skus aj ty.

zlatanka30
28. apr 2010

janemari neboj sa dockas sa.ale je to cudne ,ze tak dlho cakas ja som ju mala schvalenu za dva tyzdne.ja by som tam tiez zavolala.

dahra
28. apr 2010

Jane a ty mas aku poistovnu? Ja som mala problem s poradovnikom v centre - schvalena bola 17.jula a na IVF som sa dostala az 28. oktobra a to som si mohla blahozelat.
Zlatanka,
ako je to s vami? Som tu dlho nebola a stratila som prehlad. Ty si uz po liecbe?
Nastasia,
ako diplomka? Je to spadnutie ci nechavas az po svadbe na jesen? Svadbu ste posunuli na jul? Sa mi mari, ze som daco take zazrela...

janemari
autor
28. apr 2010

Ja mam vseobecnu a volali sme len do centra v piatok a povedali ze uz to musi byt kazdym dnom.Asi sa na to vykaslem 😒

pici
28. apr 2010

janemari. zavolaj do poistovne a poriadne im vynadaj. ked nic ine , tak sa ti ulavi. :D z vlastnych skusenosti, zo slusnostou nic nedosiahnes.. ja vzdy vsade ku kazdemu slusna, a nakoniec debila zo mna by kazdy rad urobil. teraz vsade hulakam a je po probleme :DDD

ika33
29. apr 2010

Janemari, volaj do poisťovne každý deň, čím viac ich budeš otravovať, tým skôr sa ťa budú chcieť zbaviť a rýchlo to vybavia 😅
Hovorím z vlastnej skúsenosti, keď chceš niečo rýchlo vybaviť, tak im treba liesť na nervy a potom sa ťa chcú rýchlo zbaviť, tak ti všetko dajú len, aby si už nevolala, príp. nechodila 🙂
Ale držím palčeky, aby ti to už čo najskôr prišlo a mohla si hneď otehotnieť , tak ti ešte posielam aj vírusíky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT veľa, aby to vyšlo na prvý krát 😀

martinkatinka
29. apr 2010

Ach jo dievčatá, ďalšia diagnóza do denníčka... Okrem Endometriózy a spina bifida a častým zápalom močového mechúra sa pridal zlatý stafylokok :( Tak hádam stačilo, nie?

nastasia
29. apr 2010

Ahojte,
Dahra, diplomku som uz odovzdala minuly tyzden, v maj mam este tu jednu skusku co si prenasam, v juni mam statnie z chorvatciny a este z nejakych teoret. veci a statnice z nemciny si asi necam az na august, leo je toho strasne vela.
svadbu mame 10. jula takze uz o chvilku 🙂 A ty? uz viete co cakate? 🙂

tatianat
29. apr 2010

Ahojte, som tu nová, mám endome...

tatianat
29. apr 2010

Chodím do centra Helios, moc sa nedarí, stále mám vysoké hodnoty, pre tú diagnózu

tatianat
29. apr 2010

Je tu niekto?

majkal
29. apr 2010

ahoj tatiana: a dali Ti aj liečbu? kedy ti zistili endo?

janemari
autor
29. apr 2010

tatiana a ked mas vysoke hodnoty nemozu ti urobit iui alebo ivf? 😅

dahra
29. apr 2010

Caute,
Nastasia,
takze frmol, ale aspon diplomky si sa uz zbavila. Ja som to tiez tak nejako podobne riesila so statkami - dipka a obhajoba koncom aprila a potom som mala slovinu statky zaciatkom juna. To bol zabijak, anglinu som si nechala na jesen. Vtedy som uz aj ucila - robila popri, ale pri angline sa to dalo stihat neporovnatelne lahsie.
Este stale nevieme, co cakame.
Tatianat,
ja som tiez chodila do heliosu. U mna hodnoty CA125 boli ok, sestra ma endo a tej v centre povedali, ze ma hodnoty tiez ok. V akom ste stadiu? Si po operacii? Po liecbe?
Majka,
kedy koncis s liecbou? Ci uz si skoncila?

majkal
29. apr 2010

dahra, uz som skoncila ... buduci utorok by som mala zobrat 6.-tu injekciu, ale uz nejdem.

ivizna
29. apr 2010

Majkal. to sa nemusí dobrať úplne do konca? teda nemusíš? ja mám tiež začať s liečbou no moc sa mi to nezdá. takže nič sa nedeje ked to nedoberiem do konca? teda podla toho ako to budem znášať.

janemari
autor
29. apr 2010

Tak dnes som dopracovala,Prisla som na nocnu a hned vo dverach nas poslali domov.Fajne nie 😒

dahra
30. apr 2010

Ivizna,
ja som tiez nesla na 6. injekciu - teda nie preto, ze by som nevedela vydrzat, ale vraveli nam, ze ideme na IVFa nakoniec sme sli az o tri mesiace ☹

oknosmas
30. apr 2010

ahojte, bola som v pondelok u primara, bo vyvolavacia injekcia nezabrala a necitila som sa najlepsie..nuz mi urobil sono a co nevidel? nic... ziadna sliznica..len dake 2 mm.. cize mrcha nema z coho prist.. a to len jedna injekcia.. nuz mi napisal klimonorm.. na liecbu klimakterickych tazkosti..uvidime.. vraj by sa mi pomocou toho mala spustit tak do mesiaca az dvoch mrcha.. ou... v maji sme mali ist na iui... takze dalsi odklad ☹

majkal
30. apr 2010

ivizna: mne moj dr povedal, ze sa berie 3-6 injekcii a ja som si dala "zavazok" ze ak zvladnem 4 prip. 5, tak budem rada. Takisto to nie je preto, ze by sa to nedalo vydrzat, dalo ... aj ked ja som mala to stastie, ze som mala liecbu cez zimu - teraz v lete by to bolo horsie. Este ani nie su horucavy a ja mam pocit, ze tie navaly su coraz horsie, hoci uz koncim. Baby, chcela som sa opytat, dokedy ste este mali navaly po poslednej injekcii?